Jump to content

Коронавирус (Дискусия)

hacky

До кога ще бъдат извънредните мерки в България?  

70 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Jack Bauer
3 hours ago, seekstah said:

След днешната пресконференция напълно заставам зад правителството. Мерките изобщо не са деструктивни с оглед предстоящ локдаун. Целта е да се намалят посетителите на обществени места без важна значимост като чалготеки, кръчми, коафьорски салони, фитнеси, кина и тем подобни. Харесва ми, че се ограничават и чуждите търговски мрежи като чуваланд, метро, била. Какво да направи нашето правителство като го натискат от ЕС да ограничава човешките права. Уж това е по-малкото зло. Добра новина е масовото тестване, така ще ограничим болните работещи. Подобни правила спокойно могат да се налагат дори при грипни вълни. 👍

Brainwashing, also called Coercive Persuasion, systematic effort to persuade nonbelievers to accept a certain allegiance, command, or doctrine. A colloquial term, it is more generally applied to any technique designed to manipulate human thought or action against the desire, will, or knowledge of the individual. By controlling the physical and social environment, an attempt is made to destroy loyalties to any unfavorable groups or individuals, to demonstrate to the individual that his attitudes and patterns of thinking are incorrect and must be changed, and to develop loyalty and unquestioning obedience to the ruling party. ;) 

Пълно четиво - https://www.britannica.com/topic/brainwashing

Колкото повече се зачетете, толкова повече прилики ще намерите с масовите медии :)

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

On 10/21/2021 at 3:03 PM, jobber91 said:

Винаги се намира алтернатива, в тази зала ще те пуснат:

PfJlYUq.png

Не знам защо не направвт тея сертификати след тест за антитела, така дори ако си боледувал, но си го прекарал много леко и даже не си разбрал, то може да имаш нужната бройка антитела и да то дадат сертификат.

1 hour ago, hacky said:

Не знам защо не направвт тея сертификати след тест за антитела, така дори ако си боледувал, но си го прекарал много леко и даже не си разбрал, то може да имаш нужната бройка антитела и да то дадат сертификат.

По последно инфо, което четох, не могат да определят колко точно е "необходимата бройка антитела" и заради това не издават сертификати. Друг е въпросът, че и това издаване пак не върви, защото все им хакват системата.

Толкова ли некадърно са им написани всичките системи, че при най-малкото натоварване всичките им сървари се сриват... опс, хакери го атакуват. Дали ще е тая система, дали ще е за класиране в ДГ/учелища, винетки. Каквото и да е щом е пуснато, веднага е "атакувано"...

Мхм, значи тези с антитела не сме фактор. Обаче, когато някой е болен и трябва да му се прелее кръвна плазма от преболедувал. Странно, нали? 😂

Наще идЕоти не знаят какво правят и продължават да се осират порядъчно. Добре бе, толкова ли е трудно да се види какво правят в Германия, Великобритания, Италия или Испания и да се въведе тука. Нямам идея как е там, ама със сигурност е по-смислено направено отколкота тука. Ако някой знае как стоят там нещата да пише.

Сега ми обясняват тука колеги, че нямало да се ваксинират, защото познати на техни познати, ходили до Турция за инвитро и от там им казали, че ваксината им е "изпържила" сперматозоидите и яйцеклетките. Интересното е, че нямат изследвания преди това и не се знае дали и преди ваксината проблемът не си е бил там.

Edited by kabakov

Преболедувалите трябва да са били регистрирани в системата на РЗИ. Само с тест за антитела не става, което е пълен абсурд. Аз, например, в края на лятото предполагам, че прекарах вируса. Предполагам, защото не съм се тествал, а на своя отговорност се изолирах и се лекувах по начин, който ми препоръкаха познати лекари. Не знам дали е било Ковид, но симптомите бяха температура за около два дни и липса на обоняние в следващите две седмици. Трябва да си направя тест за антитела, за да разбера, но ако се окаже, че съм го прекарал, няма да мога да си извадя сертификат, а доколкото знам е противопоказно да се ваксинираш, когато имаш антитела.

Като цяло системата със сертификатите е пълна с пукнатини, а нашите политици я скапват още повече като си променят решенията през ден. С антигенен тест можеш да си извадиш сертификат за 72 часа, обаче за тези 72 часа като нищо пак можеш да хванеш вируса и да заразиш една камара народ. Да кажем, че маските все пак ще влязат в употреба и тук. Обаче при ваксинираните какво правим? Те не се тестват, а си имат сертификат. Само че и те могат да боледуват и да разпространяват вируса. Тоест, къде точно е решението на проблема?

И накрая, искрено се забавлявам на идеята на правителството да позволи на ваксинирани с първа доза да получават сертификат, който ги приравнява на напълно ваксинирани. Световната здравна организация, а и самите Pfizer и Moderna твърдят, че за да се водиш ваксиниран, трябва да са ти поставени и двете дози. Иначе нямаш имунитет. И тук аз питам какъв интерес гони министерството - здравеопазване или финанси? На мен ми изглежда, че откакто се въведоха сертификатите хората масово взеха да се ваксинират с Янсен, понеже тя е само с една доза. В същото време Pfizer и Moderna почват да хартисват и сега уважаемите уравляващи гледат как да уравновесят ваксинацията, което не е ок. Как точно очакваш да смъкнеш бройката на заболелите, ако позволяваш на реално неимунизирани да притежават сертификат на ваксинирани?

• Upvote 2

В момента аз съм с една доза Pfizer. На 11-ти ще ми бият втората. В системата ми излиза сертификат, на който пише, че имам само първата игла. Друг казус - изкарах Ковид-а от 18 април(от тогава ми е теста) и до 2 май бях в карантина. Сега в системата ми пише, че сертификатът ми, като изкарал вируса, почва да действа от 27.10.2021 г. до 18.04.2022 г.. Интересно какво са чакали от лабораторията/личния последните 6 месеца, че чак сега са вкарали данните в системата им? (не че ми е трябвал или ще ми трябва)

1 hour ago, kabakov said:

Добре бе, толкова ли е трудно да се види какво правят в Германия, Великобритания, Италия или Испания и да се въведе тука. Нямам идея как е там, ама със сигурност е по-смислено направено отколкота тука. Ако някой знае как стоят там нещата да пише.

Сега ми обясняват тука колеги, че нямало да се ваксинират, защото познати на техни познати, ходили до Турция за инвитро и от там им казали, че ваксината им е "изпържила" сперматозоидите и яйцеклетките. Интересното е, че нямат изследвания преди това и не се знае дали и преди ваксината проблемът не си е бил там.

За другите изредени не знам детайлно, но в Италия нещата са пълно фиаско и има непрекъснати протести (ама от тия с бой и кръв). Аптеките са ошушкани, а понеже там се правят и тестове - за тест трябва да си запишеш час, най-рано за след месец и половина при късмет. Да отидеш на работа без зелен сертификат не може, независимо дали работиш като келнер или като самотен нърд-програмист в някое кюше на офис сграда. Единственото им по-добре работещо е здравната система. Ние защо продължаваме да изпитваме сериозен недостиг на легла почти 2 години след първите новини за опасния вирус - не знам. Ето, Италия се видя в чудо и бронетранспортьори разнасяха ковчези из Бергамо известно време, ама сега няма такова нещо. Питайте се защо...

Аз бих взел пример от азиатските страни, без да говоря конкретно за някоя. Горе-долу всички действат със строга ръка, Китай най-много, Япония най-малко, но при всички има ефект, като почнеш от Индонезия и стигнеш до Монголия на север. Само че както съм писал и на първата страница в темата - на нас българите винаги ни е по-важно всичко да ни е свободно, отворено и т.н. Барче, купонче, скейт в парка, разходка в мола. Затова и сега тази простития със сертификатите, дето е напълно половинчата, недомислена и неефективна история, както правилно е описал Huskarl.

А колегите ти нещо са се избъзикали или недочули, защото Турция също взима някои доста правилни решения в борбата с Ковид като по-голям брой ваксини за избор (нашите + руска + китайска + местна, кой както си прецени), адекватни локдаунове (примерно забрана чаветата под 18 да излизат, и без друго нямат работа да се шлияят), някак си успешно влизане и приравняване на техните сертификати с тези на ЕС и т.н. А техен лекар да твърди това... ще му цъкнат главата с ятагана май? Има и грешки там де, не са топ държавата като справяне с кризата, но пак са по-адекватни от нас.

Иначе и аз съм с 1 доза, практически бях принуден да го направя. Не ми е кеф, продължавам да роптая срещу принудителните медицински мерки, но си казвам статута за контекст. Та въпреки че за мен в момента има зелен сертификат, намирам текущите правила и издаването му безсрочно за ваксинирани преди 1 година или пък за ваксинирани сега с 1 доза за пълно малоумие. Не виждам как може да има спор кой е по-защитен измежду преболедувал преди няколко месеца или някой несретник дето се е боцнал миналата зима.

И като говоря за принудителни медицински мерки, няколкото колеги ЙОРИСТИ съм сигурен ще се съгласят с мен колко абсурдно щеше да ни се стори преди 2-3-4 години правителството да настоява за някоя ваксинация така и да налага ограничаване в правата на база на това. Ех, смени се и правото... Утре задължителна кастрация за всички, дето взимат под 3000 лв. на месец. Само се пречкат на по-добре сложените да си живеят живота, не мислите ли? Както тия със старите коли ни пречат да си джиткаме с новите БМВ-та из центъра на София.

Just a fan

Колеги, малко малоумен въпрос, но това с "тегленето" на сертификат става само след като имаш изкаран физически такъв или просто го "теглиш" и тва е?

Бал съм мамата на всичко, аз искам да наложат баш как си трябва един голем и прекрасен локдаун до Коледа.

Всичко да затварят, хората да са си вкъщи  и да си пият и мезят, всички ще са щастливи и няма да има проблеми. 

Наздраве за предстоящият ЛОКДАУН.  Чернидробе готви се и се дръж. 

Направо да започва празнуването на Коледа от ноември. 

Edited by BAITO6O

Ти майтапа на страна, ама аз съм за такъв локдаун и да се приключи с тая простотия. Ама локдауна на включва и самолетните полети, защото вируса си го внесохме, като всеки реши да се прибере в България, защото затегнаха мерките на Запад, че и на Изток.

Кучи @Hachikoняма ли да се включиш и ти за Ковида.

Ти си експерт със СМС.

ДА знаем как е от професионалист. 

• Wank 2

Кво да кажа? Очевидното? Че ни ебаха в гъза.

При мен за сега е добре. Има некви 100 случая на ден, ама тва се дължи, че мерките се спазват от самото начало, пък и населението е по-малко. 

В бг много се забаваха. Това е истината и народът известно време не го ебеше (не че ся ги ебе).

Иначе при мен какво направиха от самото начало на ковид:

- Маските задължителни и до ден днешен. В началото и с ракъвици се излизаше. Абе паниката на макс.

- Директен пълен китайски локдаун за 2 месеца и половина. Нямаш право грам излизаш. Психически ми се еба мамата през това време.

- Тестовете безплатни бяха. После за некви 10 кинта ги направиха.

- После ни пуснаха с 1 смс на право да излезеш на ден (тва трябваше и в бг да се приложи на време). После го смениха на 2 на ден и след време го спряха.

-Общо три локдауна. Сраха ни в устата буквално.

- Сега положението биеш ваксината и си окей,

Байтошо нз дали иронозираш, но тва с смс-ти бе разумно решение. Случвало ми се е да си го пазя, че не мога да седя на гъза и влизам в магазина и полиция има, и го пускам докато се крия зад щандовете :D /

UNDERTAKER*

Днес си набих Джонсън-а .

Тези, които сме го преболедували, но ни няма в системата, сме най-прецакани. Значи, когато ни казваха молим ви, ако карате вируса леко, не ходете в РЗИ-та, не търсете помощ, за да не натоварвате излишно службите, изолирайте се вкъщи и така, ние послушните и съвестни това правим. Сега, ами сори, ама ако ви няма, няма как да докажете => няма сертификат.

witch-flying-animated.gif

• Wank 3

Аз не съм ваксиниран и смятам да си остане така. Ето защо на изборите ще подкрепя Костя Копейкин и родолюбците от Везраждане. Направете го и вие! 

• Thanks 1
  • Wank 1
Metzgermeister

И аз не съм ваксиниран и не желая да го правя, само ако ножът опре до кокала. Работя за Глово, а за доставчици и куриери поне засега не е задължително да си вадят зелен сертификат за работа, само е малко тегаво на някои заведения, когато трябва да чакаш навън да ти дадат поръчката. Не знам и да съм го изкарвал, а ако съм, е било безсимптомно. Лятото 4 дни повръщах и имах разстройство, а преди 2 седмици настинах и имах хрема, но след като и в двата случая не съм губил вкус и обоняние и не ме е боляло тялото, едва ли е било коронавирус.

Как ще ме дупчат мене бе. 

Аз ги дупча тях. Ролите няма да се сменят еее. 

• Haha 1
  • Wank 1
Jack Bauer

И аз засега несъм ваксиниран, нямам и намерение, защо съм изброявал вече на няколко пъти в тази тема.

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

14 minutes ago, Jack Bauer said:

И аз засега несъм ваксиниран, нямам и намерение, защо съм изброявал вече на няколко пъти в тази тема.

Давай си путката, не се прави. :wank:

Хубавото е,че не малко хора от вас се вразумха  и си биха ваксина

On 10/27/2021 at 1:13 PM, Loop said:

Иначе и аз съм с 1 доза, практически бях принуден да го направя.

В никакъв случай не оставай с 1 доза,защото е опасно.

@Himler то това ли е най-големият страничен ефект от ваксината - да си пути. 

Щото съм забелязал вече върху 7-8 човека как СТАНАХА ПУТИТА. Други хора станаха бе. 

АКО ИСКАШ ДА Си ПУТИ, тури си ваксина. 

Edited by BAITO6O