Jump to content

Коронавирус (Дискусия)

hacky

До кога ще бъдат извънредните мерки в България?  

70 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ето това е пример за класически Ганьо 

27-годишен пациент с Covid-19 e починал в ИСУЛ "Царица Йоана"

По думите на медика, когато го попитали защо не се е ваксинирал, младият мъж отговорил, че се притеснявал за репродуктивните си способности.

"При една от визитациите той беше в стаята без маска, когато го попитах защо е без, той отговори, че не му е необходим кислород, защото изгарял белия дроб. Това е абсурд, той доставя необходимата храна за клетките и тъканите, за да може организмът да се възстанови", допълни д-р Пеев.

• Facepalm 2

Това да се ебаваш със смъртта на някого само за да докажеш тезата си е висша форма на селяния и олигофрения. Дори оня дебил dexim се усети и отиде да решава задачки в селското русинско училищи, ама ти си особено тежък случай.

• Upvote 1
4 minutes ago, Mystery said:

Това да се ебаваш със смъртта на някого само за да докажеш тезата си е висша форма на селяния и олигофрения. Дори оня дебил dexim се усети и отиде да решава задачки в селското русинско училищи, ама ти си особено тежък случай.

Кой се ебава ве , ти се ебаваш със смърта на милиони хора постоянно , обаче щото ся се подигравам на някъв Ганьо , който чел някви статии в интернет , че щял да остане без деца и че кислорода щял да му изгори белия дроб и за тва умрял ... еми заслужава си подигравката , защото е абсолютен дебил и е умрял по най позорния начин - настанен в болница и не вярва на докторите какво му казват... ебати дебила си.  Даже ще спра и да се опитвам да водя дискусия с тебе , щото си абсолютен катил с 2 мозъчни гънки. 

Edited by Dudley

Ебавам се с теб бе, как не го разбра? Рядко се среща толкова просто и безмозъчно същество. Лошото е, че заради такива катили, които играят по свирката на шепа ненаситни изроди, страдат милиарди нормални хора.

Е кво товарене , нали за тва е форум да водим няква дисуксия , докато тоя палячо ся се ебавал докато 2 дена пише някви аутистични коментари... дъното. 

Чакаме четвъртата ваксина за МЕГА ОПАСНИЯ ЩАМ ЧУЕК 

1 hour ago, MJ23 said:

https://nova.bg/news/view/2021/11/24/347785/словенец-с-рекорд-по-ваксинация-поставил-си-е-23-дози-срещу-covid-19/

Предполагам вече е безсмъртен? Новия щам, ако наистина  не го ловят ваксините, какво очаквате? Всички ваксинирани да не излизат от тях от притеснение да не се заразят, или да ходят да се боцкат с бустерни дози през 3 дни?

Като смешниците от Австрия, които освен че си набиха ваксините в путките сега са и в локдаун+ пср тестове 🤣. А от Февруари месец правят и ваксинацията задължителна 😂

Edited by prenti

Ей сега да дойде чавето Химлер да ме пита къде са ми доказателствата?

Кукловодите пускат мълвата за новия смъртоносен щам (па може и да е вярно, то покрай мамуните там е пълно в всякакави бацили може да са се омешали), който прави ваксините с 40% по неефективни. Това до какво води? Ами естествено, скоро ще се появи съвсем нова ваксина, която е по-добра и по-ефективна срещу новия щам. Естествено, тогава държавите ще трябва да закупят тази нова ваксина и всички ще трябва да се ваксинират наново с новата БУСТЕРНА ДОЗА.

И докато робите са доволни и си набиват поредната ваксина у путката, Файзер, Астра зенека, Модерна и всички останали фарма гиганти + всякакви институции които са заедно в играта си броят милионите в сметката.

Всички са доволни :) 

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

3 minutes ago, kabakov said:

Край. Разкри ги. Какво ще правят сега...

Е, как какво? Ще разчитат на такива като теб и Дъдли да ходят по линийките в магазините, за да спасят животи.

7 minutes ago, kabakov said:

Край. Разкри ги. Какво ще правят сега...

Че какво да правят? Както казах ще си роят милионите, че и милиарди.

Аз им се възхищавам, как подкараха стадото за 2 години. 

Сега ще оправдаят провала с ваксините  по този начин. Излязъл е нов вариант на Ковид, заобикаля ваксините и заради това ваксинираните започват да умират по-масово. Очаквам някъде март-април да се разпространи из цял свят този вариант и всички да забравим за делтата, както почти изчезна алфа версията.

ПП: Почвам да вярвам на популярното видео от една компютърна игра - Пандемик. Там някакъв тип реши да пресъздаде Ковид вируса и да види какво ще се случи със света в следващите години. На първата излязоха ваксини и това не реши проблема. Вирусът стана по-опасен и заразен и повече хора умираха. На втората излязоха лекарства, но и те не помогнаха. На третата на популацията ѝ писна да ги затварят по домовете и започнаха масово да падат правителствата на страните, а на водещите политици да им се случват доста лоши неща. С две думи - хората луднаха тотално от изолацията. След пет години около 80-90% от населението на земята измря и се върнахме в памтивека. Не съм сигурен, но мисля че тази игра я забраниха:D

Между другото в момента лобизмът от страна на Pfizer е много силен. Производителите предстои да влязат в директна конкуренция с идването на буустерните дози. В момента на запад се налага жестока пропаганда и се обяснява, че иРНК ваксините са най-добрите, а другите не стават. В Европа и Щатите от векторните май само Janssen запази някаква що-годе прилична популярност основно заради едната доза, но и заради това, че уж е различна от ваксините на Pfizer и Moderna. Сега обаче ще почват да губят позиции, понеже по-силните лобисти налагат тезата, че буустерните им дози няма да са толкова добри. На мен ми е интересно дали ваксините с протеин ще успеят най-накрая да си пробият път. От вече близо година се говори за Novavax и уж все са на косъм, а постоянно ги бавят - сетете се защо и заради кого.

17 minutes ago, Huskarl said:

Между другото в момента лобизмът от страна на Pfizer е много силен. Производителите предстои да влязат в директна конкуренция с идването на буустерните дози. В момента на запад се налага жестока пропаганда и се обяснява, че иРНК ваксините са най-добрите, а другите не стават. В Европа и Щатите от векторните май само Janssen запази някаква що-годе прилична популярност основно заради едната доза, но и заради това, че уж е различна от ваксините на Pfizer и Moderna. Сега обаче ще почват да губят позиции, понеже по-силните лобисти налагат тезата, че буустерните им дози няма да са толкова добри. На мен ми е интересно дали ваксините с протеин ще успеят най-накрая да си пробият път. От вече близо година се говори за Novavax и уж все са на косъм, а постоянно ги бавят - сетете се защо и заради кого.

В последната година просто на този пазар се наложи един олигопол. Имаме 3-4 основни играча, които си създадоха име е ще МНОГО трудно някой да пробие в тази ниша, просто има една огромна бариера за влизане, която вече трудно ще се преодолее. Според мен играта им на останалите фарма фирми сега е да инвестират лудо в разработка на лекарства вместо на ваксини, защото там ако скоро изкарат нещо е възможно да вземат някакъв пазарен дял. В последната година страшно много се говори за файзер, модерна и янсен и хората все още не искат да си ги бият, защото са прекалено нови, а за някоя още по нова още по-трудно

39 minutes ago, Jack Bauer said:

В последната година страшно много се говори за файзер, модерна и янсен и хората все още не искат да си ги бият, защото са прекалено нови, а за някоя още по нова още по-трудно

Според мен това е и една от основните причини да бавят Novavax, защото протеиновите ваксини разчитат на изпипана във времето технология (има ги още от 80-те години). Специално за тях интересът е голям и очакванията са много хора да се ваксинират след одобрението им, а даже има и такива, които ще ги предпочетат за буустерни дози, защото страничните им ефекти са доста по-леки. В случая новостта на ваксината няма да повлияе.

Иначе да, лекарствата също почват да навлизат. Преди няколко дни четох, че Pfizer (естествено) пускат или ще пуснат в съвсем близко бъдеще някакъв такъв продукт. Тогава пък очаквам положението да стане още по-трагично. За най-малката настинка ще те пишат с ковид и ще те наливат с медикаменти, които няма да имаш никаква представа какви са.

• Upvote 1
  • Sad 1

Баси, тука бил събран целия умствен потенциал на света. Що не те казали до сега? Да ви свържем с Кирчо и Кокорко, пък видиш ли може скоро да имаме министър от BWC?

Айде новия щам плъзна в Европа, честито. Но спокойно, вече разработват ваксина, която ще ни спаси и от него. Дано оцелеем до тогава (около 6 бустерна доза по мои изчисления и на Витанов).

Очаквам тази седмица вече да бъде и в България, доц. Кунчев триумфално да го обяви, като се завърне! Открит в София, внесен от дрисла била на почивка в Занзибар.

35 minutes ago, MJ23 said:

Айде новия щам плъзна в Европа, честито. Но спокойно, вече разработват ваксина, която ще ни спаси и от него. Дано оцелеем до тогава (около 6 бустерна доза по мои изчисления и на Витанов).

Мисля че много конспиративно гледаш на нещата :D

47 minutes ago, MJ23 said:

Очаквам тази седмица вече да бъде и в България, доц. Кунчев триумфално да го обяви, като се завърне! Открит в София, внесен от дрисла била на почивка в Занзибар.

Не съм експерт по българските лаборатории и въобще начините на изследване, ама съм силно скептичен по отношение на това дали някой се занимава сериозно да търси и обследва щамове у нас... По-скоро ако го "октрият" у нас ще е от някой чужденец, който е получил след минаването си през България диагноза или пък му се е наложило да се прибере под карантина в България и чужда лаборатория ни е вдигнала алармата. Мисля, че по този начин индийският щам беше открит в нас, с някакъв чужд студент в Плевен.

https://blitz.bg/obshtestvo/prof-argirova-s-posledni-novini-ot-tazi-noshch-za-noviya-omikron-variant-okaza-se-che_news854442.html

Със специалисти като проф. Аргирова държавата е в добри ръце. Вече знае колко пъти по - бързо се разпространява, как преодолява защитата на ваксините и т.н. Интересно как с тази "защита", родителите ми, и двамата имунизирани се заразиха? А на мен,  преболедувал с естествени антитела ми се размина? 

Чакаме с нетърпение ламбада варианта, който заразява 33.833727 пъти по- бързо от Омикрон и 3827.28373 по - бързо от Делта.

Edited by MJ23

Естествено че лекарите където случайно са учили 10 години не разбират нищо... в крайна сметка щом в интернет пише нещо , значи е вярно. Бил Гейтс ъпгрейдна ваксините , сигурно и чиповете са ъпгрейднати :( 

• Upvote 2