Jump to content

Коронавирус (Дискусия)

hacky

До кога ще бъдат извънредните мерки в България?  

70 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Жив и здрав да е Путин и дано ое дълго да управлява. Не виждам драмата, когато един лидер е добър в това което прави, да продължава да го прави. :) По тая логика Меркелката и Бойко диктатора защо ги славят медиите? Хаха не очаквах че тука във форума има някви психодесни от "да България"? :D:D С Глишевци и Петкановци не виждам смисъл да "споря", така че намалете хейта и се насочете към кооперация и световен мир! Нато дали е преустанови ученията и мисиите си? Дано последваме примера на най-развитата страна Китай и да направим истинска карантина, поне в малка България, където не би трябвало да е проблем. ;) 

jlny.gif

6 hours ago, BrockLesnar said:

Направо ми е нереално, че хора през 21 век вярват на простотиите на Турция и Русия, че нямали нито една жертва

Абе 20-ти пореден човек се занимава с Турция и твърди, че те видиш ли твърдияли, че нямат заразени в някакъв луд пристъп на пропаганда, която няма никаква цел? От къде ви е тази информация? И всъщност какво толкова ви бърка турците и руснаците какво правят? Стига турското, руското или американското е било трън в гъза на българина, че е глупаво. Представяте ли си в японски форум "е, да, пичове, зле сме, ама пък джагалите от Корея лъжат!!!!11!1!" :D

Турция има 6 потвърдени случая към вчерашния ден, Русия 59. И според мен доста адекватно действат откъм ПР - случаите се обявяват от здравния министър, който и ръководи техния щаб или както там искате го наречете. Макар да имат солиден брой генерали (не от тези фотьойлните като у нас), никой с униформа не седи по телевизора да се кара на хората.

https://www.rt.com/newsline/483137-russia-moscow-coronavirus-spread/

https://www.aa.com.tr/en/turkey/turkey-confirms-sixth-coronavirus-case/1766459

• Upvote 2

В Русия са потвърдени 59 случая на коронавирус. Не знам кой шизофреник или трол твърди, че нямат нито един.

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

Какво значение има къде колко заразени има. Сега във Варна се пръкнал един, който се прибрал с кола от Италия. Затваряне на границите е едно от решенията, които трябва да се вземат моментално.

Едни познати са били под карантина в тех, щото е имало двама болни от короната. За 1 седмица са се оправили. И са хора над 50. Тъй че горе главата.

• Upvote 3

Поне докторите и психотерапевтите ще имат много работа.Аз като гледам половината от хората които познавам са с признаци на невроза.

• Upvote 1
  • Haha 2
4 minutes ago, kabakov8989 said:

Какво значение има къде колко заразени има. Сега във Варна се пръкнал един, който се прибрал с кола от Италия. Затваряне на границите е едно от решенията, които трябва да се вземат моментално.

И аз това се чудя. Какво значение има тая или оная държава има ли заразени, или не. Темата е изключително отговорна. Изключително сериозна и деликатна. Най-отговорно призовавам и създателят на темата @hacky и оторизираните  органи @The Olimpic Hero, @neshev, @THE ENEMY такива тролски коментари направо да ги трият от темата. Няма нужда да се политизира в този напрегнат не само за България, но и за целият свят момент. 

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

Кое му е тролското на коментара? Мен не ме бърка дали в Турция или Русия има 3 или 13 случая. Интересува ме, че в България има 43 случая и че повечето случаи са породени от българския манталитет - те ще ми кажат кво да прав... Грам организация и дисциплина не можем да спазваме, като народ. Това ме интересува...

ShiningWizard

https://www.theguardian.com/world/2020/mar/15/when-will-a-coronavirus-vaccine-be-ready-human-trials-global-immunisation

About 35 companies and academic institutions are racing to create such a vaccine, at least four of which already have candidates they have been testing in animals. The first of these – produced by Boston-based biotech firm Moderna – will enter human trials in April.

Има надежда.

Той се съгласи с твоето мнение,визираше някои други, които тролят в темата. Тролщини на тази тема са за бан според мен. Вчер имало лапета дето кашляли и викли, че били от Милано, з да тролят..

Един от баровете в Пазарджик пък качи клип как тече яко парти в него, хората ги натиснаха в коментарите и от бара написаха "това е стар клип, хейтърите веднага започнахте бла бла бла хейтърите спрете"

Добре ве, аз го познавам шефа на тоя пробит бар и не мога да разбера какви са тия мъже/собственици/шефове които качват нещо с ясната цел да предизвикат хейт и възмущение, а после реват хейтъриии спрете?!WTF тотален резил и курвенска работа

9MLnN5Y.gif

Скандално е че блокират всичко, а хора се прибират от Европа без дори да ги тестват. Затваряне на границите за 1 месец и тва е. Да се пуска само храна и лекарства

2 minutes ago, Dudley said:

Скандално е че блокират всичко, а хора се прибират от Европа без дори да ги тестват. Затваряне на границите за 1 месец и тва е. Да се пуска само храна и лекарства

И сега да не нога да се прибера в страната ли ми?

Да. Никой не е карал никого да излиза извън страната. Нищо няма да стане ако тези извън България си останат по места един-два месеца повече.

Не ми се мисли какво ще стане когато почнат да се прибират гастарбайтерите от Германия към Турция...

• Upvote 4

Съгласен съм за хора, които живеят в чужбина да не се прибират докато не се успокоят нещата, но да спираш хора, които са били на командировка или почивка в чужбина преди карантината да не се приберат?? Просто тези хора селд това трябва да си останат под карантина като всички останали.

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

За този вирус се знае от 2 месеца. Да се сърдят на работодателите си, че са ги пратили в командировка. Беше ясно, че рано или късно ще се стигне до тук.

Въпроса не е да не се прибират, въпроса е че никой не ги тества , болни или са не са ли, а си ги пускат да минават и кой от къде е. 

А за това няма да коментирам даже - ето какво е положението , предполагам и в други болници

ОТВОРЕНО ПИСМО

До

Областен управител Пловдив

Община Пловдив

Щаб за борба с вируса

Министър на здравето

Министерски съвет

Президентство

От

МБАЛ "Св. Мина" – Пловдив

д-р Цветан Деведжиев – зав. Кардиологично отделение

д-р Стоилов – нощен дежурен 13/14.03 – 40 години трудов стаж

Останал персонал на отделението

УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА УПРАВЛЯВАЩИ,

84-годишната болна, приета през нощта на 12-13 март със съмнение за COVID-19 при нас – с отказ да бъде приета в Инфекциозна клиника, с отказ да бъде превозена от Спешна помощ, при отказ за съдействие от градския епидемиолог, остана при нас – при пълната ни неподготвеност - при създалата се сложна епидемиологична обстановка ние, с богатия клиничен и диагностичен опит в ежедневната ни клинична работа при:

1.    Липса на маски, престилки и калцуни

2.    Липса на респиратори

3.    Липса на инструкции за работа в новата обстановка

4.    Липса на тампони и разтвор за вземане проба за изследване на коронавируса

5.    Липса на платените бодигардове – охрана на болницата през цялата нощ.

Днес чакаме човек от РЗЦ, за да вземе проба от болната, която те ще пратят за изследване в Стара Загора, може би – в понеделник…!!! Лед още 3 дни – около четвъртък – след седмица! – от приемането й, ще знаем Е ЛИ Е болната положителна за корона вирус при възможност да е заразила всички! в отделението ни!

Та, госпожо Каназирева, дано не ви се наложи да бъдете приета при нас със съмнение за коронавирус, при сегашната ни ситуация, и – защо не минете да видите каква е болницата, която с лека ръка определяте за база, след запълване на Инфекциозна к/ка на МА като база за болни от коронавируса?

Уважаеми щаб за борба с вируса, не мислете, че всичко е в ред в системата и, че извънредното ви положение е раздвижило статуквото…

Пише ви лекар с банална, незащитаваща маска, която не е функционална и се сменя на 2-3 часа, ако има резервна /а още няма!/ пристигнала… Лекар, със заплата 900! Лева, колкото сега ще давате на мед. сестри, и то увеличена сега, преди месец с 50! Лева. Пише ви завеждащ кардиологично отделение с 45-годишен стаж и опит, преболедувал всички сътресения на Здравната ни система, запазил все още надеждата, че можем да бъдем успешни.

Поздравяваме ви, скъпи управляващи, ние новите опълченци на Шипка – с бели престилки! Както онези славни българи с камъни и дърве се биеха с жестокия враг, ние – с голи ръце стоим, но – се борим уви, с камъни и дърве – в 21 век – с новата реалност и нов вирус …

Дано осъзнаете колко далеч е реалността от вашите мечти, разбирания и надежди… Не ви казвам надежда всяка тука оставили – надеждата и заедно с вас сме уверени, че ще победим.

Пловдив

14 март 2020 г.

2 hours ago, Himler said:

И сега да не нога да се прибера в страната ли ми?

Ако те е грижа за хората при които се прибираш ще стоиш там.

• Upvote 2
1 hour ago, Dudley said:

Въпроса не е да не се прибират, въпроса е че никой не ги тества , болни или са не са ли, а си ги пускат да минават и кой от къде е. 

Да, за това съм съгласен

Hacky,a ако тези хора точно са ме натиснали да си дойда

Edited by Himler
9 minutes ago, Himler said:

Да, за това съм съгласен

Hacky,a ако тези хора точно са ме натиснали да си дойда

Значи те са безотговорни и им налей малко, покрай тези хора живеят и други хора, покрай които живеят и други хора.

• Upvote 1
6 minutes ago, hacky said:

Значи те са безотговорни и им налей малко, покрай тези хора живеят и други хора, покрай които живеят и други хора.

Е то по тая логика дай животът да спре.А и ако  съм болен нали и в чужбина  ще заразя хора ,така че каква е  толкова разликата дали ще стоя в Бъ;гария или не ?

А и не съм само аз с такова мислене.Всички междунаордни студенти без италианците,които познавам си заминаха по страните

Разликата е, че ако пътуваш увеличаваш възможността да разпространиш вируса на места, където няма толкова много случаи, кактo е в България засега. А ако си стоиш на задника там и спазваш всички нужни мерки шанса за разрастване намалява още повече. Сега по-ясно ли е, или ще продължиш да тролиш?

• Upvote 6

Аз не мисля , че ще оставят карантина до края на Април или до Май или повече от месец. Нали се сещате , че при такова положение , средния и малък бизнес ще загине и дори епидемията да се овладее след 2-3 месеца , то хората няма да имат работа. В крайна сметка 5 % от 7 милярда са 350 млн , което хич не е малко като цифра , но останалите 6 милярда и 650 млн какво да правят ?