Jump to content

Anthony Joshua vs Andy Ruiz II 7 декември 2019

Recommended Posts

neshev
3 minutes ago, Bobotsi said:

Сблъсъкът на двамата започва в 22:45 по Диема Спорт 2, а самата галавечер започва в 22:00

Галавечерта е започнала, мой. :D

Имаш предвид, че студиото на Диемците започва тогава. 

• Upvote 1
neshev

Наскоро изчистиха Whyte от допинг провиненията. Не смятам, че това ще провали кариерата му. Все пак и Canelo се беше издънил на допинг тест, но установиха, че няма вина. Разликата е, че Canelo продължи да поддържа топ форма и с представянията си заличи контроверсията.

Тук Whyte изглеждаше потресаващо зле. Извън форма, със слабо кардио, а и тактически не беше подготвен. Съответно, битката се получи изненадващо оспорвана, като Wach дори спечели рундове и седеше като равен през цялата битка. Акциите на Whyte паднаха доста с това представяне. Даже съм изненадан, че Eddie Hearn позволи тази битка да се случи. 

Edited by neshev
neshev

DRAW? :D Сериозно ли?

Битката беше доста стабилна, иначе. Hunter тръгна доста силно, но Саша Поветкин е опитна курва и се върна в битката, даже беше близо до нокдаун в средните рундове. Но Hunter ми седеше далеч по-подготвения и спечели поне 7 рунда. Паднаха му акциите и на него. Излезе в най-добрата си форма и пак се озори с Povetkin, който вече е към края на кариерата си. Не е топ 10 материал на този етап. 

И според мен трябваше да го дадат на Хънтър. Разочарован съм от Поветкин, уж дребните боксьори са му удобни, очаквах повече. Любимец ми е, но така и не направи голяма победа. Да се отказва вече, макар да не бих отказал да го видя срещу някой от типа на Паркър, Уайт или Ортиз.

Безсмислен мач за Хъргович, хайде да излиза срещу някой сериозен по-скоро. Молина може и да е някакво име, но никога не е бил нещо особено, а и вече е приключил.

Не съм изненадан от лошата форма на Уайт, предвид случващото се около него. Все пак да се спомене, че Вах има една от най-здравите брадички в бокса.

Edited by VSB
  • Upvote 1

AJ може и да спечели, ама меко казано не изглеждаше добре. Кличко също играеше с jab и клинч, но беше различно. Украинецът беше майстор на тази тактика и владееше мачовете си от началото до края, а Джошуа направо се шубелисваше при всяка размяна и панически търсеше да се захване за Анди както свари. 

Към момента Деноти Уайлдър е в далеч по-добра позиция, нокаутира зверски Луис Ортиз, а преди това направо отвя Брийзил. AJ ще трябва да направи нещо много велико другата година, за да си върне статута на номер едно.   

• Upvote 1

Определено по интересен мач от Wilder Ortiz! Руиз играеше мръсно но е прекалено дребен за Джошуа. AJ си играеше от дистанция и го победи. Ще има и 3 мач както казаха и двамата, но ако AJ пак играе така не виждам какво ще се промени. 

neshev

Битката беше скучна, но Joshua показа израстване и заслужено спечели. Не смятам първата битка за случайност. Ruiz е добър боксьор и е опасен в диви размени, но е прекалено еднотипен, което беше експлоатирано от Joshua и екипа му. Пък и този път нямаше коварен удар в тила, който да реши нещата, колкото и Ruiz да се мъчеше да го удря в тила по време на клинча. Joshua спечели поне 9 рунда, контролираше нещата с jab-а, беше концентриран почти през цялото време и се движеше отлично. Може би това ще е Joshua 2.0 и ще видим подобна траектория като тази на Wladimir Klitschko, след загубите с нокаут. Все пак човекът е Олимпийски шампион. Много се подведоха, че е балон, който разчита само на физическите си данни, но човекът може да се боксира и го прави на елитно ниво. 

Определено съм впечатлен от начина, по които Joshua се боксираше, особено като вземем предвид развоя на първата битка. Ruiz е забавен персонаж, има добри умения, но няма как да си с такова телосложение и да търсиш постоянство. Особено в реванша излезе дори още по-дебел, даже се хвалеше какво е ял в деня на кантара. Колкото и талант да имаш, ако си толкова безхаберен като атлет, това ще те дърпа назад. 

• Upvote 1

Ясно е според мен , че мача в Ню Йорк е било просто подценяване. Сега Джошуа изглеждаше коренно различен боксьор не само от предния мач, но и като цяло. Играеше доста дисциплинирано и не се втурваше след всеки по тежък удар да вкара и последващи след това, а просто си продължаваше по тактиката. И 3-ти мач да има , той ще е огледален на този и нищо няма да е по различно според мен, защото докато Джошуа има арсенала и физическите данни да си променя стила , то Руиз няма много какво да промени, така че дано декември 2020 да гледаме Уайлдър - Джошуа и това ще е. 

• Upvote 1
seekstah

Ех не го гледах мача, но стана това, което не исках да става... 3ти мач е напълно излишен за мен, или шишкото трябваше пак да спечели, или Джошуа да го беше размазал категорично! Сега мач с Кобрата е мираж, както и топ мач срещу Уайлдър. 😕 

Edited by seekstah
  • Upvote 1

jlny.gif

Респект за дебелия. Ясно беше, че Джошуа ще е предпазлив, но чак толкова насрал не го очаквах.

Трети мач може и да има, но не веднага. Освен ако саудитците не изкарат умопомрачителни суми за Джошуа-Уайлдър, Антъни ще си направи задължителната защита срещу Пулев според мен.

• Upvote 4

Мен ме притесняват поведението на двамата, начинът, по който се разви мачът и милионите на саудитците... конспиративно е, а и признавам, че не ми е оригинално хрумване, но прекалено win-win се развиха нещата за всички замесени. Очаквам трети мач пак в Рияд и всички суми по 2. Жалко ако е истина, парите унищожават спорта.

• Upvote 1
koleda321

Който сложи потник на Knicks, губи тия дни. Тъжната истина. :(

• Upvote 1
  • Haha 4

Вражда на годината за 2018 година: baikiro срещу koleda321 (9-6-5-5-1)   🏆🏆🏆

Не виждам как парите ще са по две след тази скука, която гледахме днес. По едно време щях да заспя, добре че бяха Лацио - Ювентус да ги гледам на телефона. Отегчителен и тегав мач, Джошуа спечели с тактика и дисцплина, но и много, много скука. Добре че бяха после Оувърийм и Розенструйк да ми оправят вкуса.. :D 

• Upvote 3

Джошуа от нокаутьор се превърна в точкар. Умно, но не много интересно за зрителите. Трудно може да претендираш за абсолютен доминатор и безспорен номер 1 с такова представяне.

Не очаквам нищо повече от Руиз. Човекът направи изненадата на десетилетието, но реално не го виждам като заплаха за топ 5 хората от дивизията стига да не го подценяват. 

• Upvote 4
HEIDENREICH

Гледах го в едно квартално кръчме с приятелчета, но за съжаление на съседните маси имаше групичка празнуващи 50 годишни дърти брантии, които кротко си седяха, но баш като почна шибания мач почнаха да стават една след друга и да ми застават пред шибания телевизор. Една седне , друга стане мама им гнусна, ега повече кур не видят.

От това което видях ми се стори че шкембелията макар и с малко си взе и този мач, вкара не малко удари, но през половината време телевизора ми беше закрит от поредната грозотия. Нищо чудно да съм видял само офанзивата на дюнерджията. 

Кур и за резаците, като ги видях с чаршафите около ринга ми се доповръща.

• Upvote 1
  • Haha 7

Не се получи зрелище, но беше донякъде очаквано с оглед на отношението на двамата към срещата. Джошуа видимо се притесняваше от близък бой и мисълта пак да му омекнат краката. Изобщо не успя да нарани шишкото, въпреки аркадата. Мехикото пък явно го е ударил на живот и сам си го призна без да се оправдава. Трети мач не знам дали ми се гледа. Интересно е дали от сега нататък това ще е AJ, който ще гледаме - предпазлив. Страшно ми се иска да го гледам срещу Фюри и Уайлдър. Докато не победи някой от тях, няма как да се нарече шампион. 

• Upvote 2

Толкова много  hype  и накрая..... това! Бих препоръчал на Джошуа  да с ориентира към дисциплината " 100 метра спринт покрай въжета" Ще е световен рекордьор там.
Изключително зле. Само бягаше по ринга и разчиташе на дългите си ръце за някой удар и после пак танцуване. Ако Руиз го притисне в ъгъла прегръщане. Общо взето това беше. Балет и прегръщане. С тези удари е заникъде срещу сериозни килъри като Дионтей. Сега отново ще започне да избягва Уайлдър.  Единственото положително в цялата ситуация е че, по мое мнение, нашия Пулев има нелоши шансове  да го бие.

Edited by pukkod
  • Upvote 4
old school
On 12/8/2019 at 12:49 PM, pukkod said:

Единственото положително в цялата ситуация е че, по мое мнение, нашия Пулев има нелоши шансове  да го бие.

Като знаем какъв "атрактивен" стил на боксиране има и Кубрат, мачът между него и Антъни ще бъде сериозен кандидат за най-скучен и безинтересен двубой за Световна титла на десетилетието :lol: . А междувременно Пулев освен че поздрави AJ за победата му срещу Ruiz, продължава да hype-ва много здраво, че именно той трябва да бъде следващият му съперник и очаква с нетърпение техният сблъсък. Ако двамата наистина се сбият през пролетта на следващата година Кубрат определено ще има шансове да спечели историческа победа за българският бокс, ако Джошуа се бие по сходен начин, както беше срещу Руис :) ! Проблемът обаче е, че нашият няма реноме на кой знае какво страшилище, че AJ цял мач да играе предпазливо и тактически, разчитайки на нова победа по точки. Нито пък като мексиканеца да е побеждавал Антъни преди. Но дори и само да получи мач за световната титла, това пак ще бъде много голям успех за Кобрата. Особено след несъстоялата се среща между тях през есента на 2017 година, когато получи неприятна контузия и дори се прокрадваха съмения, че предвид възрастта му може до края на кариерата си да не получи нов шанс да се бие за поясите.

Edited by old school

701246367_.jpg.6303a7fda279801b90d590d2191ee86c.jpg

Brock_Lesnar

Гледах мача в един спортен бар в центъра на София. Бяхме седнали на една маса до телевизора и телевизорът гърмеше яко. Помолихме малко да намалят звука, но след 2 минути някакъв дойде да го увеличи, защото от съседната маса не чували. Увеличиха го точно навреме, за да чуем химна на Саудитска Арабия. А тоя, дето искаше да слуша от другата маса, се оказа, че не знае дори имената на боксьорите, но пък като увеличиха звука вика: „Чай са да видим чува ли се.” :D Явно беше доста пиян, защото като почна мача даже не гледаше. :D В по-късните рундове пък се развика на коментатора да вземе да млъкне, защото повтарял едно и също "Руис, Руис, Руис, тоя друго не знае ли?!" Нали даваше зор да слуша. :D :D :D Умряхме си от смях.

Сега за мача - получи се скучноват двубой, в който Джошуа се пазеше панически да не го застигне съдбата от първия двубой, стоеше на дистанция от Руис и внимаваше да не получи някой здрав удар. Просто беше решил да си спечели мача след 12 рунда, а не да гони нокаут. Руис от своя страна изглеждаше адски дебел, Джошуа го разхождаше из ринга да го измори, като последните 3 рунда буквално само му бягаше. Мексиканецът се оказа доста неподготвен за двубоя, призна си, че се е отпуснал след победата и това му изигра лоша шега, Джошуа излезе пределно концентриран и фокусиран да си върне поясите, което и стана. За жалост не видяхме нито един нокдаун, а аз до последно се надявах да има нокаут и в тоя мач, но нищо подобно. Даже вече не си спомням нищо конкретно от двубоя, изглежда ще го забравя доста бързо, скучен сблъсък - надявам се да няма трети мач, че дюнерджията се надъха като видя милионите от шейховете.

Изглежда, че AJ няма да овакантява пояс и Кобрата има реален шанс да се бие за титлата, което ще е огромен успех за него. За жалост си мисля, че ще бъде препариран, както в мача с Кличко, за 5-6 рунда, но ще си остане в историята с евентуален втори мач за Световната титла в бокса.

Успях да изгледам и мача на Поветкин преди това и съм доволен. Двамата с Хънтър се млатиха яко, макар че нямаше нокдауни и противно на буукмейкърите, които отписваха руснака, той се представи на много добро ниво и беше близо до успеха - в крайна сметка, може би справедливо, срещата завърши наравно. Ще ми е интересно Кобрата да се бие с някой боксьор от такъв ранг, за да си свери часовника, но може би това ще се случи след евентуалния му мач за Световната титла, просто след него няма за къде да търси слаби противници.

Edited by Brock_Lesnar
  • Upvote 3

Lesnar vliza i Cena se nasira.gif

Класика от миналото: Jericho vs Benoit 🇨🇦 vs 🇨🇦

Най-добрите вражди на Kurt Angle в WWE:

vs Edge  vs Benoit  vs Triple H  vs Eddie  vs HBK  vs Austin  vs Cena  vs Lesnar  vs The Rock

Най-доброто за годината от WWE:

2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020 NEW!!!

Руиз като цяло не знам дали осъзнава какъв шанс профука заради мързела си. Ако беше победил, големите имена щяха да се редят за него и хонорарите щяха да са огромни. Сега не се знае дали изобщо пак ще получи шанс. Убеден съм, че беше възможно пак да му пръсне китарата ако имаше повече отговорност към тялото и подготовката си. Може би ще го осъзнае, но вече нищо не зависи от него. 

Какъв шанс бил профукал Руиз... ясно е че Джошуа е класи отгоре на шкембето. Изгледайте 2-та мача и ще видите коренно разликата - няма как да няма подценяване когато си 22:0 с 21 КО и дойде тоя Руиз и не знаеш какво да очакваш от него. В Ню Йорк ясно се видя , че Антъни се опитваше да го нокаутира и след като вкараше хубав удар , продължаваше в близка схватка да се опита да го нокаутира, но Руиз има страшна брадичка и в близък бой е просто непробиваем. Голяма грешка която снощи просто не се повтори и Джошуа си беше напълно подготвен тактически. Когато претендираш да си най добрия , трябва да можеш да се нагласяш според противника. Така че не ми говорете , че Руиз бил профукал някъв си шанс да го бие пак. 

• Upvote 1
neshev

Аз не виждам как от видяното в тази битка, Joshua е станал едва ли не аутсайдер срещу Wilder. Напротив, тази битка вдъхва още повече вярва у мен, защото стратегията на Wilder се крие в единични удари, с които да търси нокаут. А при една затегната защита, Joshua може да избегне такъв удар. И тук трябва да бъде отчетено, че Joshua притежава сериозен удар и може да нарани Wilder. Както и това, че Joshua също може да поеме силен удар, както го доказа, когато успя да поеме десния прав на Wladimir Klitschko. Това, че Joshua доказа как може да бъде тактически грамотен и да следва печеливша тактика 12 рунда, сериозно увеличава шансовете му срещу всеки опонент, включително Wilder. Аз съм на мнение, че няма да видим тази битка скоро, по простата причина, че Tyson Fury ще победи Wilder в реванша.

За евентуална битка между Кобрата и Joshua. Според мен това ще е добра възможност на Joshua да се върне към познатото от него, а то е по-агресивна тактика, в която да търси нокаута. Кобрата е добър боксьор, но вече е на година, а и никога не е бил заплаха от към възможности за нокаут. Това ще отвори Joshua за повече комбинации, а вече видяхме, че Кобрата не е много ефективен, когато бива притиснат. Често се увлича, което срещу Klitschko доведе до 4 нокдауна за няколко рунда, завършили с нокаут.

Битка между Joshua и Usyk не виждам на този етап. На щаба на Joshua им се иска пуснат Usyk още сега, преди той да се е развил като боец в тежката категория, по подобие на това, което направи Mayweather с Canelo, но не смятам, че Usyk и екипът му ще се подведат. За негово добро е да направи още 2-3 битки, да усети динамиката на дивизията и тогава да търси битка за световната титла.

• Upvote 2