Jump to content

Мафия 2.5 - MARRY EFFIN XMAS!

neshev

Recommended Posts

Не можете и ден без Мафия? Предпочитате да прекарате новогодишните празници във форума? Мафия-новобранец сте, който се чуди как се играе играта? Или пък сте ветеран, който няма търпение да размаже n00b-овете?

Това е сезонът за вас. :happy:

Понеже следващият основен сезон ще е чак догодина, а има една седмица дупка, реших аз да организирам някакъв мини-сезон. Понеже съм шефчето, аз определям правилата. Пък ще видим дали са удачни за форумната среда. Демек ще сте нещо като опитни зайчета. :lol:

Формат (24 часа дневна/24 часа нощна фаза):

3x Мафиота
1x Ренегат*
9x Мирни Граждани

Ренегатът е мирен гражданин. Той има правото да елиминира един играч през нощната фаза. Вотовете на ренегата са неразличими от тези на Мафията. Демек, ако има двама изгонени в една нощ, няма да бъде обявено кой вот е на Mафията и кой е на ренегата. :happy:

Механики:

• Мажоритарен вот от Ден 2 нататък. Щом необходимият брой гласове е достигнат, денят автоматично ще приключи.
  • Гражданите печелят, когато всички мафиоти са елиминирани от играта.
  • Мафиотите печелят, когато броят им се изравни с този на гражданите (3 на 3, 2 на 2 или 1 на 1)
  • Мафиотите могат да си комуникират само през нощната фаза.
  • Мафиотите трябва да излъчат 1 човек за изгонване през нощната фаза. Ако не успеят, един гражданин, на случаен принцип, ще бъде изгонен.
  • Когато играч бъде елиминиран, ще бъде обявено единствено дали той е мафиот или мирен гражданин. Специалните роли ще бъдат разкрити след края на играта.

Записване на ЛС или в темата (11/13)*:

@Brutalnia

@THE ENEMY

@hacky

@MJ23

@prenti

@YoTheReal

@Farest

@seekstah

@Bobotsi

@NiaJax>2kantara

@The Best

* Първите 13, които се запишат, ще участват в играта. Минимумът, който е нужен играта да се проведе, са 10 играчи. Ако не съберем толкова, здраве и щастие. :happy:

Записвам се.

Ще има ли доктор и/или шериф?

К*Р  ЗА КВИНСИ  МЕНТЕТО  ПРОМЕС  И  ВСИЧКИТЕ  МУ  ПОСЛЕДОВАТЕЛИ  И  ФЕНОВЕ !

DELETE !  DELETE !  DELETE !

12 minutes ago, Brutalnia said:

Ще има ли доктор и/или шериф?

Не. Ролите са тези, които съм посочил. Вече, ако съберем по-малко играчи, ще има корекции в броя мафия/граждани. :) 

2 minutes ago, hacky said:

Записвам се, значи ренегата цели гражданите да спечелят.

Да, ренегатът е мирен гражданин. Неговата цел е да елиминира мафиотите. Всяка нощ му се предоставя възможността да елиминира един от участниците в играта. Дали иска да използва това право е негов избор. :happy:

Слушах подкаста и се надъхах да спечеля тая джаброни мини версия  (като 24/7 титлата на вве). Бройте ме.

Ако мафията елиминира през нощта ренегата, а той е решил да убие някого в същата нощ, зачита ли му се действието?

К*Р  ЗА КВИНСИ  МЕНТЕТО  ПРОМЕС  И  ВСИЧКИТЕ  МУ  ПОСЛЕДОВАТЕЛИ  И  ФЕНОВЕ !

DELETE !  DELETE !  DELETE !

10 minutes ago, Brutalnia said:

Ако мафията елиминира през нощта ренегата, а той е решил да убие някого в същата нощ, зачита ли му се действието?

Да. :) 

The Olimpic Hero

Аз ще се върна в трети сезон. В оставащите дни от годината ще съм твърде нестабилен. Успех, момчета!

Аз пък тука щяхме се записваме, ама ми излезе една работа и няма да мога да бъда активен в играта. Ама за следващата врътка съм All in :)

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

Ха записвам се, щом Нешев ще е шефа, значи няма да е в играта и да ме номинира постоянно. :D 

jlny.gif

The Olimpic Hero
21 hours ago, neshev said:

Щом необходимият брой гласове е достигнат, денят автоматично ще приключи.

За мен това е ужасно правило. Играта трябва да се играе до последно, както ти казах и в подкаста - стратегия до абсолютно последния момент.

Все пак ще следя сезона с интерес. Не пречи да се пробват различни разновидности на играта, с които в крайна сметка да намерим най-доброто.

22 minutes ago, The Olimpic Hero said:

За мен това е ужасно правило. Играта трябва да се играе до последно, както ти казах и в подкаста - стратегия до абсолютно послдения момент.

Абсолютно съм съгласен. Най-добрия начин по който можеш да поставиш някой под напрежение е да гласуваш за него дори и да не го смяташ за мафиот. По този начин той иска или не иска, ще се разприказва. Ако обясненията му са логични, винаги можеш да си смениш гласа. В тази вариация на играта това нещо не е възможно.

Аз също ще наблюдавам отстрани. Няма да участвам поради липсата на време по празниците и твърде многото ограничения в самата игра. Пожелам успех на участниците. 

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

7 hours ago, neshev said:

Още трима ще се намерят ли? :rolleyes:

bump?

Имате до 23:00 да се запишете. Ако ли не, играта ще е с 10 човека, но ще има лека поправка:

2x Мафиота

1x Ренегат | Четни нощи (ще може да използва правото си да елиминира играч през Нощ 2, 4, 6 и т.н.)
7x Мирни Граждани 

Аз се чудя дали да се запиша... харесват ми много новите правила на играта и смятам, че тя ще се реши за няколко дни. Няма да е особено времегубеща с този регламент и ще бъде интересно да се пробва. Януари и без това ще съм прекалено зает с лекции, работа, собствения си рожден ден и други странични занимания и няма да имам възможност да се включа в следващата голяма игра нито като водещ, нито като играч. Брой ме, пък в най-лошия случай ще съм с по един пост на дневен период при липса на време покрай празниците.

"You think I'm crazy, but I've lost my senses...

The world will finally learn the truth!

You... you wouldn't understand cause you don't know who I am

I'm the wonderman! I'm gonna prove them wrong

I'm gonna take a stand! I'm the wonderman" 🦹‍♀️

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...