Jump to content

Тема за вашите контроверсиални мнения

The Pain

Recommended Posts

5 minutes ago, Glam4o said:

По тая логика дай да забраним скачането с бънджи, парашут, парапланери, карането на ски и всякакви екстремни спортове.

Защо не?

На мен ще ми е много тъпо, ако бъбрек отиде за такъв човек, който рискува да се претрепе, вместо за някой мой роднина, който иска спокоен и дълъг живот. Примерно. А тоя олигофрен е получил И СЪРЦЕ.

Хубаво е, че дава пример, но нужно ли е да е толкова екстремен? Да качи Черни връх, ей го къде е.

Брет Харт има известна харизма, даже Разкалс бяха направили готина песен за него, години преди да стане модерно рапери да се пътват оувър на гърба на кечисти и мисля, че дори може да се окаже пионер в това отношение.:wank: Песента се казваше Шарпшуутър, но в тубата явно са изтрили клипа с него, защото нещо не мога да го намеря. Някой ако му се занимава да се порови.

По-скоро критиките към пича imo идват от това, че пикът му е в една от по-слабите ери на WWE, не успява да се наложи в WCW и след него избухват вече маниаци като Скалата и Остин и всичко се революционизира. Но от по-старата ера за компанията, Брет е един от по-интересните хора със сигурност.

А за Уди Алън к'во да ви кажа. Със сигурност се иска една по-голямаобща култура за да вникнеш в твочеството му и не бих го препоръчал на фенове на Бързи и яростни примерно. Но особено като сценарист, пичът е един от най-добрите на своето време. Love and Death ми е личен фаворит, но съм марквал дори на някои от по-новите му филми, които уж отнасят по-тежка критика.

• Upvote 1

Айде да се организираме да садим дръвчета в балкана. Ще се съберем около 0 човека и ще се слеем с природата. Или другото клише-да отгледаш дете. Това за мен не е нещо с което да парадираш или гордееш, а съвсем нормално нещо, което всеки осъзнат човек трябва да прави по подразбиране. Много самарянски ми идва всичко това. Въпросният човек си е имал мечта, която след получения му втори шанс е изпълнил. Разбирам и гледната точка за донорството, но може би точно заради това той е избрал да живее, както го кара да се чувства добре, вместо просто да съществува. 

Гордеем се с български алпинисти като Христо Проданов и Боян Петров като изкачват осмохилядници, но когато се случи най-лошото, както с тях, започваме с “майка си ли търсил там”, “неблагоразумен”, “той си е виновен” и т.н. 

Всеки от нас е карал колата си с над допустимата скорост, недай си Боже се случи нещо тогава, после ще има “децата му не ги топли много че обичал високи скорости”.      Така че този псевдо-морал който се лее от всякъде, ми идва малко множко. Нека всеки си живее живота, така както го чувства.

Edited by Glam4o
  • Upvote 3

Не съм се гордял с алпинисти,  а още по- малко съм карал  с бърза скорост.  Животът е  дар от Бог и нямам право  да  застрашавам по  никакъв начин нито моя, нито чуждия такъв. Ако се водя по тоя акъл, ще стана пилот или полицай, въпреки мързеливото ми  око. 

Edited by Himler
  • Upvote 1
9 minutes ago, Himler said:

Не съм се гордял с алпинисти

Тая тема съм я играл и нямам желание пак, научих си урока, но по-добре и ти недей се нашива в нея. Малцинство сме във форума. Няма да сера по конкретни хора (от уважение, че ги няма), но генерално тоя “алпинизъм” в Хималаите с изхвърлянето на боклуците по пътя, експлоатацията на местните и на бедното им положение и тоталната гавра със свети места на местни и неясни за нас бледоликите хора места трябва да спре. Цитирам Ранйнхолд Меснер при това, най-великия алпинист. Иначе е все едно да въртим туризъм като предлагаме на австралийци примерно да идват да серат в центъра на Ал. Невски и да се кефим, че плащат пари за това. 

За Килиманджаро не съм запознат, но не би ме изненадало да е същото. В Австралия с “Улуро”-то е същото като в Хималаите. 

За превишената скорост - правех го и аз наистина като бях на 20. После се случиха две неща - платих една глоба от няколко хиляди лева за превишена скорост на камера и минах 30-така и вече се научих как не е нужно да се настъпва…

Поне се раздвижи “контроверсиалното” в темата, че отдавна не е имало нещо да отговаря на тази дума. 

• Upvote 2
2 hours ago, THE ENEMY said:

А за Уди Алън к'во да ви кажа. Със сигурност се иска една по-голямаобща култура за да вникнеш в твочеството му и не бих го препоръчал на фенове на Бързи и яростни примерно.

Аз харесвам филмите на Уди Алън, макар, че съм гледал малко от тях, но в същото време съм фен и на Бързи и ярстни. :D Едното не изключва другото. Стига филмът да е хубав, харесвам всякакви жанрове, с изключение на мюзикълите. 

• Upvote 2

Всичко от посоченото го има и в нашия блок (панелка). Лично аз държа едни чехли и едни маратонки, които са "работни" и ходя с тях да хвърля боклука, до магазина набързо и в мазата да претакам зеУето. Вече е зима и бабетите, които представляват около 85% от населението в блока, са прибрали цветята от терасите във входа и внимавам да не засиля някоя китка надолу по етажите, особено ако съм с багаж. Навсякъде е едно и също.

В блока на майка ми (6 апартамента), до преди няколко години всички живущи бяха възрастни. Входа беше средна работа поддържан, чистеше се редовно, но не бяха правени ремонти. 1-2 саксии красяха стълбището, нищо повече. Та някои съседи измряха, други си продадоха апартаментите. В крайна сметка сега има 2 млади семейства с деца. От тогава насам:

• има бебешка количка до входната врата, която запушва пощенската кутия
  • по Коледа на някои площадки има масичка със супер грозен Дядо Коледа
  • едно семейство си е подредило 3-4 чифта ботуши по стълбите
  • другите пък си оставят торбата с боклук пред вратата, за да се образува една хубава локва с приятни аромати
  • в двора отсякоха дърво, направиха си беседка и изкараха хладилник за да цоцат бира лятото (разбира се на общия ток е вързан)

Това при положение, че всеки си има мазе и таван, за мен е абсурдно и селско. Единствено разбирам хората да си оставят някакви цветя по площадките, но мънички, защото не е нужно да преминаваме през джунгли, разбира се.

• Upvote 1
Rise of Thunder

В блока на нашите също има цветя по общите части. Цветарството ми е тъмна Индия, но на майка ми ѝ е хоби. Колко пъти казах, че това е турбо селяния? Милион. Какъв беше отговорът? "Гледай си работата". 

32 minutes ago, Rise of Thunder said:

В блока на нашите също има цветя по общите части. Цветарството ми е тъмна Индия, но на майка ми ѝ е хоби. Колко пъти казах, че това е турбо селяния? Милион. Какъв беше отговорът? "Гледай си работата". 

Не съм съгласен. Всичко е до човек.

• 3 weeks later...

Има нещо, от което Loop не разбира. Не съм го открил още, но съм сигурен, че съществува!

• Upvote 1
9 minutes ago, Glam4o said:

Има нещо, от което Loop не разбира. Не съм го открил още, но съм сигурен, че съществува!

Сарказма на приятеля ми Hachiko...

• Haha 2

The Game на Drowning Pool е десет пъти по-добър entrance theme за Triple H от тая на Motorhead.Бих казал, че и My Time е по-силна също.

9MLnN5Y.gif

• 2 months later...
Rise of Thunder

Музиката преди 2010 година беше милиони пъти по - добра. Това не го пиша от позицията на 50 годишен чичак, който си иска музиката от младостта. Аз съм си меломан и обожавам да слушам музика и просто наблюдавам.

Самият факт, че даже песни от 2004 година са по - запомнящи се от всичките "хитове" сега е красноречив факт, че музикалната индустрия се изроди толкова много, че от опитите всички да се правят на "оригинални", изглеждат еднакви. Даже няма да намесвам групи като Металика, Куин, АББА, Бийтълс (колкото и да не ги харесвам) и тем подобни. Сегашните бълвочи ще са актуални месец - два и ще бъдат забравени от всички. 

Така че всички псевдо музикални критици могат да ми пръднат на кура и да млъкнат с техните тъпи статиики от рода на "Певицата/Певецът Х разби чартовете". Нищо не са разбили тия джобъри. 

• 1 month later...

80- те е доста надценен период и отстъпва много на 70- те и 90- те.   Кечът е още в бета фаза, качествената  музика  е доста по- малка като количество песни, а велики филми и сериалите от тоя период почти няма .  Някакво задвижване има чак  някъде  през 87- ма. 

Едит: Отделно това са и годините, когато Горбачов ни ебе мамата.:D

Edited by Himler
  • Upvote 1
batistaheel
15 minutes ago, Himler said:

а велики филми

За останалото не знам, но за това не мога да се съглася. През 1984г. излиза Терминаторът с бачи Арни на Джеймс Камерън. Велик филм. 

• Thanks 1
  • Haha 1