Jump to content

Streaming платформи

baikiro

Recommended Posts

В последните близо 2 месеца изгледах страшно много филми, сериали, спортни мачове и какво ли още не и всичко по различни streaming платформи (спрях кабела преди година). Нека всеки си каже какви платформи гледа или e гледал. Знам, че не всеки в БВЦ е винаги пират. @YoTheReal и @itzo1994 мисля, че също си плащат като мен завалиите. От коя платформа сте доволни, коя не струва и т.н.

Ето моят списък:

1. Netflix - в момента гледам American Horror Story и Ozark, изядох за отрицателно време и Better Call Saul.

2. Hulu - Основно за стари епизоди на Seinfeld и X-files. Пускам го 1-2 пъти в седмицата.

3. Amazon Prime Video - Значи тази платформа я имам покрай Amazon и Whole Foods. Жената гледа Jack Ryan и Banshee от тук. Аз още не съм се занимавал с тая чикия.

4. CBS All Access - Бръкнах се единствено и само заради Survivor. Още съм забил на 3ти сезон обаче. :(

5. Shudder - Това е нова платформа само за horror фанатици. Има много затънтени ужаси както и документалки и класациики. Качествен оригинален content.

6. NFL Network - Гледам си стари мачове на Patriots от архива и топ 10 класации. Така ще е докато почне сезона (ако почне).

7. WWE Network - Това е единствена платформа за която не плащам, а пиратствам с акаунти от БВЦ. Гледам стари първични сили и ппв-та. Не съм я отварял от 2-3 години.

Edited by baikiro

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

Jack Bauer

Вече 7-8 месеца към на Netflix и съм много доволен. Да, плащам 20 лева на месец, но смятам че това са минимални пари срещу това което получавам. Винаги има какво да гледам ако реша, имат много добра колекция от филми, сериали, анимации, анимета, дори документални. Реално откакто го имам съм свалял 2-3 сериала, които съм искал да изгледам поради добри отзиви, но които ги няма в Netflix. Примерно The Boys на Prime. Честно казано не знам дали бих плащал за 2 платформи, но е силно вероятно когато пуснат Disney + да си го пусна и да спра Netflix-a.

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

Плащам месечен абонамент да подкрепям телевизиите на Домус Ага Diema Sport 1 и 2, за да гледам класното беларуско първенство. Естествено, че щом съм такъв балък да плащам за това, съм си взел и на Max Sport каналите да гледам UFC и всички останали футболни първенства. Всичко останало, което искам да видя - филм, сериал или каквото и да е все ще намеря начин да го гледам. Казано накратко, типичен български тарикат (гяур) съм. :P Преди месец много се бях запалил да гледам Стъклен дом и буквално го нямаше никъде качен. Затова се прегреших да си направя двуседмичен абонамент за Voyo, като пуснах SMS за 4.80. Въобще не си заслужаваше. Ако има някой, който е правил моята грешка - съжалявам. Толкова са им зле плейърите, а търсачката е още по-зле и от форумната. В последствие открих някакъв шано сайт, в който качват епизодите и почнах там да си го гледам. Толкова я рекламираха тази чикиджийска платформа Voyo, че накрая излезнах с още по-занижени очаквания, отколкото, когато се регистрирах.

• Upvote 3

THE CHOSEN ONE!

ShiningWizard

HBO GO брои ли се? Може би ще се абонирам за техния Max стрийминг сървиз като излезне. 

Lemmon-714
2 hours ago, damtiham said:

Voyo

Това съществува все още? Ползвах споделен акаунт преди 7-8 години, за да гледам столичани в повече. Имаше доста малък каталог от филми и сериали, но го отдавах на факта, че платформата не беше развита. Явно нищо не се е променило и само отбиват номера.

Netflix - Ползвам го от близо година и съм доволна. 20 лева на месец е нищо, особено ако има с кого да си делите акаунта, както правя аз. Съдържанието е разнообразно, постоянно се качват нови неща и има много документални поредици на всякаква тематика. Благодарение на платформата дадох шанс на филми и сериали, които иначе бих подминала в замунда.

WWE Network - миналия месец за пръв път си платих абонамента, преди това разчитах на споделените акаунти тук. Заслужава си, за който е по-запален, но определено не е нещо, за което бих плащала целогодишно. Абонамента ми изтича няколко дни след MITB и смятам да го прекратя тогава до следващия път, когато ми се прииска да си припомня нещо старо с прилично качество.

За музика ползвам хакната версия на spotify, която си работи също толкова добре колкото платената.

Edited by little_cripzz

HBO Go - върви ми в абонаментния план на телефона. Като качество на съдържанието е на доста добро ниво.

Netflix - деля акаунт с друг човек. Съдържанието е по-скоро meh, но от време на време има интересни неща ала The Last Dance (документалния филм за последния сезон на Jordan в Chicago Bulls). 

WWE Network - използвах си безплатния месец, след това забравих да го спра и сега за първи месец го плащам. :D Мисля да не повторя грешката в края на този месец. 

Stremio+Chromecast - спестява ми съмнителното удоволствие да се ровя из торенти и си зяпам каквото ми хрумне на телевизора. 

• Upvote 2

HBO GO - си е супер платформа и си струва парите отвсякъде. В случая на мен ми идва с кабеляка, на който плащам всичко де що има възможно - HBO пакета, MAX Sport, Diema Sport ... Бая кинти са, но какво да направя, като на всяко от тях има по нещо, което следя и гледам, баси. 

Та от HBO Go съм супер доволен, има брутало яки сериали и страшно много добри филми. Не знам колко гледам годишно от там, но със сигурност не са малко и ако го сложа като пари - часове, ще излезе повече от добра сметка (за разлика от спортните канали!)

От оня ден си пуснах storytel да го пробвам и засега съм доволен, макар че ми е малк остранно. Още свиквам с идеята да слушам книги, но е приятно. Мисля, да изслушам тези на Бакман, както и някои от класиките, има дости добри. Сега слушам Коледната приказка на Дикинс и е доста зарибяващо, макар понякога да се разсейвам и да изпускам цели пасажи :D За десет кинта на месец си струва, а и май няма ограчинение в устройствата. Поне някой и друг месец ще си го плащам, пък после, ако ми омръзне, ще го спра.

Много се чудех за UFC Fight Pass и съм аха-аха да си го взема. Има супер добри неща, макар че не съм сигурен колко ще имам време и за това. Може би по-нататък, ще ги прежаля тия пари и ще пробвам.

За netflix се дърпам, защото нямат бг титри. Не, че ми е тлокова зор да ги гледам на английски и сигурно в един момент ще си взема услугата така или иначе, но малко ме дразни, че се циганят тука за едните букви. И без друго са супер евтини преводите. 

6 hours ago, Jack Bauer said:

Вече 7-8 месеца към на Netflix 

Има ли как да провериш за Baki или Baki the grapler кога почва и дали ще набутат сериите в един ден или както миналия сезон ще са си в седмицата по веднъж. Мерси.

По темата- нито една не ползвам.

3kuoda.gif

Jack Bauer
13 minutes ago, yaripim said:

Има ли как да провериш за Baki или Baki the grapler кога почва и дали ще набутат сериите в един ден или както миналия сезон ще са си в седмицата по веднъж. Мерси.

По темата- нито една не ползвам.

В Уикипедия пише това:

The second season is scheduled to release exclusively on Netflix on June 4, 2020

Повече от това не мога да ти кажа. Но както е написано изглежда че ще пуснат целия на един път.

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

1. Plex - Всичко.

2. HBO GO - За нуждаещите се от български субтитри.

Gonna fly this boat to the moon somehow

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.

If you don't believe me or don't get it, I don't have time to try to convince you, sorry.

Ползвам платформата EBAG, за да си стриймвам домати, картофи, лук и замразени пици, без да излизам от нас, докато правя хоум офис :) Много съм доволен.

Edited by Radox

Гост

Junior потребител

Потребител

Супер потребител

V.I.P

Модератор

Администратор

Директор

Netflix деля с още четирима човека и излиза почти без пари. Същата работа и със Spotify. И двете ги препоръчвам.

Diema Sport получавам чрез Telenor, там гледах само Формула 1 преди да отложат сезона. Не съм влизал от няколко седмици сигурно...

Имам HBO GO от познат, но там нищо не гледам и не съм влизал от поне два месеца. Преди гледах Chernobyl и Last Week Tonight, както и последния сезон на GoT.

WWE Network съм плащал 2-3 пъти. Доста се възползвах от пиратските акаунти и многото безплатни тестове. :D

Edited by itzo1994
3 minutes ago, itzo1994 said:

Netflix деля с още четирима човека и излиза почти без пари.

Добре това физически възможно ли е? Колко екрана може да ползвате едновременно? :D

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

1 minute ago, baikiro said:

Добре това физически възможно ли е? Колко екрана може да ползвате едновременно? :D

На най-скъпия план (12 евро) може да се гледа на 4 екрана едновременно, но може да имаш 5 профила. Почти няма шанс и петимата да искате да гледате по едно и също време и затова е турбо оферта. :) 

• Upvote 2
  • 4 weeks later...

Mad Men и Cheers си тръгват от Netflix през втората седмица на Юни. Сега е момента някой ако не е гледал сериалите да ги почва. 

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

The Olimpic Hero
7 hours ago, baikiro said:

и Cheers

Какво е това ве, човек? Искаш да кажеш "Бар Наздраве", нали?

On 5/7/2020 at 11:51 PM, itzo1994 said:

На най-скъпия план (12 евро) може да се гледа на 4 екрана едновременно, но може да имаш 5 профила. Почти няма шанс и петимата да искате да гледате по едно и също време и затова е турбо оферта. :) 

Вкарай ме и мен в офертата, ще ти превеждам парите :)

ShiningWizard

Престраших се малко да напиша нещо пак на тема кино и телевизия и очаквам пак някой да не ми реве за пришълци и всякакви такива. Ето един обзор на всичките стрийминг плафторми от това, което съм забелязал. 

Netflix-Имат силни оригинални предавания, но с всеки сезон свалят качеството като Stranger Thigns. Имат и гадна пропаганда в оригиналките си като Sex Education и Dear White People. Пичовете много наблягат за маркетинг и според мен яко плащат на някои популярни псевдо медии в интернет като LadBible да ги шилят.Филмотеката им обаче не е за подценяване. Партнъорството им с А24 си е за хвалба също. Заслужава ли си парите? Не мога да кажа точно, но вижте за себе си.  

Amazon Prime-Направиха си много силна подкрепа за платформата чрез това с Twitch Prime. Предпочитам Prime оригиналите пред тези на Нетфликс заради The Boys, The Expanse, Good Omens, Jack Ryan и как да не забравя факта, че върнаха Кларксън, Хамънд и Мей за още едно шоу.

Disney Plus-Засега няма какво много да се гледа от тази платформа, а още я няма в повечето европейски държави, ако не се лъжа. Много ми хареса The Mandalorian, но едва ли си заслужава да се плаща тази платформа само заради един сериал. Надявам се техните сериали по Марвел да не са толкова хлапашки. Получиха им се много добре сериалите с Daredevil и Jessica Jones, макар че бяха по-скоро на Netflix.

HBO MAX-В тази платформа имам надежда и се надявам да си платя за нея в бъдеще. Имаш всичко от HBO, Warner Bros, Adult Swim и оригиналките също са обещаващи като новия The Boondocks, Justice League Dark и също така ще пускат дългоочаквания Snyder Cut на "Justice League", който бил по-различен и по-добър от версията, която даваха по кината.

• Upvote 3

За около месец ползване мога да кажа, че съм много доволен от strytel. Изслушах Ангилйският съсед и Руският съсед и бяха много добре прочетени :beer:Освен това изслушах Коледна приказка на Дикинс и някакви разкази на ОХара - всичко това на български език. В момента на английски съм подпукал книгата на Брок Леснар. 

За десет лева на месец си струва отвсякъде. Със сигурност ще го задържа още не малко време докато не ми омръзне (ако изобщо ми омръзне). Погледнато реално само от двете книги досега съм си ги върнал парите, а пък си е кеф да си подремвам сладко, сладко след работа и да ми четат докато си почивам. 

• Upvote 3

Lemmon-714

@gboy, как успяваш да се концентрираш и вършиш ли други неща, докато слушаш книгата?

Специално за сторител, хубава е идеята, но на мен лично ми е много трудно да се фокусирам. Изпускам цели изречения, налага се да връщам постоянно и като цяло възприемам текста по съвсем различен начин, когато някой друг ми го чете. За кратки и леки книги, например биографии, не е зле, но не мога да си представя да подхвана по този начин някоя по-обемна книга.

@Lemmon-714 - е, случвай се да се заблея някой път, но не е проблем. То и като четеш се случва да се отплеснеш. Иначе понякога си върша и други работи, друг път просто си лежа до телефона. Със сигурност всичко, което можеш да правиш, докато си лафиш с някой, можеш да го правиш и докато слушаш аудиокнига.

В началото ми беше странно да слушам книга, защото и аз съм свикнал да чета, но след няколко часа свикнах и мога да кажа, че е много приятно. А за десет лева на месец си струва, защото само "съседите" на Вешим биха ми излезли 24. 

А има и другия вариант - първите две седмици storytel -а е безплатен, така че можеш да го пробваш и ако не те кефи - спираш го и толкова. Нищо не плащаш.

------------

Въпрос към тези, които ползват Netflix - всичкото им съдържание ли е с английски субтитри? 

Edited by gboy