Jump to content

UFC 231 "Holloway vs. Ortega" - 8 декември 2018

neshev

Recommended Posts

UFC-231-Holloway-vs-Ortega-Fight-Poster.

UFC 231 ще включи две битки за титли.

В ME на вечерта, Макс Холоуей ще се изправи срещу Браян Ортега. Холоуей наследи трона в дивизията, след напускането на McGregor, като на два пъти победи убедително считания за най-добър featherweight в историята, Жозе Алдо. Въпреки убедителните успехи, 2018 ще се запомни като годината, в която Холоуей на три пъти се наложи да се оттегли от планирана битка. Първо, планираната защита срещу Франки Едгар беше отменена, заради контузия в крака. После, Холоуей трябваше да се изправи срещу Хабиб Нурмагомедов, след нелепата контузия на Тони Фъргюсън, но комисията прецени, че не е здравословно за него да свали необходимите килограми. Най-притеснителното оттегляне се оказа това срещу Браян Ортега. Двамата трябваше да се бият на 7 юли, но Холоуей отново беше отстранен, заради симптоми сходни до тези на състренията, но така и не се установи какво точно му има. Голямата въпросителна пред него е дали ще бъде същия боец, ако този път най-накрая успее да излезе в клетката. Непобеденият Ортега натрупа впечатляваща победна серия, като най-добрата му победа дойде срещу коравия Франки Едгар, който беше размазан в първия рунд. Ако Холоуей е в добра кондиция, нагласите са за страхотен спектакъл.

В Co-ME, Валентина Шевченко ще се изправи срещу Йоана Йенджейчик. Шевченко проведе почти цялата си UFC кариера в 135 паундовата дивизия, но въпреки победите над имена като Холи Холм и Джулиана Пеня, двете загуби срещу Аманда Нунес стопираха шансовете и за просперитет в дивизията. Подобна е съдбата и на Йоана Йенджейчик. Счината за един от най-добрите женски бойци в света, двете загуби от Роуз Намаюнас, я поставиха в неизгодна позиция и намалиха шансовете и отново да бъде шампионка в strawweight дивизията. И за двете, битката е перфектна възможност да са шампионки в компанията, дори и да не са в оригиналните им дивизии, което дава предпоставки за оспорвана битка. 

Останалата част от card-a:

Event: UFC 231: “Holloway vs. Ortega”
Date: Sat., Dec. 8, 2018
Broadcast: Pay-per-view (PPV), FOX Sports 1, UFC Fight Pass

UFC 231 PPV Main Event:

145 lbs.: UFC Featherweight Champion Max Holloway vs. Brian Ortega

UFC 231 PPV Main Card (10 p.m. ET):

125 lbs.: Valentina Shevchenko vs. Joanna Jedrzejczyk for vacant flyweight title
170 lbs.: Gunnar Nelson vs. Charles Oliveira
145 lbs.: Kyle Bochniak vs. Hakeem Dawodu
205 lbs.: Jimi Manuwa vs. Thiago Santos

UFC 231 ‘Prelims’ On FOX Sports 1 (Start Time 8 p.m. ET):

115 lbs.: Nina Ansaroff vs. Claudia Gadelha
155 lbs.: Olivier Aubin-Mercier vs. Gilbert Burns
115 lbs.: Katlyn Chookagian vs. Jessica Eye
185 lbs.: Eryk Anders vs. Elias Theodorou

UFC 231 ‘Prelims’ On Fight Pass (Start Time 6 p.m. ET):

135 lbs.: Brad Katona vs. Matthew Lopez
170 lbs.: Chad Laprise vs. Dhiego Lima
155 lbs.: Diego Ferreira vs. Kyle Nelson
205 lbs.: Devin Clark vs. Aleksandar Rakic

Не разбирам как така мач за титлата при жените не е МЕто на вечерта. Това е реалният и морален МЕ на 231. Две амазонки, две гладиаторки ще се изправят очи в очи за ценното отличие. Очаквам победа за Кралица Йоанна, която праведно и заслужено да се възкачи на исторически запазеният й трон. Валя в никакъв случай не е слаб противник. Имаше известен спад в кариерата й през последната половин година, но това в никакъв случай не я прави по-малко опасен опонент. Всичките ми очаквания и интерес са насочени към женският сблъсък. Надявам се на победа на Кралицата.

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

Нечовешки ME се получи, най-добрата битка тази година. Огромен респект за Ortega. Голямо сърце показа, но няма как да се противопоставиш на тази версия на Holloway. Прекалено техничен, прекалено издържлив. Изтри всички критики и съмнения. Дано го видим в LW. Една битка с Tony Ferguson ще е нещо епохално.

Тиаго Сантош - Джими Мануа - беше всъщност доста приятен мач, но се видя, че и двамата са много далеч от елита на тази категория. Мануа имаше момент, когато изглеждаше като топ боец до 93, но отдавна вече не е същият и честно казано не виждам много смисъл да продължава да се бие. От тук нататък освен по прелимки и прочее, не виждам другаде да играе. Трета поредна загуба,  още един нокаут - пиши го "бегал" тоя пич. Що се отнася до Сантош - биткаджия е, има здрава тупаница,  но не го виждам срещу някой от топ 5.Бих се радвал да го видя срещу Волкан примерно, това би било интересно.

Гънър Нелсън - Алекс Оливейра - Гънър е много кораво копеле и е мега добър на земя. Досега загубите му са само от много сериозни бойци. Жалко, че такива хора като него си остават вечно непризнати. На практика е един от най-добрите бойци в света, но никой не му обръща внимание, защото е ясно, че ако не си топ 5 никой не те брои за жив. 

Шевченко си спечели титлата както и очаквах. Джоана нямаше физиката просто да и се противопостави, а и в страйкинга Шевченко не й отстъпваше. Дано да се оправят лека-полека нещата и с женските титли, защото засега е пълна неразбория там. 

Халауей - Ортега - определено беше зверски бой и един от най-добрите за годината. Макс показва страхотно израстване от мач на мач и като нищо скоро ще му стане тясна тая категория. Един реванш срещу Конър ще дойде много добре, макар да се съмнявам да се случи такова нещо. 

Ортега досега изглеждаше като извънземен, но в този мач мязаше на някой аматьор. Говорят колко бил сърцат, хубаво, но общо взето нищо не направи. Имаше един-два момента, в които понатисна, но като цяло беше бит като куче, че Макс дори си позволи и на земята да го сваля. 

Това, което много ме дразни е, че коментаторите обясняват как Макс Халалуей бил най-добритя  FW в историята и прочее. Това е тотално неуважение към Жозе Алдо. Алдо беше номер едно в тази категория близо десет години. Победи легенди като Къб Суонсън, Юрая Фейбър, Чад Мендес и Франки Едгар. Всичките в пиков за тях момент, а не като пенсионери. Някои и по два пъти. Беше смятан за pfp номер 1 и побеждаваше други момчета, които също бяха pfp топаджии. И сега Халауей прави две защити, едната от които е реванш срещу Алдо, и вече става най-добрият в историята. WTF? Ако към 2022 - 23 е още на върха, тогава да говори, но отсега е смешно просто. 

Както и очакваше Топординката, получи се мега палаво ППВ. Кралицата и Шевченко просто изнесоха открит урок и безплатна лекция на това какво трябва да представлява една женска дивизия, един женски бой. Да, за мое съжаление Йоанна загуби, но не случайно тя бе и подкуче с 3,75 коеф. Докато Валя бе 1,28, ако не ме лъже паметта. Мача беше изключително оспорван. Макар и тейкдалните, в които изпадна Йоанна, можеше да реши мача в последните два рунда. Опита се да обърне мача и да потърси нокаута, но просто не успя. А и защитата на ШЕвченко беше на висота, което лично мен ме изненада. Като цяло с подобни двубои, женската дивизия я очакват светли дни. 

Макар и да не съм фен на Ортега, шапка му свалям за изнесеният двубой. И двамата показаха голям израстване през последната година. Но тази контузия на окото предреши мача. Заслужена победа за Макс, който очаквам да заформи някой дрим мач в близката половин година. 

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

1 hour ago, gboy said:

Това, което много ме дразни е, че коментаторите обясняват как Макс Халалуей бил най-добритя  FW в историята и прочее. Това е тотално неуважение към Жозе Алдо. Алдо беше номер едно в тази категория близо десет години. Победи легенди като Къб Суонсън, Юрая Фейбър, Чад Мендес и Франки Едгар. Всичките в пиков за тях момент, а не като пенсионери. Някои и по два пъти. Беше смятан за pfp номер 1 и побеждаваше други момчета, които също бяха pfp топаджии. И сега Халауей прави две защити, едната от които е реванш срещу Алдо, и вече става най-добрият в историята. WTF? Ако към 2022 - 23 е още на върха, тогава да говори, но отсега е смешно просто. 

Две защити, но 13 поредни победи. Трябват му още 2-3 защити срещу елита, но дори сега е много близо до Aldo. Тези две победи над Aldo са атестат за класата му, а Aldo е далеч от изпята песен. Все още е сред елита.

Иначе Rogan винаги е бил пристрастен. Още помня като изтече коментар преди Aldo vs. McGregor как Aldo изглеждал мек. Но го има и моментът, че трябва да се величаят сегашните бойци, а Max в момента е на върха.

На върха е, съгласен съм да му дават малко повече кредит от заслуженото, но да го изкарват най-добрия в историята ми идва в повече. И го казвам като фен на Халауей, аз винаги много съм го харесвал като боец. Но просто има още да се доказва много, за да надмине Алдо. 2-3 защити не са достатъчни според мен.

Алдо стана шампион на WEC в края на 2009-та. До загубата от МакГрегър през 2015-та са цели шест години - 2 защити в WEC и 7 в UFC. Освен това, след като МакГрегър се махна от категорията, Алдо спечели титлата отново при битката с Франки на UFC 200. Халауей има доста дълъг път да извърви докато ги стигне подобни постижения. 

19 hours ago, gboy said:

Шевченко си спечели титлата както и очаквах. Джоана нямаше физиката просто да и се противопостави, а и в страйкинга Шевченко не й отстъпваше. Дано да се оправят лека-полека нещата и с женските титли, защото засега е пълна неразбория там. 

Според мен реално в страйкинга Шевченко беше по-добра. Джоана прави прекалено много ескиважи, движение, залъгващи удари - това всичко е много добре, но няма абсолютно никакъв смисъл ако опонента ти не реагира на тези движения. В случая създава впечатление, че е много "активна", но реално не е така, всичките и залъгващи движения са от позиция далеч извън боен обхват, съответно трябва да си доста неопитен в страйкинга, за да се подлъжеш на тези движения. Шевченко имаше типичния икономичен Dutch Муай-тай стил, с доста по-стегната и прибрана стойка, по-малко движение, но реално много повече сила и ефективност на ударите. За мен това е много по-ефективен страйкинг поне в тази среща. Нейните удари бяха по-малко, но много по-мощни, в защита парираше повечето от ударите на Джоана, които бяха доста по-леки. В общи линии Джоана е добра, но масивно отстъпва за мен като качество на топ бойците при жените, които са Шевченко, Сайборг и Нунес.

• 2 weeks later...

Според Meltzer, шоуто е направил между 240 и 300 хиляди PPV покупки, което може да се нарече успех за това шоу:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...