Jump to content

Streaming платформи

baikiro

Recommended Posts

Аз съм съгласен, че е редно да се плаща, но разбирам и че някои хора просто не могат да извадят 20 лева за чил сериалчета. За да не спамя, ето тук една таблица с цените на Нетфликс в различни държави. Доколкото знам, все още работи схемата с VPN при отваряне на акаунт. Пускате турски VPN и цената на премиума е към 5 евро. По-различно е от българските 12 евро. Поне преди година-две работеше със сигурност.

ProtonVPN примерно има турски сървъри. Не съм тествал, не ме плюйте ако е пачнато вече или ако Нетфликс реже Протон.

• 10 months later...
The Olimpic Hero

Абе имам питане, понеже изобщо не съм се интересувал, а не ми се търси в гугъл информация. По-добре да питам тук, нали? Два въпроса имам.

1. Netflix и HBO GO предлагат ли се в момента на българския пазар и колко струват?

2. Имат ли БГ субтитри абсолютно всички неща, които излъчват и ако да, веднага ли се качват филмите/сериалите с БГ субтитри или е със закъснение, спрямо оригиналната платформа?

14 minutes ago, The Olimpic Hero said:

Абе имам питане, понеже изобщо не съм се интересувал, а не ми се търси в гугъл информация. По-добре да питам тук, нали? Два въпроса имам.

1. Netflix и HBO GO предлагат ли се в момента на българския пазар и колко струват?

2. Имат ли БГ субтитри абсолютно всички неща, които излъчват и ако да, веднага ли се качват филмите/сериалите с БГ субтитри или е със закъснение, спрямо оригиналната платформа?

За Netflix пиша, понеже него ползвам от двете:

1. https://help.netflix.com/en/node/24926 като няма проблем Премиум плана да го делиш с някой друг, аз така правя, даже с ИП-та от различни държави и никога не е имало проблеми.

2. Няма български субтитри. Преди години е имало доколкото знам, но нещо не са се разбрали за парите. Не съм чул да се готви да има, но нека някой по-следящ новините и слуховете да каже. Иначе практиката е субтитрите да са готови в момента, в който се пусне и даден филм/сериал.

• Thanks 1
  • 2 weeks later...

От няколко месеца ползвам Нетфликс и спокойно мога да кажа, че това са ми най-добре похарчените 20 лв на месец. Има супер добри неща - и филми, и сериали. Досега само на прима виста се сещам за следните сериали, които изгледах -

YOU (трите сезона),

Последното кралство (един сезон),

Наркос Мексико (двата сезона),

Баки (един сезон и започнат втори),

Sex/Life(единия сезон),

Дарк (единия сезон),

Вещерът (втори сезон),

Too hot to handle (някакво тъпо реалити),

Squid Game, 

The Lost Pirate Kingdom

За филми не ми се изброяват, но и там се понасъбраха през отпуската. Меко казано си струва. Дразнещо е, че няма бг субс, ама и с английски върши работа. На тоя фон разбирам защо все по-малко хора поглеждат към стандартната телевизия като форма на забавление. Просто от ден на ден става все по-скучна и неудобна. Освен бабите да си гледат турските сапунки, друго не остана. 

• Upvote 2

• 5 months later...

По принцип мога да кажа, че платформите са мега добра покупка, като се има предвид съотношение цена - качество. Засега моя опит:

Спорт

UFC Fight Pass - супер добре направено, ако си фен на бойните изкуства. UFC добре се грижат за феновете си и им предлагат страшно много съдържание. Освен шоутата на компанията, има и всякакви други малки федерации, топа на граплинга и някакви измислени федки за бокс и кикбокс, колкото да има. Плащам си го целогодишно и съм много доволен.

ППВ-тата ги пускат два - три дена след излъчване.

DAZN - Пълен ташак, трите лева даже не си струваше, кво остава за друго.

AEW+ - доволен съм, защото гледам шоутата и ме кефят, но е малко скъпичко. 5-6 долара за две седмичн шоута, от които едното е второстепенно, не си струват много, ако не си запален фен на AEW (каквито тука сме аз, @Suffer-H и @neshev  🤗)

WWE Network - Винс да го духа с тая тъпотия. Преебах се един път преди години, няма да го повторя. 

Филми

HBO е мега добро, всичко е преведено, филмите и сериалите са топ. Не знам колко струва, щото ми е с ТВ, но знам, че не е много за това, което предлага.

За NETFLIX същото. 20 кинта не са малко на месец, обаче си струва, ако гледаш повечко. Сериалите са топ, филмите също са класа. Спокойно човек може да си кара само на нетфликс, няма да му омръзне. 

Disney+ - страшно много ми харесва на тоя етап. Това е ултимативната платформа за носталгия - всичките заглавия, които съм гледал като лапе, ги има. :lol: Дреме ми на кОра, че съм дърт чичак вече, зяпах детски на поразия ... и ще продължавам. :beer: Всичко на STAR WARS е тука, всичко на MARVEL, STAR имат също яки неща ... аз лично мисля, че Дисни за пореден път ДОСТАВИХА, пък да ги плюят колкото искат. Първия месец ми хареса, мисля направо да го взема за година, защото излиза по-малко пари.

Amazon - Тука засега изобщо не се кефя. The Boys е велик и аз заради него ги прежалих тия 10-12 лв, обаче всичко друго е ташак. Гледам Колелото на времето - слаба работа. Вероятон ще изгледам American Gods, но и това шоу ми беше посредствено, като го гледах преди. Има и още един сериал, дето ми хваща окото за сега, но това е ... Не ме кефи и мисля, че следващия път, като си го пусна, ще е като пак пуснат МоНчетата. 

baikiro

^ Всичко, което си написал е много хубаво, само се се чудя защо AEW и WWE Network са ги сложил в категория спорт? Oh, wait... :)

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

Himler
Posted (edited)

Ако не си фен на супергеройски и Star Wars  глупости Дисни струва ли си, или да си остана с HBO, Netflix и Voyo?

Edited by Himler
HEIDENREICH
19 minutes ago, Himler said:

Ако не си фен на супергеройски и Star Wars  глупости Дисни струва ли си, или да си остана с HBO, Netflix и Voyo?

Какво гледаш по Voyo ?

Posted (edited)

@Himler

Ми не съм много сигурен ... 

Имат секция Дисни - която е с всичките им яки анимации от годините. Ако не си раснал с тях и не ти се гледат, едва ли те ебе много. Аз съм деветдесетарско дете и съм израснал с "Часът на Дисни" и анимационните им филми като Аладин, Цар Лъв, Пинокио и прочее, и прочее, та ме друса носталгията просто.

Имат National Geographic и там са яки документалките.

Имат една секция STAR, където вече е съдържанието за възрастни - от там гледах "Пам и Томи", което беше култаж, но нищо друго чак толкова велико не видях. Добри са сериалите, филмите също, но не е нещо невиждано.

Всичко е на английски btw. 

Edited by gboy

Himler
Posted (edited)

@HEIDENREICH, общо взето от там си гледам руските комедиини сериали и  някакви нискобюджетни релаксиращи филмчета. Като цяло има голям архив, но не очаквай да има много от най- известните филми, но пък за такава цена си е топ оферта.

Edited by Himler

То колко пара е Уйо-то? Три лева май беше преди ...

Himler
Posted (edited)

Аз плащам всеки март по 67 лева за цялата година, иначе е 8 лева на месец.

Edited by Himler
raquishi

Пичуе, стига сте хранили корпоративните овърлорди с честно изкараните ви парички. зелка.орг и всичко има. Освен ППВ разбира се, там си има безплатни стримчета ;) И не, актьорите не губят от това, само ония над тях, които и без това печатат милиарди на година. Спокойно, месечните ви абонаменти включват част за тия които не си плащат, така че много ви благодаря за вашите дарения! 

• Upvote 1
  • Wank 1
Himler
Posted (edited)

Най-добре да се използват и двата метода.

Edited by Himler
  • Upvote 1
18 hours ago, Himler said:

@HEIDENREICH, общо взето от там си гледам руските комедиини сериали

Ебаси, как съм изненадан, че гледаш съветски помии от времето на Брежнев!

Гост

Junior потребител

Потребител

Супер потребител

V.I.P

Модератор

Администратор

Директор

@raquishi Винаги ще си остана пират по сърце, защото благодарение на пиратството не раснахме в една добре обособила се културна провинция, както поколенията преди мен. Благодарение на дата, замунда, арена и прочее можехме да гледаме филми заедно с останалия свят ... сериали, книги, игри ... Научихме се да ползваме програми, които после си вадихме прехраната с тях буквално. 

Но това беше друго време - тука нищо не идваше по нормален начин, а ако изобщо нещо дойдеше, то беше зор да си го позволиш. Такъв ни беше стандартът, не сме виновни ние.

В момента не виждам какъв е проблемът да дам сума от рода на десет лева месечно за някоя платформа. Един филм на кино ти е два пъти повече или пък да пишеш две бири в някое кафене (ако не е станало и по-скъпо).  Направили са си добре услугите хората - и филмите добри, и софтуера качествено написан, не виждам що да не се възползвам и да си платя на тия хора, които са го работили това. 

• Upvote 3

Himler
Posted (edited)

Ако няма нещо, което искаш в тия платформи все още не е проблем да си го изтеглиш.Не виждам смисъл по геурски да се стискаме за някаква мижава сума за нешо качествено. Броя на хората, които  се скръндзат да дадат някой лев за Макс Спорт и Диема е показателен какво е нивото ни.

Edited by Himler
raquishi

Е то там е проблема, поне за мен. 90% от контента не ме влече, не се интересувам и т.н. Не бих плащал като поп 12 месеца в годината за нещо, което ще ползвам много рядко. Ако излезе някой готин сериал, може да се абонирам за месеца в кореспондиращата услуга и да го изгледам. И много хора започнаха да правят именно това, а това е една от причините "гиганта" нетфликс да усеща огромни затруднения в момента. Иначе много често ходя на кино, купувам игри, които ми харесват и така нататък. Но стрийминг услугите са си измама, ако не ги ползваш всеки ден. 

Himler

Netflix и аз ги мразя, заради  продукциите им тип Sex Education, ама си ги плащам, защото архивът им за Бенелюкс е огромен и като ме мързи да тегля е идеална опция.

Е, в NETFLIX има от пиле мляко, айде ся :D Бих казал, че са назад с качественото инди кино, но то и платформата не го предполага. Ако се кефите на такова, мисля, че MUBI е за вас, там са само такива филми. Но като изключим това, нетфликса е пълен със супер добри неща. 

• 3 weeks later...

Amazon Prime, като изключим Момчетата, е страшна греда на тоя етап. 

Колелото на Времето - средняшка работа. Ефекти, а-у ... всичко хубаво, но икато история грам не ме грабна. Сигурно за феновете на книгите и много интересен, но за мен не беше.

The Marvelous Mrs. Maisel - първият сезон беше много як, хуморът е страхотен, главната е :wank: ... но вторият сезон ми стана тотална боза и го спрях по средата. Това между другото е единственият сериал, който я отсрамва тая платформа по разните церемонии и печели номинации в някакви читави категории. В действителност актьори и прочее са много добри, но пак издиша откъм история. 

mmm_108_48392-1-fnl_rgb1-2000.jpg

Nine Perfect Strangers - това реално е на Hulu и явно е трябвало да бъде голяма работа, като се има предвид каста му - Никол Кидман, Майкъл Шанън, Люк Еванс, Мелиса МакКарти и прочее. Като актьорска игра Шанън отново е уникален, Кидман също, но уви и тоя сериал не беше нещо WoW. Хареса ми, интересен беше ... може би с една идея по-малко психарски отколкото трябваше, но като цяло имаше какво да се види. Със сигурност обаче не е must see tv.

maxresdefault.jpg

Outer Range - Джош Бролин е звяр, но сериалът е посредствен в най-добрият случай. Уестърн, мистерия с паранормални елементи звучи много добре на хартия, а и като цяло е хубаво заснет, не са се пестяли пари и прочее ... но пак куца като история. Супер протяжно действие, изобщо не се получи моментът с мистерията, нито с туйста накрая ... първо, че беше супер изсмукано от пръстите, второ че грам не ме ебеше за героите, а и заложиха на обичайните клишета с пътуване във времето. Първият сезон го изгледах, но за втория едва ли ще се включа.

p21796293_b_h8_aa.jpg

Уви, твърде посредствена платформа като съдържание. Имат няколко добри стендъп шоута, прилични сериали и това е. За филмите - изобщо нищо не ми хвана окото. Следващата такса ще е за четвъртия сезон на Момчетата. 

baikiro
On 7/19/2022 at 8:52 PM, gboy said:

Amazon Prime, като изключим Момчетата, е страшна греда на тоя етап. 

Пробвай The Terminal List. 

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!