Jump to content

Кой е убиецът? - сезон II

Recommended Posts

BAITO6O

Защото смятам, че длъжностните лица до момента не си вършат качествено работата и до момента не са свършили нищо съществено за разрешаването на убийството на съпругата ми. А безнаказаността е нещо ужасно и нещо което дава повече енергия на един убиец за следващото престъпление. Даже в известна степен им и лек страх за живота си.  Затова бих се радвал изключително много ако господата детективи се заемат по-активно за разрешаването на убийството на моята прекрасна съпруга. Може би сестра ми може да иска първо да убие съпругата ми и  след това мен и така тя да вземе част от придобивките на фамилията. Все пак няма напредстава какво е да се бориш здраво с живота.

• Upvote 2
  • Thanks 1
BrockLesnar

Въпрос към Владимир, можеш ли да кажеш по-подробно, какви точно са тези психически травми, възможно ли е тези травми в комбинация с голяма доза Алкохол да те накарат да убиеш? Въпрос към Юлия, брат ти сподели, че през годините сте били тормозени от родителите си, какви точно твоите отношения с тях? 

• Upvote 1
  • Thanks 2

Guilt is like a bag of fucking bricks. All you gotta do is set it down.

ezgif-2-3f18a4f68ec4.gif

The Best

Аз съм в хладни отношения с родителите си. Те така и не намериха общ език с нас, техните деца. Дори не се опитаха да разберат нашите мечти и стремежи, а какво остава да ни подкрепят. Мислят най-вече за себе си и парите си. Водят странен и отчужден от децата им начин на живот. Техните свръх очаквания към нас и постоянните упреци, които ни отправяха при всеки наш провал определено не ни се отразиха добре в емоционален план. Но аз вече се опитвам да превъзмогна това и да стъпя на краката си без да търся чужда помощ. Животът не е лесен, до момента в който сам не се опиташ да си го направиш такъв. 

• Thanks 1
THE ENEMY

Не съм запознат с нищо около организацията на въпросното семейно събиране, както вече стана дума, ние сме отчуждени с родителите ми. Присъствах на тази вечеря повече по задължение, отколкото по други съображения и съвсем не ми е известно кой е отговорен за храната или за каквото и да било и няма причина това да ме интересува. Лично не съм носил нищо друго освен алкохол.

За мен това е просто поредния семеен фарс, където баща ми и леля са решили да се излагат заради дребнавите си спорове за имоти и наследство. И двамата нямат финансови проблеми и не ги ебе реално, просто манталитета на селото не ги е напускал никога и са готови да водят този напълно безсмислен спор до безкрай, отегчавайки всички. Защо да не нанесем поредната пукнатина върху това семейство? 

4 hours ago, Bobotsi said:

@THE ENEMY

Господин Григоров, може ли да ни разкажете повече за това защо мразите родителите си? За какви травми става въпрос?

По-точната дума е презирам. Мразя само определени качества в тях. Какво например? Че майка ми е безчувствена егоистична кучка, която в нито един момент от живота ми не ме е попитала как съм, дори когато е било очевидно, че не съм добре. Винаги се е интересувала единствено от посредствената си кариера и винаги е надценявала постиженията си в нея. С какво толкова се гордееше? Че имаше 4-5 години в които беше по-популярна? Обществена тайна е на какво се дължи този нейн прословут успех. Всъщност баща ми е бил просто един от многото през които тя преминава в онзи период, търсейки своя шугър деди. Имаше добър глас, но рядко беше в наистина добра форма относно пеенето.

Баща ми от друга страна е определението за мъж под чехъл,. Също така ме отвращава този байганьовски негов манталитет постоянно да търси "далаверката" и да се излага в публичното пространствопри всяка възможност. Не веднъж съм му заявявал в прав текст, че няма никакви топки и живее живот изпразнен от смисъл. Дори бизнеса му е изграден на подмазване на по-влиятелни от него хора и малко късмет, нищо повече. Той също винаги е смятал, че стига да осигурява материално мен и сестра ми, с това се изчерпват задълженията му на родител. И така пропускаше рождените ни дни, важните семейни събития, а покрай тях и многобройните изневери на майка ми. Всъщност, като се замисля няма начин да не е знаел за тях, но вероятно страхът му от нея го е спирал да се намеси. А може и просто като мен да е смятал моногамията за пълна глупост? Нееее! Този селянин не може да раздели една къща която никой не обитава със собствената си сестра, няма начин.

• Upvote 1
  • Thanks 2
BAITO6O

Може да не бяхме перфектните родители, може да не сме били съгласни с някои от начинанията на тях. Но сме дали някои неща, които други родители и да искат няма как. Имаха много добър достъп до образованието и всякакви странични занимания. Границата трябва да е небедето, а не дъното на уиското.

Да ние със съпругата ми си имахме някои трески за дялане, но ние сме израстнали и сме се наложиви в съвсем други и различни времена.

Някои лоши качества са ни помогнали да достигнем високият стандарт на живот. Пълно щастие и перфектни и съвършенни хора няма. Особено когато си минал 25г. човек да се промени е много трудно. 
Времената преди бяха много различни, за да оцелееш трябваше да правиш компромиси и да се издигаш на гърба на други хора. Не звучи хубаво, но това е беше живата реалност.  Може да имам високи изисквания към децата си, но не искам да се провалят и след време да съжаляват. Не искам всичките тези години да отидат в канала. 
Единственото което искам и държа е да не правят глупости и да взимат прибързани крайни решеният за които може да съжаляват след време.

Аз като управител на фирмата съм работил с какви ли не хора и съм видял какви ли не провали и съсипване на живота на човек заради глупост.
Вече съм на 53г. видял съм прекалено много от живота. Пък ако си бил в джунглата наречена "преход" си видял и най-тъмното.

На днешната младеж им лесно да говорят. Но белезите и нравите от миналото са си там за съжаление.
Ако сегашното време беше едното време сигурно сина ми нямаше да обича толкова много купоните и алкохола, а щеше да има спомените и дисциплината от казармата. Да спиш до 11ч няма как стане. Аз до 11ч съм свършил 40% от работата за деня във фирмата.

• Upvote 1
  • Thanks 2
THE ENEMY
1 hour ago, BrockLesnar said:

Въпрос към Владимир, можеш ли да кажеш по-подробно, какви точно са тези психически травми, възможно ли е тези травми в комбинация с голяма доза Алкохол да те накарат да убиеш? Въпрос към Юлия, брат ти сподели, че през годините сте били тормозени от родителите си, какви точно твоите отношения с тях? 

Когато родителите ти отсъстват през по-голямата част от детството, а през тази в която присъстват най-често ти крещят и ти вменяват вина, определено предразполага към тревожност, която развихс времето. Получавах паник атаки и така и не можаха да ми помогнат нито хапчетата, нито скъпите психолози по които ме водеха. С времето това прерастна в епизоди на депресия, което ме подтискаше адски. Проблемът ми с психолозите винаги е бил, че ги възприемам като хора които са на страната на родителите ми. Независимо какво ми говореха и колко се правеха на състрадателни и на моя страна, бях наясно, че без парите на татко човека отсреща няма да ми обърне и секунда внимание. Всичко изглеждаше фалшиво, точно като представата за идеално семейство която имаха майка ми и баща ми.

Истинска утеха намерих сред алкохола, наркотиците и лесните момичета. Когато имаш пари, нищо от това не е проблем. Наркотиците бяха временна авантюра, нещо като експеримент който ни забавляваше. Може би и подражавахме на хора като Уилям Бъроуз, Сартр, Хъксли, Керуак, нашите идоли. Още в гимназията бях доста запален по философията и честно казано на преподавателите им беше доста по-интересно да са в моите часове, отколкото на мен в техните. И въпреки това никога не съм бил нещо като зубър, нито съм имал чак толкова високи оценки, защото винаги съм бил мързелив и единственото което ме е интересувало е философска литература и то, по единствената причина, че ми е интересна, главно защото това четеше и компанията в която попаднах. 

Разбира се, аз съм напълно сбъркан човек с проблеми в общуването предизвикани от травмите в детството ми, поради което никога не успях да установя и нормална емоционална връзка с момиче, поради което всичките ми връзки са били мимолетни. 

Единствената ми постоянна връзка беше с алкохола, но дори в огромни количества, той никога не ме е подтиквал към агресия, нито е отключвал някаква тъмна страна в мен. Той е просто бягство.

Иначе не ми пука дали ще разкриете случая или не. Да, някой е убил майка ми и това е лошо, но може би той е имал основателна причина? Сигурен съм, че ако и вие имахте достатъчно близки взаимотношения с нея, на даден етап също щяхте да изпитате желание да я убиете. Тя просто беше такъв човек. 

• Upvote 1
  • Thanks 2
The Best

Искам да добавя също, че с баща си никога не съм водила нормален разговор на каквато и да е тема. С него сме дискутирали единствено дежурния въпрос: "трябват ли ти пари?" и нищо друго. Винаги е обръщал повече внимание на Владимир, опитвайки да го моделира по свое подобие.  Той има склонността да е обсебващ, но на млади години се стараех да привлека неговото внимание. Да станем близки. Вече не се и опитвам да го правя. Не знам защо ви казвам всичко това и то няма никаква връзка с конкретния случай, понеже не баща ми е жертвата, а майка ми. Но държах да си излея душата. Защо никога не бях достойна за одобрението ти, татко?

Не ме разбирайте погрешно, детективи - аз не съм завиждала от тази негова привидна заинтересованост към Владимир. Аз и брат ми сме хора, на които другите нямат причина да завиждат, като изключим финансовата ни обезпеченост. Само че не това е най-важното в живота. Пък и Влади е единственият човек от семейството, с когото поддържам контакт и можем да проведем нормален разговор, без на всяко второ изречение да опираме до въпроса за парите. 

• Thanks 2
Stun Damage

Край на Ден 1

И с тази прочувствена семейна драма, първият ден от играта приключва. Ще питам всеки от вас на лично желае ли да ползва някой от жокерите си. Ако искате, имате време за отговор до 12 ч. обедно, когато започва Ден 2. Встрани от това, започна издирване на неявилите се @Prince10и @Himler за укриване от закона. Като краен срок поставям 18 ч. на Ден 2, след което те отпадат служебно и ще получат заместници. Играта няма да бъде нарушена - ако искате може да трупате въпроси към героите им, и в крайна сметка ще получите отговор. Детективите могат и да ползвате жокери върху тях. 

• Upvote 1
Stun Damage

Начало на Ден 2

Семейната мело... тъй де, разследването, се подновява. @BrockLesnarи @Bobotsiмогат да продължат с разпита на @The Best @THE ENEMYи @BAITO6O. Другите двама няма да ги тагвам, защото съм им писал и си знаят, но с Асен работим по намирането на заместници в случай че продължат да мишкуват до 18 ч.

• Upvote 2
BrockLesnar

Въпрос към Ясен. Ако хипотетично знаехме, че едно от децата ти е извършило убийството, кое от двете по-скоро би си помислил, че може да извърши подобно деяние и защо?

• Upvote 1
  • Thanks 2

Guilt is like a bag of fucking bricks. All you gotta do is set it down.

ezgif-2-3f18a4f68ec4.gif

Bobotsi

Въпрос към всички: Кой смятате че може да е извършил убийството?

Държа и заместниците или Принц 10 и Химлер да отговорят, в случай че се появят.

• Upvote 2
  • Thanks 1
The Best

Майка ни беше опак човек и обичаше да прави от мухата слон. Често стартираше скандали с който ѝ попадне пред очите - роднини, съседи, колежки, дори случайни хора. Може да го е направил всеки, честно казано. Но не и аз, защото нямам причина да го правя. Майка ме повика на срещата не просто за да се видим, а и да обсъдим няколко имотни сделки, които искаше именно аз да задвижа. Не съм сигурна дали това има нещо общо с нейната кончина, може би някой е имал апетит към семейните ни имоти или не е бил съгласен с нейната воля. Толкова много варианти са налични, но аз мога само да гадая. Притеснявам се, че някой може да нападне и мен. Не бих се почувствала спокойно отново, докато не заловите човека, който е отговорен за това убийство.

• Upvote 1
  • Thanks 2
Stun Damage
1 hour ago, Bobotsi said:

Държа и заместниците или Принц 10 и Химлер да отговорят, в случай че се появят.

Няма да са Принц 10 и Химлер, но съм щастлив да анонсирам, че @neshev ще поеме ролята на Стамен Пенчев. Вероятно ще се включи утре, за да има време да се запознае с правилата и навакса с излиянията ви, но ще бъде отговорено и на въпросите от днес. Другият заместник се надяваме да обявим в края на деня. (hint: ако искате да намирате играчи за собствените си начинания, бъдете по-практични от мен и не пишете персонажи от грешния пол :D)

• Haha 3
neshev

Здравейте! Съжалявам, че не откликнах навреме на повиквателната от полицията, но съм изключително зает с университета и работата ми на художник. Но все пак искам да помогна на разследването и ще отговарям на всички въпроси, макар че познавам само Юлия, а към останалите членове на семейството имам повърхностни наблюдения.

On 10/8/2020 at 1:18 PM, Bobotsi said:

Въпрос към всички: Кога разбрахте за смъртта на жертвата и каква беше реакцията ви?

Разбрах сутринта. Мислех, че някой се ебава с мен. Довчера не я познавах, а днес вече я няма. А щом полицията е замесена, явно има съмнения, че е била пречукана?

Първата ми реакция е, че е получила инфаркт. Изглеждаше с 10 години по-стара от възрастта и. Лицето и беше подпухнало и ярко червено. Тонът и беше властен, все едно беше винаги на тръни. 

2 hours ago, Bobotsi said:

Нямам си шибана идея. Единствено гарантирам за Юлия. Тя настояваше да се видим със семейството и. Няма как в този толкова важен ден за нас, тя да извърши такова нещо. Ние се харесваме много и се надявахме семейството и да ни одобри, и да ни окуражи за по-нататък. За съжаление, срещнах по-скоро пренебрежение. Сякаш не съм достоен да стана част от семейството им. Въпреки това, никой не даде вид на потенциален убиец. По-скоро изглеждаха като проблемно семейство, но тези дни, кое семейство не гъмжи от интриги и кавги? 

• Thanks 3
BAITO6O
6 hours ago, BrockLesnar said:

Въпрос към Ясен. Ако хипотетично знаехме, че едно от децата ти е извършило убийството, кое от двете по-скоро би си помислил, че може да извърши подобно деяние и защо?

Сина ми Владко, защото е лабилен и може алкохола да му е помогнал да направи подобна глупост.

2 hours ago, Bobotsi said:

Кой смятате че може да е извършил убийството?

Нямам напредстава, но силно искам и желая да не е някое от децата ми.

Искам Стаменчо да бъде разпитан по обстойно. Все пак жена ми не беше много съгласна за тази връзка.  А тя имаше усет за тези неща. Може би надушваше боклуците, ментетата и пиявиците от далеч. Има леки опасения за него, че е с дъщеря ни само заради финансовата облага и секса.

• Upvote 1
  • Thanks 2
Bobotsi

@neshev

Господин Пенчев, нещо по конкретно направи ли ви впечатление по време на срещата ви със семейството на Юлия? Казвате че са изглеждали проблемни, имаше ли кавги?

Кога се запознахте с Юлия? 

Какво харесвате в нея най-много?

• Upvote 1
  • Thanks 1
THE ENEMY
3 hours ago, Bobotsi said:

Всеки би могъл да има мотив. Баща ми беше една мишка, която се е страхуваше през целия си брак от майка ми, а тя освен че се държеше надменно и с него, му изневеряваше редовно. Кой знае дали най-накрая тази пасивност не е избила? Всеки знае, че подтисканите дълго време емоции, накрая винаги избиват в крайности, напълно възможно е точно това да се е случило. 

Стамен е нов в зловещата ни семейна обстановка и въпреки, че не го познавам, съм наясно какво отношение имаше майка ми към него. Той беше поредната "недостойна отрепка", както се изрази тя по негов адрес още преди дори да са се срещнали. Не е изключено да са имали някаква кавга, но аз лично не съм присъствал на такава, макар на самата вечеря тя да отправяше намеци в тази насока. 

Сестра ми изпитва същото като самия мен към родителите ни, но мисля, че с времето и двамата сме свикнали с отвратителното отношение, колкото и странно да звучи това. Не мисля, че някой от нас двамата е готов да стигне до крайности като убийство, освен в момент на краен афект.

Не познавах леля си толкова добре, поради сложните семейни отношения. Единственото впечатление което имам от нея е, че тя е същата твърдоглава простачка като брат си. Но мисля, че за да се изясни дали тя има мотив, може би няма да е лошо да се разпитате баща ми за нея и с какво това убийство би и помогнало. Не мисля, че той има причини да ви лъже по този въпрос, все пак те се мразят.

Дъмийс! Дори да съм крайно незаинтересован към разкриването на убийството, трябва да ми благодарите, че ви помагам и ви насочвам. Аз съм човекът който ви е дал най-много информация до момента и не съм скрил нищо което да може да ме уличи. Спокойно можете да ме изключите от списъка със заподозренте, защо не се държа като човек, който се страхува, нито показвам признаци на вина. Да, аз съм алкохолик с психични травми, но не съм луд, нито съм убиец. При цялата си чалнатост, никога не съм имал подобни склонности. 

• Upvote 1
  • Thanks 2
  • Haha 1
neshev
5 minutes ago, Bobotsi said:

@neshev

Господин Пенчев, нещо по конкретно направи ли ви впечатление по време на срещата ви със семейството на Юлия? Казвате че са изглеждали проблемни, имаше ли кавги?

Кога се запознахте с Юлия? 

Какво харесвате в нея най-много?

Очаквах, че поводът е моето запознанство с родителите на Юлия. Вместо това попаднах на някаква семейна кавга. Лелята (Михаела) на Юлия се караше с Клара и Ясен. Ясен се държеше като пълен чехльо. Можеше да тропне с крак, да разтърве сестрите, но вместо това си мълчеше и не искаше да вземе отношение. Братът на Юлия също беше крайно неебателен. Седеше и пиеше. Опитах се да го заговоря, да разчупим малко леда, но той ме игнорираше и ми отговаряше с две думи. Пълен темерут. Очаквах аз да съм събитието на вечерта. За крехките ми 22 години съм видял много, пътувал съм из цял свят и съм душата на всяка компания. Вместо това срещах само пренебрежение. Нямах търпение да свърши тази визита и да не ги виждам повече. 

Запознахме се с Юлия на изложба, където бяха изложени и мои картини. Забелязах, че тя се спря на мое произведение и реших да и се представя.

Харесва ми, че се интересува из изкуство, че е нежна и чувствителна. Повечето жени на нейната възраст са абсолютно кифли и не можеш да си кажеш две приказки с тях. Но Юлия е различна. Тя е много любознателна и имаме сходни интереси. Плюс това е изключително красива и веднага съзрях в нея моята муза. 

• Upvote 1
  • Like 1
  • Thanks 2
Bobotsi

@BAITO6O

Господин Григоров, другите ви определят като мъж без топки и чехльо. Смятате ли че жена ви беше главата на семейството? Мислите ли се за чехъл?

Хващал ли сте я в изневяра? Ако сте, опишете ситуацията, ако не сте, подозирал ли сте я?

• Upvote 1
  • Thanks 1
The Best

Искам да се намеся и да защитя моето гадже Стамен, защото видях, че и той е привикан да даде показания. В това, разбира се, няма нищо лошо, все пак е бил в къщата в която е извършено престъплението. Та той за пръв път видя майка ми в онзи ден. Какъв болен психопат трябва да е, че да ликвидира човек едва няколко часа след като са се запознали? Вярно, че е красавец и високо интелигентен човек, а такива характеристики често имат психопатите убийци, но аз не бих могла да се излъжа и да тръгна с подобен рецидивист! Освен това той почти не се отделяше от мен в печалната нощ. Нямаше теми за разговор с останалите ми роднини и почти не е комуникирал с тях.

Ще ви помоля и да не взимате под внимание думите на баща ми - нормално е той да заподозре гаджето ми, защото не го харесва и си мисли, че иска да сложи ръка върху наследството ми. А не знае, че Стамен Пенчев е млад, но преуспяващ художник за когото в арт средите се твърди, че ще се превърне в новият Папа Жан. Държа това да се запише в протокола.

• Like 1
  • Thanks 2
BAITO6O

Господин Григоров, другите ви определят като мъж без топки и чехльо

Другите си нямат граб хабер какви ни бяха отношенията с жена ми. Отстрани може да изглежда така, но всъщност не е така.
Държах се така в деня на верчерята, защото имах бизнес със сестра ми и трябваше да и угодя, а със жена ми си имаме специални отношения.

АКО бях чехльо нямаеш да изградя тази фирма в зората на демокрацията, когато трябваше всеки да оцелява сам за себе си.

Нямаше да познавам толкова много хора и от хайлафа и от криминалния контингент.
В сферата на строителството ако си управител на фирма и ти взимаш решенията и си чехъл, то няма много да оцелееш в този бизнес. Е за вече толкова години нещата са показали, че съм още фактор в тази сфера. Всичко е бизнес и въпрос на преговори. 

Хващал ли сте я в изневяра? Ако сте, опишете ситуацията, ако не сте, подозирал ли сте я?

Ние с жена ми бяхме суингъри. Обичахме си разнообразието и нова тръпка. Както казах имахме специална и странна връзка с жена ми, която повечето хора не я разбират.

Иначе за гаджето на дъщеря ми. Художник и музикант къща не хранят и издържат. Тия са на 50% педалисти и изнежени. Слаби са
А дъщеря ми заслужава истински алфа мъжкар, истински мъжкар който не се срамува да каже, че е гледал кеч през 2000 година.

Въпреки, че сина ми обичаше да гледа кеч и по едно време се беше регистрирал в някакъв български форум и често разпряваше за някакъв с ник бил е ченге и как тайно му се е възхищавал на историите дето е казвал. Щом имаш проблеми с психиката, то положението винаги може да излезе извън контрол. Даже съжалям, че навремето не взех по-строки и крайни мерки за психичното здраве на синчето ми. Но може би още има надежда за него. 

Също така имам съмнения, че съпругата ми може да поискала някакви хапчета от сина ми. А той сина ми е доста запознат с всякакви хапчета. Амфетките са ми казвали, че ги е гълтак като бонбонки в един период от живота си.

• Upvote 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
Stun Damage
Posted (edited)

Край на Ден 2

Суингира Ясен Григоров, суингирайте и вие! Ако един патриархално възпитан провинциалист има необходимото свободомислие, то столичаните нямаме никакво оправдание. Тук в РПУ-то не само подкрепяме този славен и просветен лайфстайл, а и го практикуваме активно! В личен план мога да заявя, че той ме сближи както с колегите, така и - дори повече - със семействата им!

Встрани от това, вече съм ви описал жокерите на лично, и няма всяка вечер да ви спамя с въпроса "Искате ли жокер?". Ако искате, просто ми го кажете в личната ни кореспонденция - прозорецът е между полунощ и 12 обедно, между дните от играта.

Най-значимото съобщение обаче е, че локализирахме зълвата на Клара, и за разлика от някои други субекти, които ще останат неназовани, тя дори отговаря на пола в досието си. Радваме се да обявим, че @Lemmon-714поема ролята на Михаела Кацарска.

Edited by Stun Damage
  • Upvote 2
  • Haha 1
Stun Damage

Начало на Ден 3

Разследването продължава, вече с пълен състав на заподозрените. Много от тях, включително и Михаела, доколкото разбрахме, ще дойдат след 18 - явно е семейна черта на Григорови - но детективите все пак могат да започнат с въпросите към @BAITO6O @THE ENEMY @The Best @neshevи @Lemmon-714.

• Upvote 1
Stun Damage

@BrockLesnar @BobotsiКолеги, хайде малко по-сериозно. Ясно, че в полицията сме нощни птици, то и аз едва се вдигам в 12 на обяд да открия деня, ама понякога трябва да си жертваме съня. Особено ако противното означава да бъдем направени за посмешище от декадентни и впиянчени пишлегари.

• Upvote 1
  • Haha 1