Jump to content

Коронавирус (Дискусия)

hacky

До кога ще бъдат извънредните мерки в България?  

60 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

UNDERTAKER*
1 hour ago, brayan_lotusrenault said:

И малко офтопик-сега искам да попитам гнусарите от протестите 1989-а , които се бореха за "дИмокрация" как се чувстват?
30 години безкраен преход ,в който държавата ни се превърна в страна не от третия, ами от 5-я свят, държава пълна с курви, педераси, схемаджий, батки, мафиоти и местообитание на мързеливи и прости индивиди, които вечно знаят всичко, ама нищо сипвай ракията и както казва един "велик" наш спортист-продължаваме напред.

Ами как да се чувстват... Нали се сещаш, че тогава като са протестирали хората не са очаквали да се случи, каквото се случи. В интерес на истината, голяма част от онова поколение емигрираха в чужбина, което е тъжно. Демокрацията, за която всички мечтаеха и правеха светли планове, така и не се получи. Хората във властта си останаха същите, просто с други имена. Престъпленията и злоупотребите от времето на комунизма си продължиха и след това в УЖ новото време. То и днес като погледнеш, премиер ни е охраната на Тодор Живков, а политиката ни е бъкана с хора на онези хора от онова време - дъщери, синове и т.н.:) 

• Upvote 1
brayan_lotusrenault

Демокрацията или така наречената свобода-било то на словото или моята/твоята свобода граничи с фикцията.

Тази така наречена демокрация не се различава по нищо с обикновения комунизъм.

Това, че мога да излизам извън България, че мога да нахраня някой непознат в интернет не ме прави свободен човек.

Преди 30 години вероятно би било мираж за мен да посетя Барселона примерно, сега не е мираж, ама с 600 лева заплата семейство ли да гледаш, данъци ли да плащаш, храна ли да си купиш.

Никаква разлика няма с комунистическия режим, ако тогава всички журналя ,то всъщност са само БНТ и БНР са били подлоги на БКП и на Живков и са пропагандирали режима, то сега имаш поне 15-20 канала, които лижат гъза на ГЕРБ и Бойко и го възхваляват като национален герой и спасител.

Отделно, ако се огледаме във всяко едно обществено звено има човек на ГЕРБ, медия, спорт, "хайлайф", болници, земеделие и не виждам особена разлика в пропагандирането на гербовия режим с този на Живков.

Европейските ценности и лицемерие са най-голямото зло, което се случва на света и в частност на България, лицемерното издигане в култ на либералистките виждания за анти расизъм, еднополови бракове и неща, които противоречат на човешката природа, но според тях трябва да ги приемем за нормални.

Не съм расист в никакъв случай, защото хората са добри и лоши и за мен няма значение цвета на кожата-или си човек или не си, но това с тоя слоган блек лайвс матер е спорна тема ,но както и да е.

Та по нашата тема аз пак не виждам огромна разлика с "онуй време", просто сега и ние го раздаваме лицемери с евроамериканска демокрация и измислени педерастки и либерални натовски ценности.

Аа да, можем да пътуваме по света и да серем в интернета по някого, ама няя пари.

Ама няма нищо, сега поне целогодишно има банани.

• Upvote 1
  • Haha 1

tumblr_mt5clbqDxW1shmud4o1_400_zpspgav4j

1 hour ago, brayan_lotusrenault said:

Демокрацията или така наречената свобода-било то на словото или моята/твоята свобода граничи с фикцията.

Тази така наречена демокрация не се различава по нищо с обикновения комунизъм.

Това, че мога да излизам извън България, че мога да нахраня някой непознат в интернет не ме прави свободен човек.

Преди 30 години вероятно би било мираж за мен да посетя Барселона примерно, сега не е мираж, ама с 600 лева заплата семейство ли да гледаш, данъци ли да плащаш, храна ли да си купиш.

Никаква разлика няма с комунистическия режим, ако тогава всички журналя ,то всъщност са само БНТ и БНР са били подлоги на БКП и на Живков и са пропагандирали режима, то сега имаш поне 15-20 канала, които лижат гъза на ГЕРБ и Бойко и го възхваляват като национален герой и спасител.

Отделно, ако се огледаме във всяко едно обществено звено има човек на ГЕРБ, медия, спорт, "хайлайф", болници, земеделие и не виждам особена разлика в пропагандирането на гербовия режим с този на Живков.

Европейските ценности и лицемерие са най-голямото зло, което се случва на света и в частност на България, лицемерното издигане в култ на либералистките виждания за анти расизъм, еднополови бракове и неща, които противоречат на човешката природа, но според тях трябва да ги приемем за нормални.

Не съм расист в никакъв случай, защото хората са добри и лоши и за мен няма значение цвета на кожата-или си човек или не си, но това с тоя слоган блек лайвс матер е спорна тема ,но както и да е.

Та по нашата тема аз пак не виждам огромна разлика с "онуй време", просто сега и ние го раздаваме лицемери с евроамериканска демокрация и измислени педерастки и либерални натовски ценности.

Аа да, можем да пътуваме по света и да серем в интернета по някого, ама няя пари.

Ама няма нищо, сега поне целогодишно има банани.

Излез от сектата.

• Like 1
  • Haha 1

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

seekstah

Аре ве пичове, нали сте хакери и мн учЕни, дайте линк от къде да си поръчаме ивермектин? 

jlny.gif

Hachiko
10 minutes ago, seekstah said:

Аре ве пичове, нали сте хакери и мн учЕни, дайте линк от къде да си поръчаме ивермектин? 

Купи си по-добре ракия, като истински българин!

itzo1994

Избършете прахта от букварите и като поне ги преполовите, тогава пишете в тази тема. Мерси.

• Facepalm 1

spacer.png

• 3 weeks later...
  • 1 month later...
MJ23

Гледам доста познати все здрави и млади хора се ваксинират. Вие бихте ли го направили? Говоря при положение,че надявам се всички тук сме здрави и без сериозни заболявания. Въпреки че дядо ми има проблеми със сърцето и му казаха,че е по - добре да не се ваксинира?!? 😂

За себе си съм решил да НЕ го правя. Не виждам логиката без никакви сериозни заболявания да инжектирам в организма си продукт, който дори няма и година да е тестван за нежелани странични ефекти и реакции след време. При положение, че отново може да се заразя и да заразявам другите защо да го правя? Щял съм да изкарам "по - леко", ами не мисля че ще го изкарам кой знае колко тежко и че е оправдан риска пред това да инжектирам нещо тествано не повече от 6-7 месеца,за което НИКОЙ не носи отговорност при странични ефекти и дори смърт.

• Haha 2
LONE WOLF

Най добре да не се ваксинира наистина дядо ти ,не само защото е стар а и защото има заболяване със сърцето. Бях попаднал на една статистистика за цялата 2020 в България 100 хиляди и нещо си пенсионери ,хора в пенсионна възраст и други хора с заболеваемости са умрели.И не от ковида а от сплашването на Шаба и, не добре погрижилите се за тях медицински лица с ,не добре взетите мерки.Друга такава година да умрат толкова пенсионери няма проверено е също като статистика.

• Upvote 1
The Olimpic Hero
59 minutes ago, MJ23 said:

ами не мисля че ще го изкарам кой знае колко тежко

Само да кажа, че в момента го карам и по-тежко нещо през живота си не съм преживявал, заклевам се. Явно аз съм от тези в лошия процент, които го карат по един от лошите начини. Буквално 13-14 поредни дни с температура, която не пада от почти нищо. Говоря нон-стоп температура. Отделно брутално болене на глава, не мога да стоя на краката си, нечовешка нервност, нямате си никаква идея какво прави това нещо с мозъка ви - вкарва ви в мега филми.

Та този вирус вярвам, че е изкуствено направен и в никакъв случай не е обикновен грип. Грип съм карал и знам какво е, нищо общо няма. Това, което карам аз, е 10 пъти по-силно и по-брутално.

В момента буквално искам да пребия някои мои приятели, които до последно твърдяха как коронавирус нямало, как всичко било измама, как било като обикновен грип. Съжалявам, че имам толкова, толкова прости приятели.

От 2 дена нямам температура, но буквално не смея още да се зарадвам, толкова си играе това  нещо с мозъка и ви носи страх.

• Upvote 2
  • Confused 1
  • Sad 4

Jack Bauer

Значи казуса е много интересен.

Казвал съм преди че за мен ваксините като цяло са хубаво нещо и човек да е против ваксинацията в 21 век, е признак на много ниска обща култура. Дори смятам че родители които не си ваксинират децата трябва да бъдат наказвани със закон. И тук не говоря за ваксината за Ковид, а за заболявания като тетанус, които всяко дете играещо си на площадка може да хване. Та да, ЗА ваксините съм генерално.

Сега, конкретно за КОВИД ваксината какво мисля - не е тествана достатъчно - да. Има ли потециални странични ефекти - да, КАКТО ВСЯКО ШИБАНО ЛЕКАРСТВО в аптеката, има риск от странични ефекти. Хора с определени състояние не е хубаво да пият аспирин, та в определени ситуации може да се каже че и аспирина е опасен.

Не мисля че някой в този форум има достатъчно представа от медицина и фармация(извинявам се ако съм пропуснал някого който е учил това), че да се изказва адекватно за ваксините, технологията им и евентуалното им въздействие върху организма. Когато искам да ми се оправи нещо по колата - отивам на майстор, който се занимава с това, ако ми гръмне хардуера отивам на ИТ сервиз, а когато съм болен или имам медицински въпрос, питам лекари или хора учили медицина. Всички такива с които съм говорил са ЗА ваксинирането срещу Ковид.

Към MJ - ако на дядо ти лекар му е казал да не се ваксинира, ок това е напълно приемливо, щом така е преценило медицинско лице. Моята баба си би ваксина миналия месец, беше от първите защото е все още работещ медицински работник и се чувства добре, не е усетила никакъв ефект.

Дали аз ще си я бия тази ваксина - При мен дори не опира до това дали ще го изкарам лесно или не. Най-вероятно ще си я бия, просто защото не бих искал да боледувам по начина по който описа Олимпик отгоре ако го хвана, в случай че не съм го изкарал вече. Проблемът за мен е другаде.

Ами аз лично мисля, че колкото повече хора си я бият, толкова по-бързо ще излезем от тази малоумна ситуация продължаваща вече година. Проблемът е, че много хора поемат антиваксърското движение, щото са чели нещо в нета или наистина вярват че някой ще им бие чип. И тогава, моето ваксиниране до голяма степен се обезмисля, защото аз все още ще мога да пренасям шибания вирус ако го хвана, все още мога да го предам на публични места и някой да се разболее, защото предпочита това пред чиповете на "Бил Гейтс". Така че, кажете ми какъв е смисъл да си бия шибаната ваксина?

• Upvote 2

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

THE GRIM REAPER

Майка ми е медицинска сестра и си удари и двете дози ваксина, каза ми че боляло повече от нормално ваксина. Обаче чух че при употреба на алкохол се разваля действието й, което не знам до колко е вярно. За мен безсмислено е да си бия ваксина за такава болест, ако измислят нещо като ваксина против рак, чак тогава. Даже ще ида първи.

• Facepalm 3
Jack Bauer
1 minute ago, THE GRIM REAPER said:

Майка ми е медицинска сестра и си удари и двете дози ваксина, каза ми че боляло повече от нормално ваксина. Обаче чух че при употреба на алкохол се разваля действието й, което не знам до колко е вярно. За мен безсмислено е да си бия ваксина за такава болест, ако измислят нещо като ваксина против рак, чак тогава. Даже ще ида първи.

Моето момче, ваксина се бие против инфекциозни заболявания. Рака не е инфекциозно заболяване. Айде прочети си уроците по биология и се върни пак.  

• Upvote 1

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

THE GRIM REAPER

Ти за ваксината която предотвратява рака на маточната шийка май не си чувал?

MJ23

@The Olimpic Hero , а как разбра, че си болен? В смисъл.. какви бяха първоначалните ти симптоми - отпадналост, липса на обоняние? И аз 2-3 пъти така се филмирах, че май ме е фитнало, а  то просто беше махмурлук.. 

• Haha 3
The Olimpic Hero
3 minutes ago, MJ23 said:

@The Olimpic Hero , а как разбра, че си болен? В смисъл.. какви бяха първоначалните ти симптоми - отпадналост, липса на обоняние? И аз 2-3 пъти така се филмирах, че май ме е фитнало, а  то просто беше махмурлук.. 

Температура постоянна (от 37.2 до 38.5) и отпадналост брутална + болене на глава. Типична корона си беше, като единствените симптоми, които нямах, бяха липса на обоняние и вкус. На 7-и, 8-и ден си направих тест и беше положителен. Абе как да ти кажа, ще познаеш ако е Корона и я караш тежко, буквално те смазва. Не можеш да станеш от леглото си, поне аз така бях. Разбира се дано ако я караш, да я караш по-леко от мен, но просто казвам, че се познава, когато е тежко.

• Upvote 1
  • Sad 1

Rise of Thunder

В момента съм с корона. Точно като чичо Митко, и аз не съм загубил обоняние и вкус. За сметка на това, температурата вчера я свалих под 37 за сефте от 8 дена, с брутална кашлица съм и зверско главоболие. На всичкото отгоре, губиш апетит, постоянно ти се подвига и все едно те е блъснал влак. Отделно, дори и да нямаш температура, имаш убийствени болки в мускулите на краката. Наистина се пазете, че това нещо събаря много гнусно. 

• Upvote 1
The Olimpic Hero
4 minutes ago, Rise of Thunder said:

На всичкото отгоре, губиш апетит, постоянно ти се подвига и все едно те е блъснал влак.

Да, това го забравих. Когато имах температура, никога не ми се ядеше. Тотална загуба на апетит. Буквално ядях насила и то само, когато взема нещо да свали малко температурата (аналгин, парацетамол, аулин).

Rise of Thunder
1 minute ago, The Olimpic Hero said:

Да, това го забравих. Когато имах температура, никога не ми се ядеше. Тотална загуба на апетит. Буквално ядях насила и то само, когато взема нещо да свали малко температурата (аналгин, парацетамол, аулин).

10 ден съм болен и съм с 3 кг надолу. Цял ден чай, вода и тук-там някоя филийка за пълнеж и за да не пия хапчетата на гладно. 

MJ23

Когато бяха по 3-4 хиляди тук май всички бяхме живи и здрави, а сега явно наистина има трети пик.. Дано и двамата възможно най скоро се оправите и никога повече да не ви застига!

• Upvote 1
BAITO6O
1 hour ago, LONE WOLF said:

Бях попаднал на една статистистика за цялата 2020 в България 100 хиляди и нещо си пенсионери

Починали са 112 341 ПЕНСИОНЕРИ през 2020г.. А през 2019г. ОБЩО починалите души са 108 083

Огромни разлики има. И това не е ОТ короната, а благодарение на идиотщината и неправилно говорене.

За една държава най-добрият пенсионер е този дето след като се пенсионира умре. 

Иначе короната не е страшна, стига да не си набиваш тъпите филми. Важно е и да  се знае, че  4-5 дни ще си парцал. Но 4-5 дни е нищо работа. После още 3-4 дни ще ти е кофтейшън и това е.
Примерно аз преди 2г. (май и юни) бях хванал някаква глупост и буквално 2 месеца след 15:00 часа вдихах температура до 37.5 и след 22:00 почваше да спада. Буквално като почасовник всичко беше. Отпадналост и всякакви такива глупости.

35 minutes ago, The Olimpic Hero said:

Когато имах температура, никога не ми се ядеше. Тотална загуба на апетит. Буквално ядях насила и то само, когато взема нещо да свали малко температурата (аналгин, парацетамол, аулин)

Ами то така е с всяка температура без значение от какво е. Пък ако взимаш и антибиотик още повече няма да ти се яде.

Аз взимам един антибиотик където за 2 дни ме вдига на крак. Ама после още 3-4 дни от "страничните ефекти" на антибиотика не ям нормално, също така и храната и водата имат друг леко друг вкус.

Пък ако ли пък не, ходи те сложат системи и да те наливат, ще си готов за 1-2 дни.

Иначе с кеф искам цялата глупост около короната да продлъжи поне още 3-4 години. Тъкмо хората свикнаха. И това дето беше преди да го няма вече. Ей така просот да си знаят мястото. Никога не са били и няма да бъдат хората свободни и със свобден избор.

Ма пък иначе да работят над 8 часа за някого друг немат проблем нали хахахаха. 

Единствените ми страхове от короната бяха фин.сектор барабар с банките и фин.пазари да те рухне буквално за 2-3 месеца. НОО то стана точно обратното. Затова бал съм ги хората парите управляват света, а не хората.

Иначе ако не ви пада температурата ми сложете си свещички бее хахахахаха. Ръгате и ще ви падне със сигурност хахахахаха.

И да мои близки и роднини го изкараха. Даже аз май ги заразих, понеже преди да имах някакви симптоми буквално с 20-30 човека имах контакт за 1 седмица. Но като хората са разумни с мед.образование и имат познати също лекари и тнк всичко е ОК.

Даже в интерес на истината иксах да изкарам короната още август-септември, че да се свърши, а не ноември.

Spoiler

zapek-hrani-04.jpg.9c852d8a34df2661ad0e53bcff339913.jpg

Edited by BAITO6O
  • Upvote 1
  • Facepalm 5
Loop

Бързо оздравяване на болните! Аз досега доколкото знам не съм го карал (бях болен в периода, но не беше тежко и не съм правил тест), но около мен познати го караха много тежко с престой в болница, абе буквално пред умиране и то активни работещи хора, а не пенсионери. Така че и аз се дразня много на продължаващите фантасмагории как нямало вирус и как всичко било глобална конспирация да ни затворят по домовете и Нетфликс да се нагушат с пари от новите абонаменти. Сега понеже Олимпик спомена, че за него е изкуствено създаден - на тази конспирация вече съм привърженик, само че с уговорката, че според мен целта не е била Кольо от Драгичево да си стои вкъщи, а отклоняване на вниманието от разни политико-конфликтни събития, които се въртяха в края на 2019 г., и евентуално с чисто военно-икономическа цел.

Ваксината засега няма да си я слагам, но очаквам да стане задължителна за всякакво пътуване в ЕС и тогава вече практически ще бъдем заставени и няма да буйствам, а ще сведа врат и гащи и ще си я ударя. Ако помните в началото се клеха в свободното придвижване и еднаквите права на всички граждани, но сега постепенно се бяга от това и започват да се прокарват идеи за сертификати, паспорти, "балони" и пр. Надявам се поне да разрешат повече ваксини от повече страни и да има право на избор. Не конспирирам, че АстраЗенека или Файзер или Спутник е лоша, просто за мен е редно ако искам американска - да си сложа американска, съответно ако искам китайска - китайска и т.н. Така както като отида в аптеката мога сам да реша дали искам крем на Filorga за 150 лв. или "Здраве" за 100 пъти по-малко, кои точно капки за нос да си купя и т.н., т.е. сам си правя избора.

Отделно очаквам "нормализиране" на практика повече да няма. Вирусът е тук, за да остане дето се казва. Дори с ултра ефективната китайска разправа с него виждате, че и при тях остава, макар и ограничен, и при тях има рестрикции, и при тях пътуванията около лунната нова година бяха ограничени. Така че всякакви твърдения как от лятото всичко ще си е по старому или дори от 2022 - не ги вярвам и приемам. Даже очаквам тепърва още глобални пандемии да има. Ето, вчера руснаците потвърдиха първи заразявания на хора с някакъв нов птичи грип. Прецедентът беше създаден за глобално затваряне, за влизане на малоумния термин "локдаун" в ежедневието ни, сега няма да има край.

Все още обаче съм на мнение, че 1 или 2 месеца истинско затваряне по китайски модел с все утопични мерещи температурата дронове и ако се налага танкове по улиците, особено в първите европейски огнища (Бергамо?), щеше да донесе доста по-леки 2020 и 2021 на Европа. Ама в ретроспекция е друго като се гледа.

• Upvote 5
itzo1994

Аз карах един доста сериозен грип миналата година по това време - нетипично висока за мен температура, умора, направо исках да се гътна, 10 дни едвам гледах. Декември, сиреч 8 месеца по-късно, се тествах за антитела и се оказа, че имам. Почти съм сигурен, че съм изкарал короната тогава.

Сега смятам да се ваксинирам, даже се надявам в някоя от клиниките до нас да почнат ваксинациите, че не ми се стои на километрична опашка пред Пирогов/ВМА/Окръжна... Плюс това не виждам негативи от ваксинацията - една идея по-спокоен ще съм, че няма да заразявам (майка ми има белодробни проблеми), а и от цялото това стоене вкъщи се депресирах стабилно, та ми се пътува. :D Единственото ми притеснение е, че организацията в клетата ни родина е под всякаква критика и сега както разправят, че имали много дози, след 2 месеца да не се окаже, че не могат да ни боцнат пак. :) 

• Upvote 2

spacer.png

dadoktor

Имах шанса да работя с този вирус кажи речи през цялата пандемия в най-различни форми. Бях лекар в диагностично-триажно звено за ковид, ковид стационар за лежащо болни без апаратна вентилация, както и съм имал шанса да участвам в операции по други причини на пцр положителни пациенти. Тези две изречения ги казвам, за се разбере че не говоря от гъза си. Наблюдението ми за вируса е следното - тая форма дето олимпик я описва всъщност е средно-тежката форма. Тази истински тежката форма е пълен ад и медицината е напълно безпомощна срещу нея. Видях да умират хора изключително бързо от това заболяване при максимален интензитет на лечение и реанимационни мероприятия. Ако вируса реши да те умори спасение няма, апаратната вентилация само удължава агонията. Екстубираните пациенти са единици и напрактика остават инвалидизирани доживот с тежки трайни поражения върху белия дроб. В нашето заведение колегите са толерантни на експерименти и се пробваха доста работи хлорохин, плазма, ремдесивир, ивермектин, азакс и там всяко нещо, за което се говореше че лекува. Това вървеше барабар с конвенционална терапия като на ден на болен му се събираха около 20! различни лекарства, повечето в дози повече от веднъж дневно. Това е изключително обемно лечение със резултат неясен. Ако не направи цитокинова буря човека прескача трапа и се оправя, ако направи мре. Буквално пациент, който на сутринта е бил добре и е искал да си ходи от болницата на обяд умира внезапно. Вируса е страшен, спор няма, но аз не съм ваксиниран и сега ще се аргументирам защо.

Първо изкарах го с тази 10 дневната температура преди няколко месеца, та смятам че имам някакъв имунитет от там. Също факт е, че препаратите не са тествани в достатъчно дълъг период от време. Вече имаме наблюдения в нашата болница за отключване на автоимунни състояния след ваксинация с пфайзер-бионтех, което не е много яко. Другото, което ме резервира към ваксината е, че съм сравнително млад в добро здраве и въпреки многократните ми контакти с този вирус ми отне 9 месеца преди да се заразя - тоест не се предава така лесно. Тежките клинични форми на работещите в болници са им пред очите и правят дявола по-черен, но реално са малък процент от общо заразените. Процента смъртност е относително малък като теглиш последната черта. Принципно бих се ваксинирал, но ми се ще да видя поне 2-3 годишни изследвания на ваксините и техния дългосрочен ефект. Има я схемата тая ваксина да изчерпва имунитет за една година и да трябва да се бие наново - тоест масовата ваксинация става невъзможна. Интересен вирус е ковида има лек потенциал да изчисти цялото население на света и изглежда наистина доста изкуствено създаден, но това е само спекулация. 

• Upvote 4
  • Thanks 3
  • Facepalm 1
MJ23
16 hours ago, itzo1994 said:

Плюс това не виждам негативи от ваксинацията - една идея по-спокоен ще съм, че няма да заразявам 

Без да претендирам за 100% сигурност, но доколкото аз разбрах дори след ваксинация може да заразяваш. Както и ти да се заразиш разбира се. Просто ще го изкараш уж по - леко,но за хората,които заразиш това не важи. Иначе всички хора биха се ваксинирали,за да предпазят възрастните си роднини.