Jump to content

Супергерои: филми, комикси и чорапи с картинки!!!

gboy

Recommended Posts

Очаква се продължение на Венъм в края на 2020.Първото филмче беше приятно, но май имах твърде големи очаквания. Клитъс Касиди е ясно, че ще го видим, но се надявам да видим нещо и от другите симбиоти, Спайдърмен и т. н. Слабо вероятно е да съберат всички в един филм, но дано поне е качествен. 

• Upvote 2

Hype  за Мистерио. Изглежда много добре , а и дават повече време на Фюри. Според мен това означава само едно - че Iron Man ще е финито. 

Уви, след този трейлър тази вариация на Спайдърмен продължава да се усеща като болка в задника на феновете на комиксовия персонаж, сред които съм и аз. Интересно е, че в спайдър вселената на Сони има повече комиксови персонажи от света на Спайдърмен, отколкото в марвелската версия. Няма го Хари, няма я Мери Джейн, чичо Бен, Гуен, Джей Джона, Фелиша... без тези странични персонажи го няма и Питър. Дебелия виетнамец всеки път като го видя и ми идва да повърна, а тази черната са я измислили специално за филмовите адаптации изглежда. Светкавицата Томпсън като рехаво индийче счупва реализма всеки път, а изглежда ще го правят

Spoiler

Агент Венъм, което е смърт за персонажа.

Не съм мислел, че някога ще го кажа, но... съм хиляда пъти по хайпнат за капитан Марвел(особено след последния трейлър, в който я счупиха от бой и показа емоции), отколкото за несретната междурасова вариация на Пауър Рейнджърс в света на Спайдърмен.

За тези, които очакват Мистерио да бъде положителен герой, имам лоши новини. Той е психопат и е един от малкото отрицателни герои в света на Спайдърмен, които винаги са били чисти злодеи, а не антигерои. На прима виста се сещам само за него и Клейтъс Касиди. Ще ви разкрия сюжета, но четете на своя отговорност:

Spoiler

Изглежда са взели идеята за сценария на този филм от комикс серията Невероятният Спайдърмен, но са я направили политкоректна и модернизирана. Хидро мен, Молтън мен, Пясъчният човек и Рояк са проекции на Мистерио, чрез които да се прави на герой. Те не са реални. Като доказателство затова може да видите актьорският състав за филма и ще разберете, че няма хора, които да влязат в тези роли. Това означава, че ще бъдат показани само чудовищните версии на тези злодеи, без човешките. Трик на Мистерио, с който ще се пробва да спечели доверието на Питър Паркър и Щит и да ги изиграе, за да завладее света.

Доста банална история, в комиксите бих казал - средняшка, но най-ужасното е, че така затриват пет от топ злодеите в света на Спайдърмен с един удар. Конспирацията, че Марвел се опитват да убият този персонаж и вселената му все повече звучат като истина. Не разбирам защо използват Фюри, Старк и капитана за ментори на Паркър, когато той винаги се е учил от антигероите в света си: Доктор Октавиус, Кърт Конърс, Норман Осборн, Кингпин, Еди Брок. Къде са изобщо те? И защо половината Ню Йорк знае кой е Спайдърмен, когато в комиксите дори супергероите не знаят неговата истинска самоличност? Детска история...

Мери Джейн я играе Зендая. Просто MJ вече няма да е червенокоска, а ще е ....Зендая. :D 

За другите персонажи съм раздвоен. Чичо Бен се радвам, че го няма, защото не ми се гледа още една ориджин история, същото и с Батман бтв. JJJ засега не съм му почувствал липса, все пак Паркър е още в гимназията. Хари и Фелиша вече действително трябваше да ги включат по някакъв начин, особено Хари. Фелиша ако ще я има, да е някво турбо пиче, направо да вземат Alexa Bliss да я изиграе, ще мине за тийн. Не се шегувам, Alexa ще е перфектна за ролята. Същото важи и за Гуен, пиче или нищо.

Мистерио ми е от любимите злодеи на Спайди и съм любопитен как ще го изиграят. Ако го няма аквариума на главата, директно оценката на филма пада с 5 единици. Все едно Венъм без езика или Док Ок без пипалата.

Иначе първият Спайди през 2017 много ми хареса и като цяло за мен е най-добрият му филм от 2002-ра насам, дори и с фриволията, които са си позволили. Дебелака не ме дразни, даже ми беше забавен на моменти. Леля Мей е ясна. :D  

• Upvote 3

Вражда на годината за 2018 година: baikiro срещу koleda321 (9-6-5-5-1)   🏆🏆🏆

Зендая играе в ролята на Мишел Джоунс, а такава в комиксите за човека паяк не фигурира. Популярна теория около тази героиня е, че

Spoiler

Всъщност е дете на Джесика Джоунс и Люк Кейдж, не признато от него, но не съм чел общите им комикси и не съм запознат има ли истина в тази теория. Мога само да кажа, че няма общо със Спайдърмен.

Чичо Бен е необходим, от гледна точка на това да разберем перспективата и мотивацията на Питър Паркър да се превърне в героят, който е. "С голямата сила идва голямата отговорност" не му го казва Тони Старк или Ник Фюри, а неговият роден чичо. Спокойно можеха да спестят сцената с убийството и просто да вкарат няколко сцени в минало време, а не да го зачеркват този герой.

Джей Джона не съществува в тази вариация на Спайдърмен, защото в противен случай би се появил. Той не преследва Паркър, а Спайдърмен и още с появата на този герой, Джеймисън вижда заплаха за града и не спира да го натяква. Спайдърмен е на лице, но Джей Джона го няма никакъв... ако го вкарат след време в историята ще стои като поредната кръпка(колко години му трябват за да сметне Спайди за злодей, къде е бил до момента и защо е нямал мнение по темата?), но не ми се вярва изобщо да го споменат.

Еди Брок е ясно защо не фигурира, макар да можеха да го използват поне като журналист, от който Паркър да се учи(той не става Венъм веднага). За Норман и Хари също изпуснаха момента да ги включат в историята, а и Тони Старк на практика иззе функциите на Норман като ментор на Питър в първата част. Фелиша, Мери Джейн и Гуен могат да се появят, евентуално като нови ученици в класа на Спайди на по късен етап. Алекса като Фелиша не я виждам, но може да изиграе Гуен Стейси/Жената паяк доста акуратно. На визия я докарва поне.

ПП: Мистерио е със скафандъра си още в трейлъра, така че можеш да бъде спокоен поне за това😁 

Аз много харесах Homecoming  и съм оптимист за новия Спайдърмен, дано не разочароват.

Героят ми стана много (ама много) любим когато за първи път пуснаха в България Spider-man TAS и някак си от тогава за мен това е образът на Спайдърмен. Гледал съм го после в други анимации, игралните филми естествено, чел съм много комиксови истории с него, но за мен винаги си остана това образът на героя. Предполагам, че е нормално.

Истината е, че Паяка на Том Холанд е по-вдетинен отколкото съм свикнал, но го отдавам на факта, че обикновено историите, които знам, го представят в малко по-зряла възраст. Сложно изречение, но вярвам, че ме разбрахте. Не харесвах особено версиите на Сони, тъй като в тях не виждах този Спайдърмен, с който бях свикнал. Или беше прекалено задръстен и смотаняк (първите филми) или пък беше някакъв наперен тип(версиите с Андрю Гарфийлд). Героят на Том Холанд ми допада много. Да, може би има някакви разминавания, но важното е, че виждам този хлапашки образ на Спайдърмен, който за мен е в основата на персонажа и винаги е бил. Питър Паркър никога не е бил "героичен", винаги е бил просто хлапе, което се опитва да направи правилното нещо и точно това откривам и ми харесва в тази версия на Марвел.

Относно другите неща - супер изменените герои, липсата на origin история и прочее - напълно ги оправдавам. Това е третата версия на този герой за 15 години, нормално беше да се търсят някакви по шантави решения. На кой му харесват и на кой не си е въпрос на вкус, но трябваше да се направи нещо, нямаше друг начин.

Честно казано, мисля, че към момента Марвел вселената се развива страхотно и почти никога не разочароват с филмите си. От Age of ultron насам нямат издънка. Имат си средна ръка филми, но никой не е слаб. Avengers 3 беше страхотен и стискам палци вселената да продължи да се развива както досега. Склонен съм да не гледам стриктно героите и да ги сравнявам с версии от комикси и прочее, защото това си е отделна вселена и няма как да виждам мотамо образите рипнати на екрана. Те няма и да работят като хората в игрален вариант. Въпросът е да се пресъздават с разбиране към персонажите и в момента в това отношение нямам оплакване.   

• 5 weeks later...

И нека феминистската пропаганда започне сега! 

https://www.hollywoodreporter.com/features/captain-marvels-brie-larson-cant-save-womankind-but-shes-doing-her-best-1185915

The Oscar winner and fierce gender-equality activist is proud to be starring as Carol Danvers in the Disney-owned studio's first female-fronted franchise — just don't conflate its success with the fate of women in Hollywood: "We have been opening movies since the silent era."

"There's this sense of setting this thing up," Larson says. "I know it's exciting and fun to be like, 'Will it sink or will it float?' 'What's going to happen?' 'Can women exist in the world?' 'We're not sure yet!' But women have been opening movies since the silent era. We have been part of every major art movement. People just push us away once the movement gains momentum and act like we were never really there."

Също така, "WOMANKIND"

facepalm-head.jpg

Отсега го намразих тоя филм, стискам палци да се провали.

Edited by Suffer-H
  • Upvote 1

Около Gotham следя предимно в Youtube, най-вече да видя какъв ще е краят и каква ще е финалната версия на The Joker и Батмана. Финалът на шоуто е близо и вече има няколко лийкнати снимки на The Joker:

A035-D99-E-1-A5-D-4-C81-8716-6-C31-B39-E

nmp82e3v45h21.jpg?width=768&auto=webp&s=

A0-E35853-EDB9-4-F2-A-9161-ECD9-D71-C473

Доста психарски, а и момчето, което играе е доста добър в ролята си.

• Upvote 2

Значи, през последните няколко дни, "Want to see" рейтингите на Captain Marvel, в Rotten Tomatoes, се сгромолясаха на 27% и  в интернет средите се вдигна страшна шумотевица, че филмът може да е обречен на провал. Какво правят Rotten Tomatoes? Премахват "Want to see" рейтингите напълно, разбира се не само за Марвел филмите, а за всичко, само и само за да прикрият липсата на интерес към феминистката абоминация. Само ми е чудно, какво ли оправдание ще скалъпят, за да не се разкрият какви жалки корпоративни пионки на Дисни са? 

EDIT: И ето че жалкото им обяснение не закъсня:

As of February 25, we will no longer show the ‘Want to See’ percentage score for a movie during its pre-release period. Why you might ask?  We’ve found that the ‘Want to See’ percentage score is often times confused with the ‘Audience Score’ percentage number. (The ‘Audience Score’ percentage, for those who haven’t been following, is the percentage of all users who have rated the movie or TV show positively – that is, given it a star rating of 3.5 or higher – and is only shown once the movie or TV show is released.)

За малко да им повярвам, особено имайки первид съмнителният тайминг на промяната. Mного ми чудно, кой би бил толкова тъп, че да обърка "want to see" рейтинга, със зрителския рейтинг за филм който още не е излязъл по кината?

Edited by Suffer-H

Е не е лесно да си тъп, какво да се прави! :D 

Но ще спасят положението като проведат кампания "Ако не го гледаш, си сексист". За Black Panther провървя, даже го номинираха за Оскар, а беше сигурно 45-я филм на Марвел с еднакъв сюжет. :D 

Edited by koleda321
  • Upvote 2

Вражда на годината за 2018 година: baikiro срещу koleda321 (9-6-5-5-1)   🏆🏆🏆

Имах добри впечатления за Brie Larson от филмите в които съм я гледал, най-вече Room. Но да използваш сцената на такъв, потенциално, голям филм за да си набиваш феминистките идеологии, които нямат нищо общо със сюжета на филма, е меко казано егоистично. Аз филма пак ще го гледам, защото ми е интересна историята в него, а тези дето казват че щели да го бойкотират, заради нея, се поддават на манипулациите ѝ. А самия Rotten tomatoes не винаги е показател, колко е хубав един филм. В крайна сметка си е до индивидуалния зрител, дали му е харесал филма или не. Същата работа и за BP - филма си е хубав (освен финалната битка, там всички сме на едно мнение :D), миналата година всички го харесваха, но сега като го включиха към наградите изведнъж стана много тъп филм. Да, не заслужава Оскари, номинираха го защото, ако сте обърнали внимание, няма друг филм с черни номиниран, като онзи дето спечели миналата година. Това беше пълнеж за програмата, за да изглежда академията прогресивна, иначе незнам кой повярва че има шанс да спечели, че толкова се впрегнаха всички.

24 minutes ago, Leito said:

Имах добри впечатления за Brie Larson от филмите в които съм я гледал, най-вече Room. Но да използваш сцената на такъв, потенциално, голям филм за да си набиваш феминистките идеологии, които нямат нищо общо със сюжета на филма, е меко казано егоистично.

Не е само Бри Ларсън, самия факт, че тая пача си позволява да бълва злоба срещу белите мъже е показателен. От Дисни са й дали зелена светлина и феминистката пропаганда е част от рекламната кампания на Captain Marvel. Замисли се, защо след като толкова години Iron Man, Thor, Spider-Man и Captain America са лицата на Марвел (в комиксите и филмите), изведнъж решават че Капитан Марвел ще е лицето на MC и ще бъде над всички останали герои?  Една героиня за която на никой не му пука, а комиските й далеч не са сред най-вървежните в индустрията? Because WAMEN, не защото го заслужава, не защото феновете са го поискали. Така че заплахите за бойкот не са заради няколко идиотски изказвания на Бри Ларсън, а защото феновете са обезпокоени, че и Марвел ще станат SJW компания и Captain Marvel щe е първата стъпка към тази трансформация.  

Edited by Suffer-H

Вече не мога да имам мнение и за филм защото съм бял мъж ли, бе, дейба!? 

Жалка работа , но това е добре тъй като ми писна от боклуците на Марвел. Жалко че ония кухи глави DC нямат и 2 гънки в мозъка , за да си направят както трябва филмите. Аквамен беше добре , но като гледам какво предстои не съм много очарован. 

• Upvote 4

Тая са я еМнали здраво обаче. Обяснява се като някое пути, че не мразела белите мъже и изопачавали думите. :dry: Очаквала е явно, че ще и се кланят до земята и разни откачени лесбийки ще и дялкат статуи, ама прекали просто с глупостите си. 

За феминизъм пример беше WW - не беше агресивно, не беше реваншизъм, просто се плъзна по вълната. Прецакаха се Дисни тоя път. Очаквам да няма продължение тоя филм :D. 

• Upvote 4

Капитан Марвел е най-тъпият филм от MCU. Железния човек 2 и Тор 2 бяха слабички, но не бяха дразнещи. Докато в тоя филм ни заляха с полит-коректна пропаганда, която беше абсурдно не на място. Някакви чернокожи жени и малки чернокожи момиченца врякат някакви тъпотии през пет минути само и само да разберем колко са смели, стра`отни и невероятни. Нищо, че няма никаква логика - дреме ти.

Лошият (няма да спойлвам кой е, макар че ще го познаете лесно по цвета на кожата и пола) е сигурно най-безличният персонаж в цялата вселена, а Капитан Марвел със сигурност беше най-скучният супер-герой. Да не говорим колко тъпо overpowered  е направена - то нямаше никаква интрига, тя помете всичко за пет минути и тва беше.

Ебете го тоя филм. 

• Thanks 2

Много драма заради един филм. Негативизъм, сексизъм, феминизъм - всичко живо тригърнато. 

Нещо подходящо за темата:

Чък ще разцепи!

8 hours ago, gboy said:

Капитан Марвел е най-тъпият филм от MCU. Железния човек 2 и Тор 2 бяха слабички, но не бяха дразнещи. Докато в тоя филм ни заляха с полит-коректна пропаганда, която беше абсурдно не на място. Някакви чернокожи жени и малки чернокожи момиченца врякат някакви тъпотии през пет минути само и само да разберем колко са смели, стра`отни и невероятни. Нищо, че няма никаква логика - дреме ти.

Лошият (няма да спойлвам кой е, макар че ще го познаете лесно по цвета на кожата и пола) е сигурно най-безличният персонаж в цялата вселена, а Капитан Марвел със сигурност беше най-скучният супер-герой. Да не говорим колко тъпо overpowered  е направена - то нямаше никаква интрига, тя помете всичко за пет минути и тва беше.

Ебете го тоя филм. 

За капак и драмата около Rotten Tomatoes продължава. Зрителската оценка за филма снощи беше 35%, докато оценката на манипулираните от Дисни критици е около 80%. По някое време през нощта, от RT забраниха пускането на негатинвни оценки и ревюта, и така само за няколко часа зрителската оценка се покачи от 35%, на над 50%, и тепърва ще продължава да се покачва. С това RT недвусмислено потвърдиха и съмненията, че промените, които направиха миналия месец са изцяло за да предпазят феминистката изгъзица и да залъжат потребителите си. Заслужават някой да им разбие умрелия сайт. 

Edited by Suffer-H
  • Upvote 4

А по разните сайтове пускат през пет минути статии, в които обясняват, че Rotten tomatoes бил налазван от тролове. Явно, като не съм харесал филма, значи съм трол, нямам право на негативно мнение. 

То затова ли не ми даде RT да си пусна ревюто на тоя филм там, щото му дадох половин * и написах, че е най-слабият MCU филм? :D И тия хора се бият в гърдите, че нямат цензура, имали свобода на словото и прочее ... баси нещастниците.  

П.С. И какъв е смисълът тогава да има зрителски ревюта, като нямат право да са лоши. 

Edited by gboy

Всъщност, доколкото разбрах, Captain Marvel е единственият филм, който е под протекцията на RT, на други филми може да се дават негативни оценки, което прави ситуацията още по-култова. Феминистката абоминация и силните нИзИвисими жИни на Холивуд не могат да приемат критиката, затова обвиняват белите мъже и "заглушават" мнението на истинските фенове. Нищо ново под слънцето, досущ катo Ghostbusters (2016) e положението. 

• Upvote 1
  • Haha 2
HeaDMaKeR™
On 3/9/2019 at 9:31 AM, Hachiko said:

Много драма заради един филм. Негативизъм, сексизъм, феминизъм - всичко живо тригърнато. 

Нещо подходящо за темата:

Чък ще разцепи!

Това изглежда мега зле, а имаше една анимация преди време където се появавше един тигър по време на една битка между СУпермен и Батман и изглеждаше мега бадасс и яко.Никога не бих дал пари да го гледам това на кино, дори в самолет на дълъг полет не бих си го пуснал.

I wanted so badly to lie down next to her on the couch, to warp my arms around her and sleep.Not fuck, like in those movies.Not even sex.Just sleep together, in the most innocent sense of the phrase.But I lacked the courage and she had a boyfriend and I was gawsky and she was gorgeous and I was hopelessly boring and she was endlessly fascinating.So I walked back to my room and collapsed on the bottom bunk, thinking that if people were rain, I was drizzle and she was hurricane.

John Green, Looking For Alaska

И аз ще кажа две думи за Капитан Марвел

Spoiler

За мен филмът не е толкова лош, колкото казвате. Със сигурност не е на нивото на Пантерата и Infinity War, но е по-добър от Thor 2 и Iron man 2. Филмът си имаше своите плюсове и минуси. Като плюсове мога да изтъкна необичайният за Марвел сюжетен похват чрез който главният герой разбира за миналото си чрез накъсани спомени, които зрителят трябва да зглобява като пъзел. Не казвам че това не е използвано в други филми, но за Марвел това е глътка свеж въздух.

Друг плюс е начина на изграждане на света през 1995 на Земята. Много хора се оплакаха, че филма изглежда много блед и безличен на Земята, нещо което не може да се каже за другите планети и космоса. Според мен това е така за да се придаде леко носталгичен вид и да напомни за филмите от това време.

Визуалните ефекти също са невероятни (особено на 4DX) и начина по-който е променен Самюел Джаксън наистина е впечатляващ.

Друг плюс е туистът чрез който скръловете се превръщат в "добрите", а крий - в "лошите".

За мен беше неочаквано, защото доколкото знам в комиксите скръловете никога не са представяни като добри, но не съм експерт и може и да греша.

Но филмът имаше и своите минуси. 

За мен не беше достатъчно развит образа на Yon-Rogg, можеше да получи повече екранно време. Освен това появата на Ронан беше глупава и лишена от особено смисъл.

Финалната битка, както каза @gboy беше лишена от интрига.

Начина по който Фюри си загуби окото и втората скрита сцена бяха ужасни.

Не мисля че  актьорската игра на Бри Ларсън беше непременно лоша. Моментите в които беше по дървена и не толкова емоционална за мен показваха колко е стресирана и объркана Керъл заради нещата които й се случиха. Единствено се притеснявам ако тя стане новото лице на Марвел. Няма харизмата да бъде лице на нещо толкова голямо.

Като заключение ще кажа, че за мен филмът е добър, не колкото Wonder Woman, но добър. Плюсовете бият минусите и човек спокойно може да си тръгне с усмивка от киното. Аз не съм имал очаквания за нещо страхотно, може би затова не съм разочарован. 

• Upvote 3