Jump to content

БОКС: Ситуацията в тежка категория

Recommended Posts

BAITO6O

Сега даже видях коефициентите на букитата 1.25 е за шоколада. Иначе първият им мач Сашата 2 пъти си падаше на колене, но ставаше. А Дилето си падна веднъж ама както трябва. Всичко може да случи.

VSB
5 hours ago, gboy said:

Накрая не ми се мисли какви имена ще го предредят за тайтълшот. 

За това и сам си е виновен. Отказа двубой с Джошуа преди да се отиде на Джошуа-Милър, защото не му харесаха условията. Изгоря с допинг след мача с Ривас и изпусна момента да предяви претенциите си на задължителен претендент за колана на Уайлдър. После Хърн направи шмекериите и го оневини, но вече трябваше да се чака. По-назад във времето пък избяга от двубои с Пулев и Ортиз за определяне на задължителен претендент.

Brock_Lesnar
HEIDENREICH

Пребиха го като куче Поветкин, направо ми стана жал за него.

Още преди повече от 10 години Камен Петров ми дуднеше че ако някой може да бие братя Кличко, които вече ни бяха писнали на кура с 10 годишната си доминация , това е Поветкин. Олимпийски шампион, с атрактивен пикабу стийл напомнящ леко на Тайсън, зрелищни нокаути .

Общо взето макар че направи не лоша кариера , не можа да достигне потенциала си и яде хурката . Няколко пъти мачове за титла пропадаха след негови контузии, би се с Владимир чак през 2013 и беше държан брутално целия мач, по едно време даже му бе направен боди слам , а съдията бе зает да си бърка по дупките.

Вече годинките си оказват влияние и е време да окачи ръкавиците.

Очаквах да загуби след 6 рунд , но не и да е толкова безпомощен, той реално нищо не направи, а серията на Уайт бе зверска, особено последното кроше-балтия. Щеше да му откъсне тиквата.

Квот -такова, но харесвах руския кавал, за мен бе един от атрактивните боксьори в тежката и тъп негов мач не съм гледал. 

• Upvote 1

Brock_Lesnar

Който иска да се посмее, да прочете този обзор на мача от спиртал и коментарите долу 🤣:D. "Изненадващо в самия край обаче реферът се намеси и прекрати мача, когато англичанинът вкара две десни ръци в главата на Поветкин и го дезориентира, но не го повали на земята." :D:D

Поветкин не изглеждаше в добро състояние по време на боя. Не беше в кондиция и Уайт го почна още от първия рунд. Надявах се, че може да повтори резултата от предния мач, но Уайт не му даде шанс. Саша изглеждаше бавен и разколебан, явно реваншът дойде прекалено скоро. Уайт можеше още в първия рунд да го бие. Съдията добре спря мача, а и от ъгъла на руснака хвърлиха бялата кърпа. Поветкин не знаеше къде се намира, а даже още преди да падне беше аут на едно от първите крошета от серията. Коментаторите говореха нещо за пенсиониране на Поветкин - дано не се случи, доста атрактивен боксьор е и прави зрелищни мачове. За титла няма шанс, но поне да се сбие с още някое от големите имена в тежка категория.

За Уайт изглежда ще се опитат да уредят мач с Уайлдър, като знам стиловете на двамата ще е голяма касапница с тия "мелници", дето вкарват, дано стане.

Edited by Brock_Lesnar

Lesnar vliza i Cena se nasira.gif

Класика от миналото: Jericho vs Benoit 🇨🇦 vs 🇨🇦

Най-добрите вражди на Kurt Angle в WWE:

vs Edge  vs Benoit  vs Triple H  vs Eddie  vs HBK  vs Austin  vs Cena  vs Lesnar  vs The Rock

Най-доброто за годината от WWE:

2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020 NEW!!!

VSB

Поветкин беше взел-дал горкият. Още при излизането си залиташе, продължи и в първи рунд, преди въобще да бъде наранен. Изглеждаше като току що излязъл от реанимация. Въобще не е трябвало да го пускат да излиза, но кой знае как са го притискали с договора за реванш. Пък и той е мъжкар и спортсмен и не му е в стила да бяга.

Edited by VSB
gboy

Сашата от първия рунд нещо не беше ОК, не знам какво му беше. Дали заради ковида, дали друго, обаче нещо не беше както трябва. Опитваше се пак да нацели Уайт, но беше ясно, че трудно ще стане втори път това. Брутален нокаут отнесе и според мене беше грешка, че се опита да се задържи на крака, след първия удар. Можеше да падне за нокдаун и да се освести за десетина секунди. Така или иначе едва ли щеше да промени нещо при тия обстоятелства. Добре направиха от ъгъла му, че хвърлиха кърпата, не си струва да отнася още тупаници.

• 2 weeks later...
gboy

Tyson Fury posted a Tweet on Wednesday, hinting that he’ll bail out of the Anthony Joshua unification fight in 3 days if the venue isn’t found and agreed on the April 10th deadline.

VSB

На 10 април в гала на Топ Ранк ще има мачове на цели 5 проспекта:

Efe Ajagba vs Brian Howard    
Jared Anderson vs Jeremiah Karpency
Trey Lippe vs Jason Bergman
Sonny Conto vs Waldo Cortes Acosta    

Jeremiah Milton vs Jayvone Dafney

За Аягба и Андерсън е ставало въпрос.

Lippe е син на боксьора от близкото минало Тони Морисън (има и друг син нелош боксьор - James McKenzie Morrison, но Трей изглежда да е по-добрият). Освен Джаред Андерсън, Lippe е единствената друга американска перспектива, която ми е що годе интересна.

От Конто и Милтън не очаквам да излезе нещо кой знае какво.

Вместо да ги гледаме тия проспекти един срещу друг, имаме 5 предизвестени двубоя, но това е положението.

В тъпата bridgerweight дивизия нещата изглежда напредват. Освен, ще се спряга Ривас-Дженингс II за основния колан, вече има и два други мача - Evgeny Romanov vs Dmitry Kudryashov и Lukasz Rozanski vs Artur Szpilka. Романов е известен с нокаут над Уайлдър при аматьорите. Изглежда нелош проспект, но е малко дребен и не е чудно, че е решил да се пусне в новата категория. Кудряшов е от полутежката и е със слаба брадичка, би трябвало Романов да го трупяса. Розански е известен с победата си над Изу Угонох, който след тази загуба се отказа и премина към MMA. Останалите му мачове обаче са само на местно ниво с доста слаба опозиция. Въпреки това би трябвало да бие, Шпилка беше ужасен в последните си мачове.

• Upvote 2
HEIDENREICH

Тони Морисън каква машинка беше. :( Страшен нокаутьор, от тия дето аз съм гледал в тежката през 90-те , само Тайсън беше по-зрелищен. Супер атрактивен тип.

Спомням си за един бой с Донован Рейзър Ръдок, рекламираха битката като правеха клипове как Морисън отива на среща и Донован го чака с банда негра. Самият мач обаче свърши бързо, Тони го преби като куче. Mного го харесвах този кавал. 

VSB

Jermaine Franklin vs Stephan Shaw на 22 април. И двамата не са нещо особено, но са непобедени американски проспекти, така че, изглежда интересен и непредвидим мач. Допълнително любопитното е, че тези дни Хърн говори за предстоящ дебют на Дилиън Уайт в САЩ и ги споменава сред вариантите за негов съперник.

neshev

Jennings срещу Rivas 2 е добра битка, но може би е таванът на bridgerweight дивизията. Както се очакваше, никой от по-сериозните имена не иска да се бие в нея, въпреки че като килограми вероятно ги устройват повече. Чисто от лакомия я направиха тази дивизия и се съмнявам да просъществува дълго. Защото аз не виждам например какво спира Rivas или Jennings, който и да стане шампион, да се прехвърли отново в HW, когато се отворят по-добри битки там. 

On 4/10/2021 at 5:07 PM, neshev said:

Jennings срещу Rivas 2 е добра битка

Абсолютно, първата много ми хареса, особено накрая Ривас как избухна.

Иначе тая дивизия се очертава като HW rejected, за което съм абсолютно "за". Има много качествени боксьори, които могат да направят добри мачове, а не да бъдат ползвани само за джобъри. 

------

На първи май има две добри битки - Паркър - Чисора по DAZN и Ареола - Анди Руиз по тракерите :D . След това Канело - Саундърс и после пак затишие. Мислех, че тая година гладът ще подгони боксьорите, но засега е леШ откъм битки. 

Тройното "Д" се завръща срещу Богдан Дину. 

Повече от приличен опонент, особено след тежката загуба, която Joyce му нанесе. Ще ми е интересно дали Dubois си е взел нужните поуки. :ph34r:

• Upvote 3

Мда, нелош противник като за след такава тежка загуба. От друга страна, Дину е от най-нагледните примери за боксьор без сърце. Страхувам се, че след една-две тупалки от Дюбоа ще напълни гащите и няма да е добър лакмус за напредъка на Даниъл.

Между другото, след загубата от Пулев, Дину би двама джобъри в България и някак си вече е втори в ранглистата на WBA. Тия корумпирани боклуци минават всякакви граници вече.

• Upvote 1