Jump to content

Better Call Saul/Breaking Bad Universe

The Olimpic Hero

Recommended Posts

The Olimpic Hero

Абсолютно 10/10, останах без думи, перфектен финал. Това е любимата ми сцена от финалния епизод. Ебати епичната сцена. Saul в целия си блясък и погледите, които размениха с Ким. Няма какво повече да се иска.

• Upvote 1
  • Like 1

Suffer-H

Абе Джими що е такъв малоумник бе? Ако имал машина на времето щял да се върне през 1965 година и да инвестира парите на Лало там... Ми че те тия пари вероятно са печатани десетилетия по-късно и ще го арестуват и осъдят за фалшифициране на милиони, което си е направо федерално престъпление. Успех да си уреди добра сделка през 1965-а и тогавашната съдебна система. Ще си изгние в затвора тъпунгеро. Нали уж Слипин Джими е майстор на схемите, как ще пропусне такъв детайл? Ето какво трябва да направи - връща се един ден преди да се сблъска с Туко и прави така, че пътищата им никога да не се пресекат, просто трябва да не се захваща отново с малоумния план с двата скейтъра и Кетълман. В резултат на това, никога няма да се забърка с Начо, Лало и картела. След това ще инвестира в бъдещи успешни мултимилионни проекти, които предварително е проучил преди да се върне в миналото - WIN-WIN!

Не мога да повярвам, че това е човек, който имаше удоволствието да прекара няколко часа в компанията на борсов гений като Ken Wins и в крайна сметка, пак не научи нищо... тц, тц, тц, слабо развитие!

Edited by Suffer-H

Ф.Н.Н.В.Ф.З.В.В.П.Н.Б.Р.С.

The Olimpic Hero
15 hours ago, Suffer-H said:

Абе Джими що е такъв малоумник бе? Ако имал машина на времето щял да се върне през 1965 година и да инвестира парите на Лало там... Ми че те тия пари вероятно са печатани десетилетия по-късно и ще го арестуват и осъдят за фалшифициране на милиони, което си е направо федерално престъпление. Успех да си уреди добра сделка през 1965-а и тогавашната съдебна система. Ще си изгние в затвора тъпунгеро. Нали уж Слипин Джими е майстор на схемите, как ще пропусне такъв детайл? Ето какво трябва да направи - връща се един ден преди да се сблъска с Туко и прави така, че пътищата им никога да не се пресекат, просто трябва да не се захваща отново с малоумния план с двата скейтъра и Кетълман. В резултат на това, никога няма да се забърка с Начо, Лало и картела. След това ще инвестира в бъдещи успешни мултимилионни проекти, които предварително е проучил преди да се върне в миналото - WIN-WIN!

Не мога да повярвам, че това е човек, който имаше удоволствието да прекара няколко часа в компанията на борсов гений като Ken Wins и в крайна сметка, пак не научи нищо... тц, тц, тц, слабо развитие!

Ти сериозно ли ги пишеш тези неща? Всичко, което Джими говореше е образно казано. Става въпрос за някаква обща идея, че ще се върне с пари във времето, а не че ще мисли чак, че банкнотите няма да са актуални в този период. Ако не тролиш, не е истина за какви неща се хващаш, които дефакто нямат никава връзка с реалния замисъл. Отделно става въпрос за разговор за някаква хипотетична идея, за която героят е напълно наясно, че няма как да осъществи, защото машини на времето не съществуват.

Suffer-H
6 hours ago, The Olimpic Hero said:

Ти сериозно ли ги пишеш тези неща? 

Ти сериозно ли се връзваш на всичко толкова лесно? Ken Wins човек, такъв жокер ти дадох, ти пак не можа да зацепиш, че се ебавам. Сериозно ли мислиш, че след 6 сезона, това е единственото което имам да кажа за завършека на шоуто? Вземете спретнете една Мафия, че ти е ръждясал РИЙДЪТ май. Мислех да напиша по-сериозен коментар за финала, ама ти ще вземеш него да объркаш за тролски.

Edited by Suffer-H

Ф.Н.Н.В.Ф.З.В.В.П.Н.Б.Р.С.

Кежуъл феновете направиха своя избор и избраха да гледат доказаната марка - WWE. И какво се оказа? Тези сериали ги гледали само нърдове и смарове като бай ви Киро? :unsure:

image.png

• Wank 1
  • LMFAO 2
THE ENEMY
On 7/27/2022 at 11:36 PM, THE ENEMY said:

Bandwagon феноете може и да не харесват подбни епизоди, но те са сърцето и душата на BCS. Класически за сериала епизод, който хем ни пренесе за пръв път изцяло във времевата линия на Gene, но в същото време беше като flashback на хлъзгавия Jimmy от по-ранните сезони. Каква беше разликата между двамата? Ето това ни разказа този епизод и това го прави всъщност важен за цялата арка, imo. Разказа ни една история, в която виждаме как въпреки целия номер който ни показаха, целта на Gene не беше да прецака никого, да направи голямата далавера или да изкяри помиярски. Не, тук целта му беше от една страна да си спаси задника, а от друга да сложи истинските изнудвачи на място. Това беше моментът в който сякаш намекнаха за завършването на неговия face turn. Защото за мен голямата разлика между концепциите на BB и BCS може да се окаже именно в това, че в ВВ гледахме как всеки си получава заслуженото, лошите го издухаха, по-големи фейсове като Джеси успяха да намерят своето спасение. BCS обаче ми се иска да е повевече redemption история за разкаяние и израстване, за преборване с демоните. Именно заради това Джими не трябва да умира накрая. Защото той сякаш мина през целия път и поне в момента създадоха някаква интрига какво ще се случи с него, която донякъде се състои и в това, дали пък в крайна сметка няма да се промени? Такива наченки имаше и в периода му с Ким, когато по-скоро тя беше тази която ги тласкаше към тъмната страна.

Преподавам. :cool:

Като смарк на сериала, не мога да си позволя да си съставям мнението за дадени герои спрямо това как са ги презентирали в последния епизод който съм гледал. Има си натрупвания и впечатления събирани през годините, които ми казваха, че колкото и накрая да се опитват да ми пробутат Сол като пълен боклук, заслужаващ да умре, всъщност дълбоко в себе си той има една добродушна страна, която е показвал неведнъж през сезоните. Всъщност до края това ми беше най-интересното и нещото за което стисках палци да стане, а именно Джими въпреки всичко да успее да намери пътят към нея и по този начин да разкажат една redempiton арка, каквато заслужаваше да получи тази история. И точно това получих. Още по-красиво беше как все пак Джими реши и да поеме кръста за греховете които е извършил, излежавайки пълната присъда, въпреки че беше договорил да изкара само 7 години, при това в някакъв баровски затвор с голф игрище.:D Имаше двата варианта на масата и избра правилния, колкото и кофти да е той за него, просто защото осъзнаваше че го заслужава и защото все пак понякога най-голямото наказание е да живееш със собствената си съвест. До последно вярвах, че точно това ще избере, защото това е финалът който завършва цялата история смислено.

През сезоните видяхме и Ким и Джими в най-различна светлина, като добри хора, като ужасни хора, като хора които допускат грешки, но и такива които се борят с демоните си, но понякога не успяват. Именно това ги прави толкова реалистични, защото през цялото време ти показват нещата такива каквито са и в реалния живот, не всичко е черно или бяло, само добро или само лошо. Дори най-големия хийл Гъс го видяхме тук в малко по-човешка светлина в отделни сцени. И именно заради това не заслужавахме някакъв старозаветен финал, където ще пречукаме лошия с камъни за назидание. Много по-добро послание беше това, че колкото и грешки да е допуснал човек през живота си, ако все пак има някакъв останал морален компас в себе си, винаги има път към изкуплението.

Добър финал! Всичко от-до. Сцените към края в атобуса и финалната сцена бяха топа! Въртяха ми се някви мисли, че ще бъдат убити и двамата по някакъв начин, но не се стигна до това. В рамките на мечтите вече и то дори не знам какво ще се разкаже.. иска ми се да видим някакво продължение след излизането му от затвора.

• 2 weeks later...

Ко стана , сол сол сол сол и накрая джимито се върна на бял кон да спаси кимчето, щото му стана жално. Реално се върна в образа си в сезон 1 накрая - путкенско развитие. 

Четох някъде, че искали да правят подобно на Better Call Saul, само че ще е историята на Фринг. Не знам още колко ще дъвчат, след като изцяло насраха историята на Сол... 

46 minutes ago, Dudley said:

Четох някъде, че искали да правят подобно на Better Call Saul, само че ще е историята на Фринг. Не знам още колко ще дъвчат, след като изцяло насраха историята на Сол... 

Не знам къде си го чел, но Винс каза, че следващите му проекти няма да имат общо с BB. Каза че не изключва на "направи нещо" с вселената на Breaking Bad в бъдещето, но то няма да има общо с познатите ни главни герои, като Густаво. Също така спомена, че не иска да разтяга франчайза и да го помнят като one trick pony.

• Upvote 2

Изгледах го, доста класен сериал, макар че съм определено повече фен на Breaking Bad и съответно марквах повече на тези образи в сериала. Но пък Чък ми се стори най-силният образ в BCS вселената. 

Финалният развой беше доста захаросан, но за мен има доста логика в действията на Сол, защото 9 години, но излизаш мишка, без кариера, пари и семейство. Общо взето щеше да живее като Джийн. Алтернативно, влиза в затвора доживот, но пък в затвора е легенда и третиран като звезда. Дори да оставим на страна линията с Ким, Сол е мотивиран не само от пари, но и от славата. Затова и, когато таксиметровия шофьор го позна, отново се върна към амплоато си на дребен мошеник. А в затвора, малко или много, пак ще може да върти някакви схеми и в тази йерархия да е на върха. Това е моят прочит и съм доволен от финала. :beer:

• Like 1