Jump to content

Коронавирус (Дискусия)

hacky

До кога ще бъдат извънредните мерки в България?  

70 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

batistaheel
1 hour ago, The Olimpic Hero said:

Ваксинираните, които не са преболедували, могат да носят болестта и да заразяват. Та те ще са свободни да се разхождат, където си искат, а аз преболедувалият няма да съм свободен, еби му майката.

Идеята е всички да се ваксинират искат или не искат. Иначе пандемията няма да свърши. Колкото и да ви не се вярва ваксината предпазва. Ваксиниран можеш да се заразиш, но не е задължително. Ти реално сега можеш да се заразиш отново, защото както казваш са минали шест месеца, а той толкова трае имунитета. Мой близък ваксиниран се зарази, но си го изкара леко, а въпреки, че живеем под един покрив аз (също ваксиниран) не се заразих. Така че вярвам във ваксините. Честно казано не съм чел за някой повторно заразен да е умрял, но тенденцията е при всяко следващо зарзяване болестта да протича все по-тежко. Файзър е добра ваксина без странични ефекти. 

Mariyan01
1 hour ago, Enough* said:

Кво ви е страх толкова от едно боцване, bwc МЪЖАГИ? :blink:

При мен не е страх от боцването, а принципа, че ни ми дават избор дали искам или не. Чувството е все едно живееш в диктатура.

Някой ме ебаваше тука че съм пращал смс-си и треа имам сертификат че да хода до големи магазини и прочие.

ПОЕМИ ТОЯ КУР СЯ!

Ние от 30 години живеем под диктатурата на американците. @Mariyan01

Edited by Himler
  • Upvote 2
4 minutes ago, Hachiko said:

Някой ме ебаваше тука че съм пращал смс-си и треа имам сертификат че да хода до големи магазини и прочие.

ПОЕМИ ТОЯ КУР СЯ!

Недемократично избрано управление взима еднолично решение да ограничи свободата на близо 80% от населението. Еха...

UNDERTAKER*

Напълно съм съгласен с @The Olimpic Hero. Преболедувал съм и сега не мога да изкарам сертификат, което на практика прави ваксината задължителна. Пълен абсурд и потъпкване на човешките права. Да си представим следния сценарий - преболедувал съм, ваксинирам се, но влизам в тоя 1% с усложнения след ваксинацията, разболявам се, пуквам, кво праим?! Ще кажат по новините в статистиката, при двама-трима е станало усложнение, упс сори, шит хепънс и продължаваме напред.

The Olimpic Hero
10 minutes ago, Hachiko said:

ПОЕМИ ТОЯ КУР СЯ!

Hachiko, ти си виновен. Прокълна ни от завист как досега тук не беше така! Ще ти еба номерата аз на теб. Прокълна ме, както мръсните курви и мръсните педераси ме прокълнаха! Сега трябва да си набивам ваксина в путката, ако искам да ходя навсякъде. Заслужаваш да отидеш отново на Арената срещу тигрите! Там ваксината няма да ти помогне!

17 minutes ago, Mariyan01 said:

При мен не е страх от боцването, а принципа, че ни ми дават избор дали искам или не. Чувството е все едно живееш в диктатура.

Jack Bauer

Страх ме е да не стана путка като тебе :(

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

Premier Daniel Andrews today stated in no uncertain terms that unvaccinated Victorians will remain excluded from economic and social activities well into 2022. Premier also warned double dosed Victorians they may be locked up if they don't take booster shots if required.

Even if 90% of Victorians get vaccinated, the Premier will keep the unvaccinated Victorians locked out of the community.”

Скоро и тук 🙃🙃

• Upvote 1
  • Sad 1

Те Австралия са в локдаун от 2 месеца, там управляващите са по зле и от чорапа . 

2 hours ago, Himler said:

Поне няма само тия, които се ваксинирахме доброволно да го духаме.

Ти вече си го духал. Нали се сещаш колко ще се спазва това със сертификатите.
Мога ти кажа почти нула. Всичко ще си е пунта мара, както трябва да си е за такава глупост.

HBK_forever
3 hours ago, Enough* said:

Страх ме от проджендърските мерки на американското посолство, подкрепяни от уродливи творения като ДБ и лицата от служебното правителство, а сигурен съм и от герберастите. Страх ме е и как ще ги изселим и наебем извън държавата тези майкопровадци, ако се вдигнем достатъчно хора и се осъзнае тоя народ. Защото искат да го ликвидират очевидно. Това е здравен фашизъм, вече е въведе официално. Но ще има ответна реакция. Въпрос на време е. И този път няма да има прошка за антибългарски настроените.

1 hour ago, batistaheel said:

Идеята е всички да се ваксинират искат или не искат. Иначе пандемията няма да свърши. Колкото и да ви не се вярва ваксината предпазва. Ваксиниран можеш да се заразиш, но не е задължително. Ти реално сега можеш да се заразиш отново, защото както казваш са минали шест месеца, а той толкова трае имунитета. Мой близък ваксиниран се зарази, но си го изкара леко, а въпреки, че живеем под един покрив аз (също ваксиниран) не се заразих. Така че вярвам във ваксините. Честно казано не съм чел за някой повторно заразен да е умрял, но тенденцията е при всяко следващо зарзяване болестта да протича все по-тежко. Файзър е добра ваксина без странични ефекти. 

Я не проповядвай ваксинация, нито се грижи за моето здраве, нито ми рекламирай разни отрови, коя била по-лека. Що за капацитет си да обясняваш и поддържаш така твърдо тезата че нямало странични ефекти. Ти колко деца си направил откакто си се набоцкал с тая отрова? Ще се види на масово равнище какви са последиците от ОПИТИТЕ ВЪРХУ ХОРА, които се провеждат в момента, като им се набиват човекоунищожаващата субстанция след години напред във времето.

Edited by HBK_forever

[center][size=6][b]NO! NO! NO![/b][/size][/center]

2 minutes ago, HBK_forever said:

лицата от служебното правителство

Демек(хубава българска дума...) - Румен Радев им е наредил да приемат тая простотия.

п.п. при ББ нямаше деление на ваксинирани и неваксинирани. Само казвам.

On 10/17/2021 at 10:05 AM, MJ23 said:

Азакс ли ти е антибиотика?

Не съм с Азакс този път. Избраха ми Вивекс, но изобщо не съм доволен до момента. Температурата не я смъквам, първите дни с антибиотика температурата падна на 37.8 и се задържа в тези граници, но след това пак започнах да си вдигам яко над 38. Вече пет дни го пия антибиотика(пие се седем дни), нямам особено подобрение и сигурно ще се наложи да го сменям с друг, ако в последните два дни не стане някакъв обрат. Идеята на доктора е, че тъй като не е коронавирус, не е необходимо бързо лечение, а по-продължително, защото бронхита не минава лесно и бързо. Обаче съм податлив и на някои от страничните му ефекти, дано поне ме предпази от усложнения и да не се стига до пневмонии. Ако не беше цялата тази истерия с короната щях да предпочета да се лекувам в болница под лекарско наблюдение, най-малкото защото нямаше да ми се налага сам да си правя храната и да си следя времето за лекарствата:D Защото след над седмица с висока температура трудно се надигам от леглото и хич не е приятно да вършиш каква да е битова дейност...

Гледам, че сте заговорили за новите мерки... не съм в час какви са, новини не съм слушал и чел откакто се разболях, но си оставам против задължителната ваксинация и няма да се ваксинирам. Може да се умре и след ваксината, вече дали ще бъде свързана смъртта ви със самата ваксина или дело на някое отключило се заболяване - няма как да се знае, а и на ваксините се гледа като на някакво универсално добро, което премахва короната, а това изобщо не е така, но и да има някакви доказани негативи от ваксините никой няма да ги разгласява публично.  

• Upvote 2
HEIDENREICH
9 minutes ago, The Best said:

Не съм с Азакс този път. Избраха ми Вивекс, но изобщо не съм доволен до момента. Температурата не я смъквам, първите дни с антибиотика температурата падна на 37.8 и се задържа в тези граници, но след това пак започнах да си вдигам яко над 38. Вече пет дни го пия антибиотика(пие се седем дни), нямам особено подобрение и сигурно ще се наложи да го сменям с друг, ако в последните два дни не стане някакъв обрат. Идеята на доктора е, че тъй като не е коронавирус, не е необходимо бързо лечение, а по-продължително, защото бронхита не минава лесно и бързо. Обаче съм податлив и на някои от страничните му ефекти, дано поне ме предпази от усложнения и да не се стига до пневмонии. Ако не беше цялата тази истерия с короната щях да предпочета да се лекувам в болница под лекарско наблюдение, най-малкото защото нямаше да ми се налага сам да си правя храната и да си следя времето за лекарствата:D Защото след над седмица с висока температура трудно се надигам от леглото и хич не е приятно да вършиш каква да е битова дейност...

Само да ти кажа че няма да се учудя да ти предпише и нов антибиотик. Или сменят един с друг докато уцелят такъв дето действа ( по-предишната ми лична лекарка смени 3 докато уцели преди 10 години) или ти предписва още един, което масово се прави при бронхити и пневмонии. Аз примерно не се оправях като почнах да пия първия , въпреки че имах леко подобрение, като цяло си кашлях като туберкулозен. След около 5-6 дена отидох пак, снима ме и видя че съм аха аха да развия пневмония. Тогава ми предписа и втори антибиотик, като за 5 дена ми се застъпваха-единия сутрин , другия вечер. Не знам дали от комбинираното им действие или  и писна на кура да лежа дома КАТ НЯКОЙ ПУТКА , но след 2 дена пиене се подобрих драстично и направо скочих на крака. Пих си обаче и двата по график докато ми каза стига. 

Ако не можеш да пиеш чай , пий течности, купи си мултивитамини, витамин Ц , даже да нямаш апетит се опитай да ядеш плодове. И си почивай, работата нема да избега. 

Нема да ти навреди и ако ръпнеш коренче джинджифил, нищо че е люто. Ако много кашляш пий мед. При мен бронхита не протече точно като при теб. Аз не вдигах никаква Т ( или най -много първата нощ, тогава бях зле но не си я мерих) , обаче ми се еба мамата от това кашляне, толкова никога не съм кашлял. 

41 minutes ago, HBK_forever said:

Страх ме от проджендърските мерки на американското посолство, подкрепяни от уродливи творения като ДБ и лицата от служебното правителство, а сигурен съм и от герберастите. Страх ме е и как ще ги изселим и наебем извън държавата тези майкопровадци, ако се вдигнем достатъчно хора и се осъзнае тоя народ. Защото искат да го ликвидират очевидно. Това е здравен фашизъм, вече е въведе официално. Но ще има ответна реакция. Въпрос на време е. И този път няма да има прошка за антибългарски настроените.

Аз нито съм от ДеБъ, нито от ПП, но нали знаеш, че в Русия също има ковид, мерки, затваряния, ваксини и всичко останало?

THE GRIM REAPER

@Jack Bauer Сега чета и виждам странна разлика от предишните ти мнения. Какво те накара да застанеш силно против кобид 19.9 ваксините?

Jack Bauer
2 hours ago, THE GRIM REAPER said:

@Jack Bauer Сега чета и виждам странна разлика от предишните ти мнения. Какво те накара да застанеш силно против кобид 19.9 ваксините?

Е ся щи обясня.

Първо, казвал съм винаги че съм ЗА ваксинацията като цяло. Родители, които не си ваксинират децата с ваксини против тетанус, туберколоза и другите задължителни които се нанасят в детска възраст, за мен трябва да подлежат на наказване със закон и да им се отнемат родителските права. Това са олигофрени. Там става дума за потенциално много опасни дори смъртоносни болести + че говорим за детски организъм със слаб имунитет. 

В началото наистина бях оптимист за ваксините, но вече - не толкова. Дори реално нямам проблем с ваксините, който иска - нека се ваксинира. Няма да ме чуете да дудна на някой затова че се е ваксинирал, не ми дреме кой какво прави. Въпросът с ваксините просто вече се превърна в нещо като WOKE културата. Набива ти се в лицето и те изкарват изрод защото не разсъждаваш като всички останали. АЗ нямам желание да се ваксинирам, защото от това което съм чел и виждал, този вирус засяга предимно стари хора + хора със странични или хронични заболявания. Естествено че има изключения, но това важи за всяка болест. АЗ гледайки тези данни смятам, че нямам нужда да се ваксинирам. В началото по-скоро бях за потенциалната ваксина, защото нямаше толкова ясни данни кого засяга този вирус. След повече от година наблюдение се вижда какъв е случая. Отделно то това аз смятам че няма как да не съм хванал този вирус, предвид че в последната една година не съм се пазил по никакъв начин - редовно си излизам, пътувам в градския, ходя по заведения и фитнес. Демек почти всеки ден съм сред много хора. Ако вируса е толкова заразен колкото го изкарва, няма как да не съм го изкарал безсимптомно. Не съм се тествал, щото не ми се занимава.

ТА, не съм антиваксър, по-скоро съм "анти про-ваксър". Дразнят ме всичките промити мозъци като химлер, enough и батистахийл дето се опитват да наложат байдънското мислене че всеки трябва да се ваксинира. Ми не, не смятам че всеки е длъжен, трябва да се ваксинират рисковите хора. Останалите сме кажи-речи защитени. Сигурно има изключения, ама то и от обикновения грип са умирали здрави хора. Колко човека познавате, които всяка година си бият ваксината за грип? Аз съм си я бил един път, честно казано едва ли ще повторя.

Млади здрави хора трябва да се ваксинират, за да не натоварвали евентуално здравната система? Повечето млади хора които познавам си го изкараха на крак, или с няколко дена лежане вкъщи.

Не мисля че аз като гражданин трябва да бъда ограничаван, защото не могат да се измислят начини да се подкрепи здравната система. Батистахийл вика че нямало да свърши пандемията иначе, ма това какво означава - че трябва всяка година да се бодем защото ваксината трае година ако не и по-малко а и постоянно уж мутира тоя вирус и за следващата итерация да е нужна нова доза? Къде ще му се види края?

Не вярвам на конспиративните теории, че този вирус е пуснат умишлено и тн. Болести се появяват откакто човечеството съществува. Според мен вируса си е естествено явление, което нанесе голям удар над света и породи едно търсене. Фармацевтичните компании съответно доста бързо отговориха на търсенето с предлагане. И това генерира огромни печалби за тях. Дали ваксините наистина са опасни, не мога да кажа. Има си доста говорене за странични ефекти, дори смъртни случаи и съм склонен да вярвам че има такова нещо, предвид че излязоха толкова бързо с цел да задоволят търсенето за сметка на по-усилено тестване. Дори тези които ще ми изтъкнат FDA одобрението от файзер - когато говорим за такива мащабни печалби, може да говорим и за много масивни подкупи. Не твърдя че е така, но всеки който не се замисли за този вариант е много наивен.

И да - при старите и болни хора, тези рискове са по-малки от потенциалните фатални ефекти на самия вирус. Но не мисля че това важи за младите здрави хора

Пак се повтарям - не ми дреме кой се ваксинира не никой няма да държа сметка че се е ваксинирал, ама не искам и на мен да ми държат сметка че не го правя и да ме изкарват виновен за нещо. Щом така са решили от  управлените -ок ще си пазарувам от ЕБАГ, ще си поръчвам от заведения за вкъщи, ще си тренирам на лостове вместо на фитнес и няма да ходя на кино. Така или иначе не вярвам това да продължи толкова дълго, не и в българия, от първия ден вече има протести.

Но не, не смятам да се ваксинирам, защото не виждам смисъл за себе си.

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

Ваксините трябваше да са задължителни. На който не му харесва и протестира - бой в районното, яка глоба и пак ваксинация. 

На тъп народ като нашия не трябва да се дава кой знае каква свобода да взима самостоятелни решения. Затвор за разни малоумни политици, които пропагандират, че няма пандемия и вирус не съществува.