Jump to content

Супергерои: филми, комикси и чорапи с картинки!!!

gboy

Recommended Posts

47 minutes ago, The Best said:

но те вероятно ще станат част от X-men или Fantastic Four разклонението

49 minutes ago, The Best said:

Вероятно ще попадне в разклонението на X-men,

Какво означава това? X-Men и F4 няма ли да са част от MCU? Били обяснил по-конкретно? Благодаря. 

• Upvote 3

Ще са под шапката на Марвел, но световете им ще са отделни за да няма пренаселване и объркване в зрителите. Ще разчитат на други сценаристи и режисьори, но ще бъдат отделни вселени - нещо като Земя 1/Земя 2/Земя 3 в галактиката на Марвел. Не се предвижда всички герои да бъдат изсипани на едно място. Поне това става ясно от интервютата на хора, работещи в Марвел студиото. Естествено - предстои да видим как ще ни поднесат продуктът.

Edited by The Best
3 minutes ago, The Best said:

Бъди така добър да кажеш кое е фантасмагория? Спирането на сериалите за Железния юмрук и Люк Кейдж ли? Снимките на Мистерио? Интервюто с Хидълстън?

Лимитираните поредици за Локи, Уонда и т.н., които някои източници твърдяха ПРЕДИ МЕСЕЦ, че ще се правят за стримйнг услугата на Дисни не е нещо от "Седмичните новини около Марвел"..

Сподели къде актьора казва "Да, жив е."? в интервюто (Оставям на страна, че не това не е интервю, а Q&A панел на Ace CC). Във въпроса на лапето липсва съчинената от теб част за "оцелял ли е героят му и дали ще го видим отново в следващия филм за Отмъстителите", а то само пита "Настина ли е мъртъв Локи?". Частта ти със "Не е ли било, защото дясната му е трябвала за да създаде свой фалшив двойник, чрез който за пореден път да изиграе смъртта?" всщност е спомената от от Хидълстън, а не е директен въпрос от публиката, а отговорът "Мислите точно като мен" е отговор на първият въпрос на малкото момче. При твоята интерпретация всичко е слято в едно. За това не ми се хареса и казах фантасмагории. Лично за мен е готино, че хората нищят още този въпрос, но да насаждаш отговор, преди да сме гледали самият А4 , само за да е шок/бонба/улии новина е само хабене на клавиатура.

Снимките на Джилънхол като Мистерио изтекоха също в началото на месеца.. а от къде е сигурно, че той е главен злодей във филма?

Относно "Големи спойлери/слухове за ситуацията с Отмъстителите и следващия филм от поредицата" - теориите новини ли са?

272.png 

Бавно, но славно изгледах десет епизода от първи сезон на The Flash. И както така неволно си спойлнах, заради филмчето (Flash парадоскът), накрая верно излезе, че Анти-Светкавицата убива майка му или нещо подобно. Още не е обяснено и те първа build-ват бъдещето, но става бавно заради мета-човеците. 

Прави ми впечатление, че Michael и брат му (Prison Break) играят един до друг отново и имат вече няколко появи. Не съм особено запознат, но и те май са в тази вселена и част от arrowverse, като едни от главните лица. Приятна изненада за мен, като фен на другият им сериал.

Преди месец? По точно преди две седмици се заговори за лимитираните серии(дефинирай лимитирани)и в днешният обзор не съм ги включил като новина, а като следствие към новина. Бъди по точен.

За интервюто с Локи попаднах на конкретна информация в screenrant, мисля че. Те си жълтеят малко като медия, но слуховете преливащи във факти, че Локи е жив може да ги прочетеш буквално във всеки един комикс ориентиран сайт. Не съм го слушал, попаднах на инфото. Явно е било преувеличено. В много сайтове си го обявяват за жив -https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=13&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjj5Zzun5XeAhXopIsKHZ5gBLsQFjAMegQIARAB&url=https%3A%2F%2Fwww.express.co.uk%2Fentertainment%2Ffilms%2F967725%2FAvengers-4-Loki-ALIVE-release-date-plot-spoilers-time-travel-Tom-Hiddelston-death-Infinity&usg=AOvVaw0QLoUM5Z_wJEoutNO4Pu1BТова е само един от примерите, не ми се рови за повече. Още безброй доводи има - най-вече, че ще има собствен сериал и ще участва в следващата част на Отмъстителите, нали...

Мистерио ще бъде главния злодей във втория филм за Спайдърмен, това си е потвърдено още откакто обявиха, че той ще участва -  https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=13&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjy4pv4oZXeAhWBpIsKHdnCBbkQFjAMegQIBhAB&url=https%3A%2F%2Fwww.denofgeek.com%2Fus%2Fmovies%2Fspider-man%2F273658%2Fspider-man-2-villain-confirmed-as-mysterio&usg=AOvVaw2LZjelHTs8E9bn_TGpdYnu

Никъде не съм казвал, че ще е единственият злодей във филмът, спокойно! В миналия филм освен Лешояда участваха и Каргън(бегло) и Шокър, така че...

А колкото до теориите - да, често се оказват новини впоследствие. Пък ако не се окажат - ще напиша, че са били неверни. Така процедират сайтовете в Америка на тази тематика - запълват място с подобни теоретични статии. Плюс това - моят седмичен обзор не е за новинарски сайт и не получавам пари от тази работа, че да ми държиш сметка какво съм преценил да пусна. Ако мислиш, че си по информиран - правиш свой и казваш нещата, както според теб стоят. Моят седмичен обзор винаги включва теории, спойлери и слухове, освен новини. Толкова по въпроса и без лоши чувства.

Edited by The Best

Седмичен обзор на супергеройските новини, теории, слухове и спойлери започва!

Календарът с точните дати на излизане за филмите на Марвел, които са обявени до момента беше публикуван:

March 8, 2019 - Captain Marvel

Това ще бъде дебютът на Карол Денвърс на големия екран, а очакванията са тя да има ключова роля в следващата фаза от филми на Марвел. Противници във филма ще и бъдат Скруловете - извънземна раса, която заплашва нашата планета. Те ще бъдат предвождани от Талос(в ролята Бен Менделсон). Появи се огромен, непотвърден до момента спойлер, свързан с героинята

Spoiler

Говори се, че тя също е Скрул. В началото на историята ще живее на тяхната планета, а всъщност в тази си филмова версия тя ще притежава гените на две извънземни раси - скрулове и крии, като ще владее напълно техните умения и дори ще ги усъвършенства.

captain-marvel-movie-skrulls.jpg?itok=x8

Това са скруловете. Те владеят способността да се преобразяват във всяко живо същество. Нещо като Мистик, но за разлика от нея, те са извънземни, а не мутанти.

May 3, 2019 - Avengers 4

В предишния обзор на седмицата бях написал какво очаквам да се случи във филма, а скоро ще разберем колко от слуховете ще се окажат истина. Това ще стане след като от Марвел обявят точното заглавие на четвъртата част за Отмъстителите, а то може да ни разкрие и новия злодей в историята.

July 5, 2019 - Spider-Man: Far From Home

Това е последния обявен до моментът филм с ясно заглавие от вселената. Очаква се Спайди да обикаля европейските столици заедно с класа си и да се натъкне на Мистерио. Не се знае дали това няма да е последния филм за Спайдърмен под шапката на Марвел и какво изобщо ще се случва с героя след него.

Spoiler

Теории включват появата на Мак Каргън(Скорпиона) при условие, че Марвел завърши трилогията. Каргън бе показан в първата част и се очаква той да продължи да бъде граден на сценарно ниво. Допуска се повторна поява на Шокър, този път в комбинация с Носорога, но показани в някакви комедийни вариации и без костюмите си(знаете как бе представен Шокър в първата част).

Това са останалите дати:

May 1, 2020 - Untitled Marvel Movie 

November 6, 2020 - Untitled Marvel Movie 2

February 12, 2021 - Untitled Marvel Movie 3

May 7, 2021 - Untitled Marvel Movie 4

November 5, 2021 - Untitled Marvel Movie 5

February 18, 2022 - Untitled Marvel Movie 6

May 6, 2022 - Untitled Marvel Movie 7

July 29, 2022 - Untitled Marvel Movie 8

Заглавията, стоящи зад тези дати няма да бъдат обявявани преди излизането на четвъртата част на Отмъстителите по кината. Очаква се на някои от тези дати да излязат третата част на Антмен, втората на Черната пантера, нов филм с нов състав и режисьор за Пазителите на галактиката, дългоочакваният самостоятелен филм за Черната вдовица, както и дебютът на Фантастичната четворка. И, разбира се - нова порция ансамблови супергеройски филми.

Пускам една мини рубрика в рубриката, в която ще ви представям малко известни факти/случки от филмовата и комиксовата супергеройска вселена. В първия брой на "Знаете ли това?" ще обърна внимание на опитът от страна на Марвел за своя собствена вселена през миналия век, включваща многобройни нискобюджетни сериали и филми с любимите ни герои днес. Ето малко снимки от тези странни продукции:

Spoiler

hulk_4.jpg?itok=Wj5glZ5P

Невероятният Хълк - може би най-успешният комиксов сериал на Марвел за това време. С тези серии, продължили от 1977-1982, а също и чрез създадените в близките години филми за Хълк, този герой се превръща в любимец на хората по света. Луи Фериньо пък вече над 40 години пресъздава за нас гласът на Невероятният Хълк. Както в анимациите, така и в модерните филми за Отмъстителите.

spider-man-70s.jpg?itok=Hw6WZVDp

The Amazing Spider-Man - стартирал година след дебюта на Невероятният Хълк, Изумителният Спайдърмен не успява да пожъне същият успех и бива прекратен след едва два сезона. Ниският бюджет се оказва основният проблем на сериала, като заради него повечето от противниците на Питър Паркър дори не се появяват с комиксовите си костюми. Гледал съм няколко серии от тази продукция и мога смело да заявя, че е отвратителна. Имаше толкова жалки и странни моменти, които на моменти ме караха да забравя какво всъщност гледам. Например от нищото, без предистория някаква жена я бяха удавили във вана, а после един руснак влезе в тази баня и сигурно две минути си клати ужасено главата на всички посоки с изцъклен поглед. После го опандизиха без да е виновен и другото съм се постарал да го изтрия от съзнанието си. Доста подигравки и мемета има за този сериал в интернет пространството.

doctor-strange_0.jpg?itok=F6HO7ttR

Doctor Strange - този филм, създаден през 1978г. е близо до комиксовия си прототип и следва оригиналната история. Участват още ключови фигури като Уонг, Кия, Древния, а враг е Морган Ле Фей. В сериите е споменаван и големия враг на Стрейндж - Дормаму, но разбира се - малкият бюджет отново си е казал думата.

captain-america_75.jpg?itok=pxqXB_ea

Captain America and Captain America II: Death Too Soon - през 1979г. Капитан Америка получава своя първи телевизионен филм. Комиксовата история е много силна в тази версия и не случайно хардкор феновете на капитан Америка все още предпочитат старите филми за героя, които го показват в съвсем различна и далеч по правилна светлина - тази на войник, а не на свръхчовек. Едва ли някога ще видим първите комиксови истории за този герой пресъздадени в модерен вариант и за това старите, макар и евтини продукции ще продължат да имат своите фенове.

hulk_thor.png?itok=Qs5ESLsr

The Incredible Hulk Returns - през 1988г. Невероятният Хълк се завръща с нов сравнително успешен филм(по това време Хълк е в топ 3 на най-известните комиксови герои и всеки филм или сериал за него се гледа от голяма аудитория). Този път в него участва и Тор, но отново - не тази вариация на Тор, която познаваме от новите филми за богът на гръмотевиците. Тази версия на Тор е близка до първите комикси за героят, издадени от Марвел, в които паралелите с историята на Шазам са доста. Накратко - обикновения човек Доналд Блейк намира чукът на Тор и успява да го вдигне. Казвайки: "в името на Один" той се превръща в Тор и приема всичките му сили. Интересна интерпретация на този бог и лично аз я предпочитам пред модерната версия, по малко фантасмагористична ми изглежда най-малкото.

trial-daredevil.jpg?itok=0mWoAWhu

The Trial of The Incredible Hulk - през 1989г. излиза поредния филм за Хълк, а този път в приключенията другар му става Мъжът без страхове(Вариация на Дявол на доброто). В тази версия за пръв път е показан на екран и Кингпин(Уилсън Фиск).

MV5BZDA3NzA5NTktYWFiZS00OWFkLThjN2QtOWRi

The Death of the Incredible Hulk - година по късно, през 1990г. трилогията за Хълк завършва с шокиращ финал - смъртта му. Този път други супергерои не участват, а филмът е посветен изцяло на зеленото чудовище.

Generation X 

MV5BNDdiZWM5YWItNzY0OS00YTU1LTg2OTYtMGY4

Generation X - това е първият показ на мутантите по телевизията в игрален филм. Много преди да се появят любимците на милиони хора по света - Върколакът, професор Чарлз, Магнето и Фениксът, е имало филм, в главните роли на който са били Ема Фрост, Мондо и Джубилий. Разбира се, филмът не е нищо особено заради малкият бюджет, с който разполага, но си струва да се види в качеството си на революционен първи тв проект за обичаните от мнозина мутанти. Той е създаден през 1996г.

nickfury.jpg?itok=2uTKplRN

Nick Fury, Agent of S.H.I.E.L.D. - може би най-известната филмова адаптация на Марвел от миналия век. И как иначе - самият Дейвид Хаселхоф изиграва емблематичният шеф на Щит - Ник Фюри. За тези, които се чудят защо този агент е бял - ами такъв е и в комиксите и всъщност да е бял... му отива, освен че по принцип така е замислен въпросния комиксов герой. В този филм, създаден през 1998г. главни противници на агентите от Щит са нацистите от Хидра и в частност Барон Стръкър.

Интересуващият се от комиксови новини съфорумник Gabler е споменал, че Мелиса Беноист(Супергърл) е постнала снимка, на която позира със своята колежка Руби Роуз(Жената-прилеп), подкрепена с кратък коментар от нейна страна.

Spoiler

6f6b23cf-afe2-44a8-aa5d-03b3376431c6.png

Общо взето реакцията на Супергърл в компанията на Роуз описва и моите чувства - пълен смях и потрес.

Господа - участието на две актриси в Отмъстителите 4 бе потвърдено и... имената им са меко казано изненадващи: Тилда Суинтън(Древният, участвала до момента във филма за Доктор Стрейндж) и Катерин Лангфорд, позната ни от модерния и отличен с редица награди тийнейджърски сериал 13 причини защо, където тя играе главната роля и придоби статут на звезда. Веднага се появиха слухове и теории около тези новини.

Spoiler

За героинята на Тилда Суинтън се говори, че въобще не е умирала, а просто е инсценирала смъртта си и ще замести Доктор Стрейндж в четвъртата част. Тя ще бъде ключът към пътуването назад във времето и преобръщането на бъдещето, според една от популярните теории. 

Tilda-Swinton-Ancient-One-Doctor-Strange

Тилда Суинтън като Древния.

Катерин Лангфорд е определяна като млада надежда в Холивуд, а популярността и расте с всеки ден. Нейното присъединяване не е изненада, а вероятно договорът и ще бъде за повече от един филм. Според мнозина тя ще изиграе Катеричото момиче(Squirrel Girl) в този филм, а после ще получи и главната роля в сериал на Дисни за същата героиня. В комиксите Катеричото момиче е побеждавало Танос, но едва ли ще видим точно такова нещо в четвъртата част на Отмъстителите.

13-Reasons-Why-Season-1-Hannah-Baker-Kat

Катерин Лангфорд.

В следващата седмица ще наблегна на случващото се в DC вселената, защото буквално всеки ден излиза нещо ново за някой комиксов проект и ми е трудно да събирам информацията.

Edited by The Best

Arrowverse-а не го гледам, обаче хайпнаха много Кросоувъра и направо нямам търпение за него.

Миналата година беше супер добър. Много хора отбелязаха, че е далеч по-добър филм от мега скъпия Justice league и май съм склонен да се съглася донякъде с това. Беше супер добра история, а и ефектите и екшъна не бяха зле. Тая година се очертават доста easter eggs и разни кросоувър шитнички, дето ще им се кефиме нърдчетата.  

• Upvote 2

Нова седмица - нов седмичен обзор! Този път обзорът е по дълъг от обикновено и се наложи да проверявам от различни източници информацията, която ви поднасям, за да бъда сигурен, че тя е вярна. Пожелавам ви приятно четене. Нека видим какво се случва в света на супергероите:

Всеки вече знае за слуховете, според които сериалите на Нетфликс с марвелски герои ще бъдат прекратени в близките седмици/месеци и няма да видим повече сезони. До момента от Нетфликс мълчат като комунист на разпит по темата, въпреки че интересът от страна на зрители и медии по темата се повишава с всеки изминал ден. Знаете, че след новината, според която Дисни ще започнат да създават собствени серийни продукции за любими на публиката персонажи от Нетфликс реагираха с отменянето на третия сезон за Люк Кейдж и спирането на сериала за Железния юмрук, което от своя страна почти сигурно означава да не видим втори сезон на Защитниците. Всичко това бе крайно изненадващо и всеки направи връзка между двете споменати събития. Заради медийната завеса по въпроса се редуваха да се изкажат знайни и незнайни коментатори, но това не успокои феновете, а дори напротив - накара ги да потърсят сметка за случващото се от... актьорите в Нетфликс комиксовата вселена. След бруталната вълна от въпроси се намери и човек, който да отговори кратко и ясно. Това е Винсент Д'Онофрио(Кингпин) и го е направил от профила си в Туитър. Ето какво е казал:

Spoiler

f94ccd6f-aa99-45fe-9b4b-2a8080369260.png

Естествено, това може да бъде тълкувано по много начини, но все пак носи някакво успокоение у феновете на Мат Мърдок, Джесика Джоунс и Франк Касъл.

Дисни ще направят сериали за Зимния войник и Ястреба. Очаква се в скоро време от Дисни да ни зарадват с доста сериали за любими наши герои от филмовата Марвел вселена. До момента четири героя ще получат свои сериали с лимитирани на брой епизоди - между 6 и 8. Това са Алената вещица, Локи, Зимния войник и Ястреба. Не се знае дали въпросните серии ще бъдат навързани, но би било чудесна идея. Тези четири персонажа имат доста общо помежду си в комиксите и това е атестат за изваждането на страхотни истории. Тъй като Дисни на практика притежава Марвел се очаква без проблеми Том Хидълстън, Елизабет Олсен, Себастиан Стан и Антъни Маки да повторят ролите си. И четиримата имат опит на малкия екран - Олсен игра в сериала "Съжалявам за загубата ти", Хидълстън в "Нощният мениджър", "Валандер" и "Кухата корона", Стан в "Имало едно време", "Клюкарката" и "Крале", а на Антъни Маки му предстои да направи своя дебют на малкия екран в сериала "Просто обвивка". Кевин Фейдж е говорил по темата и е заявил, че тези сериали ще наподобяват повече комикси, отколкото филми. Това е малко притеснително, но може би в следващите обзори, когато излезе повече информация за историята зад тези сериали ще разясня какво не ми харесва в това изказване.

Winter-Soldier-and-Falcon.jpg?q=50&fit=c

В мини рубриката "Знаете ли това" този път ще ви покажа изрязаните сцени от първия филм за Отмъстителите. А те са доста интересни и разкриват някои неща, за които е твърде възможно да сте се чудили и в крайна сметка да не сте разбрали.

Spoiler

Забележете сцените на Локи и капитан Америка. Чудя се как може да са ги отрязали? Та те дават дълбочина на героите, а именно на тях двамата такава им бе необходима, защото си личеше, че нещо в мотивацията им и цялостната история куца. Малката странична история, включваща обикновена сервитьорка, също си заслужава да се види и напомня комиксов момент. Жалко е, че повече обикновени хора не биват показвани редом с героите, с които споделят един град. Обърнете внимание и на това, че Скарлет Йохансон, Джереми Ренър и Крис Евънс се справят добре с бойните сцени. И обратното - за пресъздаването на Тор и Железният човек е използвана долнопробна анимация. Не на последно място това видео дава отговор на въпроса защо Мария Хил не получава почти никакво екранно време във филмите за Отмъстителите. Причината, уви, е прозаична - актьорската игра ѝ куца. Аз ако бях на мястото на Джош Уедън бих я рекастнал, потресаващо сценично присъствие и безчувствена физиономия. Интересно е, че същата актриса(Коби Смълдърс) в "Как се запознах с майка ви" играеше прилично или поне на мен ми се струваше така.

Малък ъпдейт за сериала Старгърл: вече имаме имената на още един член на актьорския състав. Ако сте си мислили, че може да се мине без цветнокож в поддържаща роля, то определено не сте гледали сериали на DC до момента. Името на актрисата е Анджелика Уошингтън(играла в сериала Безсрамници, но нещо не си я спомням) и засега не се знае каква точно ще бъде ролята ѝ. Вероятно е да е приятелка на Кортни Уитмор(Старгърл). Имало е интервю със сценариста на Старгърл - Джиоф Джонс, познат ни като човекът написал сценария за всички сезони на Светкавицата, както и за първия сезон на Титаните. Ето какво казва той:

Spoiler

По повод присъединяването на Анджелика Уошингтън към актьорския състав: Анджелика е блестяща, забавна и невероятно талантлива актриса и аз съм развълнуван, че именно тя ще партнира на Брейк(Бейсинджър - актрисата, която ще изиграе Старгърл). Ето снимки на двете:

anjelika-washington-stargirl-dc-universe

Анджелика Уошингтън.

stargirl-tv-brec-bassinger-dc-universe.j

Брейк Бейсинджър.

Той сподели още: Няма друг комиксов герой, който да бъде по специален за мен от Старгърл и след като търсих продължително и навсякъде, мога да кажа, че няма друга актриса на тази планета, която да се впише по добре в ролята на Старгърл от Брейк Бейсинджър.

MV5BMTQ2MjUyMDUxOF5BMl5BanBnXkFtZTgwMjAx

Това е сценаристът Джиоф Джонс.

Малко мои размисли: Подкрепям мнението му за момичето в главната роля. Както споделих преди няколко седмици, когато писах за старта на този проект - Брейк наистина е одрала кожата на комиксовата Старгърл и това определено е една от причините, поради които чакам с интерес сериалът. Има и друга - за мен това е шансът да видя отново някоя брутална училищна история, наподобяваща старите класики като "Бъфи - убийцата на вампири" и "Върколак в колежа". Отдавна такива сериали не са се правили, а ставаме свидетели на училищни битовизми и лиготии.

И още нещо важно - Старгърл ще е в отделна вселена от тази на Стрелата. В нея влизат още сериалите за Титаните, Блатното чудовище, Метрополис, както и този за Doom Patrol(които явно са участвали в серия на сериала за Титаните, но понеже не гледам този сериал не мога да кажа със сигурност).  

Юън Макгрегър ще изиграе злодеят Черната маска във филма Хищни птици(Birds of Prey), който се очаква да излезе по кината на 7 февруари, 2020г. Очаква се Черната маска да е главният злодей във филма, а по непотвърдена информация договорът на Макгрегър ще е за повече от един филм и има вероятност да го видим срещу Батман, когато дойде време за новият филм проследяващ приключенията на Човека-прилеп. До момента във филма Хищни птици е потвърдено още участието на Марго Роби(Харли Куин), Мери-Елизабет Уинстед(Хънтрес), Джърни-Смолет Бел(Черното канарче), Роси Перес(Рене Монтоя).

Spoiler

Ewan-McGregor-Black-Mask-Birds-of-Prey.j

315863-Margot_Robbie-monochrome-women-ac

Нова визия на Марго Роби. За малко да я объркам с Мери-Елизабет Уинстед😀В следващия обзор ще метна тлъст спойлер за историята във филма. Очертава се да е добър.

Макар да не е точно комикс новина, но все пак включва актьор, познат ни с роля на супергерой:

Spoiler

Първи поглед върху Хенри Кавил в ролята на Гералт(Вещера). Не знам защо изглежда сякаш всеки момент ще се разплаче. По тъжен е и от времето, когато играеше Супермен. В интернет веднага се появиха мемета, някои от които доста пикантни. Дори беше съставен виц: Защо от DC не са обявили втора част на Мъж от стомана? Защото няма да им стигне бюджета за CGI премахването на дългата му бяла коса. Разбира се, има и сравнения с Трандуил и Леголас от вселената на Властелинът на пръстените.

И последно за тазседмичния обзор, но не на последно място по важност - календарът за излизане на DC филмите(искам да благодаря на модераторите, че успяха да ми решат проблема с вграждането на видео клипове във форума. Не знам кой точно го е направил, но благодаря). Искам да отбележа, че тук се спирам на всеки един проект, заявен в последните години и моментният му статус:

21.12.2018г. - Аквамен.

Тази Коледа се очертава да е доста интересна. Аквамен ще спори за място под слънцето с Бамбълби и новата анимация за Спайдърмен. Конкуренцията е нещо хубаво, макар да се отразява на приходите. Във всеки случай аз ще гледам и трите филма, като възнамерявам да си направя коледен маратон.

05.04.2019г. - Шазам.

Първи пълнометражен филм за този герой. Ще бъде наблегнато на комедийната нотка и е вероятно да видим един пародиен вариант на Супермен. Трейлъра не ме хвана, така че ще пропусна тази продукция. Нито ефектите, нито актьорите ми вдъхват особено доверие.

04.10.2019г. - Жокера

joaquin-phoenix-joker-movie.jpg?itok=1pT

Този филм ще проследи оригиналната история на Жокера. Най-после ще получим отговор на въпроса какъв човек е бил той преди да стане най-популярният злодей на DC и смъртен враг на Батман. Мартин Скорсезе ще продуцира този проект, а имайки предвид годината, в която ще се развива действието може би този филм ще прилича повече на осемдесетарските филми на Скорсезе, отколкото на комиксов филм. Лично аз ще го пропусна, защото самия Жокер не представлява особен интерес за мен, а и имам известни съмнения колко качествена може да бъде подобна история.

07.02.2020г. - Хищни птици.

birds-of-prey-movie-dceu.jpg?itok=D-LQTk

За този филм все още не се знае много, но каквато информация е излязла вече съм я пуснал в настоящия обзор. Следя с интерес за новини около този комиксов проект и ще ви информирам щом нещо излезе, колкото и незначително да е то.

03.04.2020г. - Киборг.

justice-league-cyborg-movie-ray-fisher.j

Честно казано, това изненада и мен. Смятах, че DC са се отказали от този проект, но ето, че той отново излиза на дневен ред и дори вече си има премиерна дата. Все пак си мисля, че най-малкото отново ще бъде отложен, ако не и спрян в зародиш, но предстои да разберем. Не мисля, че филм за Киборг ще се радва на особен интерес и ако наистина бъде направен такъв, шансовете да е финансов провал са доста големи.

05.06.2020г. - Жената чудо 2

wonder-woman-2_145.jpg?itok=MmuDh5zL

"Страшно успешният" продуцент Пати Дженкинс се завръща на режисьорския стол за втората част от сагата за най-известната жена герой на DC. Във втория филм за героинята, главен противник ще и бъде Барбара Минерва-Чийта(в ролята Кристен Уиг) - най-известният и противник от комиксите. Действието в лентата ще се развива през 1984г. Повече подробности около сюжета не са разкривани до момента.

24.07.2020г. - Зеленият фенер.

green-lantern-corps-movie.jpg

След като веднъж вече този герой съсипа опит за вселена на DC, от Уорнър се притесняват това да не се повтори отново и мъдрят възможни вариации, които да предотвратят такова стечение на обстоятелствата. Една от тях е сюжетът да не се съсредоточава само върху Зеления фенер, а също върху други герои от вселената му. Нещо като отборен филм. Другият вариант е Хал Джордан да не бъде Зеления фенер в предстоящата адаптация, а някои друг от обличалите костюмът. До момента като потвърдена информация се знае само, че гореспоменатия вече Джиоф Джонс ще напише сценария, но директор все още не е обявен официално.

Филми, за които все още не е обявена точна дата, но е ясно, че ще излязат на даден етап:

Самоубийствен отряд 2

suicide-squad-2.png?itok=8yrDeahd

Spoiler

Ясен е режисьорът на продукцията, а неговото име е Джеймс Гън. Дали той самия ще пише и сценария на филма не е ясно. Очаква се Марго Роби(Харли Куин), Уил Смит(Дедшот) и Кара Делевин(Чародейката) да се завърнат в екипа, защото според договорите си трябва да играят в поне три филма от вселената. Предполагаеми нови попълнения в състава са близките до режисьора актьори Дейв Батиста и Пам Клементиев. Според слуховете, инспирирани от желанията на самите актьори, те ще се превъплътят съответно в Бейн и Отровната Айви.

Прогноза за премиерна дата/година: Някъде през 2021г. се очаква да видим продължението на историята за отряда самоубийци. Кога точно никой не се наема да предположи, но с Джеймс Гън начело на проекта, можем да си позволим бъдем една идея по спокойни и търпеливи.

Готъмските сирени

gotham-city-sirens-dc-movie.jpg?itok=hmi

Spoiler

Пореден женски ансамблов филм, този път за друго сдружение, съставено от жени. Сирените на Готъм включват в състава си основно противниците на Брус Уейн от женски пол като Харли Куин, Отровната Айви, Жената котка, Жената-прилеп, но и приходящи героини като Убийствен студ, Канарчетата и Чийта. За момента се знае само, че Женева-Робъртсън Дуорет ще пише сценария за този филм, а Марго Роби ще бъде и продуцент на лентата.

Прогноза за премиерна дата/година: Че този проект ще излезе - ще, но кога? Това е големият въпрос? Очаква се да излезе година-две след премиерата на Хищни птици и оцелелите героини от този филм да се обединят отново, заедно с нови попълнения. Имайки предвид, че сега DC се опитва да яхне модерното феминистко течение, проектите, в които ще видим жени в главните роли ще имат приоритет пред останалите филми, чакащи да получат официална дата на излизане.

Geneva-Robertson-Dworet:-Tomb-Raider-Pre

Това е Женева Робъртсън Дуорет.

Светкавицата

the-flash-movie-ezra-miller-flashpoint.j

Spoiler

Вече 5(!) пъти подред променят датата на този филм и го изместват напред във времето, а накрая дори остана без обявена точна дата. Знае се, че Езра Милър ще изпълнява ролята на Бартоломей Алън, а Киърси Клемънс ще изиграе Айрис Уест. Във филма ще се появят още Жената чудо и Киборг. Той ще бъде режисиран от двама - Джонатан Голдстейн и Джон Франсис Дейли, докато сценарият е дело на Йоби Харълд. Има теории, че историята ще проследи Флашпоинт парадокса, но нищо повече не е потвърдено за момента.

Прогноза за премиерна дата/година: Ако всичко с Аквамен, Шазам и Жената чудо е наред, то ще видим тази екранизация съвсем скоро. Ако обаче тези филми се провалят във финансов аспект, можем да бъдем сигурни, че този проект ще бъде един от многото погребани от Уорнър.

Новите богове

new-gods-movie-ava-duvernay.jpg?itok=oPQ

Spoiler

Ева ДьоВерней ще бъде режисьорът на този проект, а очакванията са това да е изцяло космическа история. Своеобразен вариант, наподобяващ Пазители на Галактиката, но с по силни способности, близки до божествените.

В тази комикс история се разказва за двата свята - Апоколипс и Нов Генезис. На Апоколипс властва Дарксайд - тиранин, обичащ да воюва, завладява и унищожава други планети и цивилизациите, живеещи на тях. Нов Генезис от своя страна е мирна планета, на която също живеят страшно мощни извънземни същества. Те са ненадминати в технологиите. Дарксайд мечтае да изучи технологиите, които развиват на Нов Генезис, но не може заради славата си да отиде там като мирен гост, нито пък ще бъде приет като приятел от тамошния лидер - Върховният баща Изая. Не смее и да ги атакува, защото мисли, че може да бъде размазан от чистата им техническа мощ.

За това той измисля хитър план: моли Изая да разменят синовете си. Върховният баща от своя страна смята, че подобен ход би бил оправдан и щом изпрати синът си при Дарксайд, детето ще може да научи всички тънкости на войната и воденето на битки, тъй като Дарксайд е несравним с това. Орион, синът на Дарксайд пък отива да живее на Нов Генезис за да усвои технологиите им и да се изучи.

След години в тренировки Дарксайд опитва да направи от синът на Изая свое копие - научавайки го на всичко, което знае и привързвайки се към детето. Започнал е да го смята за свой син и дори смята, че това момче го е надминало във всеки аспект. Само че Мистър Миракъл(както по късно ще бъде известно същото дете) е отвратен от Дарксайд и властната му природа. Като бунтар той застава срещу него и се опитва да избяга.

През това време Орион се проваля в опитите си да научи каквото и да е от сложните науки на Нов Генезис. Забърквайки каша след каша, той установява, че да върти меча му се отдава най-добре. За това избира да е пълководец.

В различните комикси по темата, историята варира и на места е поразкрасявана, но главната сюжетна линия остават сложните отношения между доведените бащи и техните доведени синове, които ескалират до толкова, че накрая собствените им бащи не могат да различат децата си. Ще продължа да следя случващото се около този проект, като се надявам все пак да види бял свят. Историята си заслужава и ще бъде глътка свеж полъх в изтерзания свят на DC.

Прогноза за премиерна дата/година: Единственото съмнително тук е колко пари са готови да отделят Уорнър за направата на два пълнокръвни свята? Отговорът е песимистичен. Да, историята е интересна, но едва ли такъв проект би спечелил много приходи в световен мащаб. Повечето хора дори не са чували за бащите на главните герои, а какво остава за самите тях? Все пак мисля, че може би при благоприятно стечение на обстоятелствата ще видим тази продукция на екран в рамките на 2022-2023г. Едно е сигурно - едва ли ще се случи по рано от моята прогноза. 

MV5BNzk2MjIwOTk2Nl5BMl5BanBnXkFtZTgwMzY1

Режисьорът Ева Давърней.

Батман

ben-affleck-batman-movie.jpg?itok=-GBH13

Spoiler

Доста несигурен проект с неясно бъдеще. Бен Афлек уж щеше да бъде продуцент и режисьор, но впоследствие се отказа, а сега дори не се знае дали ще влезе и в актьорският състав на този филм. Ако той не се появи, теории включват филмът да покаже Томас Уейн(бащата на Брус Уейн) като Батман, при положение, че този проект всъщност се развива в паралелна на оригиналната вселена на DC. Идеята е той да бъде свързан с Хоакин Финикс и неговата версия на Жокера, която също не е част от главната вселена. Другият вариант е Джейк Джиленхол да изиграе млада версия на Брус Уейн, която ще се бори с Жокера на Джаред Лето. Като цяло дори слуховете за този филм изглеждат като пълно мазало, да не говорим изобщо какво им е на хората, които ще го правят. Дали и кога ще излезе, въобще няма информация.

Прогноза за премиерна дата/година: Абсолютно никаква идея. Както може този проект да бъде забързан при неудачни финансови резултати на Шазам и Аквамен, така може да бъде и прекратен. Има много неизвестни, както и странични фактори, които ще определят крайната му съдба.

Тъмният ястреб 

blackhawk-movie-steven-spielberg.jpg?ito

Spoiler

Стивън Спилбърг от много време чакаше зелена светлина за да режисира филм по този комикс на военна тематика и най-сетне му се отдава шанс за подобно нещо. Едва ли някой има съмнения относно професионализма и уменията на Спилбърг като режисьор, за това спокойно можем да очакваме реализирането на този проект. Сценарият ще бъде написан от Дейвид Кеп, написал сценария за легендарния Джурасик парк(1993г.), първия Спайдърмен(2002г.) и Мисията невъзможна(1996г.). Доста обнадежден съм за този проект и смятам да ви информирам при излизането на всякаква полезна информация около него.

Прогноза за премиерна дата/година: Зависи изцяло от Спилбърг. Този проект е одобрен от Уорнър и тъй като няма да се припокрива с останалите филми от вселената, а ще разказва просто оригиналната история, стояща зад едноименния комикс, се отваря възможност да бъде заснет по всяко време. Бих казал, че някъде във времето между 2020-2021г. ще се насладим на този филм.

aT0qxP5QQByBIvdvSEoS_getty-images.jpg

Стивън Спилбърг.

Нощно крило

nightwing-movie.jpg?itok=hd3wojMY

Spoiler

Подобен филм би могъл да бъде интересен за обикновения зрител, особено ако от Уорнър си изиграят картите правилно и не намесват огромно количество странични герои в него. За момента около този проект не е обявявано нищо, освен че трябва Крис МакКей да го режисира, а Бил Дубък да напише сценария. Очаква се този филм да е свързан с филмът за Батгърл на Джос Уедън и да продължи да гради мини Готъм вселената в голямата вселена на DC. Както забелязахте, около половината от обявените проекти включват герои/злодеи от света на Батман. Дали е за добро предстои да разберем.

Прогноза за премиерна дата/година: 2022-2023г. По всичко личи, че дори вселената на DC да претърпи крах и да преустанови съществуването си, готъмските герои от света на Батман ще продължат да бъдат развивани. Не случайно се разработват дузина проекти с участието на жокерите, Харли Куин, Айви, Жената котка и тн.

image.jpg

Крис МакКей(режисьор)

Батгърл

batgirl_movie_joss_whedon.jpg?itok=hbmvX

Spoiler

Бях много надъхан за този филм, защото разчитах Джош Уедън да ни покаже другото лице на Батгърл - нормално момиче, станало Жената прилеп, едва след като е била част от робините на Батман. Без лесбийски и феминистки глупости в сценария. Уви, това няма да се случи - от Уорнър са държали да бъде екранизирана историята за Батгърл, базирана на сравнително новата им вълна от комикси - New52, което е ужасно и Уедън им е теглил майната. А се очакваше той да напише сценария, да режисира и дори да продуцира лентата. След добрата му работа с първия филм за Отмъстителите, както и опита му да спаси Лигата на справедливостта, щеше да ми бъде интересно да го видя как би се справил с  по ниско ниво героиня. Сега проектът е висящ и се търсят хора за овакантените от него позиции. До момента, заета е само една от тях - Кристина Ходсън трябва да напише сценария за този филм.

Прогноза за премиерна дата/година: не е обнадеждаваща. Честно казано очаквам тази вселена в моментният ѝ вариант да престане да съществува много преди този проект да види бял свят. Бих казал, че ще излезе в диапазона между 2023-2025, но има толкова неяснота около този филм, че това е изстрел в тъмното от моя страна.

220px-Christina_Hodson.jpg

Сценаристът Кристина Ходсън.

Супергърл

supergirl-movie.jpg?itok=iv8ysKZ-

Spoiler

За този проект се знае единствено, че Орен Юзиел работи по сценария. Няма обявен режисьор до момента. Като цяло след неяснотата около ситуацията с трилогията за Супермен, както и решителната крачка, която направи Хенри Кавил към изходът на тази комиксова вселена, този проект изглежда доста далечен.

Прогноза за премиерна дата/година: никой не се наема да даде.

_315x420_a928e97167c20e53cf6ce006ff331ad

Това е Орен Юзиел.

Черният Адам

black-adam-movie-shazam.jpg?itok=k4tCBRC

Spoiler

Дългоочакваният филм за най-опасният противник на Шазам - Черният Адам, се очакваше да бъде заснет през 2019, но имаше сходна съдба с други филмови проекти от вселената и бе отлаган няколко пъти. До момента е ясно, че Дуейн Джонсън - Скалата ще изиграе популярният комиксов злодей в едноименния филм, а Адам Щикиел ще напише сценария.

Прогноза за премиерна дата/година: Много зависи от това как ще се приеме филмът за Шазам. Ако е провал, твърде възможно е да не видим реализацията на този филм. Това няма да е първата дългоочаквана роля на Скалата, която няма да бъде видяна от публиката, защото преди време се говореше, че той ще изиграе Джони Браво във филм за анимационният герой. И тази продукция не получи зелена светлина. Все пак се надявам ситуацията тук да се развие положително и да можем да се насладим на приключенията на Черния Адам.

MV5BOTA2ZDU1ZWEtYjM4Zi00NDAxLWFiMzMtNTBi

Това е Адам Щикиел(сценарист).

Дедстроук(Слейд Уилсън)

deathstroke-movie-joe-manganiello-slade-

Spoiler

В началото идеята на Уорнър бе Дедстроук да бъде главният противник в новия филм за Батман, но след създадените проблеми около тази продукция, се стигна до обявяването на самостоятелен филм за злодеят. Предполага се, че той ще е един от многото злодеи в света на Батман, които ще получат филм, разказващ оригиналната им история. Не е ясно дали и как този проект ще е обвързан с другите филми в света на DC, но е вероятно да има нещо общо със филмът за Жокерът(да се развива по същото време). Джо Манганиело ще изиграе Слейд Уилсън, а Гарет Евънс(режисирал и написал филмът Апостол) ще се погрижи за сценария и режисурата. Знае се, че той обича кървавите и мрачни истории и за мен е удачен избор за този пост. Дано да видим една брутална история, описваща преживяванията на този комиксов персонаж.

Прогноза за премиерна дата/година: 2020-2022г. Някъде през този период. Все пак Джо Манганиело има договор за участие в няколко филма от вселената, а до сега е участвал само в един(по точно в една сцена). И като се има предвид, че героят му няма как да бъде вкаран в останалите обявени заглавия(освен може би в продължението на Самоубийствен отряд), можем да очакваме този филм да бъде форсиран и да излезе възможно най-скоро.

Лигата на Справедливостта 2

justice-league-part-two-movie.jpg

Spoiler

Всъщност тази продукция едва ли ще види бял свят, заради слабия боксофис резултат на първият филм. А и за тази част се говореше още по времето, когато Зак Снайдър оглавяваше тази вселена и имаше идея да разкаже първата история в рамките на два филма, които пък трябваше да излязат един след друг в рамките на две години(по подобие на поредицата филми за Игрите на глада). Е, не му беше разрешено да реализира тази си идея, а сега този проект е погребан като много други.

Прогноза за премиерна дата/година: няма да бъде направен подобен филм.

Мъж от стомана 2

superman-henry-cavill-man-of-steel-2-dce

Spoiler

Пореден изоставен проект след краха на Лигата на Справедливостта. Едва ли ще станем свидетели на нов филм за Супермен в близките години, а Уорнър старателно се опитват да накарат зрителите да забравят Хенри Кавил и неговата интерпретация на Супермен. Има слухове, че следващият Супермен ще бъде черен, може би дори няма да е оригиналният - тоест няма да е Кларк Кент. Но със скоростта, с която от Уорнър изпълняват планът си за комиксова вселена, можем да бъдем сигурни, че нов Супермен няма да има поне в следващата петилетка.

Прогноза за премиерна дата/година: замразен проект, без особени шансове да види бял свят.

Мрачната лига на справедливостта

justice-league-dark-universe-movie.jpeg

Spoiler

От DC имаха сериозни планове за вселена във вселената, която да се нарича Мрачната вселена(Dark Universe), но от Юнивърсъл вече бяха запазили това име за свои герои(началото на която бе дадено с филмът Мумията, в който участва Том Круз). Постепенно след редицата провали на тази комиксова вселена спря да се шуми около този проект и в момента не се знае абсолютно нищо. Очаква се историята да проследи свръхестествените антигерои/герои на DC - Константин, Затанна, Блатното чудовище, Етриган демонът и други. До момента дузина режисьори бяха канени и заради неяснотите около проекта впоследствие отказваха името им да бъде забърквано с този проект. В началото Гиермо Дел Торо изяви желание да режисира продукцията, след отказ от негова страна дойде Дъг Лемън, после Джоузеф Кан, а сега... може би Даниел Еспиноса или Джерард Джонстън. Никой не знае абсолютно нищо за актьорите или историята, която ще бъде проследен в тази адаптация. За сега имаме само вижданията на камарата режисьори минали през продукцията, относно визията на героите. Пускам концептуални снимки на дизайна на героите, от края на миналата година, но е твърде вероятно да не са актуални, тъй като самият филм отдавна не е на дневен ред за Уорнър.

DRNLB5lUMAAMi-1.jpg

Блатното чудовище

DRNLewGUIAA66Yk.jpg

Константин(актьорът е Дан Стивънс, познат ни от Легион)

DRNLwpHVwAA3r7b.jpg

Затанна (на снимката е звездата от Игра на тронове - Натали Дормер)

DRNL2JLUIAAznKP.jpg

Мъртвецът

DRNL9ANVAAU_Ogh.jpg

Джейсън Блъд - Етриган демона(на снимката е Чиуетел Еджиофор)

Освен тази купчина, може в скоро време да се появят детайли отнасящи се за други бъдещи проекти на Уорнър към вселената, като филми за Жокера(на Джаред Лето) и Харли Куин, друг самостоятелен филм за Жокера(този на Джаред Лето), филм за Харли Куин, филм за Дедшот(версията на Уил Смит) и филм за Лобо. Няма никакво инфо около тези проекти до момента, а ми се и струва, че самите Уорнър не знаят какво целят с целия този сбирток, преплитания, паралели, различни вселени и тн. Честно казано същинска мъка беше да се опитвам да събера нищожна информация за продукциите в разработка на DC, пък какво остава за само обявените. Сигурно и самите им фенове са ужасени от това, което се случва в тази вселена. Може да видите колко по лесно и безоблачно е положението с бъдещите филми на Марвел, а също и с проектите на Фокс, които предоставих на вниманието ви в предишните седмични обзори.

Edited by The Best

Седмичен обзор на супергеройските новини, теории и спойлери започва:

В този обзор ще започна с това, което знаем до момента за обявения сериал на HBO по "Пазителите"(Уочмен): Сериалът е получил зелена светлина и точна година на излизане - 2019г. Точна дата не е обявена все още. Той няма да има никакъв досег с екранизираната версия, режисьор на която бе Зак Снайдер. Актьорският състав за сериалът е ясен, като впечатление прави името на Джереми Айрънс. Не се знае обаче кой актьор в каква роля ще се изявява. В спойлер ще сложа две тийзърчета и какво всъщност е казал Деймиън Линделоф(сценарист на проекта).

Spoiler

Герой от сериала, според мнозина това е актрисата Реджина Кинг, но засега няма да давам гласност на фен теориите. Ще дойде време и за това. Отдолу е тийзърът:

Ето и какво казва Линделоф за поверените му серии: "Ние няма да се осмелим да адаптираме серията от 20 комикса, които създадоха господата Мур и Гибънс преди 30 години, защото те са като свещената земя за феновете на поредицата. Но понеже те са канон, ние ще се придържаме към представата на създателите на тези комикси за героите". Той си позволи и да направи интересен аналог с библията: "Оригиналната история, разказана в тези първи комикси е като Стария завет на библията. И както когато Новият завет се появи и не изтри случилото се преди идването му, така и ние няма да зачеркнем тези комикси. Комедиантът е мъртъв. Дан и Лори са влюбени, Озимандиъс спасява света, а доктор Манхатън го напуска, след като разпилява Роршах на парченца в Антарктида. Нека бъда ясен - това е канонът! Точно както господин Мур го е написал, точно както господин Гибънс го е нарисувал и както брилянтният Джон Хигинс го е оцветил."  Друго интересно нещо около сценария и историята, което Деймиън Линделоф сподели е, че ще осъвремени историята като замени политическата ера на Роналд Рейгън и Маргарет Тачър с тази на Доналд Тръмп, Тереза Мей и Владимир Путин.

e6795a73-addd-4147-b3fa-2ea718c109b4.png

Деймиън Линделоф(сценарист)

Стартирам още една наложителна рубрика, този път с име "Кратки новини", за които няма нужда да съм многословен, или които всъщност ще представляват синтез на вече споделена от мен ситуация около продукция, която  е получила развитие(ще ги номинирам като част от рубриката за да се различават и няма да прилагам снимки към тях, за да не разпъвам излишно страницата):

1. Том Хидълстън е потвърден като сигурен актьор в сериала за Локи на Дисни(за платформата Дисни+). Писах вече за това как Дисни едва ли ще имат проблем да използват в сериалите си актьорите от филмовата си вселена и очаквам в следващите дни/седмици и други актьори да бъдат обявени официално. Вече пълзят слухове какъв ще е сюжета на сериала за богът на лъжата, но е твърде рано да им давам гласност. Според една популярна теория действието в тази продукция ще се развива на Земята и ще показва Локи в мечтаната от него роля - тази на спасител, подобно на брат си.

2. Филмът за Аквамен официално е завършен и не се налага сцени от него да бъдат презаснети. Така можем да сме спокойни, че той ще излезе по план в кината на премиерната си дата(която съм посочил в предишния обзор).

3. При Шазам обаче положението далеч не е чак толкова розово и някои сцени ще бъдат преснимани. Очаква се всичко това да приключи до 18 ноември, но все още не е ясно. Не се знае също дали тази новина няма да промени премиерната дата на филма.

Много тлъст спойлер от снимачната площадка на самостоятелния филм за Жокера. Отваряйте спойлера на собствена отговорност!

Spoiler

Снимките на този филм вървят към своя закономерен край. Излязоха кадри, които може би разкриват потенциалния финал на лентата и какво всъщност ще се случи с Жокера в края на филма. Изглежда той ще бъде блъснат/ще падне върху полицейска кола и след това ще бъде задържан от готъмската полиция. Ето ги и въпросните кадри:

ezimba17085684550400.jpg

ezimba17085640016600+%25281%2529.jpg

ezimba17085666950600.jpg

ezimba17540471966000.jpg

ezimba17540493495200.jpg

ezimba17540423965800.jpg

В рубриката "Знаете ли това" ще ви предоставя различен поглед върху злодеите от света на Спайдърмен и по точно на зловещата шесторка - групата злодеи, които мечтаят да елиминират паяка веднъж завинаги. Мислили ли сте, че те могат също да...пеят и танцуват? Представяли ли сте си музикално шоу, в което злодеи от комиксите изпълняват песни на сцена, пред завидна като брой публика? Ако не сте - ето ви възможност да видите тази ексцентрична музикална версия:

Преди няколко седмици бях писал обширно в обзора за най-вероятните според мен възможни събития в следващия филм за Отмъстителите, явяващ се продължение на Безкрайна война. Този път ще обърна внимание на други популярни теории, някои от които странни:

Spoiler

Капитан Америка ще умре

captain-america-best-deaths-in-comics.jp

Не е нужно да влизаме в ролята на Шерлок Холмс, за да можем да разберем защо тази теория е толкова актуална - Крис Евънс обяви, че договорът му с Марвел е към своя край. Твърде вероятно е това да е последния му филм. По какъв начин обаче ще умре героят му - капитан Америка? Всъщност той вече не е точно капитан. Беше компрометиран след събитията в третата, заключителна част от трилогията за първия отмъстител и това обяснява новата му визия в третия филм за Отмъстителите(с нов прякор Номад). Да се върнем обаче към темата - как Стив Роджърс ще загине в следващия филм за защитниците на Земята? Зависи от сюжета. Ето възможностите:

Според мнозина той ще се пожертва за да може Тони Старк да се добере до камъните на безкрайността преди Танос. Вероятност това да се случи: клони към нулата. Тони Старк има далеч по любими хора, които може да пожертва в името на това да вземе Soul Stone.

Друг популярен вариант е героят на Крис Евънс да се жертва за да може да върне към живот своя приятел от армията - Бъки Барнс. Вероятност да се случи: много голяма. Досега цялата история на капитан Америка в тази вселена върви паралелно с тази на неговия най-добър приятел. Капитан Америка се чувства лично отговорен за нещастията случили се на героя на Себастиан Стан и това може да е неговото изкупление. В комиксите това е един от най-силните моменти в историята на Стив Роджърс и сценаристите на филма едва ли ще пропуснат възможността да ни представят епилога на едно от най-безкористните приятелства в света на супергероите, което ще ни даде възможност да се насладим на началото на нова история, може би с нов капитан Америка.

Третият, последен вариант, на който ще обърна внимание в обзора, е следният: капитан Америка ще бъде убит от новия злодей в историята. Вероятност това да се случи: много зависи кой ще е злодеят. От Марвел няма да сгрешат ако преценят да направят Стив Роджърс мъченик и му предоставят възможността за героична смърт, която да вдигне останалите герои и да изглади различията помежду им. Но ако предполагаемият злодей ще участва само в този филм, едва ли си заслужава точно капитана от всички останали да бъде пожертван.

Гамора ще се върне за да спаси всички останали

gamora-zoe-saldana.jpg?itok=2J_dwKo4

Тази теория няма много вариации и честно казано звучи объркано, но все пак ще се опитам да обобщя: Танос ще съжалява много за загубата на своята любима доведена дъщеря, което ще го накара да се опита да си я върне, чрез помощта на камъните на безкрайността. Това негово действие ще отвори времеви парадокс - той ще изгуби своята жертва за Soul Stone-а и няма да има правото да го притежава. Времето ще се върне назад, преди той да се опита да събере камъните и всичко ще започне отначало. Възможност това да се случи: много, много минимална. Първо, повечето от зрителите едва ли ще разберат какво точно се случва в този заплетен възможен сюжет. Второ, това отново ще ни принуди да гледаме събирането на камъните от страна на Танос и вероятно няма да ни бъде особено интересно, но би обяснило някои повтарящи се сцени, непоказани в третия филм за Отмъстителите.

Небула ще издебне Танос и ще открадне камъните му

nebula.jpg?itok=ypc9hR7b

Това е интересно предположение - Танос вече няма за какво да се бори и е твърде вероятно след като постигна целите си да започне мирен и спокоен живот. Може би ще скрие някъде близо до себе си бронираната си ръкавица. Така Небула ще има възможност да я открие и да я използва за да отмъсти на своя баща. Вероятност това да се случи: не особено голяма. В комиксите се е получавало, но историята е била съвсем различна - комиксовата вариация на Небула не е просто нищо и никакъв киборг. В екранизираната ѝ версия тя изглежда твърде слаба за да успее да понесе силата на всички камъни и да съумее да се справи с баща си.

Шури ще възстанови Вижън   

scarlet_witch_vision.0.jpg?itok=yusLonAa

Според тази теория, тя е успяла да направи копие на Mind Stone-а и ще го сложи на главата на вече мъртвия Вижън, като по този начин ще го върне към живот. Вероятност да се случи: почти никаква. Знам, че сценаристите се опитват да изкарат уакандийците технологични богове, но камъните не би трябвало да могат да бъдат копирани. Поне не с адекватно пресъздадени сили. Би било прекалено лесно и разочароващо, както и в разрез с комиксите.

Тони Старк ще стане магьосник

avengers-infinity-war-iron-man-doctor-st

Има ли вероятност Железният човек да придобие магически сили в следващата част на Отмъстителите? По принцип, когато става въпрос за супергерои, всичко е възможно. Вероятността това да се случи е голяма. Все пак самият доктор Стрейндж твърдеше, че Старк е ключа към победата над Танос и заради това спаси живота му. Тони Старк е може би единственият човек в моментната филмова вселена, имащ достатъчно интелигентност за да се обучи сам на мистичните практики. Разбира се, има и друг вариант - Тилда Суинтън(Древния) да се появи и да го обучава. Както споменах в предишния обзор, тя ще участва в четвъртия филм за пазителите на земята. Нищо не и пречи да обучи Старк по подобие на Стрейндж.

Танос ще бъде изигран и запратен от Ант мен в квантовата реалност

ant-man-quantun-realm-1136944-1280x0.jpe

Ант мен е може би единственият супергерой, който не е застрашен от камъните на Танос. В квантовата реалност, където само човека мравка може да ходи, когато си поиска, силите, които Танос притежава не действат. Ако измисли как да запрати Танос там и да го смали, той има голям шанс да го остави в забвение в квантовата реалност. Вероятност това да се случи: съмнително е да стане. Може би ако имахме в костюма оригиналният Ант мен - Ханк Пим, той щеше да измисли подходяща технология и сложен план срещу Танос, но в сегашното положение, подобно надиграване ми се струва малко вероятно.

Локи не само е жив, но и... е Хълк

bruce_banner_iw.jpg?itok=bqSIwYE0

Че Локи е жив и ще участва в следващата част на Отмъстителите, ще, въпросът е как е оцелял? Вече поне милион хора забелязаха(един след друг), че Локи атакува Танос със своята лява ръка, което доказва, че това всъщност е бил само двойник на бога на лъжата. Но дали... всъщност Локи не е направил трика, който приложи на Один във втория филм за Тор и не е вградил Хълк по някакъв начин в своята проекция? Или пък го е запратил някъде из галактиката, само и само да се превъплъти в него? Вероятност това да е истина: по принцип е възможно, но все пак ще е доста сложно за обикновения зрител, а и малко странно. Това би обяснило защо след началната сцена в третата част не видяхме Хълк, а само Брус Банер(който според тази теория е бил не друг, а самия Локи). Доколкото помня, Хълк не искаше да се появява, но все едно беше заедно с Банер по време на битката в Уаканда. Това би трябвало да означава, че Локи е взел и проклятието на доктор Банър със себе си и заради шашмата му Хълк не ще да се показва. Прекалено сложно звучи, дори за гениалните и увъртяни планове на богът на лъжата.

Ник Фюри знае за всичко, което предстои да се случи 

cover-of-nick-fury-1.jpeg?itok=-KobJVmI

Според тази теория Ник Фюри ще бъде предупреден за всичко предстоящо от самия Доктор Стрейндж през 1990г. Как ще стане това? Като Стрейндж пътува назад във времето за да се срещне с шефа на Щит, който от своя страна ще сподели наученото с капитан Марвел. Вероятност това да се случи: има такава, но е минимална и ще породи много парадокси. Ако съдбата на галактиката зависи от капитан Марвел, как може да бъде обяснено поведението на Стрейндж спрямо Старк и спасяването му с цената на безкрайния камък на времето? А ако Ник Фюри наистина е предупредил още през 90-те Карол, защо тогава я търсеше по телефона, точно по време на събитията в Безкрайната война? Едва ли за да и съобщи, че е бил прав през цялото време. А ако той е знаел - защо на свой ред не е предупредил другите отмъстители? Получават се обичайните времеви парадокси и пропуски, които сме свикнали да гледаме в Светкавицата.

Тони Старк ще ликвидира собствените си родители

stark.jpg?itok=oI7eeUsx

Това... е една странна и много популярна теория, свързана с тази, според която Тони ще стане магьосник и ще усвои времепространствената магия до толкова, че ще може да пътува назад във времето. Той ще трябва да издири вече мъртвите членове на супергеройския тим, да им разкаже за случилото се в бъдещето и да опита да ги наставлява, за да не допуснат времеви разминавания, но когато дойде моментът да са подготвени и да спрат Танос. В тази теория има още две вариации:

1. Тони всъщност не само ще ги намери, а и ще ги телепортира в бъдещето, където те не съществуват и така ще могат да помогнат на останалите герои.

2. В тази вариация Тони няма да поправя грешките им от миналото, а ще ги поощри - ще поръча на Зимния войник да убие родителите му и ще му плати, ще подтикне Алената вещица и Сребърния бързак да се присъединят към Хидра, ще блъсне колата на доктор Стрейндж за да може той да стане това, което става впоследствие, отново ще създаде Ултрон, ще намери Паркър и Питър Куил преди да станат герои, ще се наговори с Локи по време на опита му за превземане на Ню Йорк и двамата ще измислят как да излъжат Танос.

Вероятност това да се случи: малка е, но аз бих се радвал Железния човек да заеме роля, подобна на тази, с която професор Чарлз или доктор Дуум биха се справили. Все пак кой, ако не той е достатъчно умен за да успее да изпълни всичко това.

Тони Старк ще се самоубие

tony_stark_eyeroll.jpg?itok=vuqFwzpn

Може да е свързана с горната теория като евентуална развръзка, но може и да не е. Виждайки какво е направил в миналото, Тони Старк ще се покае за грешките си и ще сложи край на живота си. Вероятност това да се случи: много малка. В крайна сметка Старк беше своеобразен лидер на този екип и помогна много пъти за спасяването на земята. Не си и помислям, че от Марвел може да компрометират името му до там, че накрая да се окаже негова вината за случващото се. Такъв позорен край не отива на герой като Железния човек. Независимо от хилядите възможни тълкувания на думите, казани от доктор Стрейндж, че Тони е ключът към излизането от тази неприятна ситуация, не вярвам всичко да завърши така.

Mind Stone-а на Вижън ще е(и е) истинският злодей в историята

thanos-takes-the-mind-stone-in-avengers-

В тази теория този камък е основния виновник за случилото се и случващото се в бъдещето. Според нея камъкът е наставлявал Локи, когато нападна Ню Йорк, после е направил същото с Ултрон, когато искаше да затрие човечеството, а сега е хипнотизирал Танос. Поддръжниците на тази теория, смятат че тримата не са злодеи, а са нормални същества, които имат разумни доводи, но са подведени от безграничната сила на този коварен камък. Вероятност това да е истина: сложно е да се каже. Локи наистина стана герой, Ултрон е неактивен по собствено усмотрение, а Танос никога не е целял разруха. Може би този камък е достатъчно властен да ги контролира и е имал силата да предвиди, че вселената няма да понесе пренаселване и затова се е опитал да унищожи част от свръх популацията из различните планети. А има и вариант този камък просто да мрази съзнателния живот във вселената.

Нищо от случилото се след проверяването на евентуалните вариации на бъдещето от Стрейндж, не се е случвало наистина

d39e8fb0-7f78-49dc-a191-fef85ace5bfe-scr

Тази теория би обяснила много, но и би изкарала извън нерви феновете, които искат един по заплетен и интересен финал на тази сага. Тук се залага на обстоятелството, че Стрейндж все още проверява възможните бъдещи светове и режисьорът просто ни е показал един от вариантите, в които Отмъстителите губят. А всъщност времето е спряло да тече, в момента, в който докторът се пренесе в бъдещето. Вероятност това да се е случило: адски голяма, но същевременно с това ужасно гадна като опция. Това е най-лесното обяснение и продължение за филмът, но едва ли е сред желаните от феновете на тази поредица.

Катерин Лангфорд ще изиграе дъщерята на Ястребово око

katherine_langford-getty-h_2018.jpg

Звездата от сериала "13 причини защо" ще участва в четвъртия филм за Отмъстителите, както вече писах. Напоследък популярност набира информацията, че Катерин Лангфорд ще изиграе ролята на порасналата дъщеря на Клинт Бартън и той ще я обучи на всичко, което знае. Идеята е тя да го наследи като вземе прякора му. Има и друго тълкувание на тази теория, а именно че тя не е дъщеря на Хоуки, а Кейт Бишъп - негов подражател. Вероятност това да се случи: не особено голяма. Катерин Лангфорд има доста голяма визуална прилика с Катеричото момиче, а на лице е и модерната тенденция за супергеройски филми с жени в главната роля, така че не мисля, че от Марвел ще я похабят в подобна роля, която може да бъде изиграна от всяка актриса. Ако все пак има нещо вярно в тази теория, твърде вероятно е да видим Хоуки с нов прякор - Ронин.

Тони Старк ще се ожени за Пепър в края на филма

httpsstatic2.srcdn_.comwordpresswp-conte

Опозиционна теория на тези, според които Тони Старк ще умре геройски(или не чак толкова). В нея всичко завършва с голям хепиенд, а Железният човек ще обяви пенсионирането си и ще покани на сватбата си всички оцелели герои от филма. Ще бъде организирано едно огромно празненство в стил Старк и всичко ще завърши оптимистично, като бъдат почетени и починалите супергерои. Вероятност това да се случи: Ако Старк е жив, то не би трябвало да има пречка за осъществяването на подобен завършек. Малко лигаво ще ми дойде, поне на мен, но пък историята ще завърши в комиксов стил, така че не бих се оплаквал.

Нови попълнения се присъединиха към актьорския състав на Блатното чудовище. Към вече обявената Джесика Бийл(още не се знае коя героиня точно ще изиграе, но вероятно - шеф на полицията) се причисляват още Анди Бийн, Уил Патън, Кристъл Рийд, Мария Стен, Чарлийн Чарлс, Хендерсън Уейд и Дерек Миърс. Вече е ясно и кой кого ще изиграе в сериала на DC, който се очаква да излезе през 2019г. и да е свързан с Титаните, Старгърл, Метрополис и Doom Patrol. Слагам в спойлер информацията, не защото не достоверна, а за да не спойлвам на хората, които искат просто да загледат въпросния сериал, без да знаят нищо за него предварително(ако такива има):

Spoiler

Бийн ще изиграе доктор Алек Холънд. Това е името, стоящо зад прякора на Блатното чудовище. Интересно е, че актьорът ще изиграе само човешката форма, а самото чудовище ще бъде изиграно от Дерек Миърс, познат ни като новия Джейсън Ворхийс(Петък 13), но също и като участвал в сериалите за Светкавицата, Агентите на Щит, Туин Пийкс, изиграл Хищникът във версията от 2010година, а също с предстоящо участие в Алита: Боен ангел. Не съм очаквал такъв брутален избор да направят от DC за този персонаж, но с две ръце одобрявам! По последна информация(все още непотвърдена) Джесика Бийл трябва да изиграе шериф Лусилия Кейбъл. В ролята на неиния син Мат Кейбъл, ще се превъплъти Хендерсън Уейд. Неговата приятелка от детинство Аби Аркейн ще бъде изиграна от Кристъл Рийд. Мария Стейн ще изиграе Лиз Тремейн, Шерил Прескът ще бъде мадам Ксанаду(потенциален враг на главния герой), Чарлийн Чарлс ще играе Карън Матюс, Уил Патън ще е Ейвъри Съндърланд, а Вирджиния Мадсен ще изиграе неговата съпруга - Мария Съндърланд. Ето и снимки на актьорите:

swamp-thing-tv-series-derek-mears-113330

Дерек Миърс(Блатното чудовище)

Crystal-Reed-Abby-Arcane-Swamp-Thing-645

Кристъл Рийд(Аби Аркейн)

will-patton-avery-sutherland-swamp-thing

Уил Патън(Ейвъри Съндърланд)

MV5BNjUyMDcxNTU3N15BMl5BanBnXkFtZTcwMDAw

Вирджиния Мадсен(Мария Съндърланд)

MV5BMjkwNDcxMDQyNl5BMl5BanBnXkFtZTgwMzk2

Шерил Прескот(Мадам Ксанаду)

MV5BNDMzODMyMzgtMmFlNS00NDdlLThkNmEtNWIx

Мария Стейн(Лиз Тремейн)

MV5BMzE3ZjdlMmMtZDQzOC00OGJmLThiYmQtNmRk

Хендерсън Уейд(Мат Кейбъл)

MV5BOWMzNWE0NDgtNTFkZS00ZmFlLWFkMDEtZDRh

Чаррлийн Чарлс(Карън Матюс)

MV5BMTY1MDYzMjY3MF5BMl5BanBnXkFtZTgwNTEx

Анди Бийн(Алек Холънд)

И последно за този седмичен обзор, искам да обърна внимание на невероятният и неочакван от никого успех на дебютният филм от от Evilverse-a на Сони - Венъм. След по малко от месец и половина по кината, първият супергеройски филм, показващ злодей в главната роля успя да събере внушителните 673,5 милиона приходи в световен мащаб и с това подсигури светлото бъдеще пред тази вселена. Никой не очакваше Венъм да изкара повече приходи от конкурентните продукции в този бранш като Мъж от стомана(668 милиона), Лигата на справедливостта(657 милиона), Лоугън(619 милиона), както и от директния си опонент през годината - Ант мен и Осата(623,5 милиона). Очаквам Венъм да задмине и друг свой опонент от тази година, а именно втората част на Дедпул(734 милиона), преди да бъде свален от програмата на кината. Дори самият аз, който предвиждах 800 милиона общи приходи от този филм, се изненадах на успеха му, имайки предвид всички скандали и ниски оценки около датата на излизането му. Просто Венъм е един от най-любимите злодеи на хората по света и има запазено място в сърцата им. Неговия успех може би ще даде смелост на големите студиа да експериментират повече и да дават поле за изява на своите злодеи, защото без силни и интересни злодеи, понятието супергерой ще престане да съществува и буди интерес у зрителя. Венъм доказа, че и те имат място под слънцето във филмовата комиксова вселена! До следващата седмица!   

venom-bande-annonce-officielle.jpeg

ПП: бях обещал да разкажа какво ще се случва във филма на DC "Хищни птици", но уви не ми остава много време да проверя всичко и да преведа. В следващите седмици обещавам да хвърля светлина около историята на този филм, както и върху историите на сериалите "Старгърл" и "Блатното чудовище", но не се ангажирам с точна дата.

Edited by The Best

A тия глупаци от Сони и Дисни ако се разберат за правата , ще ударят бахти джакпота , ако вкарат Венъм в MCU вселената. Но такива алчни и стиснати копелета , няма как да го направят за съжаление. 

А иначе тия новини , че актьора който играе Капитан Америка(забравих му името) се отказва от персонажа е малко глупаво за вселената - същото се отнася и за актьора който играе Супермен. 

Иначе в бъдеще не очаквам много особено добри попадения с изключение на Avengers 4 и може би Шазам. Другото ми се вижда бозаво (включително и Аквамен) , но да се надявам поне че Black Manta ще го издокарат добре за филма и за евентуално продължение. Единствено това ми вдъхва някви надежди. 

• Upvote 2

Жалко, че първият ми пост в тази тема трябва да е такъв.

R.I.P. Stan Lee!

Бог да го прости!

Светът ни никога няма да е същият! :(

Вражда на годината за 2018 година: baikiro срещу koleda321 (9-6-5-5-1)   🏆🏆🏆

Когато прочетох както си слушах Боро първи, веднага смених на 

Много тъжа новина, но поне доживя да види върховете които Марвел вселената изкачи. 

Guilt is like a bag of fucking bricks. All you gotta do is set it down.

ezgif-2-3f18a4f68ec4.gif

Наследството, което остави този човек на света, е огромно. Доста често за подобни хора казваме, че ще живеят вечно, вероятно понякога звучи смешно и клиширано, но тук спокойно мога да кажа,  че чрез Марвел вселената Стан Лий ще живее вечно. Дали в комикси или филми Тор,  Железния човек, Доктор Стрейндж, Спайдърмен и останалите ще продължат да ритат задници и голяма част от това дължим на Стан.

Очаквам в следващия Авенджърс да вмъкнат някакъв trinute в самия филм. Ясно е, че след края му ще напишат R.I.P Stan lee.

Нека почива в мир!

Стан Лий е и ще остане живата легенда в комиксовия свят. Един от най-разпознаваемите(може би и най-известният) творец в тази област. Заедно с неговия приятел Стив Дитко ни дават най-обичания супергерой(поне според мен) от поколенията - фотографът Питър Паркър, известен като Спайдърмен. Дава ни още почти всички известни земни герои от света на Марвел, но и нещо повече - той измисля историите зад техните противници и създава пълнокръвна мини вселена за всеки отделен герой. Неговият труд е чутовен, погледнато във всяко едно отношение - интересен факт е, че всички негови герои, злодеи и истории са измислени и написани до 1972 година, когато той напуска Марвел.

Въпреки всички камеота, които получи в модерните филми с герои на Марвел смятам, че не му беше отдадена почитта, която заслужаваше. Той приживе даде на Марвел безброй милиарди, натрупани от филмите и комиксите, които състави и ги направи това, което са днес. А наследството, което остави след себе си е безценно. Стан Лий не можа да сбъдне някои от големите си цели в живота, като например да стане велик писател романист(това е и причината да използва псевдонима Стан Лий в комиксите - по начало не е искал името му да се свързва с подобни творби), а също и да види големите врагове Марвел и DC обединени отново - нещо за което се бори и беше близо до осъществяване през 70-те години, когато двата комиксови гиганта бяха в добри отношения и произведоха дузина кросоувъри, сякаш забравили миналото и кражбите през годините.

Стан Лий е писал не само комикси за Марвел, а също и за редица други по малко известни комикс студиа. Негово дело е и "Късметлията" - комикс, който наскоро се сдоби и с тв сериал. Очаквам в бъдеще негови самостоятелни творби също да бъдат екранизирани, защото го заслужават. Поклон пред човекът, който осмисли и ощастливи детството на милиарди хора по света през годините!

Седмичен обзор на комиксовия филмов свят започва:

Още един актьор се присъедини към актьорския състав за сериала "Блатното чудовище". Той се казва Кевин Дюранд и ще изиграе емблематичния злодей и главен противник на блатното чудовище в комиксите - Джейсън Лудроу(Флороник мен). 

Spoiler

kevin-durand-the-strain-floronic-man-swa

Това може да ни даде представа и как би завършил сериала за Блатното чудовище - твърде вероятно с неговата трагична смърт. Злодеят Джейсън Лудроу е антипод на героя и има сходни умения и сили с него. Не е ясно дали той ще бъде главен противник на чудовището в дебютният сезон или ще бъде постепенно изграждан като заплаха. Другите потенциални злодеи са Мадам Ксанаду и/или съдия Ейвъри Съндърланд и семейството му. Останалото известно до този момент за сериала съм го написал в обзора от миналата седмица.

В рубриката "Кратки новини" този път ще ви покажа снимки от снимачната площадка на Тъмния феникс(след всички преснимания и отлагания), новата визия на Клои Бенет в новия шести сезон на Агенти на Щит, както и бонус снимка на Жената прилеп от вселената на Стрелата:

Spoiler

Chloe-Bennet-Agents-of-SHIELD-Season-6.j

Клои Бенет в ролята на Скай Джонсън(Куайк). Тя публикува и кратко съобщение към феновете си в социалната мрежа, с което им обещава да рита задници, предизвиквайки злодеите в новия сезон за агентите на Щит. Ето го и него:

6454ed39-727d-4f2d-866d-69f771f4418a.png

Ето и снимките от Тъмния Феникс, новата част на поредицата за мутантите от Екс мен:

ezimba15068543882600.jpg

ezimba15068581179200.jpg

ezimba15068549829800.jpg

ezimba11433946409100.jpg

ezimba11433920173300.jpg

156610_jpg_750x400_crop_q85.jpg

MV5BYzRlODhiNjEtZjhjOS00MGMwLWI0MDItNDE0

ezimba15068572880800.jpg

sophie-turner-x-men.jpg

ezimba15068541995000.jpg

И обещаният бонус:

batwoman.jpg

Тези дни пък Джаред Лето започна подготовката си за снимките на филма "Морбиъс" и дори направи своите последователи свидетели на това:

Spoiler

Малко мои размисли: след успеха на Венъм съм доста хайпнат за тази вселена и очаквам бъдещите филми с интерес, но Джаред Лето малко ми чупи усещането. Прекалено женствен ми е за да се превъплъти както трябва в доктор Майкъл Морбиъс, но какво да се прави, дано ме опровергае. Не разбирам защо трябва да се бръсне за ролята - комиксовия Морбиъс е с брада:

dzared-leto-v-spin-of-na-spaidermen-2-38

Ясно е кой ще изиграе младата Жена прилеп във филма "Хищни птици" - Ела Джей Баско. С това назначение от Уорнър погребаха пореден персонаж от света на Батман - жената прилеп. А си мислех, че не може да бъде по зле, след като избраха Руби Роуз да играе ролята във вселената на Стрелата. Сега тя ще бъде изиграна от... азиатка! Даже няма да сложа снимката в спойлер:

MV5BZjI1ZDdhMjEtMzJkMi00ZTdmLTg2ZGQtMTUy

Ще сложа в спойлер това, което се знае до момента за филма, но държа да отбележа - азиатското момиче ще играе главна роля в развиващите се събития, което ми уби ентусиазма филмът да е нещо забавно/различно:

Spoiler

Касандра Кейн(Ела Джей Баско) ще бъде преследвана от основния злодей във филма - престъпният бос Черната маска(Юън Макгрегър), защото взима диамант, който му принадлежи. Тя ще бъде пазена от Харли Куин(Марго Роби), Хънтрес(Мери-Елизабет Уинстед) и Черното канарче(Джърни Смолет-Бел), но се очаква обрат - една от тях всъщност е внедрена в женския екип от Черната маска, за да му доведе момичето и диаманта. По всичко личи, че това ще е Хънтрес(не е все още сигурно), защото Харли е градена като герой в тази вселена, а Черното канарче е... чернокожа(през последните години, а и изобщо - кога сме виждали негър злодей във филмовата вселена на DC?), а и Хънтрес по принцип е наемник и върши това, за което и се плаща. Детективът разследващ тази заплетена ситуация ще бъде Рене Монтоя(Роси Перез). И след като всички актьори в главните роли бяха разкрити, време е да покажа техните снимки:

Margot_Robbie.jpg?resize=800,493&ssl=1

Марго Роби(Харли Куин) - очаква се във филма тя да представи нова визия на героинята си.

black-canary-1135884-1280x0.jpeg

Джърни Смолет - Бел ще е Черното канарче(Дейна Ланс). Сами виждате очебийната разлика между актрисата и комиксовия прототип.

mary-elizabeth-winstead-birds-of-prey.jp

Мери-Елизабет Уинстед ще изиграе Хънтрес(Хелена Бертинели).

Birds_of_Prey_Ewan_McGregor_Black_Mask_D

Юън Макгрегър ще бъде главният злодей във филма. Той ще се превъплъти в ролята на Черната маска.

Birds-of-Prey-Cain-913.jpg

Ъъъъъ... това е Елла Джей Баско - младата Жена прилеп(Касандра Кейн).

montoya.jpg?resize=800,400&ssl=1

Роси Перес ще изиграе детектив от готъмската полиция - Рене Монтоя и се очаква тя да разследва случая с изчезналия диамант.

Моето мнение е, че филмът се очертава да е някакво фрийкшоу с мега странни актьори, които надминават по странност самите комиксови персонажи, в които ще се опитат да се преобразят. Очаква се снимките на продукцията да бъдат започнати веднага след като Марго Роби приключи работата си по филма "Имало едно време в Холивуд". 

В рубриката "Знаете ли това?" тази седмица ще обърна внимание на единственото камео на Стан Лий във филм на DC. Както съм споменавал и преди - Лий винаги е поддържал изненадващо топли отношения с опонентите на Марвел на комиксовия и филмовия пазар, което е довело до редица положителни общи инициативи и работа по различни проекти, за която може би трябва да направя обширна ретроспекция, когато ми остане повече време. Сега само ще обърна внимание на това камео, за което, признавам си - не знаех:

Spoiler

Той се е появил в анимационният филм от тази година - "Малките Титани: Филмът".

Всъщност той има още едно предполагаемо камео в анимация на DC, но то датира от по ранни времена - от анимационния сериал за Супермен, стартирал през далечната 1996г. Ето я и нея, вероятно не ви трябва подсказка за да го познаете:

main-qimg-e5bf706477ee50b0711f73eae294f1

Ако все пак ви е нужна - човекът с тъмните очила, в дясно, присъстващ на погребението на героя, е Стан Лий.

Сериалът за Супергърл ще се сдобие със свой, собствен вариант на Лекс Лутър. Мислех си, че след Джеси Айзенбърг няма как да направят по калпав избор за тази роля, но... всъщност не, бъзикам се - няма начин да е по лош от версията на Айзенбърг, тук поне ще бъде близо до комиксовата версия на героя и няма да има коса. Във вселената на Стрелата той ще бъде изигран от Джон Крайър, познат ни като ревливия, женствен брат на Чарли Шийн от сериала "Двама мъже и половина". Ето какво са споделили хората, стоящи зад този избор:

Spoiler

"Ние сме огромни фенове на актьора Джон Крайър и не случайно той веднага се превърна в нашият мечтан избор за изпълнител на ролята на емблематичния Лекс Лутър. Джон е супер талантлив актьор, а и фактът, че вече е изиграл ролята на Лени Лутър в "Супермен 4" ни дава допълнителна причина в исторически аспект, подкрепяща нашия избор. Ние сме повече от развълнувани да приветстваме Джон в сплотеното семейство на Супергърл" - казаха продуцентите на сериала Робърт Ровнър и Джесика Куелър.

Както те упоменаха, Джон Крайър вече е играл във филм за невероятните извънземни криптонци и то като част от семейството на Лекс Лутър - бил е в ролята на неговия племенник Лени. Докато преди е трябвало да представя глупавия и досаден племенник на Лекс, сега той трябва да се превъплъти в самия Александър Лутър.

Jon-Cryer-as-Lex-Luthor.jpg

Специално се разрових за вас и успях да намеря сцените с участието на младия Джон Крайър в Супермен 4 като Лени Лутър. Ето го и видеото:

The Olimpic Hero

Netflix и Marvel са прекратили Daredevil.

Тук ще пожелая всичко възможно най-лошо най-вече на Марвел, Дисни и всички замесени, защото цялото нещо се случва заради идеята им да правят помийни сериали за кино героите им от рода на Loki, Scarlet Witch и т.н. В тези сериали разбира се ще липсва кръв и насилие, и ще бъдат насочени и към детската аудитория.

Ужасно идиотско решение, което спира един от най-дълбоките, реалистични, мрачни и кървави сериали в лицето на Daredevil, в който видяхме и най-добрия heel в цялата Marvel вселена, а именно Wilson Fisk. Сигурно някой ще споменат Thanos тук, но просто ще им се изсмея. При положение, че повечето герои, които "умряха", ще бъдат съживени, просто няма нужда от никакъв коментар повече. Ето и заради това не харесвам помийните кино филми на Marvel, които имат претенции, че разказват сериозни истории. В киното и телевизията за мен смърт трябва да значи смърт - край, финито, никога повече не виждаме този герой. Колко жалка картинка беше, когато Infinity War излизаше, и вече имахме обявени следващи филми за Spider-Man, Guardians of the Galaxy... Е, кажете ми как да приема сериозно финала на Infinity War, невъзможно е.

Та сега същите тези помийни, детски, несериозни, лековати сюжети ще ги гледаме и на малкия екран в замяна на сериали, като Daredevil и The Punisher (който също вероятно ще бъде прекратен след втория сезон). Зле, много зле, не отиват на добре нещата, даже и в телевизията. Киното вече е почти загубено, същото постепенно ще се случва и с телевизията.

• Upvote 2
  • Like 1

@The Olimpic Hero

Netflix спират сериалите, защото догодина тръгва стрийминг услугата на Disney и общо взето гледат да намалят щетите възможно най-рано. Най-вероятно сериалите ще се появят отново там и ще са със същия стил, защото има търсене за него.

• Upvote 1
1 hour ago, The Olimpic Hero said:

Netflix и Marvel са прекратили Daredevil.

Тук ще пожелая всичко възможно най-лошо най-вече на Марвел, Дисни и всички замесени, защото цялото нещо се случва заради идеята им да правят помийни сериали за кино героите им от рода на Loki, Scarlet Witch и т.н. В тези сериали разбира се ще липсва кръв и насилие, и ще бъдат насочени и към детската аудитория.

Ужасно идиотско решение, което спира един от най-дълбоките, реалистични, мрачни и кървави сериали в лицето на Daredevil, в който видяхме и най-добрия heel в цялата Marvel вселена, а именно Wilson Fisk. Сигурно някой ще споменат Thanos тук, но просто ще им се изсмея. При положение, че повечето герои, които "умряха", ще бъдат съживени, просто няма нужда от никакъв коментар повече. Ето и заради това не харесвам помийните кино филми на Marvel, които имат претенции, че разказват сериозни истории. В киното и телевизията за мен смърт трябва да значи смърт - край, финито, никога повече не виждаме този герой. Колко жалка картинка беше, когато Infinity War излизаше, и вече имахме обявени следващи филми за Spider-Man, Guardians of the Galaxy... Е, кажете ми как да приема сериозно финала на Infinity War, невъзможно е.

Та сега същите тези помийни, детски, несериозни, лековати сюжети ще ги гледаме и на малкия екран в замяна на сериали, като Daredevil и The Punisher (който също вероятно ще бъде прекратен след втория сезон). Зле, много зле, не отиват на добре нещата, даже и в телевизията. Киното вече е почти загубено, същото постепенно ще се случва и с телевизията.

Много се драматизира в случая. Единствено Нетфликс могат да бъдат обвинени за създалата се ситуация, защото се правят на ощипани госпожици и се притесняват от евентуалната конкуренция на "детските сериалчета", които ще пуснат Дисни. Цялата работа е следната: Нетфликс са ядосани, че са им предоставени втора и трета ръка супергерои(Дардевил, Наказателя, Джесика Джоунс, Люк Кейдж и подобни колкото и да ги обичаме не са от топ лицата на Марвел), понеже от Дисни не са искали да им дадат правата за сериали с главни герои от ранга на вещицата и Локи и е трябвало да се задоволят с предложеното. Сега обаче Дисни са тръгнали да правят сериали собствена продукция и от платформата са се почувствали измамени. Един вид "за тях може, а за нас - не", само че пропускат фактът, че Дисни са налели милиарди в сделка и може да правят с тези герои каквото си поискат, а Нетфликс от своя страна... почти нищо не са дали. Дисни не ги задължават да спират продукциите с участието на герои, чиито права държат, а просто ще произвеждат и те серийни филми. Никакъв проблем няма, ABC си продължиха "Агентите на ЩИТ" със седми сезон и нямат намерения да прекъсват този сериал и да се държат като дечковци. Вероятно ще направят поне още три сезона, може би и повече. Същото е и положението с канал Хулу и Бегълците, които ще видят втори сезон, при добро стечение и трети. Легион, Необикновените и Плащ и Кинжал също са подновени, а са на различни телевизии. Единствено Нетфликс се циганят. Взеха се за голямата работа и мислят, че могат да правят, каквото си пожелаят, защото са успешни.

Другата причина е ниският рейтинг на новите сезони, но и това е обяснимо - никой не обича да чака 2-3 години за сезон, пък ако ще златен да бъде. Само Игра на тронове успява да задържи публиката с такива прекъсвания и някои мини серии тип Шерлок. Ще извадя и таблица с цифри, но в следващия седмичен обзор.

За детинщината, несериозността и прочие несъстоятелни епитети - това са комикси, а те на свой ред са фантастика, понякога фентъзи. Богове, регениране, извънземни, генна мутация, технологични джаджи и костюми. Умирания, съживявания и осакатявания и след това чудодейни изцелявания се случват нонстоп. В така сериозните сериали на Нетфликс Електра умря и се съживи, някакви японски мутри живеят 300 години, а в сериала за Железния юмрук един тип почина сигурно пет пъти поне. При DC положението е същото. Да се търси реализъм в утопизъм, е все едно да се търси достоверност в приказка. Не е най-рационалното нещо на света.

Колкото до това, че сериалите за Локи и Алената Вещица се правят за детската аудитория - не съм съгласен. Ако беше така щяха да изберат Тор и Капитан Марвел примерно. Такива мрачни антигерои не са любимци на децата, а Дисни не са малоумници и са подбрали много добре героите за първите си сериали. Като ги излъчат, току-виж ти харесали и си смениш мнението, аз до момента чувам само добри отзиви.

Дори сериалът да продължи на Дисни платформата (със същите актьори) няма начин да не му пипнат тона и да го направят забавление за цялото семейство. Просто сериалът в сегашния си вид е прекалено мрачен и неподходящ за всички възрасти. Това е имиджът на компанията - семейно забавление подходящо за всяка възраст. Ето, бяха заявили, че няма да пипнат Deadpool и ще си го оставят с R рейтинг, но бързо се отметнаха. Фактът, че по Коледа ще пуснат PG13 версията на втория филм говори, че пробват почвата. И ако стане, Deadpool ще стане марвелски. 

Ще има много недоволни с PG версията на Deadpool, ако стане факт. Но масово ще пожънат в пъти повече успех финансово. Както @batistaheel каза, това са едни филми за всяко поколение, с цел забавление. Inifinity War е единствения филм, който сигурно е разтревожил на някого детето, заради загубата на любимият му герой. После ще му върнат усмивката, като ги върнат супергероите и всички ще са доволни в края на деня - "Доброто в крайна сметка побеждава злото". Клише на клишетата, но това е положението при такива филми и не само. Някой добре беше описал в един пост (може би @The Best), защото все още ни предлагат на пазара клиширани неща и въпреки надмощението и силата на злодеите, накрая добрият намира пътят към успеха да унищожи негативната енергия и погуби завинаги.

Не е по темата, но по-нагоре беше засегнато, че тв шолотата умират... и не знам дали цензурата е основния проблем. Докато по едно време се говореше колко яки шоута имало, в момента (последните 1 или 2-3) години нищо разбиващо не е излизало. Може и при мен да е проблема, но не съм забалязал да се шуми около някое шоу, колкото примерно GOT, Breaking Bad и TWD. Самият "шум" не е определение за добро тв шоу, но така го усещам в последните няколко години.

Около WestWorld имаше някаква шумутевица по едно време, но изглежда беше нещо временно. 

И последно  нещо, отново се извинявам. За големият екран - погледнете колко reboot-а/ remake-а има на филми в последно време. Само за следващата година са сигурно 4-5 заглавния само от Дисни. Липса на идеи да е, или по-скоро лесни носталгични пари. 

• Upvote 2

Още един teaser. В първия имаше кадър от фермата в Smallville, а в този се вижда suit-а на Green Arrow пак от шоуто.

• Upvote 2