Jump to content

Bellator 222 "MacDonald vs. Gracie" - 14 юни 2019

neshev

Recommended Posts

neshev

Белата тоя път са извадили бая забавен card. Rory Mac изглеждаше доста зле в битката с Fitch, ще видим дали ще успее да се съвземе или Mousasi му взе душата. :lol: Старческата дивизия отново удря. Caldwell срещу Horiguchi е битката за MMA smark-овете. Ще ги видим този път като са в клетка, защото като се биха в RIZIN, рингът помогна доста на Horiguchi. Dillon Danis, Pico, Heather HArdy, Valerie Loureda... Наблъскали са почти всички проекти, тъй че ще има култажи, гарантирано. 

Gooner_4

Интересна карта наистина. 

Надявам се да видя един по - мотивиран и агресивен Рори. Иначе ако действително го няма онзи пламък в него, няма смисъл да си рискува здравето повече. 

Добри битки като цяло, може би само оня дето се вживява като втори Макгрегър ми липсва тук. :D

neshev

На Pico имам чувството, че умишлено се опитват да му саботират кариерата. Не може още от началото да се хвърляш на ветерани. И сега пак скача на непобеден опонент. Талантлив е, няма спор, но по такъв начин проваляш таланти. Още в началото им сриваш самочувствието.

neshev

Това ми напомни как Gastelum беше взел на заем пояса на Cejudo и се правеше на шампион. :lol:

80hehe590z331.jpg

Gooner_4
On 6/12/2019 at 3:05 PM, neshev said:

На Pico имам чувството, че умишлено се опитват да му саботират кариерата. Не може още от началото да се хвърляш на ветерани. И сега пак скача на непобеден опонент. Талантлив е, няма спор, но по такъв начин проваляш таланти. Още в началото им сриваш самочувствието.

Нещата не отиват на добре определено. 

А този дивак Хоригучи как така не е в UFC? Според мен ще се впише чудесно. 

neshev
7 hours ago, Gooner_4 said:

А този дивак Хоригучи как така не е в UFC? Според мен ще се впише чудесно. 

Че той беше... Ама Mighty Mouse му се случи и UFC го отписаха като боец, в когото да инвестират. После натрупа победна серия и марш към Япония, където се затвърди като един от топ бойците в леките категории. Но това е положението. Като продадоха компанията, всичко се прави за максимално много пари, а ако имаха търпението сега можеха да имат една топ дивизия с Cejudo, MM, Benavidez, Horiguchi.

Horiguchi и преди ММ си беше с победна серия. Бая ги беше изпонатръшкал преди онзи мач с Димитриъс Джонсън, но просто така и не беше популярен. Цялата Flyweight дивизия беше пълна с добри бойци, които нямаха грам популярност и не направиха един голям мач преди Сехудо да се появи, няма какво да се лъжем. 

Иначе мачът между Хуригучи и Колдуей беше доста скучен, няма как да се спечелят фенове с тая безсмислена борба. Колдуел вярваше, че ще вземе мача с едната позиция, но просто на това ниво не можеш да разчиташ на едно нещо и да изоставиш всички други аспекти на играта.  Японеца определено вдигна левъл с двете титли. Майти Маус да не се дърпа, а да му дава реванша, това ще е мачът извън UFC, който е интересен. 

Аарън Пико изглежда като свършил преди да е започнал. Направи добър мач до момента, в който не беше нокаутиран, но какво от това. Загуба в средата на карада на прелимките и то с такъв нокаут нищо хубаво не вещае за кариерата ти. Трудно продаваш такъв боец вече. По-скоро опонентът му -  Ádám Borics (както и да се произнася) - да вземат да го вдигнат малко, че момчето записва 4-та победа в Белатор и то все с някакви летящи колена и прочее. Такъв боец и то толкова млад, спокойно можеш да го изкараш голям талант и проспект. Пък и не е от Щатите, а от Унгария и това си казва думата, защото има цяла страна зад себе си. 

Дилион Данис изглеждаше добре в тоя мач. Ще е интересно дали ще успеят да го хайпнат както направиха с MVP. Белатор се нуждаят от звезди и няма нищо лошо в това да понадуват малко балоните на такива момчета. 

Мачида и Сонън изненадващо за мен направиха много силен мач и не изглеждаха като пенсионери, излезли да получат чека и да си ходят. Сонън на тия години и с тия мачове понася удивително добре удари. Мачида вече е по-бавничък, но не изглежда като грохнал ветеран. Определено ще ми е интересно да  го видя в пенсионерската дивизия на Белатор какво ще направи. 

Рори може и да спечели, но не впечатли особено. Да, определено беше по-класният, а и по-опитният боец, но вече не изглежда оная машина от едно време. Няма да се изненадам Лима да си вземе реванша. Ако Макдоналд продължава така, може би наистина няма да е зле да помисли за оттегляне. Да си съсипваш здравето немотивиран и минал силните си години, няма много смисъл. 

neshev

Chael е голям шоумен, беше и добър боец, когато можеха да се зобят необезпокоявани. Един от малкото MMA бойци, които знаеха как да рекламират битките си, което му донесе изключително много дивиденти и направи доста пари за себе си и компаниите, за които се биеше. Ако пенсионирането му като активен боец е окончателно, предполагам ще има доста интерес да работи като консултант за кеч и MMA компании.

Aaron Pico е перспективен боец, но кариерата му беше доста лошо проиграна от екипа му и Bellator. Би му помогнало доста ако има ментор зад гърба си като Ben Askren, който да го насочи в правилната посока. Желанието му да се доказва в стойка му носи прекалено много негативи и го излага на ненужни рискове.

Juan Archuletta имаше най-доброто представяне тази вечер. Страхотен нокаут, напомни много на тези на Dan Henderson. Битка с Patricio Freire би била доста интригуваща. 

retwerts
19 hours ago, neshev said:

Aaron Pico е перспективен боец, но кариерата му беше доста лошо проиграна от екипа му и Bellator. Би му помогнало доста ако има ментор зад гърба си като Ben Askren, който да го насочи в правилната посока. Желанието му да се доказва в стойка му носи прекалено много негативи и го излага на ненужни рискове.

По принцип е така, но проблемът е, че в последния мач почти не игра в стойка, а основно борба. И се справяше доста добре, до момента в който не беше нокаутиран именно при опит за поваляне. Отиде като цяло от едната крайност - изобщо да не използва граплинг, до другата крайност и да спами постоянно takedown-ни. Има потенциал огромен и в стойка и в борбата, но трябва да се научи как да ги синхронизира в стил gsp. Трябва да намери перфектния баланс между играта в стойка и борбата, мисля че по-скоро Firas Zahabi би бил перфектният треньор за него. Другата въпросителна обаче е дали момчето може да поема удари, защото вече това за съжаление е нещо, което няма как да научи.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...