Jump to content

Коронавирус (Дискусия)

hacky

До кога ще бъдат извънредните мерки в България?  

65 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

14 hours ago, Farest said:

. Според мен нещо е станало в болницата. Нещо не е било както трябва. 

Така стана с баба ми. Както си е окей, изведнъж нещо става и почива и я водят ковид.

• Sad 2
1 hour ago, MJ23 said:

Съболезнования... Предвид това че си на моите години,ако ме е тайна на колко е бил? Много вероятно е да са сбъркали лечението или да са го предозирали с хапчета. А пък не мисля,че това,че е бил пълен е решаващ фактор.

На 53 беше човека. Преди да хване, всеки ден се напивахме у нас на двора с други роднини и изведнъж ковид и край. Получи инфаркт. Чул съм, че има неква инжекция и като ти я бият или се оправяш бързо или получаваш инфаркт. Даже тоя алчен доктор искаше хиляда лева за адекватно лечение за чичо ми и за тъща му и му ги дадохме на тоя педал. Нещо е станало, нещо се е объркало и ако е така наистина, ше причакаме доктора с маски аз и сина на чичо ми и ше му ебеме майката на тоя боклук. По друг начин няма да стане....

Аз това имах предвид. По добре да се ваксинираш, че не се знае на какви доктори може да попаднеш ако се наложи да влизаш в болница и може да те довършат. 

• Thanks 3
18 hours ago, Jack Bauer said:

Тук таме следя американски медии и много се смея. Особено CNN са ми любимите, там ваксина пропагандата е много силна. Всичко което пускат като статии на страницата са новини за починалите от ковид антиваксъри, за последните думи на антиваксъри които са казали - трябваше да се ваксинирам или обяснения от експерти защо трябва да се ваксинират всички. Даже по забавни са ми коментарите под статиите на овцете които се кефят и се надъхват и че който не е ваксиниран е виновен за всичко :D

Так не съм се смял отдавна, за който иска да се позабвалява малко, силно препоръчвам фб страницата на CNN. 

Струва ми се, че много подценяваш тоя вирус. 

• Upvote 1
2 hours ago, Dudley said:

Аз това имах предвид. По добре да се ваксинираш, че не се знае на какви доктори може да попаднеш ако се наложи да влизаш в болница и може да те довършат. 

Думкай се отзад. Знам поне сигурно вече 4-5 души (покрай роднина -мед.лице) дето са над 75г. и си изкараха ковида без проблем, без да ходят на лекър. Е сега по телефона говориха с правилните хора и тнк, ноо това е др нещо.

Просто се взеха правилните медикаменти на време и това е. И нямат някакви сериозни проблеми след това.

Приемете го така, ако некролога ти  почти стърчи от джоба, тооооо е силно вероятно да опънеш петилата по време или след ковид тъпотията.

Иначе за чичака на Фарката. А цирозата да не е по-доброто нещо.

Това е положението, колкото и да не се харесва. Свиквайте.

Edited by BAITO6O

Все си мисля, че не е добра идея да се ходи в болница при ковид. Ако взехме такъв апарат за дишане на човека досега може би щеше да бъде жив. Ако пак някой мой близък хване, няма да ходи в болница. Взима се такъв апарат за дишане, антибиотици и всичко е точно. В България има най-голяма смъртност от цяла европа. Тея лекари и сестри ги мързи да се движат...

Какво мислите за новите разкритията около ковид ваксините? Фалшива ли е ваксината, има ли опит за изкарване на много кинти от западни компании на наш гръб? 

• Haha 1

jlny.gif

Нямам търпение да си набухам третата ДОЗА В ПУТКАТА, ако може и някой буустър шот след това. Ще имам най-много антитела! 

Edited by prenti
56 minutes ago, prenti said:

Нямам търпение да си набухам третата ДОЗА В ПУТКАТА, ако може и някой буустър шот след това. Ще имам най-много антитела! 

Дано с ТРЕТАТА да забогатаеш вече 

Chicky Ricky

Преди шест дена имах съмнения, че имам кови, защото пътувах в маршрутка пълна с мангали, даже една дърта циганка ми се изкашли във вратъ. На следващия ден отидох да си направя антигенен тест и излезе положителен. В момента го карам още, но май нищо ми няма. В първите 3 дена го карах като обикновен грип + загуба на обоняние, вкус и главоболие. Дори не съм вдигал температура. Предприемах само хранителни добавки, за да си върна по-бързо вкуса и обонянието. А сега нищо ми няма, дори не ми става лошо, като ходя! 

Edited by Chicky Ricky
  • Sad 2
Just a fan

Аз от 13-ти съм с положителен тест и при мен мина сравнително леко и не се различаваше особено от обикновен грип. Положението беше най-зле на 12-ти, докато бях на работа, тогава едва се държах на крака, непрекъснато ми беше или много студено или много топло, доста неприятен световъртеж, като цяло обща отпадналост и на сутринта леки болки в гърлото. Както вече казах на 13-ти си направих тест, който излезе положителен, но като цяло през деня не ми беше толкова зле. Същите симптоми като предния ден, но в по-малка степен. На 3/4тия ден започнаха и типичните грипни симптоми(хрема, главоболие, кашлица), както и загуба на мирис, която продължава и в момента, но това го разбрах едва след като хремата отмина. Вкус не съм преставал да имам и усещането да може да вкусиш храната, но не и да я помиришеш е доста странно. От около 5-6 дни си се чувствам нормално, единствено кашлицата остава, но при мен тя по принцип минава бавно. Като дете имаше един период, в който кашлях половин година, в началото на 2020 не можах да я излекувам 3 месеца(ърли корона генг??), така че не съм изненадан.

natopor4en

Ще бъде много кофти и гадно, ако умреш. :( 

Дано да се оправиш. Ти си ценин путрибитил. 

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

Набиха ли си ваксинетата у путетата дъртите брънгели на по 30+ години до 40, дето неможе изкарат по-тежък грип или настинка. 

• Haha 2

Аз самия бях против ваксините в началото , но вече мисля , че е супер показателно колко много помага ваксината. Който си мисли , че след 2 или 3 години ще стане някво зомби или че ваксината ще го убие в течение на времето е абсолютен глупак. Както виждате , едиснтвените които умират от Ковид са неваксинирани и тепърва бройката ще расте. Ваксината помага да изкарате вируса леко и без да се налага да влизате в болница и да сте потенциално в ръцете на некомпетентни доктори.

• Thanks 1

Ти откъде знаеш какво ще стане след 2-3 години? Откъде знаеш, че единствените, които умират, са неваксинирани? 

@Dudleyсамо те питам какво е голямата полза от ваксината.

Пак го караш, но уж по-леко. 

Тоест ако си кекаф е ОК. 

Маските пак се носят. 

Пак си заразоносител. 

Ползата е само пътуване в чужбина. 

Факт ползи от ваксината няма. 

Чеп

Edited by BAITO6O

Исках да посетя Милан - Интер другия месец и да остана в Милано за 4-5 дни. Еми каквото и да правиш в Италия ти трябва тест от последните 48 часа. Да искам да се изсера - тест, значи трябва да ходя да се тествам през ден там? Пълна помия.

Jack Bauer
1 hour ago, Dudley said:

Аз самия бях против ваксините в началото , но вече мисля , че е супер показателно колко много помага ваксината. Който си мисли , че след 2 или 3 години ще стане някво зомби или че ваксината ще го убие в течение на времето е абсолютен глупак. Както виждате , едиснтвените които умират от Ковид са неваксинирани и тепърва бройката ще расте. Ваксината помага да изкарате вируса леко и без да се налага да влизате в болница и да сте потенциално в ръцете на некомпетентни доктори.

Ти май много си насрал?

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

1 hour ago, Mystery said:

Ти откъде знаеш какво ще стане след 2-3 години? Откъде знаеш, че единствените, които умират, са неваксинирани? 

Според информацията за заразените днес - 10 ваксинирани с две дози са починали, а общо 64 напълно ваксинирани са умрели. Това е статистика само за България. Не се знае колко ваксинирани са били приети в болница. Не обърнах внимание на числото - между 150-200, май. А тепърва идва зимата и като нищо ще се окаже, че ваксинираните ще си го преболедуват вируса отново и каквото съдбата покаже. Всеки може да има кофти късмет да не си обърне внимание на време и да развие тежка форма на болестта.

Нали помните в началото, когато ваксините се радваха на сериозен интерес от страна на обикновените хора, какво казваха специалистите - "ваксинирайте се и няма да има опасност да се заразите с вируса", което се трансформира в "ваксинирайте се, ще се заразите, но няма да се разболеете", след това "ваксинирайте се, можете да се заразите и разболеете, но няма да го карате тежко, а безсимптомно", но после пак обърнаха палачинката - "ваксинирайте се, възможно е да се разболеете, но най-много да стигнете до болница, няма да умрете". Обаче сега се оказва, че има и умрели ваксинирани(не само у нас, а и по света. Поне да проведат кампания под наслов "Ваксинирайте се, може да умрете, но няма да идете в ада", белким всички свещеници поне си бият ваксината:)

2 minutes ago, The Best said:

Според информацията за заразените днес - 10 ваксинирани с две дози са починали, а общо 64 напълно ваксинирани са умрели. Това е статистика само за България. Не се знае колко ваксинирани са били приети в болница. Не обърнах внимание на числото - между 150-200, май. А тепърва идва зимата и като нищо ще се окаже, че ваксинираните ще си го преболедуват вируса отново и каквото съдбата покаже. Всеки може да има кофти късмет да не си обърне внимание на време и да развие тежка форма на болестта.

Нали помните в началото, когато ваксините се радваха на сериозен интерес от страна на обикновените хора, какво казваха специалистите - "ваксинирайте се и няма да има опасност да се заразите с вируса", което се трансформира в "ваксинирайте се, ще се заразите, но няма да се разболеете", след това "ваксинирайте се, можете да се заразите и разболеете, но няма да го карате тежко, а безсимптомно", но после пак обърнаха палачинката - "ваксинирайте се, възможно е да се разболеете, но най-много да стигнете до болница, няма да умрете". Обаче сега се оказва, че има и умрели ваксинирани(не само у нас, а и по света. Поне да проведат кампания под наслов "Ваксинирайте се, може да умрете, но няма да идете в ада", белким всички свещеници поне си бият ваксината:)

А сега ще има - Набийте си в путенцата 32498 бустер доза за най - новия щам. Днес по тв даваха една бабка,  според нея нямала вече анти тела и отива да си слага трета доза. :D Интересното е до кога ваксините ще бъдат безплатни? Тогава вече очаквам да идват страшните щамове.

10 minutes ago, The Best said:

:)

Ама как е чуек, те нали по битивито казаха че починалите не били ваксинирани 🤷‍♂️

Edited by prenti

Аз не съм специалист, даже не съм и доктор, но като интелигентен човек силно се съмнявам някакви кой знае какви ужасяващи щамове на КОВИД да се пръкнат, това най-общо е мутирал грип, но ако основните му симптоми се изменят след време, той вече няма да се нарича КОВИД, а с друго име. Възможно е по-тежка и смъртоносна зараза да плъзне из земното кълбо, нали СЗО бият тревога през седмица за някакви локални случаи на нови болести в Южна Америка, Африка и Азия, но те си остават локален проблем. По-скоро ще се появят щамове, които заобикалят защитата на ваксините(вирусът за пореден път ще еволюира след сблъсъка с умните и красиви ваксинирани) и ще трябва да се създадат нови ваксини, които при досега си с вируса отново малко или много ще го изменят и тн. Един цикъл без ясен край, идеален за фармацевтичните компании.

Вижте, ако ни удари някаква силно заразна тежка болест от типа на Еболата или някаква кожна проказа със 70-80% смъртност, ей тогава ще се панираме всички вече и ваксини няма да помогнат. Стискам палци да не се случи, но човек трябва да е подготвен за всичко.

@prenti, виж тук, иначе ме мързи да търся инфо точно за днес, но който се информира от БТВ, Нова и БНТ е изложен на отровно влияние, независимо дали е ваксиниран или не е.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiVu4is9aHzAhUGLewKHY2UCmMQFnoECAMQAQ&url=https%3A%2F%2Ftrud.bg%2F64-%D0%BC%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D0%BC%D1%80%D1%8F%D1%85%D0%B0-%D0%BE%D1%82-covid-19%2F&usg=AOvVaw1M_AZ0PZCVwBgwqGcJsfiI

Edited by The Best

Само казвам че в Белгия с 80 процента ваксинирани има по 5 умрели на ден вероятно без ваксини, така че антиваксарите малко да се замислят.

Edited by Himler