Jump to content

MAFIA IX - Ден 2

Radox

Recommended Posts

Radox

ПРИКЛЮЧИ НОЩ 1

През тази нощ беше елиминиран ... Bobotsi.

Рано тази сутрин, тялото на младия мениджър Bobotsi е било намерено в градината на къщата му с три огнестрелни рани от револвер в областта на гърдите. Засега полицията няма никакви улики кои може да са извършителите.

Bobotsi се оказа ... МИРЕН ГРАЖДАНИН!

D 2.jpg

В играта има 18 участника. За елиминация са необходими 10 гласа.

Краен срок за гласуване е 14.СЕПТЕМВРИ в 22:00 часа.

Оцелелите в ДЕН 2 участници са:

Edited by Radox

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

• Radox changed the title to MAFIA IX - Ден 2
hacky

THE ENEMY, Mariyan01, Farest, Jack Bauer, kabakov, Price

Тук сте по мои сметки два мафиота, кои сте? Казвайте без бой!

694803838_Annotation2019-03-14101116.jpg.c13a522cd7441786b006a3d8e92d275c.jpg 
Сайт за българските фенове на комикси - insaneaddiction.tk

ЧОТУДЕ
11 hours ago, Radox said:

Първа стъпка накриво за гражданите... Мафията ликува... Пелената на отчаянието лека-полека започва да се спуска над града...

Всъщност мисля, че първия ден беше по-полезен за нас. Според мен първоначалната идея на LightOne можеше и повече да ни обърка отколкото да помогне, но му върза, че Олимпик и Нешев започнаха да търсят такава роля и ходът му се оказа много добър. Тези хора не трябва да ги пипаме на този етап. Чак ме хвана яд, че гледах футбол по това време и не бях във форума точно като е станал сеира. Всъщност най-добрия пост на LightOne не е един от чаршафите му, а този, в който казва, че ще разбере ролята на MJ23 утре. Тук и аз налапах въдицата, че другите са му намерили ролята и написах "добра работа, момчета. Поне не е нещо фрапантно". :D Това обаче, което се случи точно в този момент би трябвало да е важно за нас - трима човека се избиха да бъдат последни гласували. Това са Пренти, Химлер и Хаки, така че те имат въпроси за отговаряне. Хаки сега ще каже, че се е паникьосал от вотовете на потенциалните мафиоти Прети и Химлер. :D Хаки пак ли си отседнал в Мотел Калифорния ве?

Още не съм прочел интеракциите на Бобоци, но отсега номинирам Himler с възможност да променя по-късно, разбира се.

Edited by Radox

signature.jpg.29946b3c224ddee66d0110c075d0d198.jpg

hacky
4 minutes ago, ЧОТУДЕ said:

Всъщност мисля, че първия ден беше по-полезен за нас. Според мен първоначалната идея на LightOne можеше и повече да ни обърка отколкото да помогне, но му върза, че Олимпик и Нешев започнаха да търсят такава роля и ходът му се оказа много добър. Тези хора не трябва да ги пипаме на този етап. Чак ме хвана яд, че гледах футбол по това време и не бях във форума точно като е станал сеира. Всъщност най-добрия пост на LightOne не е един от чаршафите му, а този, в който казва, че ще разбере ролята на MJ23 утре. Тук и аз налапах въдицата, че другите са му намерили ролята и написах "добра работа, момчета. Поне не е нещо фрапантно". :D Това обаче, което се случи точно в този момент би трябвало да е важно за нас - трима човека се избиха да бъдат последни гласували. Това са Пренти, Химлер и Хаки, така че те имат въпроси за отговаряне. Хаки сега ще каже, че се е паникьосал от вотовете на потенциалните мафиоти Прети и Химлер. :D Хаки пак ли си отседнал в Мотел Калифорния ве?

Още не съм прочел интеракциите на Бобоци, но отсега номинирам HimlerHimler с възможност да променя по-късно, разбира се.

Аз не съм спазил правилото за гласуване, не съм болднал текста, ясно е че се ебавам, даже Прайс реагираша със смееща се емотикона, мисля, че разбра, че се ебавам заради горните смени.

Prince10

Мисля, че ще е добре prenti и Himler да дадат обяснение защо искаха да се оттърват от ролите си.

Лично аз смятам, че е важно да разнищим тази мистерия.

Radox
Just now, THE ENEMY said:

К'во стана с Райх бе? Гледам май байтошо е на негово място.:huh:

Грешка, оправено е.

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Mariyan01
12 minutes ago, hacky said:

THE ENEMY, Mariyan01, Farest, Jack Bauer, kabakov, Price

Тук сте по мои сметки два мафиота, кои сте? Казвайте без бой!

С какво ти станах съмнителен?

The Olimpic Hero

Да започна с това, че убийството на Bobotsi почти нищо не ми говори. Единствено беше тръгнал против prenti и Mariyan01, но не мисля, че това е нещо кой знае какво. Ако Мафията иска да пусне фишек с това, че примерно "Мафиотът prenti е убил Bobotsi", аз лично няма да се хвана най-вече заради това, че prenti вече ми е изчистен и го смятам за мирен гражданин. И сега следва поста ми, който подготвях през последния час, за да го пусна ако съм жив. Обмислих много добре какво се случи в Ден 1 и ето какво следва от мен:

Днес направо започвам атакуващо. Нямам нещо, което да крия, така че изобщо не е сигурно колко време ще изкарам в сезона. Поради тази причина реших да си следвам инстинкта и да ви предложа един човек за изгонване. За него обаче по-надолу в поста.

Първо искам да кажа с кои хора смятам да играя и кои играчи успях да си изчистя вчера поради събитията, които се случиха. В крайна сметка, когато осмислих нещата, LightOne волно или неволно ни помогна с интересния си ход. И не, аз не използвам неговата теория за реакциите след самия ход. Аз използвам нещо, кеото се случи всъщност доста спонтанно, а именно предполагаемата роля, която намерихме в интернет, в която заподозряхме LightOne. Точно заради това "Мафия" е велика игра, защото никога не знаеш къде ще те отведе и по какъв начин точно ще получиш някаква информация.

Ето какво използвам аз. Условията на предполагаемата роля бяха, че последният, който даде гласа си за LightOne, ще му даде и ролята си (мирен гражданин или мафиот). След като установихме това, би трябвало на абсолютно всеки да е станало пределно ясно, че Мафиот никога, никога, никога не би рискувал да даде последен глас срещу LightOne. Веднага обяснявам и защо. Да кажем, че мафиот дава последен глас срещу LightOne и LightOne остава в играта, като се превръща също в мафиот. В Ден 2 чрез граждански вот изгонваме LightOne, изписва се, че е мафиот и така си доказваме, че този, който е дал последен гласа си за LightOne в Ден 1, е мафиот. Този човек го гоним автоматично с граждански вот в Ден 3. Та логиката е такава, както вече споменах. Вярвам, че вчера е абсолютно невъзможно мафиот да е дал решаващ глас за LightOne, или всеки глас след 10-ия.

По този начин аз си изчиствам, като мирни граждани: @Price, @MJ23, @prenti, @Himler и @hacky.

Единственият вариант един от тях да е мафиот, е да притежава всъщност истинската тайна роля в играта и понеже Радокс е обявил, че има само една тайна роля в играта, то така да е сигурен, че LightOne няма такава. Та има го този шанс, но е абсолютно минимален.

Та аз ще играя със сигурност играта с Price, MJ23, prenti, Himler и hacky. Това за мен са 5 мирни граждани, което е страхотно число в Ден 2 от играта. Ако съм прав с теорията си, още оттук можем да създадем силен алианс, който да тръгне към победата в играта.

Предлагам ви да натиснем срещу Dudley. Казвам ви, този човек не е мирен гражданин. Цялото му поведение е много различно от гражданската му игра. Звучи много изкуствено, още от първия му пост в играта. По-късно през деня се опита да замаже, но за мен лично не му се получи по никакъв начин. Ще го цитирам с негов пост от края на деня. Тук Dudley говори за LightOne.

Добре ни върти според мен , но неговото оставяне не е опция . Смисъл аз и да съм мафиот не виждам причина поради която да не го гласувам ако знам , че не е такъв ? Смисъл той твърди , че мафиот не би гласувал веднага за него , което е малко преувеличено според мен.  Какво някъва обратна психология ще си помисли мафиота , че ако гласува за него после ще е бил първи на въдичката ли какво... мразя такива филми 

Ето този пост е много, много изкуствен. В него Dudley вкарва Next Next Level стратегия. Иска да обори твърдението на LightOne, че първите гласували срещу LightOne са мирни граждани и казва, че може да са мафиоти. В същото време самият Dudley дава първия вот срещу LightOne. Изречението "Мразя такива филми" ми звучи брутално, брутално изкуствено.

Та какво да кажа повече, мисля, че мога да разчитам стиловите разлики. В 4-и сезон, когато бях мирен гражданин, по подобен начин разкрих neshev и по-късно Socki и Stun Damage.

Дали ще съм прав за Dudley, надявам се да съм прав. Дали можете да ми вярвате, ваша воля, мисля, че в Ден 1 би трябвало да съм показал, че съм мирен гражданин.

Освен гореизброените хора, които изчистих, на този етап бих играл и с @neshev, @Prince10и @Socki. Това са трудни за рачитане хора, които обаче са ми 50 на 50. Хайде, на Socki вярвам една идея повече заради страхотния му пост. neshev и Prince10 пък са способни винаги да ме завъртят, но това е положението.

Глас за Dudley.

Dudley

Общо взето елиминацията на Бобоцката ми е странна. Очаквах някой измежду Соки, Олимпик, Нешев , Хаки или Енеми да даде фира честно казано. Ако бях мафиот може би бих искал да елиминирам някой от тях в ранен етап. Елиминацията на Бобоци според мен е единствено защото мафията са прочели няква роля от него , не виждам друга причина - мненията са му единствено в посока Пренти и Химлер 

Радвам се, че първоначалната ми преценка относно Light беше права и в крайна сметка той се оказа мирен. Имайки предвид обаче, че в този сезон "нищо не е такова, каквото изглежда", според мен не е изключено той все пак да има някаква роля и да се завърне в по късен етап от играта. Иначе не мога иначе да си обясня този самоубийствен ход от човек, който истински се радва на играта и който винаги се раздава. @MJ23, дай измисли някои коефициенти за това в кой точно ден може да се завърне LightOne, бих се пробвал със залог.

Към групичката на @ЧОТУДЕ, @neshev и @The Olimpic Hero, които за себе си смятам за почти 100% граждани, успях да добавя и още няколко имена, но за момента не смятам да ги разкривам. Преди това бих искал да знам дали някои от изброените трима ми вярва и ме смята за мирен, и съответно дали би играл с мен в тази дневна фаза. 

hacky
1 minute ago, Mariyan01 said:

С какво ти станах съмнителен?

Всъщност теб не исках да те слагам в тоя списък, копирах от списъка на радокс и триех, теб те оставих по погрешка.

THE ENEMY, Farest, Jack Bauer, kabakov, Price

Двама от вас ги надушвам ксто мафиоти или мафиот и врачка, днес ще гласувам за някой от вас със сигурност.

Radox

Dudley

1 глас

The Olimpic Hero

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Jack Bauer

Ден едно за мен може да се обобщи със следните думи - Сaмоубийството на Lightone. Не знам доколко можем да вярваме на сметките му, че тези споменати лица (сред които и аз), задължително биват изчистени. Аз самия съм обикновен прост гражданин/селянин без роля, като засега ми е доста трудно да разчета много и да е от другите играчи. Бобоци доколкото си спомням от ден 1 не беше супер активен играч, трябва да се прегледат постовете му. Мисля че много хора се хващат на това с последния гласувал, което аз лично смятам за супер несъществено.

Ако не друго, се отървахме от един силен спамер в лицето на Lightone. Бих се радвал да се отървем и от другия.

Аз лично бих ви попитал, кой е играча, който пише най-много постове с най-празно откъм стойност съдържание? И преди някой да е казал Farest - не приятели мои, близо сте, но всъщност отговорът е Price. Зачетете се в менията му, имам чувството че пише колкото да отчете присъствие, сякаш иска да набие на всички - вижте ме аз съм добър!

На този етап, номинирам Price

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

Himler

Обяснението при мен е просто.Както бях написал  вчера ходих на мач и в последните страници видях че масово се номинира лайт и затова го номинирах. Тогава не знаех че има такова филмиране и чак след като радокс затвори темата видях тия подробности. За справка може да се провери в предишната тема че в периодът когато бе мачът не бях активен

Dudley

О не , @The Olimpic Hero сега цял ден ще трябва да се защитавам ли ? Просто предложих гледна точка според моментната ситуация , тъй като твърдението му , че първите гласували са автоматично граждани ми се стори малко налудничева. И ако съм мафиот защо ми е да давам такова обяснение ? Даваш ми много кредит тука с някви некст левел стратегии , мисля че си играл достатъчно с мен да знаеш , че аз съм импулсивен играч и пиша коментари без много да ги мисля. 

Radox

Dudley

1 глас

The Olimpic Hero

Price

1 глас

Jack Bauer

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Dudley

Смисъл един вид той ме изчиства , а аз се затапям като казвам , че тва може и мафиот да го направи ? Не намирам логика аз.

Мойто мнение е , че гласа на мафията срещу Light One , трябва да е по средата - при нужни 11 гласа , мафията би била най сигурна ако гласува 5-6-7-8 глас , някъде в тоя диапазон. 

Mariyan01, Farest, Jack Bauer, baikiro това са хората които са гласували в тоя диапазон . От вчера си бутам за Джак Бауър , Мариян също ми е леко съмнителен , Бай киро не е писал още достатъчно , за да имам и някъв минимален рийд срещу него. Според мен тука би трябвало да иам 1 мафиот. Глас за Джак Бауър 

The Olimpic Hero

Dudley, той още първият ти пост от днешния ден ми е яко мафиотски и подкрепя теорията ми. Обясняваш ти ако си бил мафиот как си щял да елиминираш някое голямо име или един вид искаш да се изчистиш от елиминацията на Bobotsi, но не, пред мен няма да мине този номер. Решили сте да не убивате големи имена и искате да спечелите срещу големи имена. Смела постъпка, но срещу мен няма да е ефикасна.

Himler

Дъдли за втори път започва да се защитава леко панически и сега набързо прочитайки поста на Олимпик се съгласявам с него че ток е човекът срещу който трябва да се надогнем на този етап.

Глас за Dudley.

Dudley

А да и към горния ми пост - хората които не гласуваха за Лайт са - Принца , Олимпик , Хайндрих и Соки ... а и Хаки който не гласува.  Тук според мен също трябва да има 1 мафиот. За момента считам , че Олимпик е яко във филма и го приемам по скоро като гражданин , но триото Принц , Хаки и Соки ме притеснява доста. 

Radox

Dudley

3 гласа

The Olimpic Hero, Himler, Socki

Price

1 гласа

Jack Bauer

Jack Bauer

1 глас

Dudley

Himler

1 глас

Farest

Edited by Radox

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

2 minutes ago, Jack Bauer said:

Аз лично бих ви попитал, кой е играча, който пише най-много постове с най-празно откъм стойност съдържание? И преди някой да е казал Farest - не приятели мои, близо сте, но всъщност отговорът е Price. Зачетете се в менията му, имам чувството че пише колкото да отчете присъствие, сякаш иска да набие на всички - вижте ме аз съм добър!

На този етап, номинирам Price

Да направим едно резюме - Джаки мрази спамери. Аз пиша много мнения (с което за този сезон няма как да се съглася, има много по активни от мен, предварително заявих, че ще е така), но в тях няма никакво съдържание. Правя го само и единствено за да се изтъкна колко съм добър и как мога да ви натрия носовете на всички, без реално да участвам в играта . Вероятно не съм мафиот, но пък съм силен спамър и затова заслужавам да излетя. 

Това сега сериозно ли да го приемам или просто да го отдам на късния час и да разчитам, че утре на бистра глава ще премислиш по добре нещата? Или просто държи влагата как предния сезон те натопих (реално бях най големия агитатор за твоето изгонване), за което след това съжалих и сега трябва да си го върнеш? 

Dudley
2 minutes ago, The Olimpic Hero said:

Dudley, той още първият ти пост от днешния ден ми е яко мафиотски и подкрепя теорията ми. Обясняваш ти ако си бил мафиот как си щял да елиминираш някое голямо име или един вид искаш да се изчистиш от елиминацията на Bobotsi, но не, пред мен няма да мине този номер. Решили сте да не убивате големи имена и искате да спечелите срещу големи имена. Смела постъпка, но срещу мен няма да е ефикасна.

Какво очакваш да напиша , кажи ми честно. Ако не напиша нищо ще излезна , че се покривам , защо да е панически коментара ми ? Изказвам ти моята гледна точка , не знам какво искаш повече. Четеш ми избирателно коментарите и това не ми харесва

Mariyan01
6 minutes ago, Dudley said:

Смисъл един вид той ме изчиства , а аз се затапям като казвам , че тва може и мафиот да го направи ? Не намирам логика аз.

Мойто мнение е , че гласа на мафията срещу Light One , трябва да е по средата - при нужни 11 гласа , мафията би била най сигурна ако гласува 5-6-7-8 глас , някъде в тоя диапазон. 

Mariyan01, Farest, Jack Bauer, baikiro това са хората които са гласували в тоя диапазон . От вчера си бутам за Джак Бауър , Мариян също ми е леко съмнителен , Бай киро не е писал още достатъчно , за да имам и някъв минимален рийд срещу него. Според мен тука би трябвало да иам 1 мафиот. Глас за Джак Бауър 

Каква е логиката ти, че мафиота трябва да е в средата, защото аз не намирам, не казвам, че не може да има, но с какво го свързваш

• Radox locked this topic
  • Radox unlocked this topic