Jump to content

Коронавирус (Дискусия)

hacky

До кога ще бъдат извънредните мерки в България?  

60 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

HEIDENREICH

Не съм сигурен дали съм го карал . Няколко дена след Коледа се разболях, започна се като налеп в гърдите и хъхрене ( направо там а не в гърлото), което премина в зверска кашлица, ама нон стоп. Няколко вечери не съм спал. След кашлицата почна да ме боли и гърло, но първо беше кашлицата.Пробвах първо с тайлол хот, стрепсилси за смукане, чайчета , даже компреси-файда никаква. През деня съм ок, като си легна ми се ебаваше мамата- кашлям като туберкулозен.

За сметка на това температура НИКАКВА , даже ниска  не вдигах, загуба на вкус и обоняние  не съм имал, спазми и отпадналост също не. Е това че няколко вечери ми се събират под 2 часа сън си ме изтощи де.

Отидох при джипи-то предписа ми антибиотик и ми каза , ако не се оправя , в края на седмицата да отида пак. Нямах никакво подобрение, отидох пак, преслуша ме пак, не и хареса как звучи единия дроб, прати ме на снимка.

Там попаднах на мега смарк- ' Еми господине , като че ли има нещо, не казвам че имате пневмония, но не казвам и че нямате' За всеки случай джипито после  ми вика ' айде мойто момче земи още 1 антибиотик-по-силен' единия сутрин , единия вечер. Май само бронхит имаш ама да не стане верно пневмония . 

След като почнах да совам и втория антибиотик като малко пуйче, започна подобрение и след още 3-4 дена бех кукуряк. Цялото упражнение пордължи около 2 седмици. Дали изкарах ковида или другия грип върлуващ по онова време-ба ли му мамата-така и не си завлякох жалкия гъз да си направя тест.

Аз имам една много ебана особеност още преди ковид истерията. По принцип боледувам много рядко-веднъж на няколко години, но като се разболея си е както требе-държи ме на легло поне 1 седмица. Отделно съм от тоя тип малоумници , дето търсят помощ и отиват на лекар вече като са много зле. 

Иначе сестра ми го изкара що-годе леко -с ниска температура, отпадналост , загуба на обоняние и вкус, но горе долу за 5-6 дена избута всичко.

Тренера ми по бойни изкуства го изкара средно тежко ала Олимпик , със абсолютно същите симптоми и времетраене.Любимецът на форума parcaleste го изкара сравнително леко- с лека температура която го държа на легло 3-4 дена , но месеци след това се оплаква от слабост и вторични ефекти. Та с 2 думи няма 1 с 1 да го изкара еднакво, отделно не виждам връзка между физическа форма и степен на протичане на болестта. Чичо Митко е алкохолик, да кажем че организмът му е изтощен, ама спортуващи хора в перфектна физическа форма- боксьори, емемейци, планинари бяха дроп. Ба ли му мамата?

За ваксините мнението ми е по-скоро положително като човек на науката (уж ) , но е истина че е добре да мине повече време да се наблюдават различни отклонения и странични ефекти. Дори да приемем в името на спора, че са насочили всички ресурси натам, наляти са много пари и са прескочени бюрократични процедури дето бавят нещата -  пак ми се вижда много бързо. Някои мои познати вече се оплакаха от странични ефекти след ваксинация като главоболие и вдигане на висока Т над 38 градуса , явно и това действа на всеки различно. 

За самите ваксини, принцип на изработка и начин на действие-четох няколко научно  популярни статии по въпроса колкото бегло да се ограмотя, но не съм биолог, вирусолог или лекар и не претендирам че разбрах всичко. 

Дали ще се ваксинирам-най-вероятно да, особено ако се сбъднат прогнозите на бай Лупович и въведат това със зелените паспорти, ефективно почвайки да те шибат ф гъзягата че не си имунизиран. Като ми кажат че не мога да мръдна никъде , без печат че се надупча та чак песен ще запея. По преразкази на познати които са в Израел, чифутите полека-лека почват да го правят това.Като опре ножа до кокала и дойдат занзибарски, перуански, джигитайски, елин пелински, карнобатски щам и либерална Европа ще клекне.

Та това е засега, живеем в интересни времена , все едно ни застигна китайското проклятие. Аз поне съм песимист че това безумие ще свърши скоро. 

• Upvote 4

Hachiko

Четох поста на Олимпик. Същите симптоми имах 18 години един път в месеца, тоест мигрена с много ебана мигрена (последно ниво). Ни вкус, глава кърти, 40 градуса темп, свят ти се вие и от легло не можех да стана с дни. Не пожелавям на никой това да му се случва.

Може и затва да съм шашав в тиквата. Както и той каза, нищо не помага за болките. Дразни те всичко.

За толкова години не срещнах човек с подобен проблем, докато короната не дойде. Не знам какъв е филма, но в случая споделям от опит. Живи и здрави да сте!

Edited by Hachiko
  • Upvote 1
UNDERTAKER*

Както по-назад в темата бях споделил, изкарах го ноември месец. Моята самооценка е, че не беше тежко (особено като чета и сравнявам сега с болежките на @The Olimpic Hero оправяй се друже, ще мине, споко), но го има моментът, че може би предварителните ми очаквания бяха да е някакъв ад и това изигра роля да не го изпитам като ЧАК толкова тежък. Как протече всичко:

Няколко дни преди да вдигна температура ходих доста леко облечен, май не беше все още толкова студено, а и аз до последно си ходя с къси фланелки по принцип. В някои дни усещах, че ми става хладно, но въпреки това си продължавах по същия начин. Това си го правя всяка есен btw, имам доста висока толерантост към студ и докато не станат наистина късноесенни/зимни температурите не сменям гардероба :). Години наред е вече така и явно организмът ми свикна, не съм боледувал от не помня кога, калил съм се явно. Точно затова ми беше леко странно, когато усетих, че може би имам температура, бях забравил какво е чувството. Все още не вярвах, че имам, но реших да премеря и беше 37.7-8 някъде. Това се случва в петък привечер. Веднага отивам до аптека, купувам парацетамол и 2 бързи теста (макар вътрешно да си мисля, че този път наистина прекалих с лекото обличане и просто съм настинал) и като се прибрах си направих единия - естествено отрицателен. Аз малоумника очаквам на първия/втория ден да имам вече антитела:D Убеждението ми, че съм настинал се засили още повече и просто започнах да си пия парацетамол-а и да си правя стандартните процедури - яж плодове, пий течности и т.н. Сега тук идва моментът, че аз по принцип си ги правя тези неща, маниак съм по фитнес и здравословно хранене и просто гледах да не си пропускам храненията, като засилих плодовете малко повече - грейпфрути, банани, кивита и т.н. До такава степен съм се автоматизирал в това отношение, че колкото и да ми е гадно, закуската не мога да я пропусна за нищо на света. Доброто хранене със сигурност изигра роля организмът ми да остане силен и да мине по-леко вируса.

Температура продължих да имам само уикенда като в тези 3 дни изпих целия парацетамол :), пиех по 2 хапчета от 500мг вместо по 1 и учудващо в понеделника се почувствах вече напълно здрав. Да, ама не. Опитах да потренирам малко - греда. Дори при съвсем леко физическо натоварване се чувствах супер уморен и без енергия в продължение на 2-3 дни като този цикъл се повтаряше в следващите 2 седмици - почувствам се по-добре, натоваря се леко и после дроп. Температура нямах, но се появяваше главоболие в слепоочията, което се пренасяше и по цялата глава. Някъде по средата изгубих всякакъв мирис и вкус и тогава за първи път си казах, че 100% е Корона. Това с вкуса и мириса беше най-сигурният знак - носът ми беше изцяло отпушен, без никаква хрема, но не усещах абсолютно нищо. Кафе, туршия, парфюми, абсолютно нищо не долавях като мирис. Вече бях сигурен и просто изчаках всичко да отмине и да си направя вторият тест, който естествено беше положителен.

Всичко, което описа Олимпик го изпитах и аз като емоционално състояние, но може би в по-лека степен. Истина е, че в един момент вече тотално ти писва да се чувстваш като парцал и да ти се струва, че това нещо няма край. Продължи 2 седмици, но ми се стори цяла вечност. Тук е моментът да вмъкна, за последиците след това. Някой по-нагоре май беше споменал, но да. Аз лично си усещам, че тялото ми все още не е както преди вируса и не знам дали въобще ще се възвърне някога, със сигурност последици си остават. Най-малкото, все още си изпитвам леки болки във врата и мускулите, които не вярвам да са от схващане и залежаване. Планирам скоро да започна да тренирам отново по-сериозно и ще видя какво е положението. На тези, които сега го карат, кураж, опитвайте се да не падате духом, доколкото е възможно, и яжте добре. На всички други, мисля, че това е добър момент да се замислят по какъв начин живеят живота си, хранят ли се добре, спортуват ли, защото правите ли го, каквито и да са препядствията, шансът ви винаги ще е по-голям наред с безббройните други плюсове.

• Upvote 5
itzo1994
On 2/22/2021 at 10:22 AM, MJ23 said:

Без да претендирам за 100% сигурност, но доколкото аз разбрах дори след ваксинация може да заразяваш. Както и ти да се заразиш разбира се. Просто ще го изкараш уж по - леко,но за хората,които заразиш това не важи. Иначе всички хора биха се ваксинирали,за да предпазят възрастните си роднини.

Да, прав си, не съм се изразил коректно. Една идея по-спокоен, вместо напълно. :)

Днеска на обяд се ваксинирах, 40 минути отне всичко - чакане на опашка, ваксинацията и чакане за поява на странични ефекти веднага след това. За момента нямам оплаквания, след 2-3 дни ще пиша ъпдейт как работи чипа.

• Sad 1

spacer.png

Хайде по-сериозно млади хора сме.И аз го изкарах със задух  и имах 2 дена температура, и бях без обоняние около 3 седмци,ама нито един момент не съм си помислял, че е нещо кой знае колко сериозно и не ме бе страх. Както тошето каза дано това да продължи по-дълго време при положение, че икономиката не страда толкова.

Благодарение на Ковида разбрах и се убедих на 100%,че човечеството е тотално дебилно.

Винаги простите човеци се хващат за информацията, която искат или съответно не искат да чуят и това за тях е абсолютната истина или лъжа и друг вариант няма. 

Разделяй и владей. Всеки трябва да бъде нахран е с лайненцата дето скирто иска и е готов да погълне, за да се чувства "просветен". 

Любимо ми е как едни идиоти в начало първо се насраха от страх, после си казаха " ем то това не е опасно" и после тотално всичко отричаха и отхвърляха, че ВСИЧКО е фейк измислица, ЛЪЖА  с цел за некви си пари, чипове и всякакви глупости.

И така, бой по човечеството и дърпане на ушите периодично, да си научи мястото и да не се обажда много много.

Там да си работят за 800лв на месец по 12 часа на ден и да си мълчат ще е най-добре. 

С кеф и удоволствие искам, след като нещата се успокоят , да се вдигнат лихвените проценти (попринцип е доказано, че с нива близки до 0 това де отразява зле и на икономика и на инвестиции в дългосрочен период) и много хора да гътнат вода. Банките трябва да наваксат малко, безплатен обяд няма. 

Щом при икономика с почти нулеви лихвени проценти има проблем с обслужването на кредити , то направо режи и убивай и най-силните да оцелеят, а другите да си знаят мястото и да си видят насрания гъз. 

Заслужаваме си всичко. 

Edited by BAITO6O
  • Wank 1
On 2/22/2021 at 9:36 PM, UNDERTAKER* said:

Всичко, което описа Олимпик го изпитах и аз като емоционално състояние, но може би в по-лека степен. Истина е, че в един момент вече тотално ти писва да се чувстваш като парцал и да ти се струва, че това нещо няма край. Продължи 2 седмици, но ми се стори цяла вечност. Тук е моментът да вмъкна, за последиците след това. Някой по-нагоре май беше споменал, но да. Аз лично си усещам, че тялото ми все още не е както преди вируса и не знам дали въобще ще се възвърне някога, със сигурност последици си остават. Най-малкото, все още си изпитвам леки болки във врата и мускулите, които не вярвам да са от схващане и залежаване. Планирам скоро да започна да тренирам отново по-сериозно и ще видя какво е положението. На тези, които сега го карат, кураж, опитвайте се да не падате духом, доколкото е възможно, и яжте добре. На всички други, мисля, че това е добър момент да се замислят по какъв начин живеят живота си, хранят ли се добре, спортуват ли, защото правите ли го, каквито и да са препядствията, шансът ви винаги ще е по-голям наред с безббройните други плюсове.

Всеки да прочете това мнение на Тейкър. Дори, когато не ти се хапва, просто яжте нещо насила. Помага много, отколкото нищо да не ядеш. Влияе на психиката и тялото. За лежането също, колкото повече седиш като пор, толкова по-зле за теб. Нормално е да те болят мускулите, като не се движиш.

Тези, които не спортуват е важно поне да се излезе за малко навън, ако седите затворени. Прави чудеса.

За мен самата корона е плюс отколкото минус, много неща излязоха наяве.

14 minutes ago, Hachiko said:

Просвети и нас, неуките, кои са тези мистериозни излезли наяве неща, велики илюминате. 😇

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

20 minutes ago, Hachiko said:

Всеки да прочете това мнение на Тейкър. Дори, когато не ти се хапва, просто яжте нещо насила. Помага много, отколкото нищо да не ядеш. Влияе на психиката и тялото. За лежането също, колкото повече седиш като пор, толкова по-зле за теб. Нормално е да те болят мускулите, като не се движиш.

Тези, които не спортуват е важно поне да се излезе за малко навън, ако седите затворени. Прави чудеса.

Стига си приказвал глупости е, ходи се разкарай на чист въздух

• Haha 3
24 minutes ago, Dudley said:

Стига си приказвал глупости е, ходи се разкарай на чист въздух

Охлюв, нищо не си разбрал от това което пиша.

25 minutes ago, Hachiko said:

Охлюв, нищо не си разбрал от това което пиша.

56 minutes ago, Radox said:

Просвети и нас, неуките, кои са тези мистериозни излезли наяве неща, велики илюминате. 😇

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.