Jump to content

UFC 229 "Khabib v. McGregor" (Хабиб Нурмагомедов срещу Конър Макгрегър) - 6 октомври 2018

neshev

Recommended Posts

Khabib-Nurmagomedov-vs-Conor-McGregor-An

T-Mobile Arena, Las Vegas, Nevada

Main Event (07:00 по MAX Sport 2/PPV):

Khabib Nurmagomedov (26-0) (c) vs. Conor McGregor (21-3) (UFC Lightweight Title)

Main Card: (05:00 по MAX Sport 2/PPV):

Tony Ferguson (25-3) vs. Anthony Pettis (21-7)
Ovince Saint Preux (22-11) vs. Dominick Reyes (9-0)
Derrick Lewis (20-5, 1 NC) vs. Alexander Volkov (29-6)
Michelle Waterson (15-6) vs. Felice Herrig (14-7)

Prelims (03:00 по FS1):

Sergio Pettis (17-3) vs. Jussia Formiga (21-5)
Vicente Luque (13-6-1) vs. Jalin Turner (6-3)
Aspen Ladd (6-0) vs. Tonya Evinger (19-6, 1NC)

Early Prelims (01:30 по UFC Fight Pass):

Lina Länsberg (8-3) vs. Yana Kunitskaya (10-4-0, 1NC)
    Scott Holtzman (11-2) vs. Alan Patrick (15-1)
    Gray Maynard (14-7-1, 1NC) vs. Nik Lentz (30-9-2, 1NC)
    Ryan LaFlare (13-2) vs. Tony Martin (12-4)

Нешев май никой не пише тук а 😀 иначе аз съм за победа на Конър, колкото и да ми хвалят Хабиб, не е просто от нивото на Конър.

Както казах и преди, много искам Хабиб да омете плюнките с Конър.Вярвам,че ще стане, НЕ подценявам рижкото, но в момента, в който го свалят на земята,мача свършва.Може да се каже,че съм 5 пъти по хайпнат за UFC-то с/у WWE турнира в този случай.

3kuoda.gif

Това ще е най-голямата битка в историята на UFC. Леко се изхвърлят с 3 милиона продажби, но има реална възможност да ударят 2 милиона. Conor е най-голямата звезда, която MMA е създавала. Единственият, който може да се нарече mainstream икона и има влияние извън MMA-я. Това, че се завърна, е отлична новина за спорта и очаквам да направи още поне 4-5 битки, но разбира се, победата тук е задължителна. 

Самият build не беше лош. Khabib няма харизма и няма нужните умения, но Conor изнесе нещата. Нещо като Aldo срещу McGregor се получи и самата история е подобна. Доминантен шампион срещу надут претендент. Само, че UFC представят Conor като шампиона, което си е шамар в лицето на Khabib. Да не говорим, че тук според мен има дори повече интрига, защото Nurmagomedov играе доста добре срещу най-слабото умение на McGregor в MMA-я - борбата. Инцидентът с автобуса си остава стабилен гаф. Особено от страна на Dana White, който беше отвратен от постъпката, а сега го рекламира до несвяст. Няма как, парите говорят, а това двига продажбите с едно 500-600k.

Самата битка е интересна на хартия. Няма как да няма паралели между Ronda и Holly Holm, въпреки че Khabib отгоре е много повече от единия armbar на Ronda, а Conor е много по-добър на крака, от колкото Holm. Ако Khabib тръгне с обичайната си комбинация, ще бъде нокаутиран. Съгласен съм, че ако отиде битката на земя, Khabib ще има огромно предимство, но битката не започва на земя. Битката почва в стойка, а там виждам огромни проблеми за Khabib. В предишните битки му се разминаваше мърливите опити за TD, но тук един удар и е чао. Разбира се, очаквам Nurmagomedov да е много по-внимателен, но не може да чака дълго, защото Conor ще съсипе тялото му. Най-вероятният развой е Conor да си спазва дистанцията, да разнообразява с удари в тялото и краката, докато Khabib не се изнерви и тръгне хайдушката, което да го отвори я за uppercut, я за коляно, което да доведе до нокаут. 

Напълно съм съгласен с neshev за прогнозата му. Доста хора фаворизират Хабиб поне според мен грешно. Да не забравяме, че за цялата си кариера в UFC Конър е свалян в тейкдаун едва 5 или 6 пъти за 10 срещи. Повечето хора очакват едва ли не Нурмагомедов да го свали на земята на първата минута и да го довърши, което ми изглежда абсурдно.

И с нешев и MJ съм съгласен. Гледах последната среща на Хабиб и там имаше доста тъпи опити за тейкдаун. Конър е добре се защитава когато някой се опита да го свали на земята. Хабиб е с класи надолу в изправена стойка от Конър. Моята прогноза е, че Хабиб ще бъде победен. Със сигурност Конър е тренирал доста Takedown defens, така че едва ли Хабиб ще го поваля когато си иска. Нокаут за Хабиб! Това казвам аз

Къв тейкдаун дефенс е тренирал за има няма 2 месеца незнам . Борбата на Хабиб е on another level , а Конър видяхме как дъхнал Мендес си го наигра първия рунд . Ако Алварез се ползва за аналог на борец срещу Конър е доста неуместно .

Хабиб пре спокойно може да го разнася като петел лайнян вестник , въпроса е може ли Конър преди тотално да гасне ( предполагам първите 3 рунда ще е ок ) да го нацели качествено повече от1 път , защото руснака го видяхме , че не го ебе особено ако изяде някоя тупалка в опити за сваляне .

Ако за първите 3 рунда Конор не го преспи няма как да си вземе мача ...

Гадният мюмюн ще спинка, това е ясно. Моята прогноза е че ще бъде нокаутиран след около 180 секунди след началото на битката. После ще плачка. 

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

Конърчо за пореден път доказа, че е просто един шоумен и въздух под налягане ;)

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

Дана е заявил, че нямало да има сериозни последствия за Хабиб. Нямам търпение след 2 дни как ще се обяснява като пути, че го стрипва от титлата му и го банва за определен период от време :D 

Иначе кур за резака  - знаете кой е добрия руснак - мъртвия.

Както и предполагах постоянната заплаха от тейкдаун лимитира Конър. Сега му остава да се надява, че Дъстин ще бие Диаз и ще могат да направят Макгрегър-Диаз 3.

Хабиб е толкова руснак, колкото Лудогорец са български отбор. Гаден мюсолманин. РЕЗАК. Това за националността му.

Иначе доста категорична победа. С изключение на трети рунд, си смаза Конър. Ирландецът пък отново показа, че ако не бяха цирковете през кариерата му и това да се прави на клоун, щеше да е един приличен мидкардър. Но в тия спортове така се правят пари. С шоу. Това накрая  беше взаимствано от Винсент Кенеди Макмеън. Добро спектакЪУче спретнаха. Може би си и буукнаха един реванш? 

Вечерта ще пиша по-подробен коментар, но само едно искам да отбележа - много съм впечатлен от Конър МакГрегър като боец след снощи. Аз никога не съм подценявал борбата му и граплинга му, както много хора провят. Конър просто е много добър в стойка и заради това остава често впечатление, че едва ли не в граплинга и борбата е пълна нула. Снощи се видя, че ирландецът е много по-завършен боец, отколкото повечето хора вярват. И това го казвам съвсем сериозно, да не си помисли някой, че троля.

Иначе е ясно, че днеска ще празнувам, щото съм отбор #AndStill :beer:

Очакваното стана . 

Иначе Хабиб надминана сценката с Конър и Алдо , маняка директно скочи да го тупа . Трябваше обаче да вземе пример от Биспинг и да им се изхрачи на корнера , не само да си хвърли гарда по тях .

Конър се държа по-добре отколкото си мисех аз срещи тейкдауните , ама и не показа нищо блестящо в стойка . 

Лично мнение - ако вместо Хабиб беше Тони , Конър нямаше и 2 рунда да изкара .

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...