Jump to content

БОКС: Ситуацията в тежка категория

Recommended Posts

Както се и очакваше, Чар-Тревър Брайън отпада. Преди това същото се случи и със Stiverne vs Lovejoy. И сега Брайън ще се бие със Стивърн. Шуменов също гледам, че е отпаднал от картата. Дон Кинг style. Да видим сега ще си спазят ли обещанията WBA и ще им отнемат ли поясите.

Zhilei Zhang vs Jerry Forrest на 27 февруари. Крайно време е да го пуснат китаеца на някой сериозен, но продължават да го пазят. Добра опция ще е за Джошуа, след като Фюри го опатка, да си оближе раните с един мач в Китай срещу тоя жълтур.

gboy

Тоя няма да види сериозен мач дорде не му направят money fight срещу някой голям - я Фюри, я AJ ... някой от тоя ранг. Китаец е, няма проблеми - една четвърт ще е за него, пък какъвто ще да е. И китайците не са българи, че да го плюят на общо основание и да се чудят как да не дадат 2 лв и 99 ст`инки. Ще се купуват шапки, тениски, дъвки и каквото там трябва и ще е фанатична история. 

Loop
9 hours ago, gboy said:

Тоя няма да види сериозен мач дорде не му направят money fight срещу някой голям - я Фюри, я AJ ... някой от тоя ранг. Китаец е, няма проблеми - една четвърт ще е за него, пък какъвто ще да е. И китайците не са българи, че да го плюят на общо основание и да се чудят как да не дадат 2 лв и 99 ст`инки. Ще се купуват шапки, тениски, дъвки и каквото там трябва и ще е фанатична история. 

По-скоро това ще стане ако случайно победи. Преди това - никой в Китай не го ебе за бокса. И за “стинките” не си прав, Уейбо е по-пълен с пиратщина и от Рутракер и ВКонтакте взети заедно (в което аз не виждам нищо лошо, даже напротив).

И стига си се нервил, че резонно и с позитивизъм нахейтихме селяндура Кубрат, бахти, да не сте братчеди? На него вече не му пари толкова колкото на теб. Стига, затоврена книга е той, поне се надявам повече да не ни го набиват в лицата. Ако все пак държиш да водим тая дискусия за злите българи дето не са достатъчно патреоти и как милиард и половина китайци ще се насерат от кеф ако просто някакъв си от тях спечели в някакъв спорт - ми не, няма. Даже няма да им е в новините (извън спортните). Имат си далеч по-сериозни поводи за гордост с нацията там. Примерно 24-годишната мацка дето миналия месец успешно беше командир на последната лунна мисия, с рекордните сондажи от Луната. Доста по-готин и интелигентен пример за гордост, отколкото някакъв дискотечен бияч без възпитание. Айде да си харчи със здраве заслужено изкараните пари, не е от това злобата, ние просто искаме да бъдем оставени на мира с него и медийната буря.

Иначе за китаеца не съм оптимист. Въобще не го виждам някога като истински топ 5 боксьор (по очния тест). Може и да греша и да ме цитирате след години със смях, ама просто с нищо не ме е впечатлил.

Че кой го е виждал тоя жълтур като топ 5, топ 10, че и даже и топ 20 боксьор? Един от многото, който поддържа куха серия без загуба, чакайки си големия чек. На 37 е, не е като да има възможност за развитие. Просто е добра възможност за промоция в Китай.

Иначе, наскоро имаше друг китаец, около който се шумеше повече - Junlong Zhang. Тоя нокаутирваше всичките си опоненти в 1-2 рунд, включително някои корави джобъри. Биеше се само в Китай обаче и имаше сериозни съмнения за легитимността на срещите. От три години е неактивен, на 39 е, така че май е приключил. Жалко, щеше да е забавно някой да го разкрие в истински мач тоя измамник.

Тревър Брайън би Стивърн и е новият редовен шампион на WBA. На Дон Кинг му се наредиха нещата перфектно. Беше спечелил търга за Чар-Брайън с 2 милиона. Спести си ги, като попречи на Чар да се яви с разни прийоми, вкара негов човек - Стивърн на негово място, издейства въпреки това редовната титла да е заложена, а Чар да бъде понижен в "шампион в почивка". Няма такива корумпирани боклуци като WBA. Вместо да съблекат всички тия наглеци и да раздадат фалшивите си колани на някакви активни бойци, те продължават целия този цирк. Сега Брайън трябва да даде мач на Чар до края на май. А някъде там дебне 47-годишният Фрес Окендо с вечните му съдебни искове. И някой от тия клоуни най-вероятно ще е задължителен претендент на Джошуа или Фюри.

Ако им платя санкционна такса и натупам котарака си вкъщи, сигурно и за мен ще се намери пояс от WBA. Нереално безочливи типове.

• 2 weeks later...

Jared Anderson vs Kingsley Ibeh на 13 февруари. Андерсън е може би най-обещаващият американски проспект. Само на 21 години, двукратен шампион на Щатите при аматьорите, вече със седем професионални мача. Съперникът му също е интересен, в последните си два мача изненадващо се оказа препъникамък за други двама нелоши проспекти - победи Patrick Mailata и направи равен (като заслужаваше и победата) с Гуидо Вианело. Като доста крив боксьор се очертава Ibeh, не е поредният излизащ за единия чек. Ако тук Андерсън вземе убедителна победа, ще направи добро изявление.

Кубрат Пулев говори за двубой през май/юни/юли в САЩ. Все още е в договорни отношения с Топ Ранк явно, това е добре. Да видим кого ще му пуснат, според мен ще е Карлос Такам или Ефе Аягба.

Edited by VSB
  • Upvote 2
gboy

Аджагбата нали го гласят за големи мачове? Срещу Кобрата може и да глътне вода, не мисля, че ще го рискуват така на тоя етап. 

neshev
4 hours ago, VSB said:

Кубрат Пулев говори за двубой през май/юни/юли в САЩ. Все още е в договорни отношения с Топ Ранк явно, това е добре. Да видим кого ще му пуснат, според мен ще е Карлос Такам или Ефе Аягба.

Аз очаквам да е някое анонимно джаброни. :D

Аджагбата е колеблив, но не може вечно да го пазят. Пулев според мен му е удобен стилово и е добра възможност за издигане. Все пак Такам е по-вероятният избор.

Джаброни също е възможен вариант, ако зависеше от самия Пулев би бил и абсолютно сигурен вариант. Но за какво и за кога да го пази Боб Аръм? Вече не е задължителен претендент Кубрат, на години е, а нищо чудно и отношенията му с Топ Ранк да вървят към приключване.

Edited by VSB
  • Upvote 1
neshev

Боксът е доста изроден, там всичко е победни серии и надуване на статистиката. 

Не е толкова да го пазят, но като паднеш от шампиона, после гледат да ти дадат 2-3 лесни битки, да те реабилитират малко и после да те пуснат на лъвовете. :D Според мен така ще стане и с Кобрата. Ще направи 1-2 "подгряващи" битки и ще търсят някой младок, който да използва Кобрата като трамплин. Обаче не мисля, че ще има много навитаци. Кобрата така и не успя да се превърне в някакво значимо име, а двете му най-големи битки за зверски загуби с нокаути. В същото време не е чак такъв инвалид, че да е лесна победа. Тъй че няма да се изненадам, ако направи няколко битки и самият той реши да се пенсионира. 

• Upvote 2
neshev

Добра победа за новия американски балон, Jared Anderson. :D

Според мен наистина е перспективен, с оглед на това, че е още доста млад. Но всичко зависи от това как ще се развие. Може да се каже, че има някаква база, макар че техниката му не е особено добра, често губи баланс и се оставя отворен за брутални контри. И като гледам как се бие с отворена уста, леко ми е трудно да повярвам, че би издържал 12 рунда. Хубавото е, че показва някаква тактическа дисциплина и се движи добре с глава. Не е някакво крайно дърво, тъй че може би ще успее да се развие до стабилен топ 10 боксьор. Това, ако продължи да надгражда и не почне да се филмира как ще е ЧОВЕКЪТ. 

• Upvote 1

Ото Валин с убедителна победа по точки над Доминик Бризийл. Показва шведът, че представянето му срещу Фюри не е било случайно. Доста добър боксьор е Валин всъщност, със само един по-голям минус - няма удар. 

Бризийл е обратното, твърде много липси, като има само някакъв удар. Плюс сърце, което и показа в този мач. Респект, че изкара 12 рунда, пое доста бой и не се отказа. Добра кариера направи с оглед на лимитираните си качества. Добре ще е да запази каквото е останало от здравето му и да приключва с този спорт.

Другата седмица чакаме Паркър срещу Фа.

gboy

Благодаря, ще го гледам тия дни. Тоя мач поне е бил адекватен.

IBF наредили двубой Майкъл Хънтър-Чарлс Мартин за определяне на задължителен претендент. Мартин отказал и нареждането сега е към Хъргович. Хънтър е дал съгласие, чакаме хърватина. Той гледаше към мач с Мартин Баколе, но изглежда ще трябва да си промени плановете. Дано не насере Хъргович, Хънтър си е голям риск.

Чарлс Мартин иначе мотивирал отказа си с контузия, но по-скоро причината е, че го готвят за Уайлдър.

neshev

Досега гледаха СТРАНДЖАТА, Jalolov леко глътна въздух срещу някакъв доста мазен арменец. :lol: Макар, че съдиите според мен леко го наебаха, защото вкарваше по-чистите удари. Но като цяло се би доста наперено и на втория рунд вече беше гроги. :D В другия 1/2 финал, Петър Белберов с огромен малшанс да се контузи още в началото на битка и не видяхме нищо от него.

Честно казано, не съм особен надъхан за Parker и Junior Fa. И като гледам Fa на кантара, ми изглежда доста зле, тъй че очаквам Parker да няма абсолютно никакви проблеми.

Гледам Andy Ruiz качва клипове как тренира, свалила е свинята и вече тренира с треньора на Канело. Може би малко наивно, но се надъхвам за завръщането му. Нещо се спекулира, че жертвата ще е Chris Arreola. :D 

Parker и Fa беше мач, който те задължава да си ровиш в телефона, иначе има реална опасност да пукнеш от скука. Честно казано не разбрах много как го дадоха на Паркър, като ли че Фа беше по-агресивен, ама знам ли вече ... като гледам какви решения има. Така или иначе голям мач ... ако си родом от Нова Зеландия ... и някой от двамата ти е братовчед. :dry:

Как ще е бил по-агресивен Фа, скъса се да клинчи. Иначе, в редките моменти като решеше да се бие, се виждаше, че може и да му се получи и да вземе победата. Ужасен мач наистина, нещо като боя на Паркър с Хюи Фюри, само че там Хюи бягаше, а тук Фа се скъса от прегръдки. Справедлив резултат, но никакви позитиви за Паркър. Фен съм му, защитавал съм го, но човекът не е мръднал, а имаше нужда от промяна и развитие. Спряга се двубой с Чисора сега, няма да се учудя, ако Паркър вземе и да падне от него.

HEIDENREICH

Гледах го на живо малко преди да изляза. Еби му мамата, прочетох 2 комикса през това време.

Взех да мечтая за мач между Паркър и Кобрата. Ако някой от публиката не си прегризе крака от скука те ти па на.

Преди ' Мейн ивента " па някакво рахитично негро нокаутира някаква свиня с телосложението на сумист. Прасчо как не колабира на ринга. Нереална галавечер, по-добре да се бяха боксирали с кенгура. 

1 hour ago, VSB said:

Как ще е бил по-агресивен Фа, скъса се да клинчи. 

Може, както казах - гледах го с половин око. Стори ми се обаче, че и Паркър влиза нон-стоп в клинч, а вече в самия клинч Фа по-често търсеше ударите. Така или иначе - умрЕла раЛта. Дано тая вечер Канело поне покаже повече бокс. Не, че опонентът му е адекватен ... или че ще му запомня името ... или че ще го чуя някога пак. 

Доста скучна битка, наистина, но реферът загуби тотално контрола, трябваше да започне да маха точки и да ги форсира да се боксират. Parker не е мръднал и грам, кара го на стари лаври и бавно започва да бъде изместван от десетката.

Любимият китаец сериозно го разкриха като менте, без никакво кардио. За три рунда изглежда добре, после глътна сериозно вода и едва докара нещата до равенство с Jerry Foster. Накрая даже call out-ва Joshua. :lol: Както раздават претендентски места, няма да се изненадам, ако го направят претендент. 

Аз пък се надявам тази му грешна стъпка да ги откаже от намеренията за мач с Джошуа и Хърн да го пусне тоя китаец за храна на някой от другите си боксьори - Мажидов, Баколе или Хюи Фюри примерно.

Jerry Forrest иначе не е лош боксьор принципно. Не е поредният джобър, победата срещу когото е сигурна. Кадърен е и подцени ли се, може да поднесе изненада, както стана в случая.

HEIDENREICH

В петък вечер ще има някаква гала вечер по Ринг от Франция, Тони Йока ще се бие за някаква европейска титла с анонимник. 

• Upvote 1