Jump to content

Мафия 4

The Olimpic Hero

Recommended Posts

Just now, baikiro said:

Не и на ден 1. Трябва да със сигурност да изгоним някой за да може да се завърже някакъв voting pattern. Не си заслужава да загубим ден 1 ако наистина се окаже, че Химлер има safety net. Него винаги може да пробваме да го думнем в по-късен етап от играта. 

И понеже трябва да изгоним някого, тръгна срещу човек, който не е писал досега в темата? :rolleyes:

2 minutes ago, neshev said:

И понеже трябва да изгоним някого, тръгна срещу човек, който не е писал досега в темата? :rolleyes:

Да и обясних защо? 

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

1 minute ago, baikiro said:

Да и обясних защо? 

Нима не осъзнаваш, че ако има играч, който не е активен, Olimpic ще го изгони? 

Или, че на този етап, няма как MJ23 да бъде елиминиран с граждански вот, което прави вотът ти безсмислен?

Да не говоря, че принц не би играл като Himler по редица причини.

Общо взето, доста странни тези и ходове от теб. 

8 minutes ago, Himler said:

Е то е ясно,че няма всички мафиоти да реагирате по еин и същ начин.Все пак за разлика от нас,мафиотите имате привилегията да имате общ чат, с който може да си измисляте стратегия,както е може би  случаят с тези ваши отговори към мен Също така и в първият ти пост се опитваш да убедиш хората,че не си мафиот.

Нешев също ми идва много агресивен към мен, което засилва подозренията ми към него 

А иначе бих искал да направя призив да се разберем да изгоним някого,защото мафиотите не трябва да печелят време. Ако няма да е луп,нешев и фарест ми се струват добри опции,но ако мнозинството реши някой друг,съм съгласен  да гласувам за него който и да е 

Айде братле, ако си смениш гласа на Нешев ще гласувам и аз. ;) 

jlny.gif

Just now, seekstah said:

Айде братле, ако си смениш гласа на Нешев ще гласувам и аз. ;) 

Нека да изчакаме и другите да си кажат думата и тогава евентуално ще реша да номинирам някого,За сега си оставам за луп.

The Olimpic Hero

@Himler, това "Оставам си за Loop" как да го чета. Гласувал ли си против него или не?

Всякакви такива: "Мисля да гласувам", "Стрелям на посоки", няма да ги приемам.

Единственият начин за гласуване е категорично в пост да се напише: "Гласувам за Някого", Номинирам Някого".

Ами не @neshev. Предпочитам да махнем някой, който се спотайва и не знаем нищо за него. Защо това да е съмнително? 

На мен ми е съмнително, че защитаваш неактивен играч.

С други думи в момента за мен Химлер е по-полезен от MJ23. 

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

Ами не @neshev. Предпочитам да махнем някой, който се спотайва и не знаем нищо за него. Защо това да е съмнително? 

Тук не говорим за съмнение. Аз имам добра представа каква ти е ролята. 

Просто тези ходове са малко слаби за мен. Но, всеки си играе както си прецени. :)

Здравейте и от мен! Доста легенди на форума и силни участници в този сезон на мафия! Ще е приятно да се играе. 

Дотук ми харесаха анализите на Нешев и Енеми. Мисля да играя с тях, ако случайно нещо не се обърка. 

Лууп го мисля за гражданин. Играе различно от сезона когато беше мафиот. Естествено винаги има съмнения за него защото е доста силен играч, но засега оставам с такова впечатление.

Just now, neshev said:

Тук не говорим за съмнение. Аз имам добра представа каква ти е ролята. 

Просто тези ходове са малко слаби за мен. Но, всеки си играе както си прецени. :)

Хахаха и каква ми е ролята? Кажи спокойно. :)

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

2 minutes ago, baikiro said:

На мен ми е съмнително, че защитаваш неактивен играч.

С други думи в момента за мен Химлер е по-полезен от MJ23. 

Аз пък си мисля, че Химлера е по-безполезен...

@Himler

Сорка бате, ама ти даже не си номинирал Лууп, а само стреляш рандом име... :D Такава шматка беше и по-предния сезон! Смятай първия ден те защитавах, макар че до последно стоях и се чудех дали да не съм последния гласувал да те елиминират, заради ония писаници в чата... Така се офилмарих, че Нешев те беше номинирал защото мафиот и в крайна сметка и 3мата(мирни граждани) си заминахме! Сега с тази номинация сам носочи вниманието на всички върху теб, а и на мафията срещу някои по-добри и логични играчи....

Номинирам Himler

jlny.gif

Хахаха и каква ми е ролята? Кажи спокойно. :)

Играта е дълга и ще се разбере.

На този етап, мисля, че написах достатъчно и не би трябвало да има съмнение какъв съм. Друго вече по-скоро ще помогне на мафията. 

При така развилата се ситуация и понеже не гарантирам колко ще влизам до 23:00, и аз номинирам Himler.

Съжалявам, в началото на деня неслучайно казах, че едва ли е мафиот. Не се жегнах или нещо подобно от това, че ме взе на мушка, за напълно нормално го считам в играта и не съм от сърдещите се, но така и не видях адекватен аргумент от него за мен, а напротив - едно продължаващо и продължаващо натискане. Дори и други като го питаха за аргументи, пак не получихме отговор. Продължавам и да съм на мнение, че да не гоним никого е грешка. По-добре мен да изгоните, отколкото никого, пак го казвам.

The Olimpic Hero

Himler - 4 гласа (NiaJax>2kantara, neshev, seekstah, Loop)

MJ23 - 1 глас (baikiro)

Farest - 1 глас (Dudley)

Химлер насъбра гласове, което значи, че поне имаме някаква насока, не е съвсем заплетено, той в крайна сметка беше първия забелязан със странна игра. Ако си тръгне, поне няма да е празен деня. За да извлечем максимална информация в момента, трябва да го изгоним. Единствения човек, който го защитава усилено е байкиро, което при разкритие на евентуалния мафиот Химлер ще обясни много. Байкиро се е хванал за MJ23, което е най-лесната игра, която мафиот може да играе в момента - дава оправданието за неактивния. По-добре да дадем шанс на MJ23, може да бъде полезен като дойде, ако беше мафиот според мен щеше вече да е тук. Йо също има странна игра засега, желанието да не изгоним никого днес ми е много съмнително.

Глас от мен за Himler.

Както е тръгнало ще трябва да си сменям гласа само за да изгоним някого. Не можах да поведа гласове срещу неактивен играч както си надявах. 

Ако MJ23 не пише изобщо и ние го оставим жив ще бъде голяма излагация и може би най-голямата гражданска издънка по време на ден 1 от началото на играта в бвц. А издънки имаше много... 

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

2 hours ago, Loop said:

От сега казвам, че до последния момент на игровия ден няма как да съм активен (отнася се за всички дни), така че ще номинирам в по-ранните часове на вечерта при всички случаи. Поне очаквам ако днес не бъда изгонен от гражданите и мафията да не ме изгони през нощта, защото няма смисъл да ме отстреля ако обирам вот през деня. То това се отнася за всеки гражданин с номинации де.

Този абзац лично мен ме притеснява. Поради две причини:

1. Loop игра перфектно като мафиот, но никога не беше поставен пред сериозна опасност и пишеше по пост-два на ден, без да се набива на очи. Може би ако бе въвлечен в някаква въртележка от обвинения, щеше да играе далеч по-атрактивно и да се опитва на всяка цена да се измъкне от подозренията на останалите. Както прави сега. В първия сезон, когато той беше мирен гражданин отново пишеше най-много по пост-два на дневен период и се стараеше да не изпъква. В тази игра всеки трети пост е негов и на места проличават непривични закономерности.

2. Ако днес не бъде изгонен, той няма да бъде изгонен и през нощта, по негови думи. Защо си мисли, че може да бъде изгонен и защо предполага, че изобщо ще има някакъв концентриран вот срещу него при положение, че един от тримата аутсайдери(нищо лично към Химлер, може би е нарочен заради първи сезон) единствено го атакува. И никой реално не е гласувал срещу него. Вероятно се надява някой все пак да гласува против него, но гласовете за Химлер да надделеят в крайна сметка. Подсигурява се и че няма да бъде изгонен през нощта, защото... ако теорията ми е правилна, няма как да бъде изгонен, понеже не е гражданин, а ще се оправдае, че мафията го е оставила и е имало гласове и срещу него.. Много, много странен абзац, без да има сериозна опасност пред него, за да тръгне да играе ва банк без причина.

Нешев също играе прекалено нападателно и не допуска възможността Loop да се окаже мафиот в крайна сметка. Той каза, че няма да си промени гласа при никакви обстоятелства. И то по време на първия дневен период. Няма как да е толкова сигурен в каквото и да било, независимо дали има роля или не. Играта стартира по перфектния начин за нас, гражданите - ако изхвърлим някой от подозрителните играчи и той се окаже мутра, много лесно можем да хванем и останалите. Трябва да се насочим към силните играчи. Химлер в момента не е заплаха за никого, по-скоро е обратното - лесно може да бъде изхвърлен по всяко време и може би заради това някои хора решиха, че е перфектна първа жертва. Случвало се е и в предишен сезон. И няма да ни отведе до друг мафиот, защото никой не го защити.

Имам въпрос към @The Olimpic Hero: Неактивните играчи кога ще бъдат изключени от играта, защото има двама играчи, които не са написали дори мнение? Може би си имат друга работа или просто не им се играе, но е неприемливо да има "духове" в играта, които през цялото време са неактивни.

• Upvote 3

"You think I'm crazy, but I've lost my senses...

The world will finally learn the truth!

You... you wouldn't understand cause you don't know who I am

I'm the wonderman! I'm gonna prove them wrong

I'm gonna take a stand! I'm the wonderman" 🦹‍♀️

Дъ Беста и Лууп ще останете още 2-3 дни, развивате си интересна вражда. Давайте по-сериозно, цъквайте си по някое вотче, нали всички се кефят на теорията че "трябва да се гласува първия ден". Може и да се променя гласа, на мен ми е все едно, няма как някой да се разкрие първия ден, освен ако не е нарочно. Стрелянето на посоки не ме кефи, но и не ме радват глупаво нелогични неща, дори и от граждани. В крайна сметка при заформяне на рандом вражди заради някаква глупост, печели само и единствено мафията...

jlny.gif

От това което вече изчетох, определено мненията на neshev са ми лек филм, но това е важало за всички сезони в които той участва.:D Така че не съм сигурен какво да мисля за него поне на този етап, но и такива криптирани постове от типа "знам ти ролята", или "ще играя с вас, вие си знаете кои сте" не ми помагат и са ми леко странни, което може и да е опит за провокация или някаква стратегия от негова страна, но определено когато ги чета ме карат да се чудя какво точно цели.

MJ или му е през хуя за играта, или наистина нямам идея защо не се включва, след като вече така или иначе беше насочен хийт срещу него. Логично е най-накрая да се появи и да опита да се защити, но не го прави. Към този момент остава един от хората срещу които бих гласувал, защото не харесвам играчи които смятат да се крият, а освен това играта му в предишни сезони никога не ми е помагала да се ориентирам, дори когато е гражданин.

Himler е един от играчите в които едва ли някога ще мога да съм сигурен дали е мирен гражданин, защото играта му винаги е била нестандартна и трудна за разчитане. В края на деня обаче ще го поощря дори само заради това, че играе толкова агресивно от самото начало, нещо в което принципно бих могъл да се припозная и няма да го номинирам днес. Хората с които съм обсъждал вижданията си за играта знаят, че съм фен на атрактивната игра и се радвам когато някой играе по този начин. Ще продължавам да следя играта на Химлер с едно на ум, но не мога да се съглася с мнението на neshev, че той неминуемо има роля на кръстник или принц. Виждам ли го като възможен вариант? Може би. Но също така, според мен ако той е кръстник, няма да тръгне да парадира с грандомански постове с които да насочва вниманието към себе си от самото начало на играта, защото ще е прекалено лесно по този начин да бъде таргетиран твърде рано от мирните граждани. Всъщност очаквам подобно на когато беше шериф, ако има специална роля, Химлер да бъде доста по-прикрит.

Искам да видя повече от MJ, Bobotsi, Yo и NiaJax. И за да ви мотивирам допълнително, казвам че ще гласувам за един от вас ако не си стегнете задниците и не се включите по-активно в играта.

The Olimpic Hero

Himler - 5 гласа (NiaJax>2kantara, neshev, seekstah, Loop, Chocho95)

MJ23 - 1 глас (baikiro)

Farest - 1 глас (Dudley)

Моля да ме поправяте, ако виждате някакви грешки при смятането или гласуването. Ще ви бъда благодарен.

6 minutes ago, baikiro said:

Както е тръгнало ще трябва да си сменям гласа само за да изгоним някого. Не можах да поведа гласове срещу неактивен играч както си надявах. 

Ако MJ23 не пише изобщо и ние го оставим жив ще бъде голяма излагация и може би най-голямата гражданска издънка по време на ден 1 от началото на играта в бвц. А издънки имаше много... 

За MJ23 в момента не знаем нищо. Нито е имал интеракции с някого, нито нищо. С изгонването му няма да получим никаква информация и ще е ден, в който все едно не сме направили нищо. Даже губим играч, който утре (или може би дори днес) може да дойде и да бъде полезен. Kакто вече казаха, ако няма да е активен занапред, така или иначе ще е хубаво да има намеса от страна на водещия и евентуално да влезе резерва, която да го замени.

В същото време Химлер е от най-основните играчи в момента. Ако се разкрие, че е мафиот веднага ще излязат налице кои може би са колегите му и кои са мирните граждани.

15 minutes ago, The Best said:

Химлер в момента не е заплаха за никого, по-скоро е обратното - лесно може да бъде изхвърлен по всяко време и може би заради това някои хора решиха, че е перфектна първа жертва. Случвало се е и в предишен сезон. И няма да ни отведе до друг мафиот, защото никой не го защити.

Байкиро го защити, не директно, но по тънък път. Като цяло в момента има два ''лагера'', които се създадоха непосредствено - Лууп и Нешев срещу Химлер, Байкиро и хората, които не искат да гласуват. Имам някаква филмираща теория, че мафиотите може да са Химлер, Байкиро, Йо и някой измежду Бест, Бобоци (който незнайно защо изобщо не е активен, в сравнение с предните сезони) и Дъдли ( който също като Йо не искаше да гласува). Ако изгоним Химлер и се окаже, че е мирен гражданин, ще можем да повярваме на тези хора и да се насочим към другите, които подадоха вота към Химлер и станаха съмнителни в началото, като Лууп, Нешев. Ако сега изгоним някой неактивен, това няма да доведе до нищо и същите съмнения ще ги има и следващия кръг.

4 minutes ago, Chocho95 said:

За MJ23 в момента не знаем нищо. Нито е имал интеракции с някого, нито нищо. С изгонването му няма да получим никаква информация и ще е ден, в който все едно не сме направили нищо. Даже губим играч, който утре (или може би дори днес) може да дойде и да бъде полезен. Kакто вече казаха, ако няма да е активен занапред, така или иначе ще е хубаво да има намеса от страна на водещия и евентуално да влезе резерва, която да го замени.

В същото време Химлер е от най-основните играчи в момента. Ако се разкрие, че е мафиот веднага ще излязат налице кои може би са колегите му и кои са мирните граждани.

Байкиро го защити, не директно, но по тънък път. Като цяло в момента има два ''лагера'', които се създадоха непосредствено - Лууп и Нешев срещу Химлер, Байкиро и хората, които не искат да гласуват. Имам някаква филмираща теория, че мафиотите може да са Химлер, Байкиро, Йо и някой измежду Бест, Бобоци (който незнайно защо изобщо не е активен, в сравнение с предните сезони) и Дъдли ( който също като Йо не искаше да гласува). Ако изгоним Химлер и се окаже, че е мирен гражданин, ще можем да повярваме на тези хора и да се насочим към другите, които подадоха вота към Химлер и станаха съмнителни в началото, като Лууп, Нешев. Ако сега изгоним някой неактивен, това няма да доведе до нищо и същите съмнения ще ги има и следващия кръг.

А да си чувал,че по-добрите играчи реално могат да блъфират и да гледат да те объркат точно по този начин? Не е толкова лесно както си го мислиш 

@Chocho95 как може да кажеш, че няма да получим инфо ако изгоним MJ23? Това е единствения начин да получим инфо от него. От Химлер получаваме постоянно, защото той пише и влиза в интеракции с други играчи.

Ако не изгоним MJ23 по време на ден 2 за него ще знаем същото, което знаем и сега. Абсолютно нищо... 

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

2 minutes ago, The Olimpic Hero said:

Моля да ме поправяте, ако виждате някакви грешки при смятането или гласуването. Ще ви бъда благодарен.

Spoiler

vWhCIP4.gif