November 16, 20196 yr Лично Хърн го говори. Нямало да е топ име съперникът, но щял да е приличен. Вероятно някой от топ 50, но извън 20-цата. Пълен цирк е и ситуацията около Уайт, уж положителна допинг проба, пък има право да се бие, тече някакво разследване сума ти време вече, нищо не се чува. Явно ще го отърват по някакъв начин, че иначе кариерата му приключва, но му замина задължителното претендентско място за колана на Уайлдър.
November 16, 20196 yr Картата за това PPV е нечовешка. Joshua vs. Ruiz, Povetkin vs. Hunter, Molina vs. Hrgovic и евентуално Whyte. Hearn, колкото и критики да отнася, за мен прави най-качествените и интересни битки в дивизията. Не е баш свързано с тежката дивизия, но усилено се говори, че Тервел Пулев ще се изправи срещу Ilunga Makabu на 15 декември в Пловдив. Не искам да говоря предварително, но Makabu е изключително сериозно име, с класи над всички опоненти на Тервел, и ще съм изненадан, ако тази битка се състои. Makabu е считан за топ 5 боец при cruiser-ите и е главен претендент на WBC. Edited November 16, 20196 yr by neshev
November 16, 20196 yr Хърн отдавна се кани да прави и гала вечер само за тежка категория. Последно се спряга февруари месец. И аз четох това за Тервел, не ми се вярва. Очакваше се най-сетне да го видим малкият Пулев срещу някой с пулс, но чак толкова тежък противник... ебaси. Дано да е вярно, макар че нашият ще пада тук според мен. Иначе Ивайло Гоцев има някакви връзки с Дон Кинг, който наскоро подписа с Макабу, та кой знае. Edited November 16, 20196 yr by VSB
November 17, 20196 yr Author Тервел, колкото и да ми е мъчно, се видя, че няма да стане сериозен боксьор при професионалистите, та няма да се изненадам, да нахранят някой с него. Градиха го добре, записа доста победи с нокаут, има голяма визитка като аматьор ... идеален е за джобър на някой голям, няма какво да се лъжем. Да не говорим, че май и той самият няма много намерение да се занимава още дълго с бокс - вече е на 36. Та не виждам за кога ще го градят тепърва. Според мен си му е време да направи два-три по-големи мача и да приключва със стабилна банкова сметка от това си начинание. А на Макубу една победа насред Европа, пък било то и в България, няма да му дойде зле.
November 19, 20196 yr Наистина звучеше нереалистично, че Тервел ще се бие с толкова сериозен противник. Новият му опонент е далеч по-скромния американец - DeShon Watson (12-2).
November 19, 20196 yr Webster. Watson е някакъв от американския футбол. Стабилна тъпотия. Макубу беше нереалистичен, но все пак очакванията бяха за първи сериозен опонент, някой от топ 50 поне. Този си е джобър като досегашните. Edited November 19, 20196 yr by VSB
November 27, 20196 yr Мариуш Вах ще е съперникът на Уайт в картата на Джошуа-Руиз. Ясно беше, че няма да е голямо име, но очаквах нещо по-интересно. Традиционната каръщина - Сергей Кузмин се е контузил и ще бъде заменен от Андрий Руденко в мача срещу Zhilei Zhang след три дена. Edited November 27, 20196 yr by VSB
December 1, 20196 yr Author Мачът на Робърт Хелениус от снощи е едно от най-тъжните неща, които съм гледал Срещата се проведе в една доста просторна изба на някоя селска къща, разположена нейде из Естония. Живото предаване беше поверено на ентусиасти аматьори, които не съм убеден дали са местна кабеларка тип "Враца ТВ" или е било някой YouTube канал на локалния сайт "естонски-юмручни-схватки.ком". Каквито и да бяха, не знаеха и най-елементарите правила при снимане и боксьорите подскачаха ту в единия, ту в другия ъгъл на екрана. Не, че можеше човек да ги сбърка, ясно беше кой изглежда смешно и кой - трагично. За съперник на Хелениус беше извикан местният кръчмар, типичен представител на бранша - нисък, с шкембе, трудно подвижен и по природа намръщен чичка. Изглежда най-добрият му удар, който явно е тренирал доста усърдно , беше "разсичаща балтия" - специфичен похват от древно галско бойно изкуство, при което противникът бива удрян след сериозна амплитуда с вътрешната част на китката. Уви, съдията го помоли да спре по някое време с това, защото в бокса не е позволено подобни движение. Хелениус, явно отегчен, в един момент взе да се обръща към съдията, за да го пита дали не е време да спре срещата, щото все пак минаха 4 минути, а чичо не се даваше и поради някаква криворазбрана селска чест си стоеше на краката. Накрая падна, ще, не ще, след удар в тялото. Такова чудо не бях гледал ...
December 1, 20196 yr Според Eddie Hearn, има голяма вероятност да видим Usyk срещу Chisora през февруари. Сериозен тест за Usyk и бързо ще разберем дали е направен за HW дивизията. Дано се осъществи.
December 7, 20196 yr Дилън Уайт окончателно оправдан за допинга преди мача с Ривас. Много минимални били количествата, било случайно замърсяване.
December 21, 20196 yr Какво има днес? Daniel Dubois срещу Kyotaro Fujimoto и Efe Ajagba срещу Iago Kiladze И двете битки изглеждат абсолютно еднопосочни. Fujimoto е бивш кикбоксьор, но в бокса не се е бил с никой значим и ще бъде размазан от Dubois. Същото може да се каже и за Iago Kiladze, който натрупа три поредни загуби с KO от Kownacki, Michael Hunter и Joe Joyce. Edited December 21, 20196 yr by neshev
December 21, 20196 yr Author DDD за мен си се доказа като сериозен боксьор след победата над Горман. Да не говорим, че записа победи над Том Литъл, Коджану и Кевин Джонсън. Без да твърдя, че са нещо велико последните трима, но са атестат за това, че има място сред елита. В интерес на истината и Фуджимото изглежда като сериозен боец. Като кикбоксьор има добри постижения, като боксьор е записал победи срещу анонимници, но не изглежда като човек, който би дошъл просто за да бъде ступан набързо. Дюбоа трябва да си намери сериозно име за 20-та година и да стане претендент за поясите. ------------- Ефе-то показа сериозно затруднение срещу оня турчин, дето му го докараха. Не казвам, че турчето беше слаб боксьор, но просто Аджагба досега изглеждаше като изрод. На него ще му трябват още битки, преди да се хвърли на голямото. Ако от щаба му имат акъл, ще го оставят и догодина да мачка джобърчета.
December 22, 20196 yr Dubois абсолютно очаквано размаза японеца. Добре седи на ринга. Има си я силата, но и технически е закърпил положението, след битката с Richard Lartey. Японецът нямаше никакъв шанс. Втория рунд беше с отворена уста, не можеше да поеме въздух. Нито беше в добра форма, нито показа някаква техника. Още е рано да се прецени дали Dubois ще е фактор в дивизията. Срещу такива боксови круши, всеки би изглеждал страховито. Не бих отказал битка с Joe Joyce. Крив боксьор, който ще го тества. Ajagba срещу Kiladze беше далеч по-интересната битка. Най-вече, защото Ajagba беше решил да ги нокаута и защитата му беше нулева. Даже по едно време беше на път да глътне водица, защото Kiladze го прати в нокдаун. После Ajagba си го довърши, като по учебник, но ще му е за урок да не подценява никого. Беше се пренавил за нокаута, след като не успя да довърши Demirezen и резонно го пратиха в нокдаун. И той има бая хляб да яде, докато стане фактор. За разлика от Dubois, Ajagba ми изглежда доста по-колеблив.
December 22, 20196 yr Author Джо Джойс нали се беше отказал от мача срещу Дюбоа, като в прав текст си каза, че е твърде стар, за да може да си позволи загуба на профи ринга.
December 22, 20196 yr Това не съм го чел честно казано. За последно твърдеше, че е готов да се бие с Dubois за правилните пари. Frank Warren, мениджърът на Dubois, иска да направи тази битка през април в 02 Arena. Самият Joyce ще се боксира с Marco Huck за европейската титла в началото на януари, тъй че чисто от към тайминг, нещата може да се подредят.
December 22, 20196 yr Koгато Зауерланд бяха сила и по ard имаше галавечери от швабско всяка събота , Marco Huck беше най-вървежния им мейн ивентър. Как се справя при тежките ?
December 22, 20196 yr Адски неактивен е. За 2018-а и 2019-а има по един мач на година и то с някакви джобъри.
December 23, 20196 yr Author Аджагба и Киладзе са направили доста як мач, сега го гледах чак. Не съм сигурен дали Ефе спечели много от тая победа. Изглежда голям и силен, но се бие като хванат от гората. Киладзе не е нищо особено, а успя да нанесе маса чисти удари - влизаха и jab-овете , и десните, и балтиите. Просто момчето нямаше силата, за да се противопостави на човек с мощта на нигериеца. А това, че успя да прати Ефе и в нокдаун, докато едвам се държеше на крака, даже не знам как да го коментирам. Почвам да изпитвам съмнения относно светлото бъдеще на Аджагба. Докато мачкаше джобъри ми изглеждаше страховит, но при първите боксьори, които знаеха какво правят на ринга и веднага се видяха пробойни в играта му. Особено в защитата. Пак ще кажа, че ако щабът му иска да се докопа до сериозен мач, догодина трябва да му търсят под дърво и камък непобедени покемони от тундрите, джунглите и степите, защото при първия по-читав спортист отсреща и ще гледа тавана. Струва ми се, че един мач с някой от сорта на Богдан Дину, Жоан Дюопа или Кристиан Хамер, ще го разкрие в доста лоша светлина. Edited December 23, 20196 yr by gboy
December 30, 20196 yr Fury и Wilder подписаха официално, но интересното е, че и двамата имат клауза за реванш, където победителят ще вземе 60%, а загубилият 40%. За битката през февруари са 50/50 сплит.
December 31, 20196 yr Author Много бих се радвал, ако Фюри и Уайлдър наистина изиграят три мача помежду си. Само за сравнение (не много адекватно) една друга велика троица - Форман, Али и Фрейзър колко мача имат помежду си: Али и Фрейзър се бият 3 пъти, Фрейзър и Форман - 2, а Али и Форман веднъж в онзи прословут Rumble in the jungle. С други думи имат 6 срещи помежду си. Надявам се един ден да станат толкова и между Фюри, Уайлдър и Джошуа.
December 31, 20196 yr E то Фюри, Уайлдър и Джошуа да се сравняват с Али, Фрейзър и Форман ми се вижда кощунство. Но иначе съм съгласен с теб- много по интересно ще е ако големите се бият помежду си, отколкото да скуашват само джобъри постоянно.
December 31, 20196 yr Author Не могат да се сравняват, защото не излизат от зоната си на комфорт и е спорно дали изобщо ще излязат. Тази година беше тотално загубена и за Фюри, и за Уайлдър. И докато Уайлдър все пак записа един по-сериозен мач с Ортиз, то за Фюри какво да кажем - двама опоненти, за които никой не беше чувал преди ... и кеч . Джошуа и той щеше да е със загубена година, но зорлем направи Анди Руиз звезда и реваншът му изглеждаше като огромно събитие. Случват се подобни работи в бокса, колкото и да са рядкост. ---------------- Погледнато от друга гледна точка, подобни години са нормални и никой няма да ги помни, ако наистина 2020 имаме Фюри - Уайлдър на два пъти, а Джошуа вземе та си изпълни заканата и запише среща с Усик. Така че колкото и да ни е криво на феновете, ще можем да ги съдим обективно чак след края на кариерите им.
December 31, 20196 yr Аз ще съм последният, който мрънка, че гледаме Fury срещу Wilder 3,4 или 5, а не Fury срещу Otto Wallin или Tom Schwartz, но си остава проблем, че топ бойците не се бият достатъчно срещу топ хората в дивизията, защото с удоволствие бих гледал битки като Wilder/Fury срещу Kownacki, Whyte, КООБРАТА и прочие. И с удоволствие бих гледал т. нар. проспекти срещу противници, чиято сериозно се увеличава с натрупаните победи, а не да гледаме хора като Dubois срещу някакви боксови круши от Азия. Иначе сравнение между Fury срещу Wilder и Ali срещу Frazier, трудно ще има, но нека да кажем, че в момента сме в една Сребърна ера за тежкия бокс. Има доста добри боксьори и потенциално добри битки, но те се случват прекалено рядко и нещата можеха да са много по-интересни.
December 31, 20196 yr Author Quote Hearn wants Andy Ruiz Jr. or Alexander Povetkin for Dillian Whyte’s fight on April 18 Quote Hearn wants Oleksandr Usyk vs. Dereck Chisora on March 7 in Manchester
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.