Jump to content

WWE SummerSlam - 23 август 2020

THE ENEMY

Recommended Posts

THE ENEMY

20200723_SummerSlamLogo--655d8f97edd02fa

Brands: Raw, SmackDown

Date: August 23, 2020

City: Orlando, Florida

Venue: Amway Center

MATCH CARD:

Singles match for the WWE Championship

Drew McIntyre (c) vs. Randy Orton

20200724_SSLAM_DrewRandy_FC--1bb1fae3e3a

Tag team match for the WWE Raw Tag Team Championship

The Street Profits (c) vs. Andrade and Angel Garza 

20200727_SSLAM_Street_FC--2e209a7f220f1f

Singles match

Dominik Mysterio vs. Seth Rollins

20200724_SSLAM_domseth_FC--74cf1060581b7

Singles match for the WWE United States Championship

Apollo Crews (c) vs. MVP

20200724_SSLAM_crewsmvp_FC--de17485b97ae

Singles match for the WWE Universal Championship

Braun Strowman (c) vs. "The Fiend" Bray Wyatt

20200810_SSLAM_BraunBray_FC_sponsor--c25

Singles match for the WWE Raw Women's Championship

Sasha Banks (c) vs. Asuka

20200810_SSlam_SashaAsuka_FC--24598e0fb9

Singles match for the WWE SmackDown Women's Championship

Bayley (c) vs. Asuka

20200814_SS_BaylayAsuka_FC_TuneIn_Spons-

Hair vs. Hair match

Mandy Rose vs. Sonya Deville

20200814_MandySonya_FC_TuneIn_Spons--863

• Upvote 5
  • 4 weeks later...
HBK_forever

Абе, хора, какво става тука, бре? Не съм влизал в тоя форум и не съм гледал кеч от половин година и всичко тотално умре ли бе?! За първи път сигурно в историята на тоя шибан велик форум тема за ППВ е без нито един коментар в деня на самия турнир...а в случая се касае за най-голямото ППВ за лятото, при това част от голямата 4-ка. Толкова ли е зле положението?! Няма ли някаква интрига, или пълната загуба на интерес към продукта се дължи повече на изкуственото провеждане на закрито, без публика и атмосфера? Някой, който следи редовно, може ли да каже дали има някакъв реален шанс за title change на този турнир? Преди доста време, когато за последно гледах, беше ясно, че няма шанс Строуман да загуби, но тогава той бе едва в началото на рейна си. От друга страна, нямам представа до каква степен е граден в последно време Да Фийнд. Чувам, че и Ортън е доста силно бутан напоследък, но през 2020 г. не искам да го виждам отново кагто световен шампион, особено за сметка на талантлив кечист като Макентайър, който трябва задължително да държи, докато не започне отново да бъде позволено присъствието на фенове, тъй като считам, че той е страхотен, но когато има фенове зад гърба му, рейнът му ще бъде още по-впечатляващ.

• Upvote 6
  • Haha 2
  • Wank 2

[center][size=6][b]NO! NO! NO![/b][/size][/center]

Huskarl

Според мен враждите за турнира бяха доста добре изградени, така че сега остава да видим какво ще се случи на самите мачове. Продуктът в момента не е никак лош, просто явно на WWE им трябваше малко време да се посъвземат от корона-ситуацията. Очаквам McIntyre и Orton да направят силно меле. Около щатската титла също се върти интересна история. MVP и компания са забавни и си заслужават гледането. При женските титли ще видим дали някоя от настоящите шампионки няма да пие една студена вода или пък ще чийтнат и ще запазят и двете. Със сигурност вървим към вражда между Sasha и Bayley, но двете засега са голяма сила и не ми се ще да се прибързва. При Mandy и Sonya нещата ми идват малко cheesy, но пък напомнят „доброто старо време“, така че всичко е ок. Street fight-а между Rollins и младия Mysterio очаквам да е стабилна касапница с намеси, а защо не и някой друг готин spot. Dominik видимо се справя с екстремната страна на кеча, а Rollins си е утвърдено име, така че едва ли могат кой знае колко да объркат нещата.

И, разбира се, мачът за Universal титлата. Това е сблъсъкът, който очаквам най-много. Тук не ме интересува особено кой ще спечели и дали изобщо ще има победител. Според мен враждата е далеч от приключване, но вероятно довечера ще се случат интересни неща от гледна точка на историята. Ако има намеса от Alexa Bliss (а съм почти сигурен, че ще има), това вероятно ще окаже влияние върху изхода от мача.

• Upvote 2
UNDERTAKER*

WWE стриймват на канала си Best of Summerslam. Хрумна ми брилянтната идея да си го пусна през ТВ-то и е голям кеф :D Преди даваха Shawn vs Razor Ladder-a, после Taker vs Austin, а сега върви Taker vs Edge. Припомних си годините, когато се гледаше кеча само по ТВ.

ZKEC096.jpg

EDIT:

Пуснах си Shawn Michaels vs Vader от SummerSlam 96. Нема такъв кеф :D Само като се сетя, че този мач го гледах на запис още следващия ден след ППВ-то по Sky Sports... носталгия на макс.

vf63RVb.jpg

Edited by UNDERTAKER*
  • Upvote 4
  • Like 1
  • Wank 1

Жалко, че времената са такива, но цялостния билд беше на много високо ниво. Даже хора като Анхел Гарса и МВП са ми интересни. Лека-полека се адаптираха към обстановката и съм сигурен, че ще изкъртят за това PPV. 

• Upvote 6
  • Facepalm 1

Много се радвам за завръщането на Рейнс. Още повече ще се радвам, ако ебе дебелите джабаронита Строуман и Финта на куп. Велик си Романе!

• Upvote 3
  • Like 1
  • Facepalm 1
The_Eagle

Роман е някакъв мега здрав и аз се радвам че дойде, ама мисля че финта няма как да го бие щото той нали има някакви супер сили. Макло е измислен според мене ама иначе е як за гледане. По принцип не трябва да гледате само добри и лоши то важното е и кой е интересен а не само да сте за добрите.

• Haha 1
  • Confused 1
  • Facepalm 6
Chicky Ricky

Беше нормален ППВ ,според мен мача на вечерта беше на Роллинс И Доминик Мистерио.Мача между Ренди и Дрю беше мн добре, но Punt kick-a и Claymore kick-a са силно protected и това не ми хареса само. Това нападение на Голямото псе Роуманката, heel turn ли беше?Ако е било такова, ще се очаква интересна вражда между The Fiend и Роуман .

• Upvote 2
neshev

Приятна изненада беше завръщането на Roman. Липсата му определено се усещаше и SmackDown отчаяно има нужда от звездна мощ. Определено ми допадна начинът, по който се завърна. Пресилено е да се твърди, че ще е heel, но за мен това е точната презентация. По-агресивен, по-хранещ и по-сериозен образ. Ще видим колко време ще продължат така. :D Но за мен по-скоро идеята беше моментално да закрият враждата между Strowman и Wyatt, която така и не успя да ме грабне. Мачът им беше скучен и протяжен. Реално Roman спаси нещата, иначе щеше да има горчив вкус за финала.

In-ring дебютът на Dominik беше ОК. Не ми хареса самият booking. Супер нереалистично е Dominik да получи толкова офанзива, че даже и беше на няколко пъти близо до победата. Rollins трябваше да го размаже за 10 минути, с един babyface spot за отрочето на Rey. Мисля, че показа потенциал и ще е интересно как ще се развие кариерата му. Rollins успя да утвърди този образ и го виждам като потенциален опонент на Drew за Survivor Series.

Говорейки за Drew, мачът му с Orton беше много добър. Когато Orton е надъхан, нещата се получават. Финалът беше изклецан и вероятно ще повторят нещата на Payback, който е само след седмица, но се надявам, че няма да е повод Orton да вземе титлата.

Женските мачове за титлите се получиха добре, с добра история и сега ще имат поле да доразвият историята с Bayley и Sasha. Като нищо могат да кулминират в 1v1 мач на WrestleMania. Доста надъхват напоследък, даже документалки пускаха за мача им в NXT, който наистина ще остане като един от най-важните мачове за този период.

Като цяло съм доволен от видяното. Това с ThunderDome-а беше супер идея, с не лошо изпълнение.  Атмосферата я докарват, не изглежда все едно са в някакво факано мазе, както беше във физкултурния салон. Надъхан съм за Keith Lee в главния roster, надъхам съм за баче Roman и чакам да видя какво ще се случи с UNDERGROUND-а и Retribution. 

• Upvote 3
Chicky Ricky
3 minutes ago, neshev said:

Приятна изненада беше завръщането на Roman. Липсата му определено се усещаше и SmackDown отчаяно има нужда от звездна мощ. Определено ми допадна начинът, по който се завърна. Пресилено е да се твърди, че ще е heel, но за мен това е точната презентация. По-агресивен, по-хранещ и по-сериозен образ. Ще видим колко време ще продължат така. :D Но за мен по-скоро идеята беше моментално да закрият враждата между Strowman и Wyatt, която така и не успя да ме грабне. Мачът им беше скучен и протяжен. Реално Roman спаси нещата, иначе щеше да има горчив вкус за финала.

In-ring дебютът на Dominik беше ОК. Не ми хареса самият booking. Супер нереалистично е Dominik да получи толкова офанзива, че даже и беше на няколко пъти близо до победата. Rollins трябваше да го размаже за 10 минути, с един babyface spot за отрочето на Rey. Мисля, че показа потенциал и ще е интересно как ще се развие кариерата му. Rollins успя да утвърди този образ и го виждам като потенциален опонент на Drew за Survivor Series.

Говорейки за Drew, мачът му с Orton беше много добър. Когато Orton е надъхан, нещата се получават. Финалът беше изклецан и вероятно ще повторят нещата на Payback, който е само след седмица, но се надявам, че няма да е повод Orton да вземе титлата.

Женските мачове за титлите се получиха добре, с добра история и сега ще имат поле да доразвият историята с Bayley и Sasha. Като нищо могат да кулминират в 1v1 мач на WrestleMania. Доста надъхват напоследък, даже документалки пускаха за мача им в NXT, който наистина ще остане като един от най-важните мачове за този период.

Като цяло съм доволен от видяното. Това с ThunderDome-а беше супер идея, с не лошо изпълнение.  Атмосферата я докарват, не изглежда все едно са в някакво факано мазе, както беше във физкултурния салон. Надъхан съм за Keith Lee в главния roster, надъхам съм за баче Roman и чакам да видя какво ще се случи с UNDERGROUND-а и Retribution. 

RETRIBUTION ще бъдат много ебани, и то много скоро. Не ми изглеждат дори като подобие на Нексъс.Аз мисля,че RETRIBUTION се състои от NXT reject-ъри/анонимни джобъри. Ако не бяха толкова много маанета, Браун щеше да ги набие без проблем

• Upvote 1
  • Facepalm 1
THE ENEMY

Насраха тотално Роман с подобни овърбуукинг изпълнения.:D Няма как да не се подозира и опит за тролня от страна на Винс, при положение, че тук легитимно и за пръв път от доста време публиката получи шанс да си излее душата и да освирква, било то и само виа сателит. Личното ми мнение е, че Рейнс губи от подобни изпълнения. В смисъл, ясно е, че остава най-голямата звезда и топ лицето, но ако бяха по-умерени и реалистични, може би щеше да си спести подобен излишен хейт. Лично за мен нямаше проблем да прегази с по-копие Строуман и Уаят след мача, но когато имаш двама човека, градени като най-внушителните и непобедими чудовища на компанията и Роман излезе и почне да ги изнасилва с продължителност почти колкото мачът по между им... да, тук вече имаме проблем.:D 

Лошото е, че и с Макинтайър са тръгнали в подобна посока. След като програмата със Зиглър го бе обезличила напълно, Ортън върна живеца в този рейн и програмата между двамата вървеше изключително силно. Лошото е, че ако Дрю продължава да доминира всеки противник, рано или късно и той ще започне да губи от това. Интересните образи се градят с интересни вражди и сторилайнове, но трябват и силни хийлове с които да ги запомним. Дрю нямаше да загуби нищо, ако тук изгуби титлата след някаква измама, а на Пейбак си я върне. След това Ортън можеше да чийтне за още един кратък рейн, който да приключи окончателно на Сървайвър в мач със стипулация. И тогава Макинтайър щеше да изглежда като още по-голяма и важна звезда. Най-много ме яд, защото вражди даващи подобна възможност са малко, но тук с Вайпъра имаха този шанс, получи им се и откъм химия и откъм буукинг.

• Upvote 5
batistaheel

Roman Reigns не го очаквах да се завърне преди края на пандемията. С оглед на крехкото му здраве мисля, че поема огромен риск, но дано всичко е наред. Малко бях се отчаял, че покрай кризата тотално ще му мине времето да го правят топ лицето на компанията. Дано WWE са си взели поука и да не го карат пак предпазливо с Roman Reigns. Ако сега не му ударят мощния пуш, то кога, времето тече. Иначе се изкефих на изрод как размаза двата тулуба. И поведенито му беше доста хийлско, дано го кара все така. Освен това се е нацепил яко. 

Разочорова ме загубата на Sasha Banks. Исках поне още малко да доминират с Bayley в женската дивизия. Не разбирам с какво Asuaka заслужава титлата при положение, че за толкова години един английски не научии. Ако ще започват вражда между Bayley и Sasha, която да кулминира чак на КечМания, аз съм пас. От толкова години ги чакаме, че аз вече нямам търпението да ги чакам още. Пък и винаги покрай Манията стават сакатлъци и някой се контузва в неподходящия момент. 

• Upvote 2
  • Like 1
  • Facepalm 1
HEIDENREICH

Първият турнир който гледам след Wrestlemania и определено повече ми хареса от нея.

Не съм много запознат с всичко случващо се през изминалите месеци. Гледал съм някои неща и мачове, но не следя редовно. 

ThunderDomе не е толкова лошо като концепция- не е като 15 000 човека, но изглежда по-добре от празната зала в която проведоха Wrestlemania или пък NXT джобърите дето анемично думкат по плексигласа. Така ли се думка бе ей! Що не видяха гостуващите агитки как думкаха в аквариума на Домус Ага, ние даже го запалихме веднъж.

Бейли-Аска - не лош откриващ мач, двете зли курви работеха в синхрон и прецакаха любимата ми японска трътчица. Отделно това бе първа част от история с продължение . *** 1/2

Неграта- Латино циганетата - и двата отбора са ок, но това си беше съвсем стандартен Raw мач, такива сме гледали десетки. Не съм разочарован просто защото на този хал на който е отборната дивизия от почти 20 години насам  не съм и очаквал повече. **

Манди Роуз- Соня Девил - нетипично за лоукардърки добре развита вражда с опит за история между тях. Видях билдъпа преди мача , доста добро промо на Сончето. Манди е сладка трътчица, на ринга не е нещо особено, но на кой му дреме. Това би трябвало да е пачият хуй в карда , но мачлето бе кратко и нямаше време да ми досади. Гледам че махат Соня от ефир, имало някакви проблеми около нея, някакви глупости с отвличане, но не четох подробности и не съм запознат.

Танцът гъсеница на Манди бе жалка работа, така може да танцува само ако дебелият коксъка и го подаде отзад със засилка. **

Сет ПУТКАТА Ролинс -Доминик - не мога да си кривя душата , постараха се , латино чавето изглеждаше добре като умения, но не мога да го приема на сериозно- изглежда ми като някой пишлегар дето няма място на ринга . *** 1/2

Саша Бенкс -Аска - още по-добър мач и от откриващият- много динамичен и напрегнат. Умно букнат финиш който спомага за допълнителното разваляне на отношенията между курвенското дуо, макар че с това темпо тия ще се бият на Wrestlemania 40 , еби му мамата. Доволен съм от победата на жълтата дебелогъза курвичка, хем не съм фен на two men/women power trip простотиите с всички титли в двама човека , хем така може да има и нови вражди за тази титла в Raw. Вярно ебаха путката лелина на Шейна , а Ная е по-подходяща за Хелс Китчъна , където Виктор Ангелов да отделя слуз при мисълта как ще и пълни дзурлата. ****

Дрю Макинтайър - Ранди Ортън - получи им се добре , бих казал че Дрю влезе в елитната група от 4 човека , който могат да работят добре с Ранди и не Сина и Трипси не са в нея , въпреки че са се били с него 500 пъти. Изобщо не усетих тези 20 минути, всичко вървеше много гладко, отделно успяха да ме изненадат с финала. Не допусках че ще го кажа, но бих ги гледал пак.Определено MOTN **** 1/2

Финта - Брон - ами нищо особено, билдъпа с участието на секси Лекси се получи по-добре от самият мач, Сега Брей Уайат не е известен точно с добрите си мачове, а и Брон не е Брет Харт- не съм очаквал чудеса от тях, но може би се надявах на една идея по-хардкор мач и туш на някое по екзотично място или даже хвърляне на някой от скеле. **1/2

Завръщанети на бачи Роман се получи добре-феновете му маркнаха, на мен ми е през кура , но синьото шоу определено има нужда от повече звезди

Оценката ми за шоуто е добра -изгледах го без скип, нямаше нито един ужасен мач, нямаше и силни претенденти за MOTY ( освен може би мача на Ортън и Дрю) ,като се има предвид че я няма Ронда :(  и бачи Брок :(, абе доволен съм- с тия толкова. 7/10  

• Upvote 3
  • Haha 4
  • Facepalm 1

Metzgermeister

В мача за вселенската титла очаквахме намеса на Лекси, а вместо това получихме бачи Роман ни в клин ни в ръкав, при това след самия мач. Бях си спойлнал, че Рейнс ще се повърне, защото ми беше сред предложените клипове в ЮТюб, но поне не знаех в кой мач ще е. Като останаха обаче само Строуман и Финта, ми стана ясно накъде вървят нещата. Даже се чудих дали няма да се окаже, че е замесен с Възмездието, но по-добре, че не е. Иначе не мисля, че ще е хийл, а ще е по-скоро по-агресивен фейс или туийнър. Само не разбрах защо Уаят не ноу-селна копията - да не би когато даден кечист се завръща, финишърите му да са по дифолт по-унищожителни от обикновено? :D 

Аска очаквах да бие по-скоро Бейли поради две причини - защото ще ѝ е първият мач за вечерта и ще е още свежа и защото царуването на Модела за подражание вече се проточи. А и Саша щеше да е хубаво да подържи титлата поне този път малко по-дълго, а не пак да я пусне само месец след спечелването ѝ. Очаквам сега скоро и отборните титли да загубят, че най-накрая двете приятелки да се сбият отново.

Радвам се, че Дрю победи Ортън - на Пепелянката титла засега не му трябва, ако питате мен, пък и Дрю ще се изгради като силен фейс с повече победи над топ имена. Обаче финишът беше доста anti-climactic - нека roll-ups и подобни работи да ползват хийлове, за предпочитане по седмични шоута. Мач за световна титла на голямо ППВ не бива да завършва по този начин, според мен.

Манди очаквано победи Соня и действително стипулацията загубилата да получи прическа нула номер магически е отпаднала, но Девил има твърде хубава коса, за да я загуби, така че съм ОК. Е, дано отпуската ѝ се отрази добре, макар че тайничко си фантазирах колко badass щеше да изглежда гологлава, бездруго не се опитват да я ползват като eye candy.

Доминик за пореден път доказа амбиции и че е кораво копеле, носещо на наказание, което е от първостепенна важност, за да успееш в този бизнес. Още е зелен откъм присъствие и умения на микрофона и с прекалено лапешко излъчване (сигурно ще дроува сред педофилската прослойка :rofl: ), но е атлетичен на ринга и се надявам постепенно да се отдели от баща си и дори да си смени псевдонима и гимика - след като не се бие с маска и го знаем как изглежда, без да се налага специално да го гугълваме или да гледаме шоута на WCW, няма мистерия около него. В мача драма и сапунени елементи определено имаше, което не е непременно лошо, но прегръдките и целувките между баща и син в един момент ми дойдоха твърде хомоеротични.

МВП носи "RAW" на гърба си и ми е тъпо да го гледам как джоби в повечето си мачове, но за съжаление това е единственият начин Аполо да бъде издигнат, пък и ветеранът вече е на годинки.

• Upvote 5

PaulHunter

Здравейте хора, с моя човек пак се събрахме и скалъпихме за кеф видео ревю на Summerslam. Ще сме благодарни, ако ударите по едно view и like, ако пък не - живи и здрави. 

• Upvote 2