Jump to content

MAFIA 7.5 - VICE CITY (Официална тема)

THE ENEMY

Recommended Posts

Преди да напиша по-задълбочен пост, имам питанки към конкретни играчи.

@hacky, предните игри имаше списък със съмнителни. Този път имаш ли такъв и за кого би гласувал?

@The Olimpic Hero, за останалите играчи, извън тези които си изброил, имаш ли нещо да напишеш? 

@ЧОТУДЕ, ако няма да си активен вечерта, имаш ли намерение да гласуваш днес? 

The Olimpic Hero: 1 гласa (Farest)

kabakov: 1 глас (BrockLesnar)

Radox: 1 глас (damtiham)

damtiham: 1 глас (Radox)

За изгонването на играч са ви нужни 7 гласа.

ЧОТУДЕ
12 minutes ago, neshev said:

Ще се старая да влизам, но няма да мога да чета задълбочено под влиянието на алкохол и пеещи хора около мен. Разбира се, че ще гласувам, ако видя резон в гоненето на даден играч или ако много от участниците мислят някого за съмнителен и са дали реални доводи в това защо този вот е правилен. Към момента обаче не виждам кой да бъде премахнат при положение, че всеки има по няколко поста. Това винаги е било проблем за мен в ден 1. Затова предпочитам да е някой, който дава наченки, че ще е неактивен през сезона (при мен ще е само довечера), но като гледам няма такива играчи. Ако гоненето на някой ви се струва полезно, слушам вашите предложения (за damtiham засега не съм много навит).

Untitled.jpg.6cffe6d78a174fa266602411f53c66c9.jpg

Вече се падам не знам кой сезон гражданин без роля и честно казано се чувствам леко изчерпан в тази позиция. Реално, това е най-трудната за отиграване роля, но няма да мрънкам кат' путка, а директно започвам да търся мафиотчета.

Няма да обяснявам защо трябва да се гони човек в ден 1, това за мен е задължително. Усещам малко несериозно отношение от някои участници, надявам се това да се промени.

Мисля, че разбрах стратегията на Олимпик и какво искаше да каже с тези 2 поста. Надявам се, че желанието ми да има next level стратегии в играта не е замъглило преценката ми. Определено играя с него, ако съм на прав път.

damtiham, до колкото разбрах си курвето, така ли?

27 minutes ago, neshev said:

Преди да напиша по-задълбочен пост, имам питанки към конкретни играчи.

@hacky, предните игри имаше списък със съмнителни. Този път имаш ли такъв и за кого би гласувал?

@The Olimpic Hero, за останалите играчи, извън тези които си изброил, имаш ли нещо да напишеш? 

Списъка ми се основава на това кка гласуват хората, затова изчаквам до по късно през деня, затова и предния път късно дадох така. Не знам дали предния път всички разбраха как дадох тоя списък, надявам се мафиотите да не са разбрали, за да мога да ги вкарам. :D

Тоя път не измислих начин да пусна въдички в първи ден, ще пробвам да съм по изобретателен за следващите дни. Ти за сега кой подозираш?

The Olimpic Hero

neahev, за другите все още нямам достатъчни впечатления. Трябва ми още от тях. 

@damtiham, не знам коя е тази на аватара ти. И отделно няма логика да заявяваш роля, шерифска...? На Ден 1, не знам...

Навън съм сега, ще пиша повече по-късно. 

Damitham ако заявяваш шерифска роля д ане би да имаш роля, с която нарочно искаш да си сложиш мишена на гърба, другия вариант е да си кръстника и да искаш от рано да ни въртиш.

ЧОТУДЕ
23 minutes ago, The Olimpic Hero said:

@damtiham, не знам коя е тази на аватара ти. И отделно няма логика да заявяваш роля, шерифска...? На Ден 1, не знам...

Дано не е шериф, че лошо... При всички положения damtiham ми се струва прекалено рисков вот за ден 1. Като нищо ще опаткаме гражданин с роля. Това би трябвало да е мафиотски куршум. Не ми се струва, че ще рискуват да държат някой с роля, само за да мътят водата. Видяхме какво стана в края на миналия сезон...

Шерифа да тръгне да се разкрива още в ден първи? Колко трябва да си тъп, че да го направиш?! Така че, според мен, damtiham просто си плямпа и се надява някой да му се върже. Пък ако случайно накрая наистина излезе курва/шериф, то излиза начело на класацията за най-лош такъв. Общо взето някой с роля, да почва да се разкрива още в първия ден, няма много смисъл.

Доста интересно сте интерпретирали жокерите ми. Не всичко, което виждате, е толкова директно написано. Казах ви да четете описанията на всеки герой и ролята му дума по дума. @THE ENEMY ги е описал много добре. Ако умра, то накрая на сезона ще кажа, ако някой има интерес какви са били асоциациите към жокерите, които съм дал. Просто сметнах, че ролята, която ми се е паднала мога да я ползвам по такъв начин, че да го раздавам по-своеволно и пак казвам - играя доста нелогично за предназначението и. Няма как да попреча на играта на гражданите, единствено мога да им помогна. Повече ще съм полезен на гражданите, отколкото трън в очите на мафията. Имам предвид, ако мафиотите ме убият през нощната фаза, то моето напускане на играта ще бъде еквивалентно на това да убият мирен гражданин. Затова единствено гражданите имат интерес да ме задържат за по-дълго в играта. За разлика от повечето, които пишат, че са граждани без роля (къде е истина това, къде не), то аз директно си казвам, че имам роля този сезон.

Иначе предпочитам да пиша по две - три мнения максимум на ден, които да са обстойни с дълги анализи, отколкото 10 с по два реда. На който не му се четат обширни мнения в тази игра, тогава защо изобщо се е записал да играе? Толкова от мен за този първи ден. Нека останалите разумни играчи сами си правят изводите дали да се качват на влакчето да гласуват против мен. А великите стратези да не стане така, че накрая да им го "набутат у дупарата с 200".

ЧОТУДЕ

Мен повече ме притеснява изобилието от хора, обявили се за граждани без роли... Вярно, че и миналия сезон казах същото, а тогава всички се оказаха искрени, но за този THE ENEMY каза, че ще бъде наблъскан с роли и че може всичко да свърши за три дни.

Еми, хубаво.

Има група от играчи - Olimpic, Radox, prince10 и hacky, които вече са натрупали доста сезони. Ако те са мафиоти, с времето ще си проличи, тъй че не мисля, че през дневната фаза има смисъл те да бъдат елиминирани толкова рано. Ако са граждани, евентуално могат да помогнат с прочит и вече Мафията трябва да прецени как да процедира с тях. Ако сред тях има мафиоти, присъствието им в късните етапи на играта ще бъде показателно.

damtiham също няма причина да бъде елиминиран и общо взето, всеки който заявява роля толкова рано в играта. Прочитът ми е, че е малко вероятно да има Шериф в играта, по простата причина, че няма блокировач. Тъй че, ако damtiham е Шериф, той ще бъде елиминиран през нощната фаза. Ако утре е в играта, ще трябва да дава конкретни обяснения. И в двата случая, след този опит за разкритие, той сам си постави мишена и сам ще трябва да се измъква от тази каша.

Остават Jack Bauer, kabakov, Mariyan01, Farest, BrockLesnar и ЧОТУДЕ. 

В играта на ЧОТУДЕ има доста проблеми. Лигавнята в началото е може би приемлива за неговия gimmick. Но след като пуснах теорията, че има двама мафиоти и врачка, той веднага заяви това за истина. А в тази игра, сигурността е червен флаг за мен. После има пост, в който той отказва да поеме отговорност. Тръгва по посока неактивни граждани и твърди, че трябва да спасим този, който е събрал най-много гласове. Общо взето, играе абсолютно насрано. Ако има някой, който се вписва в ролята на Врачка този сезон, това е той. Изключително предпазлив, гледа да бяга от вота, но гледа и да е активен, че да не бъде той самият линчуван. 

Mariyan01 също е слабо активен. Използва това, че миналата игра е бил мафиот, като аргумент, че сега не е, което е слабичко. После пък се заиграва с ЧОТУДЕ на тема врачка. Отново, ако си мафиот, вероятно искаш да си разпознаваем за нея. Тъй че и той ми се струва добър вот днес.

Jack Bauer също е крайно плах. С някакви доста неутрални постове, което също се вписва в евентуален профил на мафиот. Същото може да се каже и за kabakov.

Farest и BrockLesnar ще покажат какви са с времето

Тъй че бих дал вота си за някой от четиримата днес - ЧОТУДЕ, Mariyan01, Jack Bauer или kabakov. Все още ми е рано да се обвържа с конкретен глас, а и ми е интересни как те ще реагират, когато имената им са хвърлени на масата. :happy:

14 minutes ago, ЧОТУДЕ said:

Мен повече ме притеснява изобилието от хора, обявили се за граждани без роли... Вярно, че и миналия сезон казах същото, а тогава всички се оказаха искрени, но за този THE ENEMY каза, че ще бъде наблъскан с роли и че може всичко да свърши за три дни.

Не е казвал, че ще е наблъскан  с роли, каза точно обратното - че повечето от списъка ще отпаднат и са сложени само за филмиране.

Иначе дамтихам ако не е мафиот, не знам ..

това е най-малоумното започване на сезон от гражданин евър. Тийзвания на роли, забатачване и объркване на играта ни още повече. Без значение какъв е, такива играчи нямат място в сезона.

35izpu1.jpg

21 minutes ago, damtiham said:

За разлика от повечето, които пишат, че са граждани без роля (къде е истина това, къде не), то аз директно си казвам, че имам роля този сезон.

Добре, прочетох ти постовете, засега не виждам коя роля реферираш и какви жокери си дал, но искам да те питам с каква точно мотивация разкриваш че си гражданин С РОЛЯ? Това принципно автоматично би ти сложило мишена на гърба да бъдеш отрепан още в някоя от първите нощни фази, дори да оцелееш през дневната.

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

Още нещо относно дамтихам. За какво по дяволите му е на гражданин да разкрива роли с половин уста още в ден 1, освен ако не се е насрал тотално?

35izpu1.jpg

Сменям гласа си на БрокЛеснар

Според мен само ще дразни с участието си и мафията няма да го махне ако е гражданин. Така че ако той се окаже мафиот е + за нас добрите, мирните, невероятни, интелигентни граждани. Ако е гражданин пак е +, защото мафията няма да ни мъти водата с него. 

Иначе добър анализ на НЕШКАТА, накара ме и аз да се замисля за мариян01 и ЧОТУДЕ, който си ми е притеснителен още от снощи. За повечето неща съм съгласен с него. Също така и Олимпик е на подобно мнение за ЧОТУДЕ, така че за мен днес вотът е Марян, Дамтихам или Чотуде. Това че аз, Нешев и Олимпик мислим еднакво е добре и ако все пак и тримата се окажем граждани, на мафията мисля че й е спукана работата отсега :D

35izpu1.jpg

Тази от аватара на damtiham e жената на El Chapo. Прочетох и ВИКИ страницата и е типичната история - някаква кифла-модел. Не виждам с какво се вписва в роля, различна от КУРВАТА.

Другите му улики също не ми се струват особено смислени. Освен да е АНГЕЛ и да е бейтва мафията, за да се върне в нощната фаза, друго не ми хрумва. 

1 minute ago, neshev said:

Тази от аватара на damtiham e жената на El Chapo. Прочетох и ВИКИ страницата и е типичната история - някаква кифла-модел. Не виждам с какво се вписва в роля, различна от КУРВАТА.

Другите му улики също не ми се струват особено смислени. Освен да е АНГЕЛ и да е бейтва мафията, за да се върне в нощната фаза, друго не ми хрумва. 

Или това, или е Сони и иска мафията да си изхабят един куршум стреляйки по него, което да ни даде повече преднина

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

3 minutes ago, neshev said:

Е ква му е ползата да го убият и да се върне в Нощ 1? Просто печелим една нощ и това е. Има ли смисъл без да е на пангара, да го разкрива ей така от нищото в некви чаршафи? Я ли съм тъп или логиката ми бяга?

35izpu1.jpg

Самият ход не ми се струва удачен, но според мен засега той не е наш проблем. Предпочитам да видя как Мафията би реагирала на създалата се ситуация. 

Добре, пичове, разбираме се така. Тая нощ поръчвам КУРВАТА дамтихам да ми извърти една тръба и да провери че съм мирен гражданин. Ако утре почне да плямпа глупости, го наебаваме с 200 и тва е...

35izpu1.jpg

В момента ми е най-странен чотуде, затова оставям вот за него с опция да сменя. Глас за чотуде.

при него единствено съм съгласен с казаното че сума народ се обявява без роля, някой мафиот ще се промъкне със същата история, реално искат може би мафията да не ги мисли за шерифи и да ги пази, нямам идея.

Със сигурност ще сменя ако се наложи да дам решаващ глас, нулев ден не искам.

Нешев и олимпик направиха добри обстойни анализи и съм съгласен с доста техни точки, по усет смятам, че са граждани, но често усета ми ме подвежда и ме ебат накрая. :D последния сезон дъдли до последно му вярвах, а по-предния ме ебаха двама наведнъж, на които също така от началото се доверих, та ще си имам едно наум за тези мои усещания кой е гражданин и мафиот.

Добре щом има още един съгласен с нас, сменям и аз на ЧОТУДЕ. Нека си купонясва момчето, ама то се набутало вече у дупарата... Дамтихама явно ще го магериме утре...

35izpu1.jpg

Докато сме на тема damtiham, мафиот не би блъфирал роля толкова рано в играта, защото шансът да дублира роля е голям. 

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...