Jump to content

Кой е убиецът? - сезон II

Recommended Posts

baikiro

Мен ме интересува дали @neshev наистина е обратен и дали е имало инцест между @THE ENEMY и @The Best? :D

• Haha 3

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

The Best

@neshev Да, де - спечели си играта с гросмайсторски ход, но можеше да ме прецакаш. Както и да е - нека поговорим за разликите между стратегиите в тази игра и в мафия, защото някои играчи се опитаха да я играят по същия начин, по който играят в Мафия.

Например героят на Нешев в единия ден провокира героинята ми да използва жокер, но той самият не използва жокер, за да ме бламира и докаже твърденията си. Ако в тази игра се играе на принципа на Мафия - насочваш се към най-подозрителния ти играч и се опитваш всячески да го уличиш, колкото и добре да го правиш вероятността да загубиш е огромна, защото не можеш да го изгониш на края на фаза 1. А ако си толкова сигурен, че даден играч е извършил убийството и се опитваш да натякваш това на детективите през цялото време има голяма опасност отново да загубиш и да заподозрат теб, защото само убиецът знае със сигурност кой е извършил престъплението. Другите могат да се съмняват, но няма как да го докажат. Работа на детективите е да се насочат към следите с помощта на жокерите и казаното от заподозрените. 

На практика спечелих доста трудно, с голяма помощ от страна на Нешев, след като той не използва детектор на лъжата за да потвърди историята на Енеми и в последния ден избяга от страната. Ако не беше избягал, вероятно щеше да загуби играта в последния ден, защото мислех към него да насоча подозренията и трябваше впоследствие да си променям тактиката.

Водещия се справи добре, но искам да отбележа нещо важно - ако ще правите сезон на играта някога в никакъв случай не позволявайте друг играч освен убиеца да знае истинската причината за убийството. Защото става адски трудно за убиецът да маневрира, когато заподозрян знае вероятния мотив и насочва директно без жокер разследващите. Иначе искам да похваля за постоянството @Stun Damage и да му кажа, че се справи ок като водещ. Адмирации и за Лимона, която спечели играта без да бъде поставяна под напрежение.

Stun Damage
22 minutes ago, baikiro said:

Мен ме интересува дали @neshev наистина е обратен и дали е имало инцест между @THE ENEMY и @The Best? :D

Не и да, съответно. Best се опита да замаже инцеста, като измисли оная история за гейските изпълнения на neshev.

• Upvote 1
neshev

Принципно, да, играта все пак е солова и не ме ебе особено да помагам на детективите.

Все пак реших да спазвам kayfabe и мислех да пазя "гаджето" ми до края на играта. Но след като ENEMY имаше информация, нямаше как да лъжа. 

Не се подложих на детектор на лъжата, защото реално нямаше въпроси, които щяха да дадат каквато и да е смислена информация. Пък и за някои неща лъжех/украсявах и не знаех как точно ще ги отчете.

• Upvote 1
HEIDENREICH

Браво на всички участници. нешев се включи много силно, The Best бе палава анална мръсница, The Enemy за пореден път бе преебан.

MVP на сезона за мен бе Лимончето. Направо се влюбих в сценичния и образ-простоватата лелка от Гурково и ми се прищя да съм на мястото на нейния Стамат. 

Браво и на куките. Не заловиха убиецът, но на кой му дреме. Важното е че 

• Haha 5

The Best
4 minutes ago, neshev said:

Принципно, да, играта все пак е солова и не ме ебе особено да помагам на детективите.

Все пак реших да спазвам kayfabe и мислех да пазя "гаджето" ми до края на играта. Но след като ENEMY имаше информация, нямаше как да лъжа. 

Не се подложих на детектор на лъжата, защото реално нямаше въпроси, които щяха да дадат каквато и да е смислена информация. Пък и за някои неща лъжех/украсявах и не знаех как точно ще ги отчете.

Да, риск си е този жокер, но разчупва играта по доста добър начин и смятам, че щеше да ти е от полза. Можеше да докажеш, че не си гей и че Енеми наистина е търсил мен в онази нощ, което практически щеше да означава, че губя играта. От друга страна, ако се бяхме обединили срещу който и да е друг играч и си пазехме гърбовете до края щяхме да постигнем внушителна победа без да полагаме чутовни усилия. Тук може да си и на страната на лошия и пак да спечелиш, имаш поле за импровизации и от теб зависи по какъв начин ще се опиташ да спечелиш.

BAITO6O

Деба. Имах мой лични съмнения и за такъв вариант, но характеристиката на БАТ ЯСЕН и отношенията му с дещеря му нямаше как да обърна в тая посока.

Добре се получи. Аз кат БАТ ЯСЕН нещата бяха ясни и нищо кой знае какво изненадващо нямаше за криене или показване.
Единствената ми забележка е към детективите. Мого смотани въпроси. До ден 2-3 не вярвах, че ще се тръгне в правилната посока.

Затова следващите детективи да му мислят. По-добри въпроси и въпроси подходящи за детектор. Аз исках още в ден 2 да седна на детектора ама нема въпроси батко. Бих апелирал и други да се включат, когато има нов сезон. Даже бих казъл, че за разлика от Мафия тука е по-неангажиращо и затормозяващо и съответно малко по-приятно може би. 
Иначе към края реших да дръпна малко ръчна, защото пъзела почна се нарежда и нямаше смисъл да товаря с излишна информация и глупости, при положение, че БАТ ЯСЕН нищо не знаеше.

Edited by BAITO6O
  • Like 1
  • Thanks 1
Bobotsi

Добро издание се получи. Не успях да хвана лошият, но се забавлявах. Всички участници допринесоха за да стане добро шоу и смятам че играта изпълни целта си.

Имам няколко дребни забележки към водещия. В началото бяха дадени 6 жокера за детективите, но в последствие се оказаха 3. Също така никъде не бе споменато че аз и Brock Lesnar имаме право да си помагаме и да обсъждаме как да играем. В миналото издание всеки детектив играеше за себе си и доколкото ми е известно нямаше право да си обменят информация по между си. Никъде не ни беше обяснено как заподозрените ще използват жокерите си за детектори на лъжата. И това трябваше да разберем в последният момент. Най-голям проблем си остава дупката в правилата на последния ден. Не може да има жокер с който да се решава дали даден участник приключва играта и това да не бъде официално обявено от водещия. Ако всички бяха решили да си мълчат, деня щеше да е напълно загубен. И да се обясни с това, че това е направено нарочно с цел филмиране ми се струва несериозно.

Не ме разбирайте погрешно, не се оправдавам за загубата, просто смятам че тези дребни неща леко попречиха на играта ни.

• Upvote 2
ЧОТУДЕ
1 hour ago, HEIDENREICH said:

Браво на всички участници. нешев се включи много силно, The Best бе палава анална мръсница, The Enemy за пореден път бе преебан.

MVP на сезона за мен бе Лимончето. Направо се влюбих в сценичния и образ-простоватата лелка от Гурково и ми се прищя да съм на мястото на нейния Стамат. 

Браво и на куките. Не заловиха убиецът, но на кой му дреме. Важното е че 

Ето това е трепач, забележете танца на полицаите: :D

• Haha 1
  • Wank 1

signature.jpg.29946b3c224ddee66d0110c075d0d198.jpg

THE ENEMY

Много криндж ви беше сторилайна, особено с тези анални инцести. :D

Също така правилата бяха сложни за мен и до последно не бях сигурен кое, как и защо работи.

Като изключим това, образът на алкохолизираният интелектуалец ми беше забавен, но 7 дена да си кейфейб си е тегаво. Също в даден момент, когато всичко ти е ясно, леко загубих интерес. 

Не е лоша играта, особено когато и партньорите са на ниво, има забавни моменти.

Явно имиджът ми е доста по-крийп отколкото предполагам, след като някой мисли, че мога да си измисля подобна история сам. :D

• Upvote 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Lemmon-714

Поздравления за водещия, историята беше интересна и цялостно играта беше забавна.

Накратко за участниците:

BAITO6O - няма такава лигня, имам чувството, че се беше записал само за да си вкара дежурните лафчета за бай Тошо, комунизма и прехода. Толкова много си противоречеше, че даже не си заслужаваше да се вадят отделни постове, защото беше очевидно за всички. Трябва да има баланс. Голям късмет, че не се беше паднал той да е убиеца - със сигурност щеше да се осере с такава хаотична игра.

neshev - обрано и балансирано, точно както подобава на човек, за когото се предполага, че е попаднал на грешното място в неправилното време.

THE ENEMY - разви подробностите около героя си по много забавен начин, но малко си вкара автогол с ранните постове, където натъртваше колко е силна омразата му към родителите. Мисля, че това допринесе много за финалното решение на детективите. 

The Best - изигра си играта по-много добър начин, до последно се колебаех между него и ENEMY, но ако трябваше да го обвинявам щеше да е в тотален разрез с характеристиката на героинята ми. Затова реших последните два дни да си мълча и единственото, което направих беше да насоча вниманието към среднощната разходка на ENEMY и срещата с neshev. От там детективите захапаха и аз бях извън радара им окончателно. :D

Бобоцев и Леснарски - имаше още много какво да се желае, можеха да зададат неудобни въпроси много по-рано и да използват жокерите по продуктивен начин.

Със сигурност ще се запиша и за следващия сезон, без значение кой участва и кой го води, стига само да имам време, че е кофти да се разваля играта на другите.

• Upvote 2
  • Thanks 1
The Best
29 minutes ago, THE ENEMY said:

Много криндж ви беше сторилайна, особено с тези анални инцести. :D

Също така правилата бяха сложни за мен и до последно не бях сигурен кое, как и защо работи.

Човек, криндж ти се струва историята, защото не си му чел разказите. Брутален човек е Стън Демиджа, гарантирам ти. Трябва да ти прати някой негов разказ, за да видиш за какво става дума:D После Лъвкрафт ще ти се стори песен.

Стиловете ни на писане много се различават и аз залагам повече на историята и множеството обрати, а не на скандала. И със сигурност в следващ сезон, ако го водя аз, няма да слагам женски персонажи, ако жени не са се записали в играта.   

• Thanks 2
BAITO6O
41 minutes ago, Lemmon-714 said:

BAITO6O - няма такава лигня, имам чувството, че се беше записал само за да си вкара дежурните лафчета за бай Тошо, комунизма и прехода.

Е аз ко напра, че БАТ ЯСЕН е почнал от тия години и там е набрал скорост. Добри години са били за него.

До голяма степен историята на БАТ ЯСЕН ме тласна натам, чиста случайност е. 
Иначе Беста ми предложи мястото и реших да видя за кво става реч.
ЗАТОВА НЕ ГОВОРИ МНОГО КАТО НЗ КВО Е БИЛО ЗАД КУЛИСИТЕ.
Аз пък съм леко недоволен от леко powergaminga на Енъми в първите дни, но и при него може това да е заложено от началото с кратката характеристика кой знае. Примерно БАТ ЯСЕН по характеристика малко или много държеше на сина си въпреки всичко и вярваше в него, а на дъщеря си я е смятал за перфектната и тнк.
Ако бех некво келеме на 23г. друго щеше да е. Сигурно щеше да е 33, Plazza, Еxe и тнк.

image.thumb.png.6732c4abf15322c5dfb1928a64d21549.png

Edited by BAITO6O
  • Upvote 2