Jump to content

Коронавирус (Дискусия)

hacky

До кога ще бъдат извънредните мерки в България?  

66 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Притеснявам се, защото ще скапят пак световната икономика и ще ни докарат до рецесия. Ще останем без работа и не можем си изплатим кредитите :D

• Upvote 1
  • Sad 1

Italy just turned 1000 death from Covid-19. That's an insane fast growing in just 2 weeks.

От 10 000 заразени официално , 1000 са загиналите , което е 10 % , а не 4,5 както изкарваха. Явно в Китай са прикривали умишлено цифрите и нещата са много зле. 

• Upvote 1
StoneColdFaN

Не, чисто и просто работата е там, че на средностатистическия прост българин-гяур му трябва малко дисциплина, че да почне да изпълнява всякакви нареждания и правила. И като казвам дисциплина, то имам предвид - дисциплина, наречена "Ким Чен Ун". Скивай https://trud.bg/в-северна-корея-екзекутираха-заразен/

https://www.worldometers.info/coronavirus/

Този сайт е най-акуратен. В Китай имаме 3169 мъртви и 62 826 оздравели или 4.8% смъртност. В Италия имаме 1016 мъртви и 1258 оздравели или иначе казано 44.68% смъртност. Положението там си е е.ало майката.

• Upvote 1
  • Thanks 1
3 minutes ago, MJ23 said:

https://www.worldometers.info/coronavirus/

Този сайт е най-акуратен. В Китай имаме 3169 мъртви и 62 826 оздравели или 4.8% смъртност. В Италия имаме 1016 мъртви и 1258 оздравели или иначе казано 44.68% смъртност. Положението там си е е.ало майката.

Е, 45% смъртност при "затворените случаи". Иначе общо е някъде около 10%, ако приемем, че доста от сериозните случаи ще починат. Пак е ужас де, но 45% би било нереално.

• Upvote 2

Италия съм казал отдавна, че е като голяма България, но по-богата. Системата им е леш като нашата.

• Upvote 2

Най-притеснителното е колко народ има по света, които са заразени и няма да се прегледат по една или друга причина-дали ще е някой просяк, дали ще е от някоя недоразвита Африканска държава или пък ще са наще Столипиновските мангали, дето всяка седмица са пътували до Германия,Италия,Франция и отделно да адските мърляци.Според мен има вече доста заразени мангали в БГ ама голяма част от тия хора не са като нас нормалните и нито ще идат да се прегледат, нито пък ще са приоритет на някой лекар :D Ша се мре деба.Броят на заразени хора които няма да се водят в тия официални статистики ще е упомрачителен.

Edited by The Pain
  • Upvote 1

9MLnN5Y.gif

Brock_Lesnar

Малоумници в България много. Особено сред по-младите - масово са келеши, не мислят за другите, смятат, че "абе, това няма да ме застигне мен". Но просто трябва да си прочел и да си се запознал с вируса и вредите, които може да докара. Имам един колега от фирмата, прост малоумник, който от два месеца не спира да кашля, киха и смърча и няколко пъти му подхвърлихме, още докато заразата беше в Китай, да вземе да си пусне болничен и да не се вясва, капутът се разсърди. И без да е ходил на лекар ни вика: "Аз не съм заразен, ако бях, нямаше да идвам в офиса." Прост селянин! За огромен късмет никой не се разболя, но го отбягваме като чумав. Абсолютно безотговорен, сизъра конспирации във всичко и днес като коментирахме за новите заболели по едно време вика: "Оф, стига с тоя коронавирус." Тоя глупак ако вземе, че се зарази с вируса, не само, че ще мине време, докато разбере, а и ще е заразил още маса народ заради своята твърдоглавост. Още много хора са на тоя принцип и си мислят, че излишно се създава паника и не гледат сериозно на нещата, не са разбрали опасността къде се крие и защо точно отменят масови прояви и събития.

Истината е, че предстои глобална икономическа криза. Всичко е вързано - транспорт, туризъм, развлечения, масови събития, мачове, залагания, концерти, фестивали, търговия. И всичко това постепенно спира/отменя се/отлага се. Сриват се пазари, индекси, валути, криптовалути, икономики. И е неизбежно. Когато вече има 2 страни под пълна карантина и предполагам, ще се увеличават. Трябва да си дадем сметка, че тази криза ще бъде по-голяма от онази от 2008-а, която засегна няколко сектора от икономиката и само частично други. Тук ще обхване всички сектори. Представете си, че светът ще бъде поставен на пауза за неопределен период от време. А когато натиснем бутона play, някои песни ще трябва да започнат отначало.

Не е обърнато внимание на тази статия, която и hacky е споделил. Само погледнете графиките и разминаването на данните за официалните случаи и реалните, геометричната прогресия е стряскаща. Дори и 1/10 от тези анализи да са верни, е адски плашещо. До вчера у нас имаше 7 случая и 1 умрял. Реалните значи са били поне 300. Вземете мерки днес, защото всеки ден е от значение.

Edited by Brock_Lesnar

Lesnar vliza i Cena se nasira.gif

Класика от миналото: Jericho vs Benoit 🇨🇦 vs 🇨🇦

Най-добрите вражди на Kurt Angle в WWE:

vs Edge  vs Benoit  vs Triple H  vs Eddie  vs HBK  vs Austin  vs Cena  vs Lesnar  vs The Rock

Най-доброто за годината от WWE:

2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020 NEW!!!

1 hour ago, G said:

Притеснявам се, защото ще скапят пак световната икономика и ще ни докарат до рецесия. Ще останем без работа и не можем си изплатим кредитите :D

Бате, всичките пари на гадните изчадия богаташите не струват колкото 1 човешки живот! Шефа ми предната година си купи яхта и порше, а сега най нагло аз трябва да работя извънредно, защото имаме много болни във фирмата...

1 hour ago, Dudley said:

Italy just turned 1000 death from Covid-19. That's an insane fast growing in just 2 weeks.

От 10 000 заразени официално , 1000 са загиналите , което е 10 % , а не 4,5 както изкарваха. Явно в Китай са прикривали умишлено цифрите и нещата са много зле. 

А може би китайците се справят доста по-добре с карантината от люлката на разврата и варварщината Италия? ;) 

Ако не греша постнах по-назад Event 201, симулация от месец ноември 2019та изготвена от дявола Бил гейтс и неговата "фондация" + WHА, които ясно обявиха, че при поява на въображаем по това време коронавирус ще последва глобална пандемия - 2 милиарда заразени, 65 милиона жертви, което си е напълно реално.

При предната пандемия на разните там пилешки и свински грипове имаше официални случаи над 700 милиона. Просто живеем в отвратителен свят и проблемите не трябва да се решават индивидуално. ;) Дано все пак бързо се намери решение, защото от подобни зарази страдат най бедните и най невинни хора...

Едит: Хората на Бил Гейтс обясняваха как вируса ще тръгне мълниеносно из държавите от 3тия свят и когато почнем да му обръщаме внимание вече ще се е разпространил и при "цивилизованите". Африка е препълнена с какви ли не епидемии, но нали са подчовеци и не заслужават лечение, а само да бачкат в мините и по полетата... В Арабският свят също е голяма криза вече с вируса, а нали се сещате бежанците по границите освен да ги джобят за пари, никой не им обръща медицинско внимание...

Edited by seekstah
  • Upvote 4

jlny.gif

brayan_lotusrenault

Всичко, което трябваше да го напиша сте го казали дословно.

Тъжното е, че 10-15 пича от тук са масово по компетентни и интелигентни от половината чобани, които спамят в фейсбук под всеки пост за вируса.

Ааа да, ако още някой ми обясни как масата от кеч фенове в България е малоумна, нещастна и с IQ колкото на средноголям камък, ще им покажа отговорите в тази тема.

tumblr_mt5clbqDxW1shmud4o1_400_zpspgav4j

Жалко, че 3 месеца гледахме сеира на Китай докато се бореше сам с това нещо, 3 месеца свикналите да им се дават какви ли не права и свободи (до степен разхайтана работа) западняци се гавреха как можело лошият Китай да карантинира принудително милиони и по улиците да има единствено танкове, как икономиката им щяла да се сгромоляса и т.н. За тези 3 месеца видно нито една държава от Западния свят не се подготви адекватно... Китай, дори и поради някаква неясна за мен причина да послъгва с числата, видно върви към впечатляващо по мащабите си овладяване на положението - показателно е, че започна да стоварва самолети с медицинска техника, екипировка и лекари-ветерани в Рим като помощ. Ако криеха тежко положение при тях си, нямаше да си раздават медицинския ресурс на нас.

А ние в Европа тепърва ще си сърбаме попарата на вижданията как не трябва да се ограничават индивидуалните права и свободи като свободата на движение. До оня ден в Италия "карантината" позволяваше ходенето на ресторант... и като човек, прекарал години в Италия, казвам ви, че масово тези хора не биха се отказали от ходенето на ресторант, каквото ще да става. Мои познати там и сега си ходят на сутрешен джогинг в парка и после сядат да пият кафенце и да мушкат спагети в най-близкото ресторантче. Цяла Европа са сме една недисциплинирана разпасана команда и сега наистина ще берем плодовете на това...

Конкретно у нас отвсякъде чувам подигравки по адрес на хората с маски, какво остава по адрес на желаещите реално да се изолират от обществото в такъв момент. Властта и "бизнесът" държи да се ходи на работа до откат, за да "не ви плащам болничните". GP-тата "преглеждат" по телефона и ти казват, че нищо ти няма и да не се коркаш. Еми няма как да стане така тази работа.

• Upvote 6
Rise of Thunder

Онзи ден ходих до личната. Жената каза следното нещо "Това е просто грип. Тези смъртни случаи са на хора, които са над 60 и имат някакви други проблеми, например сърдечни. С нищо не е по - страшен от другите грипове." Просто жалките драскачи си нямат друга работа и всяват излишна паника. 

• Upvote 2
HEIDENREICH
16 hours ago, Radox said:

Ибане и рикия е спасението, чуек ...

Освен Lita fan и Djambazov всички сме девственяци чуек. :( 

• Thanks 1
  • Haha 1

44 minutes ago, Rise of Thunder said:

Онзи ден ходих до личната. Жената каза следното нещо "Това е просто грип. Тези смъртни случаи са на хора, които са над 60 и имат някакви други проблеми, например сърдечни. С нищо не е по - страшен от другите грипове." Просто жалките драскачи си нямат друга работа и всяват излишна паника. 

Щом личната го е казала, значи е така, тези жалки епидемиолози от цял свят само ни лъжат.

47 minutes ago, Rise of Thunder said:

Идеята е да се ограничи разпространението на вируса. Ти ако ще го изкараш леко, при бабата, с която си се разминал в магазина, последствията вероятно ще са фатални. Хубаво е ние, като едно общество, да се грижим и за околните, а не само за себе си.

• Upvote 1

На мен лично една карантина 2 месеца да си седя вкъщи ще ми дойде добре.Без работа, без пари,без задължения.Ще си ям хляб с кисело мляко,компот, сирене и по цял ден ютуб,FM,EWR като добрия стар 10ти клас!!!!

9MLnN5Y.gif

Rise of Thunder
1 hour ago, YoTheReal said:

Единственото забавно е да чета поста нa @Loop и баш под него, директно този на @Rise of Thunder.

Забавно ти е, щото журналистическата ви клика пише глупости под път и над път. 

Иначе ме кефи като BWC намери друго, от което разбира изключително много. Естествено залозите, кеча, жените и колите не остават по - назад. 

Хаки, не съм казал, че епидемиолози от цял свят лъжат. Но жената е лекар и предполагам знае малко повече от всички нас. 

Edited by Rise of Thunder
47 minutes ago, hacky said:

Щом личната го е казала, значи е така, тези жалки епидемиолози от цял свят само ни лъжат.

Ам много ясно е, чуек.. Те тез са платени от фармацевтичната мафия да говорят нарочно глупости, да им купуваме боклуците! МАФИЯ!!!

• Like 1
  • Haha 2

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

Ето ги най големите малоумници - казват да се избягват места с много хора , а те се юрнали да пазаруват все едно е края на света. 200 човека се наредили един до друг - мед. Един болен да има тука и ....

84118788_681752612564599_1568396939806900224_n.png?_nc_cat=100&_nc_sid=b96e70&_nc_oc=AQkP6EOMqYogzIAi5ELJPw8XvtnFERM8epBVs36Zta8uHG_fjhe0DTDthcDy0IE0CE0&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=967dd492b35244a9275d28582d30b970&oe=5E90A3D0

Edited by Dudley
  • Haha 1

Малко инфо по темата, за който му е интересно. Иначе жалко, че Китай не е взел мерки, при положение че от години са знаели как тези пазари са инкубатори за подобни вируси. Не помогнаха и репресиите които упражняваха и продължават да упражняват върху хората които се опитваха да алармират и да информират за ситуацията. В момента изчезват и китайски журналисти.

• Upvote 1
StoneColdFaN

Поне един плюс на нашите малоумници в политиката, че веднага обявиха извънредно положение при 23-ма болни. А не като тия в Италия - да се осъзнаят чак след 15 000 болни. Тука ако се заразят 15 000 души, ще настане анархия.

• Upvote 3
The Olimpic Hero

Хората тотално откачиха. Днес по магазините е нереална лудница. Брутални опашки, служителите буквално не можеха да сварят да зареждат рафтовете. Имаше един човек с две, не една, две колички, пълни до горе с всякакви продукти, каквито се сетите, едвам едвам ги буташе до касата. В магазин "Болеро" на Ботева, бургазлии го знаят, преди малко имаше 20-30 човека отвън, а вътре не можеше да се влезе, толкова беше претъпкано. Един от най-купуваните продукти е тоалетната хартия, нямам никаква идея защо. В магазина за месо пък един мъж преди мен си купи 8 пакета сирене, всякакви меса и т.н. и сметката му беше 218 лева. В аптеките всички витамини са свършили. Та стадният инстинкт е факт. За мен това вече е прекалено и няма много смисъл. Отделно и на тея луди опашки до теб има множество хора, пак можеш да се заразиш, както се казва.

Иначе като изключим презапасяването, напълно одобрявам всички мерки, които бяха взети и забраните, които са наложени. Затварянето на училища, университети, дискотеки, барове, кафенета. Това е правилното. Тук изобщо не говорим за политика, партии и т.н, който и да беше на власт трябваше да го направи.