Jump to content

ФЕРМАТА - НОВ СВЯТ (СЕЗОН 5)

natopor4en

Recommended Posts

brayan_lotusrenault

Тотално опорочен и осран сезон от страна на опосумите.
Цялостната идея на шоуто се изгуби, някакви педерастки надавания, няма двубой за фермер на седмицата и още и още минуси.
Това сигурно ще им е най-слабо гледания сезон, откакто предаването съществува.
Фактът, че във всеки епизод дават хомо ласките на Петър и оня ,дето има нужда от логопед+малоумната и лигава история тип "Съдби на Кръстопът" на Данчо и ДаНая прави този сезон още по негледаем, един читав човек имаше в лицето на Бат Анго, но той взе, че даде фира-и като казах Бат Анго се сетих как,ако бяха се придържали към класическите правила на "Алманаха", който гледахме в предните сезони, то Ангел на 99% съм убеден, че щеше да остане за сметка на гвардейчето.
Дроп е тоя сезон, неочаквано за мен в "Игри на Волята" този сезон е много по интересно шолото им.

• Upvote 2
  • Like 1

tumblr_mt5clbqDxW1shmud4o1_400_zpspgav4j

Huskarl

Много тъпо се получи. Дуелът на Ангел и Калоян предначерта финала. Ако Ангел беше спечелил, щеше да разбие управляващата клика. Със загубата си обаче той бетонира Калоян и Петър до края на предаването. Дори само един от двамата да стигне до финала, ситуацията ще е достатъчно зле. Не остана никой, който да им се противопостави и те сега ще чистят останалите един по един. Физически единствено Йордан може да се мери с тях, но него изобщо не искам да го коментирам, излагацията е пълна. Кустев пък беше one hit wonder и като се усети, че няма шансове, се отказа. Сега се присламчва към властта и кротува. Ще си ходи по някое време със сигурност. Шестака директно си заяви, че е гъзолизец, така че ще стои, докато не потрябва на някого от силните. Стоян е тотално мекотело. Може ли да те пращат ратай под претекст, че нищо не вършиш, и ти да си мълчиш и да кимаш... Трагедия. Което ме връща на Калоян - няма такъв смотаняк, честно. Доста остър език показва, когато върти интриги, иначе като трябва да каже нещо сериозно, срича като първокласник пред буквар. Отделно се е нагълтал с някакви клиширани изрази, които повтаря като строшен грамофон наляво и надясно. Единствено Боби ми харесва. Човекът си върши работата съвестно и не влиза излишно в конфликти. За съжаление останалите го усетиха, че е твърде стабилен и сега се опитват да го подхлъзнат. Надявам се да се усети на време и не допуска повече пробиви като тази вечер.

При жените е още по-зле положението. Там ми се ще ако пратят пак Милена на дуел, да извика Надя. Вярно, адвокатката няма шансове, но поне ще има възможност в някоя от битките да понарита задника на пчеларката, която е особено противно и гнусно същество. Към останалите съм безразличен. Даяна имаше потенциал, но се издъни покрай аферата с Йордан. И въпреки това няма да им е лесно да я разкарат, защото физически се справя, пък и често печели ратайски имунитети. Общо взето Даяна е сред най-пространствено развитите фермери и като нищо може да бъде конкуренция на Надя. Мара пък продължавам да твърдя, че е въздух под налягане. До момента никакви умения не показа и явно ще трябва да иде на дуел, че да видим какво може. Ваня пък имам чувството, че е посредствена във всичко, но пък се приспособява добре и не е изключено да се добере до финала.

Колкото до промените в новия сезон, на мен ми хареса идеята да се избира фермер на седмицата с гласуване. Така се залага повече на мислене и стратегия, което е важно. Също така възможността фермерът на седмицата да определя задълженията на ратаите ми се стори много добра. По този начин можехме да гледаме много разнообразни седмици. За съжаление никой от участниците не се представи добре в ръководна роля, затова от продукцията върнаха старите правила. Промените около Алманаха обаче са ужасни. В момента тази битка е повече бързина и късмет, отколкото знания, което доста я компрометира. Освен това като махнаха задълженителния минимум от 3 точки, тотално я обезцениха и тази година на почти всички дуели ѝ слагаха само по 1 точка.

• Upvote 3
brayan_lotusrenault

Имаха предпоставки за солиден сезон, но с тия сторилайни по оста Петър-Калоян и Данчо-Даяна предаването заприлича повече на Биг Брадър на село.

Много слаб каст като цяло, спомням си в втори сезон примерно имаше доста солидни мъже и жени и сторилайна със победителя Стоян като "самотният вълк, който е one vs all" беше брутален и интересен, имаше и култови образи като монстър хийла "макето"-Юлиана, Тодор Викинга, Северозападняка от Лом Финци и т.н, даже в трети сезон си спомням Гечо и оня от Самоков, май Станислав беше.

Цялото това нещо говори, че в предните сезони имаше по колоритни участници и самите битки бяха по хайпвани,емоционални и интересни.

От останалите до момента в този сезон и на мен ми е фаворит Бобката, просто изглежда като точен и съвестен човек, както каза ти не търси интриги и конфликти излишно и евентуално ,ако стигне финал може и да го спечели особено, ако зрителя трябва да избира между него и пилотО Петър или Калоян.

От жените не виждам някаква чутовна доминираща, Надежда и Мария, особено втората са страшно оверхайпнати и мисля, че досега не са били на дуел на голямата арена, което ме навежда на мисълта, че от догодина щом са започнали с промените в правилата, нека сложат и правило състезател, който не е бил на дуел на арената да няма право да стигне до финал, тоест да се завъртят всички участници поне един път на дуел.

От мъжете всички са путки, чичо Митко и Стоян само мълчат и кимат а лемура Кустев уж опонираше на двамата педали на власт, сега и той мълчи.

Само Бобката е читав и дано стигне далеч в играта.

• Upvote 3

tumblr_mt5clbqDxW1shmud4o1_400_zpspgav4j

MJ23

Поредното менте беше разкрито снощи. :D Кустев се показа като абсолютен филмар, който може само да лаладжийства и няма никакво покритие на самочувствието. Още по - смешно ми стана като се прави, че го било яд как си е подредил битките. Ами той взе две битки на 10 секунди разлика, а в три битки беше зверски пребит, каква ти подредба? Реално ако нямаше късмет щеше да падне на 0. Стоян май се оказа не толкова за подценяване, колкото го изкарваха и ми е кеф, че спечели точно над този. Калоянчо сигурно е нацапал гащите, докато е гледал. Много се радвам, че Кустев отпада, изключителнло злобен и жалък тип, с някакво смешно самочувствие без наистина никакво покритие. И за мен при мъжете фаворит е Боби, само вчера ме издразни, че така отявлено подкеряпше Кустев, който не спря с тъпите си шеги с етноса му. А пък Стоян накрая да слезе само Милена да го подкрепи.. дроп. ХАйде шестака му даваше насоки  в няколко битки, но Петър и Ванчето не знаеха за какво са там. Особено Петър милия целта му беше да го подкрепи уж, колкото Стоян като отпадне да го предложи за фермер на седмицата. 

• Upvote 3
natopor4en

Нааааай-пооооооосле да гледаме мъжки дуел. От гледна точка на справедливост, Стоян правилно спичели. Малко като в кеча стана. Ъндърдога спичели срещу хийла. Кустев го траштолкваше, но в крайна сметка ънбърдога победи. За жалост обаче Стоян си е доста безличен. Прекалено добродушен и наивен. А такива играчи не хващат ръка в такъв тип предавания. Трябва да си малко така, малко онака. Хоп от едното, така после малко и от другото. хехе нали така. :) С голям кеф бих искал да го видя на дуел срещу Калоян. Това хюмне с всеки изминал епизод ми пада все повече и повече в очите. Изключително гнусно лекенце. По-голяма путка и хюмне е дори от миналогодишният Митак. Онова пишман брокерчето дето беше. 

Както и да е де. Ще е интересно да видим след малко кого ще номинира Кустев за фермер. Ще е яко хийл момент, ако реши яко да ги наибе и съвсем умишлено да номинира Милена. И така да трябва да избират - или Милена, или Стоян. И като цяло да им спретне умишлено един кур капан.  

• Upvote 1

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

А какво ще кажете за тази разпоретина Даяна? Дали вече (когато е излязла навън) и е видяла отзивите за парцалчовското си поведение е проверила какви специалности има в УНСС, защото за актриса няма да я вземат и в най-нискобюджетния сериал? Първо се слагаше на Йордан цял сезон, а сега Петър като и обърна внимание - ние сме само приятели, ти преекспонираш приятелството ни, дори успява да го изкара него виновен. Как пък се сети че човека има годеница, когато Петър и обърна внимание, а преди това му спеше в леглото и се разхождаше по бельо пред него и т.н. ? Абсолютното дъно е това момиче, а е с някакви претенции..

• Upvote 1

Ами той не направи следващата крачка. Да избере или жена му или нея, но вече е късно за нея, защото тя иска да усети Петровия... 

natopor4en

Хмм интересен слуърв се получи със Стоян. Ще е интересно да видим кого ще избере за дуелист номер две. Ако е от кейфей букинг гледна точка, ми се иска да избере Калата. Ще е все едно да гледаме сега на пемпървюлто Оцеляване от Световните Кеч Серии мача на Дрю Макинтар срещу Ролман Рейнс. Но с тази контузия шансовете на Стоян намаляват. Ако реши да наблегне на това, че иска да остане, то най-приемливият вариант е да избере бай Митко. Нищо лошо и против човека, но фактите са си факти. Човека нито е в някаква кой знае каква форма, нито пък е на годините на останалите участници. Ако избере пък Петър ще е равносилно на самоубийство. Ако избере пък Данчо, шансовете горе долу са изравнени. Даката в момента е в психически срив, което неизбежно ще покаже влияние, ако евентуално излезе на АРЕНАТА. Въобще, възможности много. Ето защо Фермата отново за пореден път и за поредна година е лидер и дрол в родният шолбизнес и праймтайм на телевизията. Фактец. :) 

Стоян не е Милена, за съжаление, и много лесно се поддава на влияния. Истината е, че за две седмици човечецът беше изложен на супер брутален психически тормоз и накрая се пропука. Изборът му за втори дуелист беше правилен и после сам се прецака. Циркът, който сътвори, беше напълно излишен. Манипулацията на мнозинството си постигна целите тук. Цялата тая тирада за честта и достойнството, която я разправят, всъщност е безсмислена. Стоян доказа това, което имаше да доказва - спечели си дуела честно и почтено, тръшна Калоян на тепиха и не се подведе от Мара, която искаше да си измие ръцете с него. Обаче когато групата оценява фактите избирателно, няма какво да направиш. Няма смисъл да се опитва да им се хареса, защото те никога няма да го приемат при тях, без значение какво ще направи. Сега просто трябва да си играе играта - избира си най-лесния противник и гледа да остане възможно най-дълго. Че няма шансове да стигне финала - няма. Численото превъзходство тук си казва думата.

• Upvote 1
natopor4en

Фактец. Кратко, точно и ясно. Стоян се показа като по-добрият. Победи съвсем честно и почтенно Кустев. После направи за смях и гнусното интригантче Калоян. След което тарторите на фермата започнаха с тая мантра, за нечестният Стоян и какъв боклук е. Просто не очакваха, че ще се представи силно на дуела и ще е още една заплаха за тях до финала. Като тънък познавач на тази игра, отново бях прав и предвидих, че ще избере чичо Митко. Което решение даде отново повод на интригантите да плетат лъжи. В частност Калоян. Явно много го е яд, че Стоян спечели дуела с Кустев, както и че го направи за смях на тепиха. Сега в пристъп на злоба гледа да изопачи нещата и да ги представи не така, както са. В случая, да се прави на шокиран и възмутен, как може Стоян да избере чичо Митко. И какъв им е аргумента ? Че видиш ли, бай Митко бил най-възрастен. Е чакай малко е синко. Какво като е най-дърт. Да му пускат все аванта ли ? То щом е така, давайте му направо наградата и да приключваме. Като разбира се това е класическа първична защитна реакция на Калоян. Това което той омаскарява като загриженост за добрият стар чичо Митко, всъщност е страх и притеснение, че до финала ще има още един силен играч в лицето на Стоян. Те си мислеха, че като коткат бай Митко и го добутат до финал, едното място ще е заето от по-слаб противник и по-възрастен противник в негово лице. Защото нека не се лъжем, годините имат значение. То и Стоян не е модел за подражание и Аполон, но едно, че е по-млад, второ че не е толкова схванат и сакат, колкото си мислеха останалите. Лично на мен ми се искаше Калоян да е вторият дуелист. Защото това ще е доста интересен дуел Стоян-Калоян. Имат силен билд и блолофа би бил именно дуел между тях. Но в крайна сметка играта си е игра. Стоян в този момент реши да мисли стратегически, а не емоционално и реши да избере противник, който би бил по-приемлив за него. 

• Upvote 2

Mariyan01

Ейй няма такива злобни хора, Петърчо мухльото вика че щели да го разкостят, добре ве смешко как ще го разкостите ми е интересно путко. Стоян с втора поредна победа и отново ги оставя с хуй в устата, тъпо ми е за чичо Митко,но заради хората които го защитават не бях за него

• Upvote 2
natopor4en

Ей Порка, как го правиш тва е  ? Как така ги чуваш нещата ? Как по дяовлите ? Как ? 

Еми какво да ви кажеме. My life is dope, and I do dope shit. :cool:

Тоя Топора пак такъв някакъв, някакъв такъв чу петела и ни каза какво ще стане. Евала Топор, най-големия си.

Да, знам. Така е. Хич да не е, чувам петала. :) особено в тази игрица наречена "Фермата".

Ами очакваното стана. чичо Митко беше отстранен. Интересно правят с това разместване на игрите и точките. Защото така поне има някаква интрига. Не се знае, знае ли се. Митко се представи достойно, но за жалост беше жертва на правилата на играта. 

Хиената Калоян веднага зачерви бузките. Следващата седмица трябва дуела да е Стоян-Калоян. Няма какво да стане. 

• Upvote 1

16 minutes ago, natopor4en said:

Следващата седмица трябва дуела да е Стоян-Калоян. Няма какво да стане. 

Зависи кого ще номинира Митко. Моята прогноза е, че Надя ще е негов избор и най-вероятно тя ще е новият фермер на седмицата. Случи ли се това обаче, мисля си че Милена отива на дуел.

Иначе Стоян си свърши работата перфектно. Само ако спре да се обяснява за всичко, ще е идеален, че иначе все се самозакопава.

• Upvote 1
natopor4en

Най-праволинейният и очакван сценарий е Митко номинира Надя. Фермерите гласуват за фермер на седмицата между НАдя и Стоян. Избират Надя. Тя праща за ратаи Стоян и Милена. За дуелист вече се колебая, но по-скоро виждам да номинира Милена. А тя от своя страна би номинирала най-удобната й съоерничка. В случая това се явява Ванчето. Разбира се всичкит тези сметки са като изключим играта и победителят в битката за имунитета. :) Генерално "Фермата" отново потвърждава и затвърждава защо е лидер в прамтайма и дрол в телевизионният ефир. 

• Upvote 1

Дуела не съм го гледал, ама гледах епизода преди тва дето Стоянката избира Чичо Митко. Идвам тука да кажа, че тва жените са ебати боклука, ебати дъното! Те ше решават Стоянката кой ще избира. Жал ми е за Чичо Митко ама тва е игра за оцеляване, който е слаб го отнася. Та тие курви мръсни цял епизод плямпаха, що Стоян е избрал Митко. Остави, че меришат на пот и на бунище, ами и имат мега селското държание особенно оная надежда и оная руса курва. 

• Upvote 2