Jump to content

Коронавирус (Дискусия)

hacky

До кога ще бъдат извънредните мерки в България?  

66 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Rise of Thunder

Спокойно, драскач. Разбрахме, че си най - великият лекар в целия свят. Слушай който искаш. 

• Upvote 2
  • Like 1

Както има плюсове, така има и минуси. За една загинала от сърдечно-съдови проблеми и 23 болни затваряме всичко. Окей, отиди обясни на хората сега, които са собственици на заведения, ресторанти и т.н. колко лошо нещо е корона вируса, докато се чудят как да си платят вноската по кредита и да не фалират. 

The Olimpic Hero
16 minutes ago, MJ23 said:

Окей, отиди обясни на хората сега, които са собственици на заведения, ресторанти и т.н. колко лошо нещо е корона вируса, докато се чудят как да си платят вноската по кредита и да не фалират. 

Би трябвало ако сме нормална държава, банките да позволят отсрочки по кредитите. Дали ще стане така на 100%, не се знае още. Знам само, че Първа Инвестиционна Банка днес са го въвели това и хора с кредити могат да поискат отсрочка.

• Upvote 3

По-добре още сега крайна мярка и след 1 месец да се окаже, че сме прекалили, вместо да се седи така и накрая да се наядем на баси хуя.Едно, че на ония китайци дето си погнаха техните лекари, изобщо не може да им се има доверие, че не крият няква информация, а второ, щом Италия не издържат, сметни тука с нашите болници и мизерни условия и мангали какво може да стане.

9MLnN5Y.gif

23 minutes ago, MJ23 said:

Както има плюсове, така има и минуси. За една загинала от сърдечно-съдови проблеми и 23 болни затваряме всичко. Окей, отиди обясни на хората сега, които са собственици на заведения, ресторанти и т.н. колко лошо нещо е корона вируса, докато се чудят как да си платят вноската по кредита и да не фалират. 

Кво има да се обяснява ? Точно защото Китай не затвориха държавата още Декември когато е бил първия случай сме на това дередже ся. Пълен блокаж , да се изолират болните и да се спре тая дивотия. Друг начин няма за съжаление. Пускат се всички в неплатена отпуска за 1 месец и тва е. 

• Upvote 2

Правилна стъпка да правителството. Редно, направо задължително бе да се въведе извънредно положение. Ще има и недоволни, ама няма как. Статистиката е просто стряскаща:

-Нови 75 смъртни случая за ден има в Иран.
-Жертвите в Италия надхвърлиха 1000 при заразени над 15 000 души

- В Норвегия болните са над 780, като 151 нови случая бяха регистрирани само за един ден.
-Микел Артета с положителна проба за COVID-19
- 134 хиляди случай са регистрирани в света към тази сутрин, 70 000 са оздравелите.
-Иран е една от най-засегнатите от епидемията страни с 514 починали и 11 364 заразени.
-Бразилският президент с положителна проба за вируса
-Първа жертва на COVID-19 и в Индия

Edited by natopor4en

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

Молете се всички банките да издържат или ако изпитват затруднения държавите да им помогнат и да не се стига до истерия и хаус в сектора. Би трябвало да са си взели поуките от преди 10г. Дано информациите че има вероятност тези мерки да продължават до края на май са грешни. Глупостите че пийка ще е септември са може би най най най най лошият вариант .Доно до края на април нещата започнат да си влизат в нормалните темпове и световната икономика да започне да се оправя.

• Upvote 1
2 minutes ago, LONE WOLF said:

Топлото нали ще умори вируса е идва пролет и лято тепърва

Няма да го умори може би да го забави и до там. И в Африка има и в Южна Америка където сега е Лято има не малко регистрирани заразени

Гледайте държавите и местата, в които е топло - Куба, Египет, Тайланд,  Мексико, за тях се сещам, доста по-малко случаи има, дано наистина е от това и скоро да идват жеги.

• Upvote 2

Бате Египет и Мексико дали могат да четат, че и кръвни тестове да правят... :D За съжаление това е тъжната истина, дано отмине лесно. Топлото според мен не го убива вируса, нали сега точно в Тампа имаше жертви, а там си е жегичка, ако не греша? Куба по принцип лесно могат да си контролират човекопотока, а за Тайланд:

Edited by seekstah

jlny.gif

batistaheel

Това за тоалетната хартия и аз не го разбирам, но снабдяването с храна е донякъде оправдано. Примерно ако цяло семейство бъде поставено под домашна карантина, по-добре е да имат достатъчно храна докато се излекуват, отколкото да им свърши храната и да им се наложи да нарушат карантината. Но мисля, че повечето хора пазаруват на едро от страх, че ще затврорят всички магазини. Жегата до някъде ще помогне защото вирусът ще издържи много по-малко време извън човешкото тяло и рискът да се заразим от заразени обекти ще намалее. Примерно металните дръжки на вратите, които всички пипат, вирусът по тях оцелява цели 6 часа при студено време. При жега мисля, че този период ще е доста по къс. Все пак остава рискът да се заразим от вече болни хора. 

Edited by batistaheel
  • Upvote 2

1584131569692_20200313_223252324_20200313_223332042.thumb.jpg.2cbf6307a68eb717a7e6eefe83624638.jpg

Случаите в Италия за ден минаха рекордите до сега... Много добри мерки на нашето правителство, дано не се случи при нас като тях.

Не затварят заведенията за 23 болни, а за да няма много много много повече. Един път правителството да е адекватно. Евала.

Ами жегата не е много сигурно че го спира. В Австралия в момента е към 40 градуса , но и там започват да се появяват заразени. Уж Китай и Южна Корея се възстановяват , а в Русия все едно не е имало вирус. Там или крият заразените или те са го пуснали. 

• Haha 1

Те не го крият, просто не тестват хората. Ако отида при личната дали ще ми направи тест? Реално погледнато всяка сутрин като съм на работа ме цепи тиква, кашлям и ми е уморено.  :D  Отделно на работа сме 14 човека в едната част на залата, с маски без маски ползваме кенефи, минават чистачки трият наред дръжки а у, но хората си кихат и кашлят понякога. Реално много хора не знаят болни ли са от коронавирус, или кихат/кашлят от цигари/лош въздух.
За мен с тестове лесно ще го хванат, все пак уж сме развита цивилизация... Преди 100 години 50 милиона са измрели от испански грип, сега за това време медицината би трябвало достатъчно да се е развила. ;) Щом се обявява извънредно положение и трябва да стоим затворени по домовете защо не минават мобилни екипи и не изследват хората? Личните лекари, които барат бая парички и са се нагрухали с по 4-5к пациенти имат ли представа кой от какво е болен и къде се намира!? Така и така бат Бойко от сега почна да "предупреждава" следващото правителство за предстоящата "стопанска криза" по негови думи... Ако всичко се овладее в рамките на 2 седмици до месец не виждам кой знае какви щети за икономиката, тя така и така трябва да е гъвкава.

• Upvote 3

jlny.gif

Като имаш симптоми не ходиш на работа , а седиш вкъщи. Нито ходиш до личната лекарка , а се обаждаш и казваш какви са симптомите. Четете

• Upvote 2
Brock_Lesnar

Аз имам сериозни притеснения, че САЩ може да е новата "Италия" за вируса. Едва вчера спряха NBA и NHL, преди това си играеха без проблеми, а имаха стотици заразени. Уикенда имаше UFC. Допреди няколко дни имаше 1300 заразени и всичко си вървеше по план, в Европа за няколкостотин заразени блокираха цели държави. Отделно в статията, дето бях публикувал, пишеше, че Washington е американският Uhan и има най-много случаи, а това е информация от вторник. Във Washington в понеделник имаше Monday Night RAW пред пълна зала. Очаквам нещата да се развият в близките дни и след 20-22 март рязко да са скочили случаите, въпреки че взеха мерки, но чак днес, Тръмп не е от най-трезвомислещите хора на Планетата. Ситуацията остава много критична и трябва дисциплина.

• Wank 1

Lesnar vliza i Cena se nasira.gif

Класика от миналото: Jericho vs Benoit 🇨🇦 vs 🇨🇦

Най-добрите вражди на Kurt Angle в WWE:

vs Edge  vs Benoit  vs Triple H  vs Eddie  vs HBK  vs Austin  vs Cena  vs Lesnar  vs The Rock

Най-доброто за годината от WWE:

2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020 NEW!!!

Нещо май рязко спряха картинките и коментарите във фейсбук, че българската ракия била отговора срещу коронавируса... лошото е че все още има хора, особено от застаряващото поколение, които сигурно го вярват.

Иначе сериозно по темата - положението е наистина много тревожно вече, следя всеки ден развитието в различни сайтове и гледам регистираните случаи и растежът на регистрираните случаи е притеснителен. Радвам се че правителството отреагира сравнително бързо - реално първия регистриран случаи в страната беше преди 5 дни и вече имама обявено положение. Дано се спазва карантината и доведе нещата под контрол. Не знам доколко е наистина реалистично, защото след 2-3 седимици хората пак ще излязат по улиците и в офисите и да има няколко останали болни, които пренасят заразата, пак може бързо да се стигне до същото положение... Разбира се, дано да греша.

Писна ми и вички да пискат защо още няма ваксина. Ако хората изгледат интервюто на Джо Роугън с експерта по вирусни заболявания, ще видят че човека си каза че да се разработи истинска ваксина е нужно много време за изследване на вируса и тестване на много хора за да се видят странични ефекти, ефикасност на лекарството и други фактори.

Edited by Jack Bauer

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

Повечето говорят за ваксина чак Март месец и то в добър случай. Тепърва държави като Англия , Холандия и прочие ще регистрират повече заразени. А имам приятели , които учат в Анлгия и смятат да се връщат тия дни и разбрах , че тия хора не ги поставяли под карантина тъй като Англия не била от държавите в тоя списък, така че тва извънредно положение не помага много в случая. 

55 minutes ago, Dudley said:

Повечето говорят за ваксина чак Март месец и то в добър случай.  

Е то сега сме март месец ве мой. :D 

За мен е притеснителен факта, че Короната е вече и в Индия. За никого не е тайна, че повечето хора там не са от най-начетените и хигиената им не е на високо ниво. Един господ знае колко души са носители на вируса там. В Индия къде изхвърят труповете на своите близки в близката река, поради религиозни причини. И подутите трупове такива си плават из рекичката..... :(

Тревожна е и мисълта за родните ни хъхрещи гастърбайтери. Съмнява ме бай мангал да тръгне да се изследва за Корона. А хич да не е ходят си хората на бач из Германия, Италия, Франция....

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

Канада и Израел се смята, че са в напреднал стадий до достигане на ваксина, а САЩ дадоха на една американска компания вчера разрешително да тестват директно върху хора, а не върху животни.

• Upvote 1

Коронавируса дава ново поле за изява на хибридните сайтове и на всички русороби, които масово споделят как великата Раша е измислила вече лечение и ваксина срещу корона вируса. Имайки предвид, че 99% от русофилите или както са по известни - русоробите не се славят с особен интелект, същите вярват и че ракията ще ги спаси от Короната. Довечера с кеф докато оправят България на петата ракия ще величаят Раша и "напредналата им медицина" от тези хибридни новини.