Jump to content

nWo и Batista ще бъдат въведени в "Залата на Славата" през 2020!

neshev

Recommended Posts

MJ23

Онзи ден във Facebook ми излезе реклама - за 100$ получаваш поздрав от Великия Кали. Нещо както тук може да получиш от разни инфлуенсъри тип Вели Георгиева, Пешо пилота от Фермата,Марсол и Потката,както и всякакви други рекламиращи giveaway на епилации.

• Upvote 1
  • Haha 4
  • 2 weeks later...
neshev

С оглед на това, че трябваше да вкарат два класа на куп, мисля че се справиха доста по-добре. Ясно е, че без жива публика, без самите кечисти в нея, нещата няма как да са толкова грандиозни и разбираемо защо Batista се отказа, но въпреки това си маркнах като пич. Много добри видео пакети, речите бяха максимално опростени и нямаше монолози от по 30 минути.

Винаги ще има драма около това кой ще бъде вкарван и е факт, че целият WWE HoF е силно политизиран. Например, нищо против моя ИДОЛ

eks pak

, но като се сетиш за nWo, трима човека ти изкачат в съзнанието и

eks pak

не е сред тях. :D Но все пак се радвам за него, като нищо ще направи хеттрик като го вкарат и като соло кечист.

Та HoF-ът е по-скоро за самите кечисти, да им се отдаде някаква чест и за повечето си личи, че е голяма работа. Пък за хора като Davey Boy Smith, това се чакаше от доста време. На самият WM ще им се отдели внимание и дано догодина вече всичко е нормално и видим една подобаваща церемония. 

• Upvote 3
  • Haha 1
jobber91

Как лети времето, човек :wacko:

Spoiler

Моля някой да ми обясни защо X-PAC винаги се пише в спойлер таг ???

1.jpg

• Upvote 4
  • Like 1
nabonid

Аз като ценител на Старата школа много се израдвах на церемонията , особено речта на семейството на Булдога и огньовете на Кейн , ако не беше пандемията щяха да дойдат всички въведени , убеден съм , получи се добре 9/10

• Upvote 3
koleda321

След като тази година приеха в HoF моят all-time любимец - Kane, чувствам, че трябва да кажа няколко думи по тоя повод.

Kane е уникален случай. Той е Boba Fett на кеча. Обективно погледнато, след първите 5 години, демек след свалянето на маската си за първи път, не е постигнал чак толкова много в кариерата си. Участвал е в някои от най-тъпите и безумни истории въобще.

НО, тия първи 5 години явно ще да са били толкова култови и ефектни, че някак остава в съзнанието на повечето фенове като един от най-култовите персонажи за всички времена.

На мен Kane ми стана любимец веднага, щото от малък съм фен на супергерои, а пичът носеше страшна маска. Повече не ми трябваше. Съответно, един от най-епичните моменти на детството ми беше, когато победи HHH за интерконтиненталната титла на Judgment Day 2001. Не го гледах, но го разбрах от някое списание, не помня кое, и беше мега марк-аута. Бяха хубави времена, Кейн беше шампион, България се управляваше от Царя си (както е единствено легитимно), Левски чат-пат печелеше некой мач, Knicks още бяха добри тепърва ставаха зле, въобще бяха много хубави времена.

Но тук е моментът да посочим и най-важното нещо покрай кариерата на Кейн и това което отличава от Undertaker. Undertaker си пазеше гимика, докато Kane никога не го правеше. Ако го правеше, щеше да е има по-велика кариера и от Undertaker, защото сам по себе си гимикът е по-култов. Но докато Undertaker  правеше всичко възможно да се предпазва от безумни истории и загуби, Кейн винаги е бил отборен играч. Сега, в крайна сметка, човекът е мултимилионер и има успешна политическа кариера. Ако се кандидатира за губернатор на щата си, ще го изберат с огромна разлика. Трудно е да кажеш, че тъпите истории в WWE са му коствали кой знае какво. :D Но все пак няма как да не кажеш, че от артистична гледна точка Кейн е underachiever. За мен поне има някаква горчилка от пропиляния потенциал. Реално можеше да участва в много по-интересни вражди, мачове и истории, можеше да е monster heel и шампион като Vader в WCW, но уви.

Та, поуката за младите е, че трябва да четат 48 Laws of Power, да си знаят цената и да се борят за нея! Не че не можеш да си успешен и иначе. Но можеш да си и по-успешен! :D

Все пак, честито на моя човек, даже и Рон Пол го поздрави (само за това си заслужаваше)! 🍻

• Upvote 14

Вражда на годината за 2018 година: baikiro срещу koleda321 (9-6-5-5-1)   🏆🏆🏆

The Big Red Machine

По повод за Кейн мисля същото като горния пост. Кейн ми е ол тайм любимец, още откакто започнах да гледам кеч по БТВ през 2000 година. Преживявах почти лично враждата на Кейн и Гробаря срещу Остин и Хиксовете и маркнах яко когато Кейн победи Трите Хикса за интерконтинеталната, макар че и аз също го бях прочел в някое списание. Тогава беше бума на кеча в България и в училище се говореше само за кеч, и тъй като го даваха след полунощ мисля, тия които успяваха да го гледат разказваха на другите какво е станало :D Тогава като се сетя какви малоумни чаваци сме били - всички вярвахме че лицето на Кейн наистина е изгорено и че с Гробаря са братя.

Имах няколко тениски от ония години на Кейн. Едната беше в позата от снимката на аватара ми, другите две бяха от някои мачове, а четвъртата беше с огъня който излизаше от четирите ъгъла на ринга. Имах и безброй плакати от списания. След това когато спряха кеча спрях да следя, и когато тръгна по ГТВ се разочаровах да го видя без маска. Тогава вече се позаинтересувах повече, а и вече интернетът беше достъпен и по домовете :D Та така прегледах почти всички стари мачове и моменти на Кейн от Атитюд ерата и си марквах в голяма част от тях. Почти съм сигурен, че ако не беше инвазията през 2001, Кейн щеше да стане световен шампион, тъй като бая го бяха пушнали тогава. Кейн без маската за мен беше по-скоро разочарование с изключение на шампионския период през 2010. Още полуачавам гърчове като се сетя за загубите от Рей Мистерио.

Втория Кейн с маска започна добре но постепенно джобна няколко пъти и загуби блясъка си. После Кейн прекалено често започна да излиза от образа на Голямата Червена Машина и спрях да се вълнувам особено. Чат пат си пускам стари мачове и моменти от Атитюд ерата, в които Кейн размазва. Иначе очаквам вече да има някои появи в Ръмбъла и в някои спешъли.

Колкото до залата на славата. Напълно заслужено, но... Защо трябваше точно сега - пред празната зала с дебилните монитори.. Това за мен си е поредна гавра...

Както и да е. Винаги ще си бъда фен на човека, заради който се запалих да следя кеч - Голямата Червена Машина.

• Upvote 10
  • Like 3
  • Thanks 1
Metzgermeister

И аз съм фен на Кейн от бТВ ерата насам и когато след 3 години пауза върнаха кеча по GTV, също в началото останах разочарован, че е без маска. Когато обаче погледна назад, всъщност периодът му без маска е по-добър от този с нея, ако изключим времето от дебюта му на "Badd Blood" до загубата му срещу Тейкър на "КМ14", когато не само че е нещо ново и свежо, но и наистина е чудовище и дори удари със столове не го ловят. Причината за това мое мнение е самият Глен Джейкъбс, чиито черти на лицето са и без това доста демонични и психарски, а когато му избръснеш косата и веждите, тази демоничност придобива нови висоти. Прибавете към това и добрите му промо умения и образът му добива завършеност, а мотивите му за действие стават по-ясни. Дори бих казал, че през 1999-2000 година Голямата червена машина има доста черти в характера си, които го правят по-човечен и по-малко чудовище като например слабостта му към 

Spoiler

екс пак :wacko:

и колко наранен и изоставен се чувства, когато въпросният търнва хийл, а впоследствие и любимата му Тори го зарязва и това прекратява един от малкото моменти в живота му, в които се чувства приет и оценен. Ако на улицата срещна маскирания Кейн, ще си кажа колко готино изглежда, но по-скоро ще понеча да му дам сладки, вместо да избягам, докато с плешивия Кейн не бих се ебавал изобщо.

Втория му период с маската за мен е безсмислен - не стига, че така и не обясниха защо отново носи маска и перука, но и самата маска вече е без стойност, след като го знаем как изглежда и че не е обезобразен. Да не говорим, че покриваше едва половината му лице. И все пак не мога да не призная колко забавен таг тийм беше Team Hell No.

• Upvote 8

MJ23

И на мен Кейн ми беше любимец от детството.

Няма да забравя никога този момент, колко съм псувал Ледения и най вече ХХХ. Просто като по учебник как се гради хийл образ. 

• Upvote 5
  • Like 1
Rise of Thunder

Kane винаги съм го харесвал, но последните му години във федерацията бяха голям ташак. Показвал е, че не само може да е чудовищен хийл, но и легитимно забавен образ. Пример:

Гледал съм доста интервюта на хора, които говорят за Кейн и когато стане дума за лоялност към компанията, след Тейкър, Кейн е следващият, който се споменава в списъка на най - лоялните. Напълно заслужено въвеждане в залата на славата. 

• Upvote 4
batistaheel

И аз съм сред феновете на Кейн, наред с Гробаря, но съм на малко по-различно мнение. Според мен основният проблем на Кейн никога не е било свързано със спазването (или неспазването) на кейфейб, а че той попада в категорията кечист-чудовище. И според разбиранията на Винс какъв трябва да е топ лицето на компанията Кейн мисля, че никога не е имал шанс. Ролята на кечиста-чудовище винаги е била да гази всичко по пътя си докато не се изправи срещу топ фейс шампиона от когото вече да загуби. Мисля, че само Гробаря е успявал да излезе до някъде извън ограниченията на тази категория, но и при него има какво още да се желае. Примерно като гледам в укипедия е паднал от Брет Харт, Хълк Хоган, Ледения, Скалата и т.н. в мачове за WWF/E титлата. Стабилно е джобил и на Брок Леснар, но да не се отклонявам прекалено, темата е за Кейн. Та, ако не беше тази философия на Винс Кейн още през първите си години е трябвало да спечели поне няколко пъти WWF championship, а я печели само веднъж и то само за една вечер, като на следващия ден пак я губи в полза на Ледения. Някой е споменал Vader - пичове това е било друга компания, в WWE не е спечелил дори една титла. Самият Глен Джейкъбс винаги е бил страхотен актьор и с натуралния вид на психар никога не е било трудно отново да го билднат като основното чудовище в компанията и той да изглежда убедитлен, дори след години на велико джобене. Един от силните му периоди е когато сваля маската за първи път и отново става същото брутално чудовище като от първите си години и пак мачка всичко по пътя си. Накрая пак свършва като храна на големите имена - Годбърг, Гробаря на КечМания 20, шампионът в тежка категория Крис Беноа и накрая Острието. Друг силен период е когато отново слага маската, като тука носи и втора маска върху първата и пак удря на греда - Джон Сина. Още един силен период е като член на The Authority, период през, който успява да разгърне актьорския си талант. Ето няколко клипчета от различните му периоди. 

Кажете ми, че тука не е абсолютен психар окован с вериги. В края на този клип прави брутален tombstone на Линда Макмеън. 

Което води до конфрантация лично с Винс Макмеън. 

„Почит“ към Гробаря. 

И две клипчета като директор. Велика актьорска игра. 

2 hours ago, Metzgermeister said:

Втория му период с маската за мен е безсмислен - не стига, че така и не обясниха защо отново носи маска и перука, но и самата маска вече е без стойност, след като го знаем как изглежда и че не е обезобразен.

Според мен идеята е че той вече не може да понася своя образ в огледалото и за това отново слага маската. Поне аз така го разбирам това клипче. 

• Upvote 3
Farest

За първия му период всичко е ясно и вие го написахте по горе. Било е епично! Но аз ще ви подсетя за един друг период, когато Кейн и Биг Шоу бяха отбор и постоянно тормозеха Батиста. Естествено той стана тяхна кучка и наистина исках да ги размаже. 

Ето тук размазват целия смак + Батиста

• Upvote 3
The Big Red Machine

Кейн без маската като визия също е добър. Има си психарския фейс и говорене. Имаше и някои доста добри моменти. Тандема с Биг Шоу беше много доминантен. После в Смакдаун имаше нов съюз с Тейкър и доста добра вражда срещу Кенеди и МВП завършила с Инферно. Но имаше и някои доста големи тъпотии. Защо примерно трябваше да пада от Великия Кали на КМ 23... А загубите от Мистерио са ми най-голямата болка. 
Маската придаваше най-вече мистичност на образа. Допълнението с историята с огъня и изгарянията пък правеше образа изродски. Аз си падам повече по фентъзита и сигурно затова и се влюбих в този образ на психар възроден от огъня и сеещ разрушение.

• Upvote 2