Jump to content

Коронавирус (Дискусия)

hacky

До кога ще бъдат извънредните мерки в България?  

60 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

hacky

Този път новината за ваксината май е легитимна, дано скоро се приключи с този шит.

HEIDENREICH

40 % си  е ебало мамата. Даже и да е завишена бройка , вече има познати дето го изкараха. Да се приключва некак че аман. 

BAITO6O

@OverTheLimit Ае ръб, че в родното ти място къдеи ма сигурно 10 000 човека едвам на кръст там бирата е друга.
Ела в София да видиш. Мои познати и то вече не никак малко са или заразени или са били контактни или са го минали вече. Ок те са млади ама родителите им го карат по тежко. Една жена между 30-40 години вече 5 дни е с температура малко под 39. Положението е шибано и кофти. И да това не е обикновен грип вирус и тнк. Корав боклук и бацил си е това. И при всеки си е строго индивидуално. Но най-важния симптон дали си го хванал е дали имаш обоняние и вкус. Ако нямаш значи си 99.99% коронясан.

А за тъпата ти сводата. ТИ ТЪП ЛИ СИ БЕ. Хората били свободни хахах. Хората дето вярват, че са сводни и имат право на избор са ИДИОТИ. 

Тая "свобода" много лесно може бъде отнета на хората. Свободен си колкото ти позволят. Примерно ако си мислиш, че соца бадна заради хората то си дълбоко заблуден. Тия там горе каквото решат и на където желаят може да насочват събитията и нещата, тъпи хора са тъпи безгласни пионки. И това е вече МНОГО ВЕКОВЕ.
Дано поне до края на 2021г. продължи всичко това, че тъпото човечество и общество има нужда да се освести малко и да не си верва вече, че то шефа. Заслужават си го само заради 9-10. 11 . 1989г.

хахаха свобда и право на избор имали хората. вервай си. 
Иначе много ми страно как хората се стресират и страхуват и тнк. Що аз не се страхувам и не съм стресирен бе.
Знам хората дето са в рисковата група и не са стресирани и уплашени и тнк. Това си е до човек, а хората като цяло сме тъпи същества.

Edited by BAITO6O
  • Upvote 2
  • Haha 1
  • Facepalm 3
kabakov

Много хора не правят разлика между свобода и свободия. Освен права има и задължения, но голяма част от хора забравят за последното.

• Upvote 6

ring2.png.538ce23918992338276d662ac0e11f49.png

OverTheLimit
1 hour ago, BAITO6O said:

@OverTheLimit Ае ръб, че в родното ти място къдеи ма сигурно 10 000 човека едвам на кръст там бирата е друга.
Ела в София да видиш. Мои познати и то вече не никак малко са или заразени или са били контактни или са го минали вече. Ок те са млади ама родителите им го карат по тежко. Една жена между 30-40 години вече 5 дни е с температура малко под 39. Положението е шибано и кофти. И да това не е обикновен грип вирус и тнк. Корав боклук и бацил си е това. И при всеки си е строго индивидуално. Но най-важния симптон дали си го хванал е дали имаш обоняние и вкус. Ако нямаш значи си 99.99% коронясан.

А за тъпата ти сводата. ТИ ТЪП ЛИ СИ БЕ. Хората били свободни хахах. Хората дето вярват, че са сводни и имат право на избор са ИДИОТИ. 

Тая "свобода" много лесно може бъде отнета на хората. Свободен си колкото ти позволят. Примерно ако си мислиш, че соца бадна заради хората то си дълбоко заблуден. Тия там горе каквото решат и на където желаят може да насочват събитията и нещата, тъпи хора са тъпи безгласни пионки. И това е вече МНОГО ВЕКОВЕ.
Дано поне до края на 2021г. продължи всичко това, че тъпото човечество и общество има нужда да се освести малко и да не си верва вече, че то шефа. Заслужават си го само заради 9-10. 11 . 1989г.

хахаха свобда и право на избор имали хората. вервай си. 
Иначе много ми страно как хората се стресират и страхуват и тнк. Що аз не се страхувам и не съм стресирен бе.
Знам хората дето са в рисковата група и не са стресирани и уплашени и тнк. Това си е до човек, а хората като цяло сме тъпи същества.

Погрешно ме разбираш. Написах, че Славчо ги говореше стотици пъти тия неща за свобода, за право на избор в западния свят и т. н., категорично не вярвам в това. За хората, че сме тъпи същества, така е, самата истина. 

Дали съм от София или от Лом какво значение има? Не твърдя, че няма вирус, всеки може да се зарази и не съм от тези, които са стресирани, няма никаква нужда от щабове и от мерки. То не бяха чували за трупове, хладилни камиони. Страхът се насажда от медиите и е в пъти по-опасен от самия вирус. Ако човек се подаде на масовата психоза, ще бъде тотално унищожен. 

• Upvote 2
Hachiko

Медиите може да ми лапат малкото хачиково пишле. Цела година стресират хората. То тва е по-лошо от вируса мируса.

Почти съм сигурен, че повечето бабки и дедки са починали повече от напрежение отколкото заради ковид, щото кво мое прави един стар човек освен да седи и гледа тв по цял ден и тия да му лафят колко умрели има.

За пример. Имам една комша на над 70 г. и роднините почти не ходят при нея, че бачкат с клиенти. Психиката и е тотално срината и реве почти всеки ден, че е сама. Направо ми е жал, като я гледам така и ходя от време на време за компания.

И е нормално всеки да изпада в такова състояние, ама и ние хората си набиваме филма в дупетата с тия вълни и колко зле ще става и че може пак да ни затворят. Никога няма да забравя дните при първото затваряне и как над 2 месеца седях като путка на едно място и нищо не се чуваше и жив човек нямаше.

Трябва да се приеме положението и да живеем с него, а не да се панирваме, че правим нещата по-лоши така.

И кур за оня гологлавия дето още в началото лафи, че да приемем, че много близки хора покрай нас ще умрат. Деба тъпака.

Edited by Hachiko
  • Upvote 3
  • Haha 1
baikiro

Точно Хачко да ги разправя тия работи дето е човека с най-слабата психика в целия форум ми идва доста смешно. Продължавай да ни забавляваш. :D

• Upvote 1
  • Haha 3

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

Hachiko

При мен затвориха кафенета и всичко публично и след 20:00 не може се излиза. Не ме ебе, ама тия политици си клатат дъртите мъдя и взимат парите, докато некав обикновен човек се чуди как да свърже двата края, щото тъпаците му затварят работата.

И много мразя като чуя "Нема место в болниците, хората като кихнат и тичат да видат дали е ковид". Е, нормално, изкараха я тая корона с над 200 симптома, сигурно тичат и гъза като ги сърби или пръднат. Как да не е препълнено, простаци.

• Upvote 1
Jack Bauer
1 hour ago, Hachiko said:

При мен затвориха кафенета и всичко публично и след 20:00 не може се излиза. Не ме ебе, ама тия политици си клатат дъртите мъдя и взимат парите, докато некав обикновен човек се чуди как да свърже двата края, щото тъпаците му затварят работата.

Вируса съсипа света, както Мафията съсипа форума :( 

• Upvote 6
  • Haha 2
  • Sad 1

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

dexim
4 hours ago, Hachiko said:

И много мразя като чуя "Нема место в болниците, хората като кихнат и тичат да видат дали е ковид". Е, нормално, изкараха я тая корона с над 200 симптома, сигурно тичат и гъза като ги сърби или пръднат. Как да не е препълнено, простаци.

Болниците не са препълнени с хора, които са здрави, но са си помислили, че им има нещо. :D

• Facepalm 1
Hachiko
1 hour ago, dexim said:

Болниците не са препълнени с хора, които са здрави, но са си помислили, че им има нещо. :D

Г/д пак е същото. Има навалица.

MJ23

От всички глупости това с пазаруването от 13:30-16:30 само за пенсионери е вече върха. Просто тотална простотия, значи нормалните хора може да пазаруваме или сутрин, или вечер по тъмно. И в 16:30-17 може ли да си представите какво струпване от хора ще бъде в тези магазини? Да не говорим, ако някой човек има нужда от лекарство или детето му в този диапазон как ще чака 3 часа.. Банкянския тулуп вече става тотално неадекватен и изпуска ситуацията.

• Upvote 2
  • Thanks 2
natopor4en
On 11/12/2020 at 12:39 PM, Jack Bauer said:

Вируса съсипа света, както Мафията съсипа форума :( 

Както казва Джипарката - "Да бейби. Ти ма прииба, сега яж голейти лайна." Йеа. 

• Haha 2

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

MJ23

Мда, прогнозите ми се оправдаха. Скупчване на стотици хора в магазините, нерви, чакане с часове на касите и т.н. Просто Бойко е гений. През останалото време няма никой, но никой не го е.е че после се струпват стотици хора и вероятността да се заразят е в пъти по-голяма.

Едно време бат Венци Стефанов бе казал, че тъпотията трябва да се мери в дихони (Заради Величко Дихонов), ама май трябва да се мери в бойкота. Отмяната на детските днес вече е тоталното му абдикиране, пригответе се да слушате поне година - две обвинения по опозицията след бюджета, който им завещава с милиарди дългове и неразумни харчове. Значи за пенсионери може по 50 лв без каквито и да било критерии, а за децата на осигуряващи се хора - не може. 

Този човек един ден ще излезе от политиката по - мразен и от Иван Костов.

Edited by MJ23
  • Upvote 4
Brock_Lesnar
2 hours ago, MJ23 said:

Значи за пенсионери може по 50 лв без каквито и да било критерии, а за децата на осигуряващи се хора - не може. 

Малките ковиди не са гласоподаватели и затова пари за тях нема, само за пенсерите, като ги пита "Добре ли е?" да кажат "Добре е". 

• Upvote 1
  • Wank 1

Lesnar vliza i Cena se nasira.gif

Класика от миналото: Jericho vs Benoit 🇨🇦 vs 🇨🇦

Най-добрите вражди на Kurt Angle в WWE:

vs Edge  vs Benoit  vs Triple H  vs Guerrero  vs HBK  vs Austin  vs Cena  vs Lesnar  vs The Rock - NEW!

Най-доброто за годината от WWE:

2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019 NEW!

natopor4en
On 11/10/2020 at 8:57 PM, kabakov said:

Много хора не правят разлика между свобода и свободия. Освен права има и задължения, но голяма част от хора забравят за последното.

Ами започнете да правите и може и да се получат нещата. Има си правила, има си закони, има си забрани. Цивилизовайте се. Спазвайте ги. И няма да има свободия. Нали така ? :)

• Upvote 2

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

Hachiko

Когато си бил ковид и вече може концерти да имаш като хората:

seekstah

Азиатците и наркоманите ковид не ги лови. 😉 Как тия дръпнатите се оправиха, а ние цивилизованият евроатлантически свят не..? Някой от Пловдив да каже верно ли старците измират по стълбите в неква болница? 

jlny.gif

brayan_lotusrenault

Не знам дали за добро или лошо, но официално аз и семейството ми в момента се сблъскваме с коронавируса.
Миналата седмица майка ми имаше съвсем леки симптоми и я посъветвах да се обади на личната си лекарка, от там на другия ден директно я пратиха на PCR тест.
В Неделя ни се обадиха, че теста е позитивен и същата вечер аз и сестра ми вдигнахме температура малко над 37.5, на другия ден обонянието и вкуса се изгубиха някъде в превода и лошото стана факт, без нужда да ни тестват.
Иначе след като в момента от първо лице се сблъсквам с това нещо бих ви казал,че медиите силно преувеличават, засега съм доста добре, личната лекарка ми изписа антибиотици, които свалиха температурата до 36.9 понеже за 24 часа я бях закотвил на 37.5 твърдо.
Чувството първите дни беше на една много сериозна отпадналост все едно цял ден си носил количка пълна с камъни, това беше подхранено и от сериозна кашлица и дразнене на гърлото,общо взето едно към едно с симпомите на обикновената хрема, която върлува всяка зима.
През 2015-а прекарах двустранна пневмония и попринцип съм в рисковата група, лошият ми навик с цигарките също не ми помага особено,но както и да е.
Тука искам да вметна, че цяла седмица чакам хора от РЗИ Плевен,които трябваше да дойдат да ми връчат протокол, според който всички сме карантинирани за 14 дена и на домашно лечение, обаче такива хора така и не се появиха, тоест сега ако бях достатъчно безотговорен щях да си се разхождам свободно и да не мога да нося никаква наказателна отговорност,понеже не се водя официално болен и не спадам към всекидневната статистика от 4,000+болни на ден.
Тези неща говорят красноречиво за нивото на българската медицина, разбира се има и съвестни хора, и тука ще вметна как на втория ден от заболяването личната лекарка не пожела да си вдигне телефона през целия ден, кажи речи, ако положението беше "отиде коня у барата" трябваше да разчитам единствено на Божията помощ.
В крайна сметка се надявам аз и семейството ми да преминем през това колкото се може по-леко и живи и здрави, ако може след време да помогнем на хора, които са в наистина тежко положение и имат нужда от даряване на плазма.

• Upvote 12

tumblr_mt5clbqDxW1shmud4o1_400_zpspgav4j

seekstah

Защо починалите в неделя винаги са по-малко? Разбирам с тестването, че е почивен ден и по трудно някой може да ти обърне внимание, но с жертвите каква е логиката? 

Браян, и аз минах през тва нещо но пропуснах глупостите на личната с тестването и си останах вкъщи на самолечение. Странното е че тая температура 37.7 я имам почти винаги и до сега(вече почти 2 месеца по късно). Иначе заразих едни 2ма глупаци дето искаха да пием водка заедно, явно руския стандарт не убива вируса... 

Edited by seekstah
  • Haha 5

jlny.gif

19 minutes ago, seekstah said:

Защо починалите в неделя винаги са по-малко? Разбирам с тестването, че е почивен ден и по трудно някой може да ти обърне внимание, но с жертвите каква е логиката? 

Браян, и аз минах през тва нещо но пропуснах глупостите на личната с тестването и си останах вкъщи на самолечение. Странното е че тая температура 37.7 я имам почти винаги и до сега(вече почти 2 месеца по късно). Иначе заразих едни 2ма глупаците дето искаха да пием водка заедно, явно руския стандарт не убива вируса... 

Кой е тоя Браян ве?

• Sad 1

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

Баща ми е заразен! Откриха му и двустранна бронхопневмония. Сигурно нещата са свързани. Днеска и аз кашлям и боли гърлото, имах и некво замайване. Почвам да насирам

• Sad 3
brayan_lotusrenault
4 hours ago, Radox said:

Кой е тоя Браян ве?

Некъв джобЕр близо до мидкарда с малко плюсчета.

Edited by brayan_lotusrenault

tumblr_mt5clbqDxW1shmud4o1_400_zpspgav4j

HBK_forever
1 hour ago, Farest said:

Баща ми е заразен! Откриха му и двустранна бронхопневмония. Сигурно нещата са свързани. Днеска и аз кашлям и боли гърлото, имах и некво замайване. Почвам да насирам

Споко, човек, дишай и не се напрягай, всичко ще бъде наред. Сигурен съм, че си млад и здрав човек, който просто трябва да запази самообладание. Започвай да пиеш Аспирин, без да прекаляваш, по 3 максимум на ден, приемай витамин Д, също без да прекаляваш с дозите, и звънкай на личния лекар, да ти изпише конкретни медикаменти. Вероятно е да ти предпише някакъв антибиотик, не му разсъждавай многто точно с каква цел те кара да го приемаш - вярно е, че антибиотиците не са показани срещу вируси, но те действат активно спрямо бактериални инфекции, а ковид с всичките му щамове, вкл. и с този опасен 19-ти, засяга силно имунната система и така тя отслабва и става по-беззащитна спрямо бактириални заплахи, които особено в този грипен сезон дебнат отвсякъде. За това, мой съвет, остани си вкъщи, ограничи всякакви контакти, и си наблюдавай състоянието внимателно, но същевременно не му мисли много. Гледай да се разсейваш с разни неща, сега му е дошло времето няколко дни да обърнеш внимание на себе си - изгледай няколко филма, прочети книга, бий си чикии, или каквото там ти е хобито, и ще видиш, че времето ще мине бързо. Също един личен съвет, който със сигурност само ще ти помогне - започвай ударно веднага да приемаш следните неща, под каквато искаш форма - джинджифил, мед, чесън, ракия. Последното не е на ташак, казвам ти 30 грама доза на ден, която аз забърквам така: чесън 2 скилитки, 1 супена лъжица мед, джинджифил настърган, и ракийка - действа против всякакви вируси. Голяма гадост е на вкус, обаче действа безотказно, а е изцяло от натурални съставки, така че може само да ти помогне-засилва адски имунната система. Жив и здрав и се надявам бързо да си на крака!

• Upvote 1
  • Like 2

[center][size=6][b]NO! NO! NO![/b][/size][/center]