Jump to content

Супергерои: филми, комикси и чорапи с картинки!!!

gboy

Recommended Posts

batistaheel

Абе и кежуал зрителите харесват Ант-Мен, но малко са тия дето харесват Шазам. Няма място за сравнение между DCEU и MCU. Марвъл имат прекалено наброй успешни проекти, DC какво имат? Още от втория филм от тази вселена, Batman v Superman феновете бяха разединени, едни го харесват, други го мразят. Марвъл вече могат да си позволят слаби проекти, защото имат вече изградена лоялна фен база, и хората пак ще пълнят киносалоните, а DC имат само слаби проекти. 

Обожовам DC и техните герои, но не и тяхната филмова вселена. 

• Upvote 2
The Best

Сравнения могат да се правят като чисто комиксов материал(Човека мравка - Шазам, горе-долу еднакви персонажи като значение за своите вселени, да не говорим, че това дори не е оригиналният Ант мен, който има една по-важна роля в комикс вселената на Марвел). Иначе, DC са много назад и никой не го отрича, но единственият им шанс е да опитват всячески да догонват Марвел. Нямат друга опция. Защото третостепенни герои и злодеи от Марвел вселената вече са по-разпознаваеми за широката публика от големи имена на DC.

• Upvote 1

Аз съм запален фен на снайдеровите филми в DCEU. За мен това беше пътя, по който трябваше да продължат. Сериозният тон и мрачната атмосфера бяха много добри. И като персонажи много ме кафят - както Батмана на Бен Афлек, така и Кейвил като Супермен. Филмите в една поредица винаги ще варират като качество, но за мен успя много точно да се налучка стила на DC. Тъмен, мрачен и психарски, какъвто си го обичам. 

В момента се пънат да правят шегички като тия на марвел и да налагат по лека атмосфера, което хич не ми е по вкуса. В Марвел вселената работи, но в DC - не. 

Логиката на това нещо беше желязна - хората не искат да гледат такива мрачни филми, искат хахо-хихи ... затова най-печелившите проекти в последните години са им Joker и The Batman :lol: 

• Upvote 2

The Best
12 hours ago, gboy said:

Аз съм запален фен на снайдеровите филми в DCEU. За мен това беше пътя, по който трябваше да продължат. Сериозният тон и мрачната атмосфера бяха много добри. И като персонажи много ме кафят - както Батмана на Бен Афлек, така и Кейвил като Супермен. Филмите в една поредица винаги ще варират като качество, но за мен успя много точно да се налучка стила на DC. Тъмен, мрачен и психарски, какъвто си го обичам. 

В момента се пънат да правят шегички като тия на марвел и да налагат по лека атмосфера, което хич не ми е по вкуса. В Марвел вселената работи, но в DC - не. 

Логиката на това нещо беше желязна - хората не искат да гледат такива мрачни филми, искат хахо-хихи ... затова най-печелившите проекти в последните години са им Joker и The Batman :lol: 

С теб сме на различни мнения за Снайдър и неговата вселена и сме говорили по тази тема и преди, но няма да е лошо да съживим отново темата:D За мен Снайдър е посредствен режисьор и дори по-лош сценарист. Единствените му силни проекти бяха тези с Кристофър Нолан до него. Те бяха добър тандем. Снайдър обича да прави филми по комикси, но не чете детайлно историите, които екранизира и на всичко отгоре арогантно ги изменя по негово усмотрение. В резултат на което имаме смехотворни уж "сериозни" философски речи тип "неща падат от небето" и "ако има един процент шанс да е зъл, значи е". Нищо чудно, че Нолан не иска да има нищо общо с вселената на Снайдър, а не е като да не са му предлагали. Единствено подпомогна създаването на Мъж от стомана и това беше най-добрия филм от Снайдеровата вселена. Не велик, но съвсем приличен.

За шегите - те са навсякъде из комиксите, включително и в тези на DC. Друг е въпросът, че шегите в комиксите на DC от последните 10-20 години са доста кринджави. Те също като Марвел си имат комедийни персонажи в различни проекции - Харли Куин, Лобо, версии на Светкавицата са хумористи, Аквамен също имаше помощник ръсещ малоумни шеги, Робин на Батман... почти безкраен списък. Не са ги измислили шегите Марвел, нямат патент за това. Че им се получава по-ок/ненатрапчиво, за това нещо дивидент имат сценаристите им, които са доста по-добри от тези на Уорнър.

Хората обичат и мрачни филми, също и шегаджийски. Един филм може да е и мрачен и шегаджийски - като филмите за Дедпул и донякъде за Върколакът. Лично аз одобрявам по-мрачните супергеройски филми, но голяма част от тях са всъщност антигеройски или дори злодейски(със злодей в главната роля). А такива филми трябва да са много добри, защото в противен случай няма да заработят достатъчно приходи, тъй като не могат да разчитат на деца и тийнейджъри заради възрастовите ограничения, които ги спохождат.

• Upvote 1
  • 1 month later...

Гледах снощи първите три епизода на She-Hulk :D 

Според мен шоуто не е толкова зле. Малко е тъпичко, вярно, но далеч не е толкова идиотски зле, колкото повечето го изкарват. Дори е забавно на моменти (друг е въпросът, че трябва да е така през цялото време).

Огромният проблем на това шоу за пореден път е супер toxic атмосферата и хората точно на това се дразнят. През две минути имаме някаква нелепа сцена, в която се обяснява как мъжете непрекъснато тормозят жените, какви са свине и т.н. 

Другото супер гнусно нещо е, че новите герои в MCU непрекъснато унижават старите и се представят като изначално далеч по-добри от тях във всяко отношение. Тука това се случи с Хълк, където едва ли не She-Hulk го скуошна на всяко ниво и на моменти Брус Банър изглеждаше мега зле. След като съм инвестирал десет години от живота си да възприема емоционално Хълк и Банър като герой със сериозни проблеми и т.н., включително и ми беше обяснявано, че е уникално, чудовищно силен, изведнъж за пет минути разбрах, че е няма такъв смотаняк. 

Така че разбирам хейта, който се лее по сериала. Посредствен сценарий + токсичен феминизъм + пикаенето на първите 10 години от франчайза = g0v№ :D

-----

От Марвел правят същата грешка, която провали DCEU - не им пука за героите и не им отдават нужното уважение. И като гледам-  и резултатите отиват към тези на DCEU. 

Чак на нивото на Ди Си няма да паднат, защото разполагат с най-добрите специалисти що се отнася до спец. ефекти, монтаж, каскади, бойна хореография и тн. Но най-добрият им филм от новата вълна филми след нашествието на Танос, е Черната вдовица(който беше просто ок филм с няколко готини моменти - 6.5/10), и това в общи линии е показателно за нивото им в момента.

Шанг Чи беше изключително слаб филм с обрати на всеки пет минути и нелогични решения на злодеи и герои. Първите 30 минути и битката в автобуса бяха единственото сносно нещо в него. Вечните пък е възможно най-полит. коректния и расистки филм в цялата Марвел вселена, а може би и в киното. Освен, че беше страшно посредствен и не успяха да разкажат добре историята на нито един от основните персонажи, нито основния сюжет, за сметка на това загубиха около 70% от времето в показване на мулти-култи двойки(спойлер - забранено е вече да има двойки бял мъж-бяла жена и черен мъж-черна жена, за три филма от новата фаза една подобна двойка не видях) и колко зли/ненормални/дементирали/недъгави са белите персонажи(до един антагонисти). Това беше най-слабият марвелски филм изобщо, почти на нивото на Батман срещу Супермен, само че красиво заснет и с по-добри спец. ефекти. Не можах да повярвам в какво са превърнали Вечните от комиксите - просто нищо не са пресъздали както трябва, нито визия, нито умения, нито за какво се борят, нито къде... След толкова слаби филми не намирам мотивация да продължа да гледам другите филми от тази вселена. Още повече сериалите. Докато филмите от Ди Си вселената си ги гледам за кринджа, те са толкова лоши, че чак смешни:D

• Thanks 1

Даже аз, дето съм чичак-маниак на тема супергерои, не съм го гледал още последния Тор, а това значи много. Ще го зяпам тия дни, като имам верме, но просто вече не е същата тръпка. Преди не пропусках при възможност да ги гледам. Сега ми е все тая вече. А за сериалите да не говорим - повечето ги пропуснах ... просто нямам никакъв хайп за тях.

Специално She Hulk ще си го догледам. Пак казвам (и аз като футболистите) - не е толкова зле, но брутално си сере на вселената и нон-стоп вкарва някакви теми за тормозените жени, които просто не са забавни. И по-тъпи сериали сме гледАли :D