Jump to content

Deontay Wilder vs Tyson Fury II - 22 февруари

Recommended Posts

Имаше някакви слухове, че третият мач е с договорка 60 - 40 за победителя от втория. Ако има категоричен победител (нокаут или сериозна доминация), аз не виждам причина за реванш. 

Фюри е най-талантливия боксьор в момента, но несериозността му му изигра лоша шега. Уайлдър пък има силен удар и има силен инстинкт към нокаута. Първия мач буквално Фюри го направи смешен, но пък Уайлдър го свали. Не знам каква и прогноза да дам за мача защото всичко е различно от първия мач. Но шоуто е гарантирано

Прибързано отписахте бай мангал. Унищожен Уайлдър, велик Фюри. Абсолютният номер едно в тежката днес, Джошката и Бионсе да си се бият за второто място.

• Upvote 2
brayan_lotusrenault

Не харесвам изобщо Fury, но на черното не мога да кажа бяло, заслужена победа след доминация в целия мач, очаквах рефера да спре мача още след първия нокдаун, не знам какво му стана на моя човек, първата минута що годе беше добре за Wilder, но джипсито му взе страха и след първия нокдаун насра и като цяло след това нямах надежда за обрат.
Честито на феновете на Fury, напълно доминантна, заслужена и безспорна победа, показа, че наистина трябва да бъде считан за фактор в WH дивизията.

п.п -Сега е момента най-крайните феминистки да обявят Fury за сексист след тоя епичен ентранс. :D

Edited by brayan_lotusrenault

tumblr_mt5clbqDxW1shmud4o1_400_zpspgav4j

neshev

В случая съм много доволен, че греша. Fury беше излязъл за победа и нямаше странични фактори, които да го афектират.

Както и в първата битка, Fury беше с класи над Wilder като боксьор, но този път изглеждаше по-фокусиран и гледаше да вкарва повече сила в ударите и да го натиска в клинчовете. Подобна стратегия, която направи Wladimir Klitschko толкова ефективен дълги години наред. Помогна и пръснатото тъпанче на Wilder, което изглежда тотално го обърка и му наеба баланса и координацията. За подобна контузия трудно можеш да се подготвиш и Wilder не успя да се върне в битката. Мисля, че резонно хвърлиха кърпата. Wilder може да обърна всяка битка, но в тази ситуация нямаше какво да направи. Все пак може да му се отдаде заслуженото, че издържа толкова време, но класите бяха видими.

Съмнявам се да иска реванш. Предполагам ще натрупа няколко победи с нокаут, ще използва контузията като оправдание и в края на 2011 ще се позиционира за нова голяма битка. Все още смятам, че решението му да не подпише с DAZN и да се бие с Joshua, беше грешка. 

Fury се доказа като изключителен боксьор и натрупа сериозно резюме. Битка с Joshua би била доста интересна, но сме доста далеч от нея. Сега Fury ще направи няколко подгряващи битки с хора от ранга на Baby Miller и за лятото на 2021, ако всичко се развие по план, може и да го видим срещу Joshua.

Реферът беше скандален, btw. Свиреше изцяло в полза на Wilder, даже стана жалко на моменти. 

HEIDENREICH

И мен ме подразни реферът. Вярно Фюри вкара няколко тупаници в тила, но Уайлдър също не се подчиняваше на команди и трябваше да му се отнеме точка  даже и по-рано.

Нешката ми вкара съмнение , но трябваше да обърна по-голямо внимание на подготовките им за мача- негрото помпа в салона, мангалът лиже путки. Винаги човекът вложил повече усилия бие. 

Бях сигурен в победата на Фюри. Това е най-добрият боксьор в момента и то с класа над Уайлдър и Джошуа. Ето това е истински шампион, знаеше колко силно удря негрото, но без никакъв страх влизаше на размени и понасяше ударите. Демонстрира невероятен тайминг и движение по ринга. Наложи темпо, на което Дионтей не можа да издържи. 

Уайлдър е доста прехвален, разчита главно на дясната си балтия и височината си, другите компоненти от играта му са посредствени. Това си пролича и в двата мача с Фюри.

THE ENEMY
19 hours ago, THE ENEMY said:

Всички сме фенове и обичаме да идолизираме любимците си, търсейки оправдания за провалите им и преекспониращи постиженията им, което може би е ок...

Та и аз така.:D

Но няма как този удар който еба тъпанчето на Уайлдър, да не окаже огромно влияние върху битката и за мен оставя съмнения дали е редно толкова строго да съдим Дионтей. Факт е, че го има като част от рисковете на спорта да се получи подобно нещо, но също така, получил подобно нараняване, това вече прави геройство дори само да стоиш на два крака и да се бориш да останеш в битката. Не случайно Уайлдър залита и пада толкова пъти, като ми се стори имаше такива случаи в които дори не беше нацелен при падането.

Но е факт, че Фюри изигра страхотен мач, тактитката му действаше безотказно през цялото време, като успяваше да държи тежките удари на Уайлдър на достатъчно разстояние, нанесе му съответно такива с които му взе страха, успя да го нацели и с удара с който нанесе поражението на тъпанчето и в крайна сметка заслужено спечели.

BAITO6O

Един може би късметлийски удар и нещата бяха ясни на къде отиват. Иначе преди това нещата си вървяха напълно очаквано, освен по-агресивният Фюри малко неочаквано.  Както би казал един виден фен " Спукано тъпанче и всичко си е*а п*!ка!а майчина". То даже да го беше по-силно бутнал с ръка и тнк Уайлдър пак щеше залитне и падне. 

Много голям Тайсън Фюри! Явно изборът му да остави новия си треньор и да се върне при стария е оказал влияние, защото представянето му нямаше нищо общо с това от последния му мач.

[b]Thank you EDGE! [/b]

И аз съм много изненадан от резултата. За мен срещата беше 50-50, но вярвах, че ако Фюри бие, то ще е по точки и благодарение на клинчове и не особено атрактивен бокс. Истината е, че от първия рунд Циганина си влезе здравата и въпреки, че отнесе няколко балтии, стоеше по-добре на ринга. В началото не обърнах кой знае какво внимание на кръвта от ухото на Уайлдър, защото реших, че са се раздрали при някой от клинчовете или нещо такова, после чак видях, че му е гръмнало тъпнчето. Със сигурност това променя мача коренно, но в крайна сметка се е случило по време на боя, така че не отнема нищо от победата на Фюри.

И за другото сбърках - въпреки доминантната победа на Тайсън, искам да видя реванш. Ще е любопитно да се види как би се справил Уайлдър, ако е без подобна тежка травма като спуканото тъпанче. 

Ако реваншът не се случи ... е, по принцип сега му е времето на Фюри да изкара някой и друг лев като шампион, че последния път не можа :D Не съм сигурен дали Дилиън Уайт не се води задължителен претендент - с него няма да е лек мачът. Ако ли не, убеден съм че Голямото бебе :ph34r: винаги е на разположение да изяде пестниците, както и Анди Руиз и един куп други дебеланковци. Иначе за мач с Джошуа не ми се мисли какви преговори ще паднат сега баш. 

Задължителен е Уайт, но и това се водеше задължителна защита, така че следващата такава, когато Уайт ще може да си предяви претенциите, би трябвало да е за догодина. Освен ако Фюри сам не пожелае да му даде шанс по-бързо.

Това със спуканато тъпанче официално ли е в крайна сметка? Едно е как изглежда, друго е как е в действителност. С оглед на категоричния изход, трети мач е излишен в момента, но по-добре това, отколкото нещо от сорта Фюри-Милър и Уайлдър-Чарлз Мартин.

Brock_Lesnar

Fury си заслужи победата по безапелационен начин. По принцип и аз го смятах за фаворит, но малко се разколебах в дните преди мача заради по-голямото му тегло и това, че прочетох, че пак ще се отдаде на курви и кока. Двамата се хвърлиха в здрав бой още от първия рунд и Tyson Fury държеше здраво юздите през цялото време. Победи Wilder с голямо надмощие, дори бих отишъл по-далеч и бих казал, че го "разкри", след като не му даде почти никакъв шанс. Заслужена победа за Fury, а Joshua да трепери - предполагам обаче, че няма да се срещнат в близко бъдеще. Сега важното е Gypsy King да остане здраво стъпил на земята, да не се отпуска и да не се забърква в скандали, а да се готви за следващия мач. Имам и големи надежди, че може да го видим на WrestleMania, след като тук не претърпя някакви аркада или контузия.

r-960-600-diontej-uajldyr-tajsyn-fiuri.jpg

• Upvote 1

Lesnar vliza i Cena se nasira.gif

Класика от миналото: Jericho vs Benoit 🇨🇦 vs 🇨🇦

Най-добрите вражди на Kurt Angle в WWE:

vs Edge  vs Benoit  vs Triple H  vs Eddie  vs HBK  vs Austin  vs Cena  vs Lesnar  vs The Rock

Най-доброто за годината от WWE:

2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020 NEW!!!

tker 17-0

Убедителна победа за Фюри, която на моменти приличаше на боксова лекция. Ограничи Уайлдър до много малко, контролираше нещата, а след попадението в ухото, изглеждаше почти спечелил. Бившият шампион също заслужава респект, защото след третия рунд видимо не беше на 100%, но се задържа доста време и ако не бяха спрели мачът, можеше да изкара още, макар и пак да беше загубил, или дори нокаутиран. Джошуа едва ли ще иска скоро мач с Фюри или Деонтей. Той търси наглед по-леки съперници и Кобрата изглежда подходяща "жертва" за напомпване на балона. Иначе, колкото и по принцип да не съм надъхан за появи на некечисти на КМ, няма да отрека, че Фюри с титлата на КМ, би била култова гледка. Даже няма нужда да е в мач. Може да ступа някой непотребен мидкардър, да го насоли малко и да си ходи.

neshev
9 hours ago, VSB said:

Това със спуканато тъпанче официално ли е в крайна сметка? Едно е как изглежда, друго е как е в действителност.

Твърди се, че е имал 2 см аркада в ухото, а не спукано тъпанче или счупена челюст. 

• Upvote 1
neshev

И да беше тъпанчето, пак не е голямо оправдание, защото идва след удар. Не е като да се е подхлъзнал в банята. :lol:

Ще е интересно как ще се върне Wilder. След такива загуби си проличава кой къде е като боец. Пък и самите му битки ще са още по-интригуващи, защото опонентите му ще се опитат да го сдухат.

Единият от треньорите на Уайлдър не бил съгласен да се хвърля кърпата :lol: Тия хора не знам с кой акъл го пуснаха да излезе на ринга в седмия рунд изобщо. За втори път го гледах мача днеска - Уайлдър спокойно можеше да му хвърлят кърпата още по средата на 6-тия рунд и нямаше да е грешка. Отнесе сума ти чисти удари докато едвам се държеше на крака човекът. Ясно беше, че няма да спечели. 

3 hours ago, neshev said:

Ще е интересно как ще се върне Wilder. След такива загуби си проличава кой къде е като боец. Пък и самите му битки ще са още по-интригуващи, защото опонентите му ще се опитат да го сдухат.

Да видим на първо време ще активира ли клаузата за трети мач или ще реши да си почине и да се пусне с някой по-лесен противник.

На мен Уайлдър не ми прилича на човек със слаба психика, но пък досега не е губил и ще видим. Съмнявам се, че веднага ще се хвърли на Фюри, предполагам, че няколко джабронита ще отидат в болница и след това ще се търсят топ битки. 

Дионтей Уайлдър няма нараняване на тъпанчето на ухото от двубоя с Тайсън Фюри, който загуби с технически нокаут в седми рунд.

Причината за кървенето в ухото на вече бившия шампион на WBC е разкъсване на ушната раковина, уточни мениджърът на американеца Шели Финкел.

Веднага след двубоя с Фюри Уайлдър е трябвало да отиде в болницата, но той е зашит директно в съблекалнята и в резултат на това не се е наложило да бъде хопитализиран.

Отсъствието му от пресконференцията се дължи на факта, че той е бил подложен на интервенцията от страна на лекарите, а в същото време тестовете на WADA са отнели повече от необходимото време, уточни Финкел.

Deontay Wilder reportedly has confirmed that he WILL be exercising his rematch clause for a summer trilogy rematch against Tyson Fury.

Edited by gboy

neshev

Костюмът му е натежал. :lol:

“I was only able to put it on [for the first time] the night before, but I didn’t think it was going to be that heavy. It weighed 40, 40-some pounds with the helmet and all the batteries. I wanted my tribute to be great for Black History Month. I wanted it to be good and I guess I put that before anything.”

Уайлдър искал да уволнява човекът, който хвърлил кърпата. Трябвало било да го изнесат на щита му :blink:. Тоя вярно е малоумник, ако ги мисли тези тъпотии, дето ги казва. Марк Бреланд направи точно това, което трябваше, след като видя, че Тайсън му нанася удар след удар. Нокаутът беше въпрос на време, а като го знам Циганина, имаше да го бие до откат, преди Денотей да не рухне най-накрая. Толкова ли държи да се напикава нощем, като стане на 50   :unsure:

Най-много се дразня, като някой започне да говори как мачовете били спрени предварително, как трябвало да оставят еди кой си да се съвземе на ринга и прочее. Щом си се докарал до там, че съдията да спре мача - да го духаш. Никой не е длъжен да гледа как те убиват от бой и да носи отговорност за това. А пък щом си се докарал до там, собствените ти хора да хвърлят кърпата - хептен трябва да си траеш.  

За мен Уайлдър изобщо не трябваше да излиза седмия рунд, а съдията беше длъжен да спре срещата точно тогава, когато хвърлиха кърпата от ъгъла му. И вярвам, че щеше да го спре така или иначе. Седми рунд, два нокдауна, седиш в ъгъла и поемаш чисти удари - не виждам причина да не се размахат ръцете. 

• Upvote 4
  • Thanks 1