Jump to content

Мафия VII

Bobotsi

Recommended Posts

И за мен е задължително да се изгони човек първия ден за да имаме някаква представа в ден 2, какво се случва. Мисля, че Радокс в подкаста на Мафия се съгласи с това и сега казва друго. За сега гласувам за Radox. Ако пък не може да се съберат гласове за него, ще променя

Сега просто не виждам някой за който си бих дал гласа , било и то просто ей така 

ЧОТУДЕ
50 minutes ago, Mariyan01 said:

И аз съм съгласен с теб, че вмомента е по лесно да изгоним убиеца отколкото мафиот, защото той е сам и няма кой да му помогне и да го защити като отклони вниманието към някой друг.

Не е само това. Цели ДЕВЕТ гласа трябват днес. За събирането им трябват и мафиотски вотове.

Untitled.jpg.6cffe6d78a174fa266602411f53c66c9.jpg

13 minutes ago, Farest said:

И за мен е задължително да се изгони човек първия ден за да имаме някаква представа в ден 2, какво се случва. Мисля, че Радокс в подкаста на Мафия се съгласи с това и сега казва друго. За сега гласувам за Radox. Ако пък не може да се съберат гласове за него, ще променя

Отдавна не бях чувал по-голяма безсмислица. Сега пък някакви подкастове намесихме. Плюс това не помня да съм се съгласявам с каквото и да било. Според мен Фарката започна отрано да насира да не му нашаря мафиотския гъз както го направих в предния сезон, поради което се опитва леко да побутне глас срещу мене.

Така че ... глас за Farest за момента.

Иначе наистина ще е тотален култ абсолютно всички да сме граждани без роли, и да няма мафия а само сериен убиец, който ни опуква един по един всяка нощ. Ако го е направил това Бобоцката, ще го призная. Единствения начин да се реабилитира като водещ след колосалния му крах дотук.

35izpu1.jpg

От друга страна пък Бобоцката тотално изчисти Jack Bauer като гражданин, което е тъпо, но го има и варианта той да е убиеца. Не знам може да го пробваме и него, въпреки че съм сигурен вече на 90%, че е гражданин

ЧОТУДЕ
19 minutes ago, Radox said:

Иначе наистина ще е тотален култ абсолютно всички да сме граждани без роли, и да няма мафия а само сериен убиец, който ни опуква един по един всяка нощ. Ако го е направил това Бобоцката, ще го призная. Единствения начин да се реабилитира като водещ след колосалния му крах дотук.

Е, така нали ще изписва, че само един е умрял през нощта? :D Възможно е мръсникът да ми е откраднал идеята, защото бая хора написаха, че нямат роли и в първия му пост е писано, че може да няма и нито една, но по-скоро мисля, че някой от разкрилите се ни мята по върбите.

Untitled.jpg.6cffe6d78a174fa266602411f53c66c9.jpg

Just now, ЧОТУДЕ said:

Е, така нали ще изписва, че само един е умрял през нощта? :D 

А кой каза, че убиецът е длъжен да убива абсолютно всяка нощ? Не сте ли се замисляли, че за него е по-изгодно да има повечко хора в играта, за да има по-малък шанс да го нацелят? Аз ако бях убиец, щях да си стоя като путе и да изчакам да намалеят яко хората, преди да почна да коля.

35izpu1.jpg

Два варианта има : Jack Bauer да пита тоя въпрос, защото е убиец или да пита щото е новак и е гражданче. При всички случаи заради грешката на Бобоци и неговата само да задава въпросчета, въпреки че щеше да го види това в края на деня и нямаше смисъл да пита мисля, че трябва да го махнем него независимо къв е в тая игра. 

Jack Bauer
43 minutes ago, Dudley said:

Нямам против да рискуваме , не е като да не го правим 5 сезона и май само миналия сезон донесе някви позитиви тва гонене , но както и да е. Има хора които имат по 1-2 мнения и то са някви нападки към други играчи. Ако ще се гони някой , то трябва да е някой по нов играч , който не е известен и е труден за четене.  Миналия сезон примерно също бях против гонене , но тогава Сплин направи кофти ходове и започна да си сменя гласа през 30 мин и за това реших , че има няква логика да се гласува за него.

Съгласен съм с теб, но към това ще добавя недакватни или не особено полезните играчи. И в графата не особено полезни спадат и не особено активните.

Затова ще спазя намерението си от снощи и номинирам Stonecoldfan. 

От опит в предишни игри е доказал, че е крайно неактивен, и дава мнения от тип "номинирам ... без особено основание" накрая на деня. Не е бил активен през целия ден, така че, мисля че го правя обосновано. Трудно ми е да преценя някой като мафиот/убиец то досега написаното, предвид че сме и първи ден, така че смятам това е добър избор. Пък ако от мафията - още по-добре.

25 minutes ago, Farest said:

От друга страна пък Бобоцката тотално изчисти Jack Bauer като гражданин, което е тъпо, но го има и варианта той да е убиеца. Не знам може да го пробваме и него, въпреки че съм сигурен вече на 90%, че е гражданин

9 minutes ago, Farest said:

Два варианта има : Jack Bauer да пита тоя въпрос, защото е убиец или да пита щото е новак и е гражданче. При всички случаи заради грешката на Бобоци и неговата само да задава въпросчета, въпреки че щеше да го види това в края на деня и нямаше смисъл да пита мисля, че трябва да го махнем него независимо къв е в тая игра. 

В рамките на 15 минути даваш два коментара, които леко си противоречат един с друг и двата насочени към мен. Звучи ми малко, като да се опитваш да насочиш гласовете в нечия посока :)

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

6 minutes ago, Jack Bauer said:

В рамките на 15 минути даваш два коментара, които леко си противоречат един с друг и двата насочени към мен. Звучи ми малко, като да се опитваш да насочиш гласовете в нечия посока :)

Добре защо пита такъв въпрос като и без тва щеше в началото на ден 2? И защо пък накара бобоцката да го напише тук. И защо пък той ти се върже на акъла не мога да разбера. 

Щеше да го видиш в началото на ден 2*

Jack Bauer
Just now, Farest said:

Добре защо пита такъв въпрос като и без тва щеше в началото на ден 2? И защо пък накара бобоцката да го напише тук. И защо пък той ти се върже на акъла не мога да разбера. 

Аз въпроса го питах, защото смятам че е важно уточнение към правилата, това вече го написах в предишен пост. Изчетох правилата специално за да прочета това, дали ще бъде казано елиминацията от кой е направена, ЗАЩОТО АКО СЕ ЗНАЕ ИМА ЗНАЧЕНИЕ. И смятам че това е хубаво да се знае от всички. Затова го помолих да го напише тук в случай че и друг играч го смята за полезно. А това защо съм питал - като цяло мисля, че няма особено значение, при положение че мога да си питам колкото въпроси искам към водещия на лично, вече той избира дали ще ме игнорира или ще ми отговори. Както и да е няма да се оправдавам повече, вече той защо е решил да спомене името ми, нямам представа.

И ако остатъка от деня ще се върти около грешка напарвена от водещия - то деня наистина е провален, донякъде и сезона.

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

2 minutes ago, Jack Bauer said:

Аз въпроса го питах, защото смятам че е важно уточнение към правилата, това вече го написах в предишен пост. Изчетох правилата специално за да прочета това, дали ще бъде казано елиминацията от кой е направена, ЗАЩОТО АКО СЕ ЗНАЕ ИМА ЗНАЧЕНИЕ. И смятам че това е хубаво да се знае от всички. Затова го помолих да го напише тук в случай че и друг играч го смята за полезно. А това защо съм питал - като цяло мисля, че няма особено значение, при положение че мога да си питам колкото въпроси искам към водещия на лично, вече той избира дали ще ме игнорира или ще ми отговори. Както и да е няма да се оправдавам повече, вече той защо е решил да спомене името ми, нямам представа.

И ако остатъка от деня ще се върти около грешка напарвена от водещия - то деня наистина е провален, донякъде и сезона.

Еми донякъде водещия е провалил твоята игра като цяло. Ти или си убиец или си гражданин. Мафиот не си на 90% 

@Jack Bauer лично за мен е първия човек, който е почти напълно изчистен. И мафиот не е, и убиец не е. Сериозно ли смятате, че ако беше убиец и знаеше това повече от 24 часа преди старта на играта, нямаше да зададе този въпрос още тогава на водещия? Тотално неадекватно ми се вижда да си знае ролята толкова отдавна и чак по средата на Ден 1 да се сеща да зададе такъв важен въпрос. Силно вярвам, че този човек не се връзва с определенето "неадекватен", така че поне в моите очи всеки, който се опитва да насочва изстрелите в тази посока ще бъде подозрителен. 

3 minutes ago, Price said:

@Jack Bauer лично за мен е първия човек, който е почти напълно изчистен. И мафиот не е, и убиец не е. Сериозно ли смятате, че ако беше убиец и знаеше това повече от 24 часа преди старта на играта, нямаше да зададе този въпрос още тогава на водещия? Тотално неадекватно ми се вижда да си знае ролята толкова отдавна и чак по средата на Ден 1 да се сеща да зададе такъв важен въпрос. Силно вярвам, че този човек не се връзва с определенето "неадекватен", така че поне в моите очи всеки, който се опитва да насочва изстрелите в тази посока ще бъде подозрителен. 

Сега може да се е замислил за това. Когато му е казана ролята може би просто я е прочел и толкова. Както казах за мен мафиот не е, а убиец или гражданин. Факт е, обаче, че убиеца и мафията ще го държат в играта, защото е удобен за тях, а той ще си замине чрез гласуване в дневната фаза. Не виждам защо да не го махнем още сега и да разберем какъв е, а не убиеца и мафията да ни мътят водата чрез него

7 minutes ago, Price said:

Ами точно това е грешката , че ролите се знаеха 24 часа преди старта и сега има хора които несъзнателно се изчистват. Според мен две доста сериозни грешки , но това ще се дисктура след края на играта. 

StoneColdFaN: 3 гласa (hacky, kabakov8989, Jack Bauer)

Radox: 2 гласa (The Olimpic Hero, Farest)

hacky: 1 глас (StoneColdFaN)

ЧОТУДЕ: 1 глас (LightOne)

kabakov8989: 1 глас (Price)

Fatrest: 1 глас (Radox)

За елиминация са необходими 9 гласа. Краен срок за гласуване е сряда (27.05) в 23:00 часа.

7 minutes ago, Farest said:

Сега може да се е замислил за това. Когато му е казана ролята може би просто я е прочел и толкова. Както казах за мен мафиот не е, а убиец или гражданин. Факт е, обаче, че убиеца и мафията ще го държат в играта, защото е удобен за тях, а той ще си замине чрез гласуване в дневната фаза. Не виждам защо да не го махнем още сега и да разберем какъв е, а не убиеца и мафията да ни мътят водата чрез него

Всеки си гледа от неговата камбанария. От моята нещата изглеждат така, че Джак е мирен, тоест е абусрдно да си дам гласа срещу човек, когото смятам за част от моя отбор. Такова харакири няма да си направя. Подобен е отговорът ми и за другото ти твърдение - могат мафиотите да мътят главата на хората, които се колебаят за него, но не и на мен. Аз към момента не виждам какво може да се случи, че занапред да ми стане подозрителен този човек. 

The Olimpic Hero

Тази игра мисля, че става все по-трудна и по-трудна с напредването на сезоните. Просто всеки вече може да играе по всякакъв начин. Буквално 90% от хората са ми 50 на 50, относно това дали са мафиоти или мирни граждани. За серийния убиец, нямам никаква шибана идея. То и трудно ми тече мисълта тези дни де, но това е една друга странична тема.

Вероятно трябва да коментирам 1-2 неща.

18 hours ago, LightOne said:

Второ, чудейки се какво начало да си дам, реших отново да заложа на късмета си. Предният път бях прецакан с идеята някой от ветераните да е мафиот, затова реших и този път, като всеки себеуважаващ се заслепен комарджия, отново да поставя на пангара легендите - baikiro, Radox, Olimpic и hacky. И да набия двоен залог, че първият път като не стана, то на втория път със сигурност ще излезе. Нищо че е рандъм, все от някой залог трябва да се започне. Все пак вече са четирима, а не двама! Двойно повече шанс за успех!

Това на първо четене не звучи много добре. Един вид опит за пускане по пързалката на тези четири имена в списъка. Хазартно също не звучи добре, защото всяко събитие си е само за себе си и трябва да се гледа по този начин, в противен случай си е чист комар. Или това, което е предложил LightOne, е все едно да търсим X-а на някакъв отбор, който е в серия от мачове без X. Обикновено при тази система се яде голямо дърво, голяма хурка. Да, в случая става въпрос за четири имена, та има някакъв шанс едно от тези четири имена да е мафиот, но просто тук обяснявам хазартна логика. С LightOne имахме един спор за хазарта в една друга тема, та нека продължим малко хазартната тематика, хахаха.

Обаче има и нещо странично, което няма нищо общо с логиката на LightOne, но има общо с големите имена в сезона, а именно това или по-точно един цитат от правилата:

22 hours ago, Bobotsi said:

2. Всички играчи и специални роли ще бъдат разпределени на случаен принцип от мен, така че няма нужда да гадаете за метода.

Общо взето на мен това ми звучи като: "Абе аз ще си наглася ролите, както си искам, а пък ще напиша в темата, че са на случаен принцип". Та да го кажа така. Аз лично не видя ли преди сезон да е ясно подчертано, че от жребия ще има видео/скрийншот/системата със записвания на Socki от 6-и сезон, то аз отново не вярвам на честния жребий. Та аз съм мирен гражданин, но принципно не е невъзможно някой измежду baikiro, Radox и hacky да е мафиот или пък... сериен убиец, защо не.

За Radox вече говорих. След това през деня имаше някои постови, които звучаха и като граждански, но продължава да си ми е съмнителен, заради първия му пост. То е нормално ако има подозрения към него да се защити. Много ясно, че няма да развее бялото знаме.

За hacky пък също като Dudley, виждам някои притеснителни черти в поведението му, а именно едно такова полутролско/лигаво, не знам, не мога да го определя на 100% точно какво е.

baikiro пък си пише съвсем стандартно, като във всеки сезон, в който е участвал и ми е тотално 50 на 50. Очаквам някакво по-сериозно включване от него тази вечер.

И вече това с Jack Bauer, еми доста, доста кофти, че пак трябва да се играе играта с водещия. Сега знам ли какво точно му е в главата на Bobotsi. Ако по този начин си е изтипосал серийния убиец би било абсолютно скандално. Реално няма логика в това. Ако го е направил, е ужасно, ужасно, ужасно, ужасно. Аз тук ще заложа на логиката и ще приема Jack Bauer за мирен гражданин. Не, че няма логика да го пита това и ако е мафиот, но да еба, пак би било доста ужасно от страна на Bobotsi и прекалено навлизане в играта. На този етап не бих гласувал против Jack Bauer.

The Olimpic Hero

А, и исках да добавя нещо и за ролята на Серийния убиец. Него би трябвало да го е страх много повече от мафиотите, отколкото от мирните граждани. От вот през деня е една идея по-лесно един играч да се опази през деня, но през нощта си е доста невъзможно и можеш да бъдеш гръмнат, дето се вика - на сравнително случаен принцип. Та реално Серийният убиец, ако надуши мафиот, веднага би го гръмнал, такава ми е логиката на мен. Ще се стреми, поне в началото, да гърми мафиоти.

Не пускам по пързалката, а сондирам.  Да си знаем термините. :D Посочвам, че ако се събере общ вот за някое от имената, то бих се присъединил, защото вече съм ги отбелязал. Ако пък не се събере, здраве да е. 

Виж, за ЧОТУДЕ вече е пускане по пързалката. 

Но технически разлики, нали.

И да, резонно ЧОТУДЕ да скочи на Олимпик. :D  За Бобоци не знае какво му е в главата сега, ама на ЧОТУДЕ знаеше. Явно друго стана мерилото като си участник в играта, а. :D 

"Пред моя зов смъртта не е преграда. И нека този, който ме надуе за слава да не мисли, а само за спасение."- Рогът на Валийр

- efed.jpg.ba5d419d86c3333dd5bbbb23c3ce5b45.jpgДа живеят бъговете!

The Olimpic Hero
1 minute ago, LightOne said:

И да, резонно ЧОТУДЕ да скочи на Олимпик. :D  За Бобоци не знае какво му е в главата сега, ама на ЧОТУДЕ знаеше. Явно друго стана мерилото като си участник в играта, а. :D 

Еми не бе, човек. Аз ти казах логиката. Логиката е, че Jack Bauer е мирен гражданин. Това е 90%-овата логика. Ако е сериен убиец или мафиот, то няма друг виновен освен Bobotsi. Обаче ние тук не можем да играем някаква тотално ужасна и нелогична игра, та сме длъжни да приемем Jack Bauer за мирен гражданин, а пък каквото такова.

Друг, който сякаш ми прави някакво впечатление в играта е Farest. Опита се да тръгне пак хумористично, но сега сякаш изглежда като човек, който буквално е готов да гласува против всеки. Обаче тук пак стигам до шибаната ми параноя в главата, че Bobotsi си е нагласил жребия и защо ще слага Farest мафиот. Оф, да еба. Сериозно не смятам да играя повече в сезон, за който черно на бяло не се казва: "Жребият ще бъде показан с видео/скрийншот/системата на Соки от 6-и сезон. Всичко останало е ЕБАНО прецаква играта доста сериозно.

8 minutes ago, The Olimpic Hero said:

А, и исках да добавя нещо и за ролята на Серийния убиец. Него би трябвало да го е страх много повече от мафиотите, отколкото от мирните граждани. От вот през деня е една идея по-лесно един играч да се опази през деня, но през нощта си е доста невъзможно и можеш да бъдеш гръмнат, дето се вика - на сравнително случаен принцип. Та реално Серийният убиец, ако надуши мафиот, веднага би го гръмнал, такава ми е логиката на мен. Ще се стреми, поне в началото, да гърми мафиоти.

Тук съм напълно съгласен. Самият сериен убиец може да ни е много полезен ако отстрани дори само 1 мафиот. После ще ни е много по-лесно да навържем кои са другите мафиоти. Аз също предлагам съюз на килъра поне до средата на играта. Нека дружно го нахакаме на общия ни враг - мафиотите. 

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

Е да , съгласен съм , но пък съм останал с впечатление , че убийствата през първата нощ са доста случайни и едва ли Серийния убиец може да разчете мафиот още в ден 1. Според мен в играта би трябвало да има само 3-ма мафиоти , въпроса е дали ще има Кръстник. Почти невъзможно е за мен да има 4-ма мафиоти , просто защото ще стане твърде небалансирано. Мисълта ми е , че серийния убиец наистина би помогнал , но само ако убие мафиот в първите 2 нощни фази. И какво ще рече съюз - той няма начин да знае кой е гражданин или кой е мафиот , за да убива един или да не закача друг. 

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...