Jump to content

Супергерои: филми, комикси и чорапи с картинки!!!

gboy

Recommended Posts

Flashpoint-а се очаква да бъде сниман началото на 2019-та май. 

Относно бюджетите - в последно време се говори, че "Холивуд умира", но това не личи много по бюджетите и приходите от филмите. И на WB като погледнеш цифрите, се вижда, че всяка година печелят повече от предишната.  Тая година им я водеха слаба при отчета за април, защото спрямо миналата не бяха пуснали по-големи хитове по кината. Реално няма проблем. Даже миналата година им е рекордна - https://variety.com/2017/film/news/warner-bros-2017-worldwide-box-office-wonder-woman-1202631457/

За монахинята и Мега звяр не съм съгласен - страшно добре се представиха и двата. Мега звяр спечели над половин милиард от кината, което за 130 млн. бюджет си е повече от успешно. За монахинята да не говорим - при 22 млн има над 200 приходи и то само за две седмици. И "Оушънките" нe са провал, защото бюджетът е 70 млн, а приходите са около 300. Като цяло нямат пропадане тая година, Томб Райдър им се провали, но това е. 

Там е работата, че паричните потоци почват да се пренасочват, напоследък "платформите" тип нетфликс, амазон и прочее набраха скорост и това се предполага, че удря здраво Холивуд. Но ако се замислиш - говорим за един и същи бизнес и едни и същи хора, така че малко се драматизират нещата. Просто към днешна дата студиата са само част от по-големи компании и толкова.

За WB - новият им шеф уж се готвил да намаля бюджетите, но изрично се споменава, че не става въпрос за предполагаемите блокбъстъри, а за филмите средна ръка, които избичиха кочината с преувеличените си бюджети. Голяма част от тези филми спокойно могат да се направят с половината пари и никой не може да ти каже къде отиват другата половина. Но и това не съм толкова сигурен, че ще стане. А що се отнася до комиксовите филми, поне засега тенденциите са бюджетите да скачат още и още. Парите, с които се правят сегашните филми за супергерои, изглеждаха абсурдно немислими само допреди 5 - 6 години.   Един Ant-men and the wasp се смята, че бюджетът му е над 150 млн., а за Черната пантера са води, че е надскочил 200. За JL се носят митове за фрапиращите суми след презаснемането.

Дори след издънката с JL ,което беше един от най-големите крахове в историята, пак са набили 160 млн. за Аквамен и съм убеден, че и там ще си ги избият. 

Просто продуцентите в Холивуд в момента врякат, че телевизията (в това число и платформите) ги отвява жестоко, а само допреди десетина години гледаха на тях отвисоко и че едва ли не е евтино забавление, правено от бездарници. Но пак казвам - погледнато реално си говорим за същия бизнес и там си работят същите хора. 

• Upvote 2

@The Best - човек, я дай от някъде инфо за тоя закон, дето говориш за него. Напоследък съм почнал да изпускам нещата, откакто спрях да го работя това :blush:.

И да не съм оффтопик - какво следите за инфо покрай всичките тия неща? Аз лично редовно кибича пред няколко влога и някои фейсбук групи освен сайтовете, ама ще пиша за това по-подробно вечерта. 

При Марвел имаше просто перфектен билд-ъп през годините, pre-booking от класа при който и джобъри като Бъки и Уидоу бяха много развити.И накрая като стигнаха WM имаха мега карта и мейн евент сблъсъци :D Доста беше тъпо още втория филм на DC да се сбият Батман и Супермен, защо си слагаш главния мач на Backlash 😕

Иначе вселената на Марвел ми е любима, но Батман ми е любимеца въпреки че не ме кефи никой друг от DC.И колкото и да ме кефят филмите на Нолан, ако имам нужда от Батман fix, винаги ще избера да превъртя четирите Arkham игри пред който и да е филм :)

• Upvote 2

9MLnN5Y.gif

5 hours ago, gboy said:

@The Best - човек, я дай от някъде инфо за тоя закон, дето говориш за него. Напоследък съм почнал да изпускам нещата, откакто спрях да го работя това :blush:.

И да не съм оффтопик - какво следите за инфо покрай всичките тия неща? Аз лично редовно кибича пред няколко влога и някои фейсбук групи освен сайтовете, ама ще пиша за това по-подробно вечерта. 

Нещо не намирам в интернет законите, засягащи кино индустрията в Америка(както и никакви други в интерес на истината). Но ще дам няколко книги на вниманието ти, даже аз имам първите две от тях, защото заедно с една колежка трябваше да напишем мащабна статия за проблемите в Холивуд за едно българско списание, в което стажувахме и там всичко е описано.

https://www.amazon.com/Entertainment-Industry-Economics-Financial-Analysis/dp/1107075297/ref=pd_sbs_14_1?_encoding=UTF8&pd_rd_i=1107075297&pd_rd_r=66e2271b-bbfc-11e8-a609-2175ea763770&pd_rd_w=1CbG9&pd_rd_wg=HoXv5&pf_rd_i=desktop-dp-sims&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_p=53dead45-2b3d-4b73-bafb-fe26a7f14aac&pf_rd_r=1HB71VF552XA408DWFJT&pf_rd_s=desktop-dp-sims&pf_rd_t=40701&psc=1&refRID=1HB71VF552XA408DWFJT

https://www.amazon.com/Business-Media-Distribution-Second-Monetizing/dp/0240824237/ref=pd_lpo_sbs_14_t_0?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=3FR5CNKBSSVRDB4ABC17

https://www.amazon.com/Hollywood-Economist-2-0-Financial-Reality/dp/1612190502/ref=pd_lpo_sbs_14_t_2?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=3FR5CNKBSSVRDB4ABC17

За инфо около филмите(по скоро блокбастърите) следя туитърите на определени актьори, защото каквото те пуснат под формата на коментар или снимка мигновено се превръща в новина за повечето сайтове. Това е най-лесната възможност - просто последвай актьорите, режисьорите и продуцентите, от които се интересуваш/за които ще пишеш. Ето и няколко мои любими сайтове.

И още доста други сайтове следя, но като цяло почти всичко най-интересно може спокойно да се проследи в IMDB и по точно в секцията им Related News, която присъства на страницата на всеки филм. Там вече лесно може според вижданията си да отсееш важното за теб и да го провериш.

Определено можем да заформим интересна дискусия относно кино индустрията и моментното и състояние, защото изглежда имаме различни виждания:

Холивуд едва ли ще умре, но редуцирането на паричния поток, който се влива ежегодно в продукциите снимани там намалява с всяка изминала година. Възможно е отделни филми да счупят рекорд за отпуснати средства в близките две-три години, но това няма да измени тенденцията. Дори хипотетично да предположим, че средствата нужни за направата на един филм ще растат, рано или късно ще се стигне до моментът, когато независимо какво качество е постигнато, то няма да е ок за спонсори и продуценти, именно заради цената и винаги ще има недоволни от резултатите и възвръщаемостта.

Миналата година им е рекордна по приходи, но и по разходи на Уорнър. Загубите по ”Лигата на справедливостта” бяха доста големи, а отделно от това се направиха други мащабни продукции като ”Конг”, ”То”,Анабел”,”Блейд Рънър” и версията на Гай Ричи за Артур. Пръснаха солидно количество пари и след като са теглили чертата на края на годината, едва ли са останали особено доволни(само за супергероите им отива близо едно милиардче). Аз по принцип избягвам да давам линкове, защото подобни публикации винаги са сервирани като добра новина и тактично пропускат да ни осведомят за обратната страна на монетата, защото няма да им се получи желаният ефект от новината. Това е основен проблем на журналистиката в наши дни – малко или много тя се изражда в пиар – положителен или негативен в зависимост от медиите, но никога не се предоставят всички гледни точки, за да можем сами да преценим ситуацията.

За Мега звяр съм съгласен, цифрите казват достатъчно, макар да се има предвид, че трябва към бюджета за направата на един филм да се прибави сумата от 50-70 милиона и за неговото разпространение и промотиране. Явно не съм догледал добре боксофиса на филма, когато за последно проверих беше зад ”Унищожителите” като приходи. За Монахинята все още си държа на мнението, нека видим как ще стоят нещата след две седмици и дали ще прескочи 300-милионната бариера.

Фимейл версията на Оушън не се прие особено добре и въпреки че беше държана дълго по кината в световен мащаб(даже още го дават по нашите кина), не съумя да вземе стабилен приход от удължения си престой. Ситуацията е като при женския(колко сексистки звучи истината, чак се ужасявам от себе си😊) вариант на Ловци на духове, когато пак бяха изкарали повече пари от дадените за направата на филма, но след бясната рекламна кампания се оказа, че са по скоро една крачка назад. 300 милиона краен приход в момента са нищо за Холивуд, за някоя комедия не разчитаща на реклама и разпространение из целия свят може да е върхът, но за продукции с цел не е. Ще дам пример с Батман срещу Супермен. Абстрахираме се от всичко, което филмът представлява като краен продукт, но може ли да се каже, че е финансов провал за Уорнър? Разбира се, че не. Той изкара близо 900 милиона, а за създаването му са дадени 250. Да сложим още толкова за мощна реклама(едва ли са дали толкова много) пак имат чиста печалба от 400 милиона, която да си разпределят. Просто очакванията им бяха едва ли не този филм да мине Аватар по приходи или поне да стигне 1 милиард, което така и не се случи.

160 милиона за Аквамен(90% развиващ се под водата) са доста малко за мен. Бас държа, че ако Лигата се беше представила добре, бюджетът щеше да е почти двоен.   

Телевизията няма да измести киното, нито киното ще измести телевизията, защото се разчита на коренно различна фен база. Богатите, твърде заетите и хората, които просто искат да се забавляват са ядрото на кино публиката. Обратното – бедните, които не могат да си позволят всяка седмица да ходят на кино, хората с достатъчно свободно време и тези, които искат по сериозен сюжет, който да ги държи в напрежение, избират телевизията и в частност сериалите. Има си изключения от стереотипа, но като цяло това е истина. В държава като нашата например феновете на тв сериали и тв продукции са поне три пъти повече от тези, които ходят на кино дори веднъж годишно. Причините за това явление са комплексни.

Кино продуцентите са виновни за финансовия крах, защото раздуват неоснователно бюджета на продукциите с цел по един или друг начин(често незаконно) да си върнат вложенията, както и това, че пренасищат пазара с еднопластови филми на сходна тематика, преповтаряни отново и отново на всеки 5-10 години. Така не се печели публика. Конкуренция с телевизията не може да има. Едно хлапе на 12 години ”Игра на тронове” ли ще гледа по телевизията или ще иска да отиде на кино и да види Мечо Пух? Мъж на средна възраст с малко свободно време ще се занимава да гледа ”Mr. robot” или ще отиде на кино и ще изключи мозъка си за два часа, докато гледа ”Железния човек”, ”Хищника” или ”Годзила”? Продуцентите в Холивуд са хитри и целта им е да отклонят вниманието от истинските проблеми на индустрията, като използват дезориентация и насочват журналисти и публика в погрешна посока с измамни разсъждения и заключения.

Edited by The Best

За филмовата индустрия ще ми е поста: 

Дърт съм вече, на много работи им изпускам края :D  покрай работа и прочее, но каквото знам: 

Едно време, като следвах мързеливо режисура, общо ни се обясняваше една много бакалска сметка за холивудските филми и приходите от кината - 50% за киното, 50 % за студиото. Това не само при нас се е говорило, защото съм го виждал в разни дискусии навън. Това е безумно бакалска сметка и приходите от кината са много повече ориентир отколкото твърдо доказателство за каквото и да е. 

Няколко неща само:

1. Доколкото знам филмите вървят в пакет ( поне така знам). Това означава, че един филм е трудно да се разглежда индивидуално от студиото, защото подир себе си мъкне и други и парите отиват на едно място, ако ми следите мисълта.
2.  Това, че едно студио прави филмът Х, не значи това студио разпространява филмът Х. Това е огромен фактор. Какви сделки се правят с кината, в кои кина се разпространява, колко от цената на билета къде отива - това си знаят само хората от студиото, че вероятно и там не може да се реже с нож толкова лесно. 

3.  Никой, ама никой не знае очакванията на студиото към един филм и с каква идея е правен - играчки ли ще продава, на определен пазар ли ще пробива, други филми ли ще мъкне на гърба си, за имидж ли е ... Това са си неща от кухнята и само въз основа на тези критерии може да се разглежда успеха на един филм. Ние просто правим догадки. 

Вярвам, че това достатъчно аргументира тезата ми, че всички сметки относно приходите са малко или много стреляне в тъмното. Ясно е, че Avengers беше успех, ясно е, че King Arthur беше провал, но за всички останали филми, навсякъде там по средата - само студиата им си знаят. 

Що се отнася до разходите:

Тука го деля на две:
Бюджетите на филмите все по-често са скрити и все по-често не знаем за какво се дават тия пари. Така че реално и тука са си спекулации. Това, което обаче съм убеден, е че хората в Холивуд със сигурност си правят сметката много добре. Не може бизнес за милиарди да бърка често, щото тогава просто няма да е бизнес за милиарди. Със сигурност се случва, но не забравяйте, че там работят едни от най-добрите финансови експерти (или както там се наричат). Така че съм убеден, че парите, които се дават, са забити на солидна логика, а не защото някой си е решил нещо. 

Относно рекламата - хората от студията много мразят да говорят за това и си има причина.  Рекламата си е перо от бюджета на компанията и не е редно да се отнася към бюджета на дадена продукция директно. Това е малко като да пишем и заплатата на чистачката като "утежняваща бюджета". Това си е отделен разход и той си се гради на съвсем друга логика. Преди бях чел едно много интересно мнение на някакъв пич от въпросните филмови компании и неговата теза беше нещо от сорта на "и с моя филм, и без него - те са си решили да дадат Х пари за реклама тая година, това е."

Още повече, че парите за реклама съм убеден, че също не се дават само от едно място. В крайна сметка имаш разпространители, кина и прочее и в цялата тарапана само те си знаят кой колко е дали  колко му е струвало. 

За колапса на Холивуд:
Боли ги много, че вече не са основно перо. Издухаха ги ИТ отделите на компаниите. Издухаха ги игрите (а те винаги са били напред впрочем). Издухаха ги мърчандайз отделите. Платформите сега са на мода - всичко живо иска собствена платформа да си има. Някак си киното почна да губи позиции. Сума ти народ мели, че било "умираща индустрия". "Игра на тронове" е по-чакано събитие от който и да е филм. Парите почнаха да се леят другаде. Големите артисти (не само актьори) вече го приемат за престижно да правят продукции за платформи като Нетфликс и прочее и все повече го приемат за недостойно да се снимат в разни холивудски блокбъстъри. 

Този април излезе новината например, че компанията Уорнър е на печалба повече от очакваното за първата четвърт, но пък Уорнър Брос (филмовото студио, част от цялата компания) не е спечелил повече пари от миналата година (съответно неуспех за WB). Това беше обяснено много просто - в датите kа излизане на блокбъстърите, но по-важното е друго - очевидно вече филмовата индустрия не е глезеното детенце и това място се зае от ИТ отделите (и гейминга в това отношение), от които се генерират големите пари и от които се очакват големите хитове. 

Защото обаче смятам, че това е буря в чаша вода? Продуцентите в Холивуд може и да се дърпат колкото си щат, но за зрителите и за артистите подемът на платформите (и телевизиите) означава просто друг вид продукции, но реално от същия тип. Мен и вас повече ни интересува да гледаме интересна история, отколкото дали ни е поднесена като сериал или като игрален филм. Кевин Спейси го е еня да си вземе хонорара и да си прави добра роля, а не му пука, че е в нетфликс, а не във Фокс. 

Второто - сегашните филми струват повече от всякога и носят повече от всякога. Само вижте най-доходоносните ленти за всички времена и ще видите, че това са съвременните филми. Това не е умиращ бизнес, нито пък е бизнес в колапс или нещо такова. Да, има преструктуриране явно, но бюджетите ще се увеличават, няма да се намаляват. И да, съгласен съм, че Аквамен е САМО 160 млн, защото за JL се дадоха два ферибота с пари и се осра жестоко. Обаче 160 млн. са си много пари  и фактът, че от WB са склонни да продължават да ръсят такива фрапантни суми дори в една поредица, водеща се провал, значи че приходите на тоя етап задоволяват студиото и те ще продължават да инвестират там.

Проблемите в киното ще останат само при онези, които са достатъчно консерватини и си мислят, че са центъра на света. За всички останали, които осъзнават, че са просто брънка от цялостната мултимилиардна черга - няма да има проблем. В крайна сметка това са скачени съдове. Играчките на Star Wars се продават заради филма и обратното. Играта за Спайдърмен е хит заради филмите с него. И обратното. HBO хвърля милиони за собствени продукции, но хвърля милиони и за да се появят на сайта им известните филми - не е като да е безплатно. С други думи парите се въртят. 

Ако съдя по трейлъра този филм ще е много, много по-добър от X-Men: Last Stand. Пък и го няма Wolverine да ги спасява и този път. Наблюдава се една мрачна атмосфера, звезден каст, има всички съставки да е успешен филм. Пък може после дори Дисни да решат да продължат със същите актьори. 

• Upvote 3

Ще бъде поредния солиден X-men от поредицата. За мен слаб е само първия Wolverine от 2009г. Много ме радва, че Марвел не решиха да заснемат наново филма с различни актьори, а оставиха Джеймс Макавой и Майкъл Фасбендер. Ако ги махнат не знам просто кой ще успее да ги замести и да се държи сериозно в такива комплицирани роли. Най-после да се хайпна за някой нов супергеройски филм, че за Жокера и Капитан Марвел имам доста забележки и ми се струва, че ще бъдат излагации.

За Cpt. Marvel от trailer-а останах с горчив вкус. Единственото, което  знам за нея е, че е много силна и може да победи Thanos соло. Въпреки това, с нищо не ме впечатли. Прилича на някаква смесица между Superman/girl и WonderWoman. Може би негативите са в повече, заради вече големите очаквания към студиото на Марвъл. След един хубав филм, като Infinity War, това да е развитието е малко мех. Затова и вторият trailer, когато излезе не възнемерявам да го гледам, и когато филма е наличен ще го видя и преценя. Така и за Пантерата имах слаби очаквания, но накрая много ми хареса и затова го гледах няколко пъти.

Старите филми на X-men са добри, изобщо има много за какво да се пише. За новите не могат да кажа много, защото все още не съм гледал Apocalypse. Седи ми на флашката вече 7 месеца, и основната причина да го бавя толкова време е, заради мудното темпо в Days of Future Past, също и един коментар тук от някой ме стресна, като се оплакваше как три пъти го е доглеждал, защото все заспива. Ще го гледам, ясно, но не знам кога.

Така или иначе сме в ерата на супергеройските филми, и за всекиго има по нещо. The Joker, ако избие рибата, ще ми се тоя път да е малко различно и да представят Batman втори. Готина вражда си е, и минаха 10 години от последното им спречкване на големия екран. Надявам се, ако това стане, да избера т добър актьор за Прилепа, и да не е пути, както при последните филми на DC.

^Капитан Марвел не може да бие Танос сама, поне в комиксите. Дали ще го бие сама във филмовата вселена е трудно да се каже, но нищо чудно да се пробват да я издигнат като нов лидер по този начин. Тя е някаква смесица между Пауъргърл и Чародейката, защото има силни магически способности. Е, не чак толкова силни като на Доктор Дуум, Алената вещица и Доктор Стрейндж, но близки до техните. Супер сила вече е синоним на супергероя на 21 век и всеки я има, даже ниско ниво герой като Джесика Джоунс. Капитан Марвел има и супер повратливост, нещо като 6 чувство и тн.

За мен ще е провал, понеже я градят като в новите комикси - супер-дупер феминистка, която през цялото време е намръщена и се тежкари на всички. В момента за Отмъстителите е излишна, има много по силни супергерои от нея в екипа и малко или много сдружението се обезсмисля в този си вид. Алената Вещица, Доктор Стрейндж, Черната пантера, Ант мен и Хълк са прекалено силни герои, които може да се разправят с абсолютно всеки соло, особено във филмовите им версии, където и петимата усвоиха пълния капацитет на силите си в рамките на един филм и съсипаха доста злодеи от ранга на Танос(Дормаму, Ултрон). Аз съм на мнение, че най-логичното нещо след евентуално пенсиониране на Тони Старк като лидер на екипа е, да се даде шанс на Стрейндж или Брус Банър. Съзнавам, че ситуацията не е чак толкова мрачна за да изберат вещицата за лидер, нито е толкова комедийна за да сложат Скот, но в комиксите и те са били начело на Отмъстителите в определени моменти.

Spoiler

Прави ли ви впечатление как избраха почти всички най-мощни герои в момента да умрат? Спайдърмен, Стрейндж, Вещицата, Пантерата, а Хълк го елиминираха на ниво сценарий😁. Хайде не на мен тия, ясно е, че освобождават на капитан Марвел място за действие(даже съм почти сигурен, че половината от умрелите герои няма да се върнат в тази вселена и визирам Спайди, Вещицата и Пантерата. Твърде вероятно е да ги пуснат при Фантастичната четворка, Ексмен или някое друго разклонение).

Проблемът идва от това как Марвел моделира собствените си герои. В момента Хълк, Стрейндж и Ант мен са по скоро някакви комедианти, Черната пантера се губи измежду фимейл поданиците му, а Вещицата е прекалено особена за да я букнат като феминист и не е това, което им трябва. Все се надявам да ги разсипят Отмъстителите след четвъртия филм и такъв отбор вече да не съществува. Едно, че те вече няма с кого толкова да се бият(Освен с Галактус, Дормаму, Дуум, Апокалипсис, Магнето, Венъм и някои извънземни от рода на онзи загубеняк - злодея в Лигата на Справедливостта) и второ са се събрали прекалено много личности, които хем не могат да мелят брашно заедно и да се подчиняват един на друг, хем са прекалено силни и по отделно и е редно всеки да си има собствен тим разклонение, което да доведе до още интересни сблъсъци. А не да се случват ситуации като в последния филм, когато

Spoiler

Алената вещица съсипа целия батальон на Танос като буболечки, стигнаха и силите да ликвидира и Vision, а ако не се беше занимавала с това, сигурно щеше да смаже и самия Танос. Правила го е в комиксите, когато Дуум се опита да събере камъните на безкрайността.

Марвел в момента трябва да пипат много внимателно, защото е на лице възможността да се изложат и следващата им вълна филми да не бъде толкова успешна като предходните. Сега те трябва да покажат постоянство и мисъл за бъдещето, ако са способни на това.

На път сме да станем свидетели на революция в супергеройските сериали и кой, освен Марвел би ни предоставил подобна възможност: Локи и Алената вещица може да се сдобият със собствени сериали. Fuck Yeah! Това са двама от любимите ми антигерои в Марвел вселената. Защо определям подобно нещо като революция: първо, защото това ще са първите сериали за антигерои(те си клонят към злодеи в определени периоди в комиксите) и второ, защото Марвел ще нанесе/изнесе поредния удар/урок по DC, показвайки им как се навиват актьори от ранга на Том Хидълстън и Елизабет Олсен да участват в сериал. Марвел вече вкараха Винсент Д'Онофрио(Кингпин), Махершала Али(Пепелянката) и Дейвид Тенант(Килгрейв) - все А лист актьори, но като приходящи персонажи(общо участват в 15 епизода, може би, не ми се проверява, но пълен сезон не са изкарвали) и ако сериалите за вещицата и богът на шегата станат реалност, то това ще е поредната огромна стъпка в правилната посока за Марвел. DC от своя страна вкара единствено Вини Джоунс като по известно име в тв вселената си, но само като гост-актьор. Другите са сравнително неизвестни, или вече залязващи актьори.

Разбира се, това ще доведе и до катаклизми - Дисни ще трябва да се изръсят със солидно количество парични средства за да могат да пресъздадат адекватно способностите на Локи и Уанда и локациите, в които ще се подвизават. Няма да е трудно да осигурят участието на звездите си, защото е ясно на всеки, че Дисни държи за гениталиите своите актьори с железни договори(от което Хидълстън и Олсен са ощетени почти колкото Робърт Дауни-младши, но пусти пари - не им се губят😁). Вероятно идеята на Дисни ще бъде посрещната на нож от Нетфликс и те ще прекратят своите сериали с участието на марвелски герои. Има слухове, че Нетфликс са разочаровани от това, че Дисни не са им предоставили възможност да избират между подобни персонажи и е трябвало да се задоволяват с трета ръка герои.

Аз лично съм доволен от отворилата се възможност, но няма как да не спомена провалът на Нечовеци, сериал, който също разчиташе на визуални ефекти, а те бяха под всякаква критика. Ако Дисни са решили да отбият номера по този начин за да изпълнят договорите си с Олсен и Хидълстън и след това да разкарат героите им(което си е в техен стил) ще съм меко казано разочарован. Надявам се да не въртят плочите "братко, татко - обичам ви и ще ви докажа, че съм се променил" в сериала за Локи и "Вижън, любов моя" в сериала за Уанда, понеже това са две от най-лигавите сюжетни линии в цялата Марвъл вселена и няма смисъл да се набляга повече на тях. Има толкова интересни истории от комиксите, които да пресъздадат. Нека има повече динамика и екшън.

Междувременно DC показва, че винаги може да достигне ново дъно, даже и повечето хора да са смятали това за невъзможно. Отваряйте спойлера на своя отговорност:

Spoiler

Не си го причинявайте!

Spoiler

Мазохисти ли сте?

Spoiler

Последен шанс...

Spoiler

titans-dc-universe.jpg

Ебаха майката и на Титаните! За DC няма нищо свято😥

Kажи на чичо си- ламюга кои са на снимката на титаните.Единият ми прилича на Робин, другите нямам идея кои са. 

И това какво ще е : филм, сериал,училищна пиеса ?

• Upvote 2

Сериал ще е. Така от ляво надясно това са kid Flash, Raven, Nightwing...Чернилката не знам коя е, но бих се обзаложил, че е оная извънземната StarFire ли как и беше името. :)

Edit:

Почти познах. Хлапето е Beast Boy, а не kid Flash. Starfire няма нищо общо с африканците. :suicide:

Edited by batistaheel
  • Upvote 2
5 hours ago, HEIDENREICH said:

Kажи на чичо си- ламюга кои са на снимката на титаните.Единият ми прилича на Робин, другите нямам идея кои са. 

И това какво ще е : филм, сериал,училищна пиеса ?

Това е въпрос за 100 хиляди долара! Минимум😁 Гледал съм анимации за титаните, комикси с тяхно участие съм чел, но за първи път попадам на такива джендъри. batistaheel е разпознал повечето, с една забележка - Дик Грейсън не е много ясно дали ще е Нощно крило в сериала, тъй като преди това е първия Робин на Батман. В сериала ще е много млад, а и на снимката е баш с костюма на Робин, но това да е само проблема с продукцията би могло да се преглътне. Основния ужас идва от това, че Старфайър е негърка с червена перука, сякаш излязла от гей клуба в Готъм, Рейвън е бузеста хипарка, а онзи със зелената коса и мърляви дрехи е...като някакъв косплеър. На комик кона има хора, които по добре ги пресъздават въпросните герои и спрямо визия, и спрямо сценични костюми. И всичко пак ще ни бъде поднесено с познатата "мрачност" за да може удобно да бъде обвинен всеки, не харесващ сериала с довода - "това да не ти е детски филм". А причината е прозаична и е същата както в сериала Криптон - бюджета им е 5лв. и 20 стотинки и умишлено затъмняват локациите и снимат през нощта, да не се забележи с просто око, че декорите им са по зле от тези, които се използват в театъра. Смело я пропускам тази помия, досега всички супергеройски сериалчета поне съм ги заглеждал в началото, но това издевателство не мога да си го причиня.

И аз много от сериалите за супергерои ги избягвам. И не е заради low budge-та, а просто повечето, които се опитах да гледам с нищо не ме грабнаха. Както казах, гледах Smallville, а там в началото разполагат с много малко пари. Опитах няколко заглавия, но с времето почват да въртят на едно място и въпросните заглавие се превръщат в едно шоу за губене на време. Те повечето сериали са такива и именно затова са направени. Точно тоя тип шоута не харесвам , и предпочитам нещо с добра история и развитие ала long-term booking да има - Prison Break, GOT, Breaking Bad и т.н.

Тея дни дадох шанс отново на Gothаm. По простата причина, че харесвам Прилепа и ролята на Пингвина, също участва едно момче от Shameless, което до колкото чух играе много добре The Joker, или по-точно някакво алтер негово его. Пък и няма лошо да се запозная със Вселената на Batman, и опозная някой друг персонаж, че и без това знам само основните супергерои и злодеи от игралните филми и детски филмчета от едно време. 

Леко допитване към @The Best, понеже беше казал че е гледал малко от Smallville, пък и знае супер много неща за DC и Marvel. В сериала участваше The Flash, но и Arrow. Не помня точно, но по едно време Clark сформира отбор подобно на Лигата. Намерих тази снимка:

landscape-1473074944-smallvillejusticele

Доста години минаха откакто гледах въпросните епизоди, и ако трябва да предполагам това пак трябва да е Justice League от годините преди Clark да разбере, чe e Superman. Интересното е, че както се вижда на снимката, липсват WW и  Batman. Защо не участват в тази версия, кой трябва да е пичът в оранжево? Обърках се здравата с новите филми на DC за Superman, и сега като се сетя, че съм гледал не малко епизоди за early живота на Clark, в който доста супергерои бяха замесени, но понеже не чета комикси, тогава не ме интересуваше толкова, колкото в момента. 

Doomsday също прави участие, и бива соло скуашнат от по-слаба версия на Superman, а в BVS трябваше трима човека за да бъде победен. Ето как изглежда в сериала:

Smallville.Doomsday.jpg?w=590&ssl=1

Преди да се "назоби" е най-нормален човек, който е шофьор на линейка :D .Това го помня много добре, защото го build–ваха доста време и може и цял сезон да е отнело. 

• Upvote 2

^Този в оранжево е Аквамен(по дрехите го познах). Останалите трябва да са Зелената стрела, Светкавицата. Мен ме интересува кой е негъра в розово(Киборг или Ястреба може би)? А от сериала почти нищо не помня и гледах само първите три сезона. Не мога да кажа, че ми е харесал особено. На Дуумсдей версията е ужасно скандална обаче😁 Той по принцип е с извънземен произход, в редки случаи е просто чудовище, създадено на принципа на генната мутация.

Батман и Жената чудо са приходящи герои в Лигата на Справедливостта(участват в 60-70% от комиксите за организацията). Супермен е най-постоянният герой в лигата, а напоследък се следва Марвел принципа и вкарват и някои злодеи/антигерои като Лекс Лутър и Вандал Савидж в екипа. После ще допълня още някои неща за Лигата и Готъм, че сега бързам, а са обширна тема.

Edited by The Best
  • Upvote 3

Филмец е. Google–нах Лигата в Smallville и си припомних, а и разбрах изобщо за какво става дума. Все пак, кои са на въпросната снимка : Bart Allen, Oliver Queen, Clark Kent, Arthur Curry, and Victor Stone in their first team appearance in the season six episode "Justice". Това излиза, че по-скоро е "Justice" само, и Лигата на Справедливостта започва, след като Clark става Superman. В шоуто това става в самият му край, дори не облича full body suit.

И нещо последно за окото от този сериал. Laura Vandervoort  в ролята на Supergirl:

1643244-superlaura.jpeglatest?cb=20140209013222

• Upvote 2

Sony явно пак са осрали нещата и дългоочакваният Венъм е, ако не пълен провал, то поне доволно посредствен филм. Ще го зяпам другата седмица, но очакванията ми след първите рецензии са да е с доста объркана история без много ясна посока. Жалко, evelversa звучеше като доста яка идея. Ако филмът се срине в бокс-офиса, което е доста вероятно вече, като нищо ще си е one and done и идиотите от тая компания ще мислят нови гениални идеи. За толкова години така и не разбраха, че и 500 млн. да набият за ефекти и екшън, нищо няма да стане, ако някой там не вникне в същността на героя и не направи качествена история за него. Точно това ме кефи във филмите на Марвел - всичко може да е, не винаги им се получават нещата, но никой не може да отрече, че си обичат персонажите и това си личи. 

• Upvote 2

5 hours ago, Hachiko said:

Филмец е. Google–нах Лигата в Smallville и си припомних, а и разбрах изобщо за какво става дума. Все пак, кои са на въпросната снимка : Bart Allen, Oliver Queen, Clark Kent, Arthur Curry, and Victor Stone in their first team appearance in the season six episode "Justice". Това излиза, че по-скоро е "Justice" само, и Лигата на Справедливостта започва, след като Clark става Superman. В шоуто това става в самият му край, дори не облича full body suit.

Значи дори Киборг съм познал. Много интересно защо са го издокарали в одежди като розов рейнджър, в комиксите никога не съм го виждал в розово. Да не би да е бил гей? Във всеки случай, Смолвил си беше пошло сериалче, преди него имаше доста старички сериали за Светкавицата и Луис и Кларк. Те също бяха ужасяващи.

Правилно си се ориентирал да гледаш Готъм. Готъм и Константин са единствените сериали на DC, от които можеш да добиеш адекватна представа за определени герои от тази вселена. В Готъм почти всички злодеи са представени перфектно - Отровната Айви, Фиш Мууни, Мароне, Фалконе, Пингвина, Барбара Гордън, Гатанката, Козела, Котката, някои дребни мутри из града. Само за Джим Гордън не си гради мнение от този сериал, понеже изопачават образът му много и можеш да го причислиш към престъпниците. Още повече не му е мястото в Готъм преди появата на прилепа. Сериала е мрачен, реалистичен(с дребни изключения - съживяванията) и се усеща като предистория на Нолановата трилогия.

DC прекалява с чернолюбието и пропагандата и е на път да ме откаже от голяма част от проектите си, именно заради това. Само забележете колко герои измениха ужасно:

-Направиха Супергърл и Жената чудо феминистки, а Звезден пламък негърка. Та това бяха сладураните от комиксите, създадени за да привлекат мъжката аудитория и да красят кориците, а не да проповядват модерните ценности. Те никога не са го правили.

-Тобаяс Уейл(Кита) е негър-албинос в Black Lightning и няма нищо общо с оригиналната си комиксова версия. Той е копие на Кингпин, а ако сте гледали Остри козирки, Уейл е вдъхновен от подобни групировки от средата на миналия век. Не е някакъв гето гангстер.

-Айрис Уест е бяла журналистка. Айрис винаги е била бяла, не разбирам защо избраха в сериала(а и в предстоящия филм за героя) тя да бъде изиграна от чернокожа. Нещо повече - Бари Алън е отгледан от любвеобилно чернокожо семейство. Нейният брат пък е супергерой, който също не би следвало да е черен.

- В Супергърл най-добрия приятел на Супермен Джими Олсен е негър. Той е и любовна тръпка за Супергърл, която в комиксите си пада малко расистка и дори е питала защо има препечени хора на Земята, понеже не е виждала такива на Криптон.

- В Криптон, където уж няма негри, 90% от населението са негри. Генерал Зод е негър, заедно с цялото си семейство. Дядото на Супермен изпитва сексуални увлечения към черно момиче и прави секс с нея, въпреки че има дете от бяла жена. РАСИЗАН😁

- Направиха Огнената буря негър и го тласнаха в Легенди от Утре. Ястребите също не бяха бели, ако помня добре.

- Дедшот е негър в Самоубийствен отряд, Килър Крок също.

- Аквамен е мулат, което също е спорна иновация и не се е случвало досега.

- В новия филм Birds of Prey ще ни покажат негърка в ролята на Черното канарче. Това автоматично ще значи, че и бялото канарче ще бъде изиграно от чернокожа актриса. Това е антирасизъм в расизма. Черния Адам и той ще е наистина черен в евентуалната адаптация за него. Някой да каже на DC, че Dark не е синоним на чернокож.

Как после да не им пожелае човек фалит на тези идиоти. Ако филмите им бяха просто тъпи бих го приел, но те са подигравка с всичко, което въпросните герои и злодеи значат. Направо да правят Батман и Супермен черни и след това Дисни да ги купува, че да доживея да видя пак хубави продукции и от тях😀

13 minutes ago, The Best said:

Значи дори Киборг съм познал. Много интересно защо са го издокарали в одежди като розов рейнджър...

QYfs.gif

Edited by Hachiko