Jump to content

UFC/ONE: Ben Askren в UFC, Mighty Mouse в ONE

neshev

Recommended Posts

Дългогодишната вражда между Дейна Уайт и Бен Аскрен е на път да приключи. След години разпри, където и двамата си разменяха цветущи реплики, шефът на UFC е готов да седне на една маса и да разговаря с Аскрен за евентуалното му привличане в компанията.

Конфликтът датира от 2013, когато Аскрен напусна Bellator, защото е останал с впечатлението, че дебютът му в UFC е формалност. Според Аскрен, Уайт се е отметнал и му е заявил, че трябва първо да се докаже в WSOF. Това не се нрави на Аскрен, който предпочете да подпише с азиатската компания ONE FC. Според Уайт, Аскрен никога не е имал намерени да се бие в UFC, като го нарече "пълен олигофрен" и квалифицира като най-глупавият боец, с когото е имал контакти.

Аскрен е 18-0 в MMA, като се пенсионира миналата година с победа над Шиния Аоки. Въпреки пенсионирането, Аскрен е заявявал неколкократно, че е готов да се върне срещу Джордж Сен-Пиер. Няма яснота дали все още има правни споразумения с ONE FC, но се очаква да няма проблем при евентуално сериозно предложение от страна на UFC 

1 minute ago, neshev said:

Аскрен е 18-0 в MMA, като се пенсионира миналата година с победа над Шиния Аоки. Въпреки пенсионирането, Аскрен е заявявал неколкократно, че е готов да се върне срещу Джордж Сен-Пиер.

Това е много хубаво, но GSP неколкократно е заявявал, че няма интерес към мач с Аскрен. Или поне според него първо Аскрен трябва да запише няколко победи в UFC, преди да се помисли за мач. Иначе GSP нищо не печели при победа, само може да загуби, докато Аксрен няма какво да губи в такъв мач.

Съгласен съм. GSP явно ще гони само money fights, а Askren не е популярен, но тази битка ще е много интересна. Askren е един от малкото хора, които могат да спрат TD на GSP и да го свалят на земята. В този аспект ще е интригуващо, въпреки че GSP е по-заввършеният боец.

Боец от ранга на Askren трябва да е в UFC. Много жалко, че така се развиха нещата. Като гледам Khabib какво ги прави, Askren има сходни умения в grappling-а и ще е труден за всеки в 170. Двамата са приятели с Joe Rogan и той винаги е твърдял, че ще му удари едно рамо, ако седнат на една маса с UFC.

Askren неколкократно е заявявал, че ще се завърне само и само да докаже, че е the GOAT, което не знам дали имам как да стане. GSP няма да се бие с него. Tyrow Woodley му е приятел и съотборник и няма да се бие с него. В дивизията, поне според мен няма голямо име в момента. Няма лошо да се появи и да направи няколко мача, ако работата опира до пари, ама оттам насетне не знам с какво ще му помогне. Освен при евентуално дропване на титлата от Woodley, да се опита да я добави в резюмето си и да остане в историята като шампион в 3те най-големи настоящи ММА организации.

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

• 2 months later...

Преди няма и половин час гръмна новината, че UFC и ONЕ са близо до историческо споразумение.

UFC ще освободят Demetrius Johnson, който ще подпише с ONE, а ONE ще освободят Askren, който ще подпише с UFC. WOW!

33 minutes ago, neshev said:

Преди няма и половин час гръмна новината, че UFC и ONЕ са близо до историческо споразумение.

UFC ще освободят Demetrius Johnson, който ще подпише с ONE, а ONE ще освободят Askren, който ще подпише с UFC. WOW!

Askren не е ли пенсионер? А ако UFC се освободят от проклетата мишка ще е много добре.

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

10 hours ago, baikiro said:

Askren не е ли пенсионер? А ако UFC се освободят от проклетата мишка ще е много добре.

Пенсиониран е, но винаги е бил готов да се върне в UFC. 

Мишката изтри UFC от името си в Twitter. Много ми е интересно, дали е знаел за целия филм.

Тва се изкарва много по-голяма работа отколкото е реално. Доказано е, че никой не го ебе за мишката, никаква загуба не е за уфц тва. Бен Аскрен според мен е надценен, гледах му последните 4-5 мача - срещу някакви неизвестни маняци не показа нищо освен борба, в стойка изглеждаше трагичен. Не го виждам да стане нещо значимо, кво остава пък уфц да се хабят да го пускат на някое голямо име. Всички топ 5 бойци в 155/170 ще го бият без проблеми.

Ще вземете брадите, ве, маняци.

Askren държи доминантни победи над Koreshkov и Lima, които се оказаха доста сериозни бойци. Определено виждам ситуация, в която Askren доминира доста топ бойци с борба, но и аз споделям мнението, че не трябва да го пускат в дълбокото още първата му битка.

23 hours ago, dbrm said:

Бен Аскрен според мен е надценен, гледах му последните 4-5 мача - срещу някакви неизвестни маняци не показа нищо освен борба, в стойка изглеждаше трагичен

Така е човек, но на теория току-що описа Хабиб - показва само борба, GnP и трагична игра в стойка. В крайна сметка ако успяваш да намериш път към победата, няма толкова голямо значение дали имаш "пълна игра". Макар да споделям мнението, че подобни бойци, които имат пропуски в някои от основополагащите елементи в играта, рано или късно ги "разкриват", въпрос е да срещнат неудобния съперник, който да неутрализира силните им страни и да е достатъчно да е поне една идея по-добър там, където имат слабости. Дали напускането на DJ ще сложи край на мини дивизията им между другото. След като т.нар. Pound for pound best беше трагично ужасяващ draw, какво остава за останалите. Може би наистина най-добре да закрият и да пратят всички в по-горната дивизия.

Wonderboy ще го отнесе като куцо пиле домат, Роби Уолър е по-добрият вариант - на годиники е вече, далеч е топ формата си. 

Имаше време когато Аскрен изглеждаше реална заплаха за всеки в WW категорията, но хубавите години си ги остави по безсмислени битки с анонимници. Съмнява ме още да става за нещо по-голямо от топ 10. Ветеран е, не е имал сериозен мач от години, а дори в последните си срещи не блестеше кой знае колко. Свежо име е, но до там. 

Майти Маус го разкараха с кеф, то е ясно. Истината е, че сам си е виновен - трябваше да играе срещу TJ, разликата в габаритите им не е толкова сериозна. И пари щеше да изкара от тоя мач, а ако беше победил щеше да получи и признанието, което толкова много искаше. Голям боец е и прочее, но истината е, че в дивизията му нямаше едно голямо име, а не може с победи над анонимници да станеш известен.

Друг е въпросът, че ако доминираше така в някоя друга категория, щяха да ум се кланят всякакви отрепки, но ей на. Сега чета по разни форуми и сайтове, че не бил мъж, щото бил в категория до 55 кила или нещо от сорта, та затова никой не го взимал насериозно. Каквото и да си говорим и ММА-ят и боксът не са за фенове на бойните изкуства, а за идиотите, които да викат "бах тоО ку ти лепне една песница и си умрел". Тъжно, ма тру. :(  

On 11/4/2018 at 8:10 PM, gboy said:

Друг е въпросът, че ако доминираше така в някоя друга категория, щяха да ум се кланят всякакви отрепки, но ей на. Сега чета по разни форуми и сайтове, че не бил мъж, щото бил в категория до 55 кила или нещо от сорта, та затова никой не го взимал насериозно. Каквото и да си говорим и ММА-ят и боксът не са за фенове на бойните изкуства, а за идиотите, които да викат "бах тоО ку ти лепне една песница и си умрел". Тъжно, ма тру. :(  

Аз лично ще си призная, че колкото и да съм се опитвал да възприема категорията на ММ - еми не става. Има една вътрешна бариера, психологическа, която не може да го възприеме, просто това колкото и да е "бойно изкуство" и т.н. все пак е и "бой", а в боят размерът има някакво значение, в един момент просто става прекалено. Но също така ще кажа, че не мисля, че размерът му беше единственият проблем да не му се кланяме. Имаше шанса да поеме веднъж риск в кариерата си и да затвори устата на критиците, ако беше приел да се бие с TJ. Да, но отказа - феновете не обичат хора, които отказват да излязат от зоната си на комфорт, публиката обича смели бойци, които поемат рискове .

Само дето много хора забравят, че Майти Маус ги мачкаше и в горната категория, дето уж ги възприемаха за мАже. :unsure:

Явно са избрали Robbie Lawler:

Надали ще видим trash talk, а Lawler идва от загуба и контузия. Не е най-удачният съперник, ако искат бързо да се вдигне шум около Askren.

Най-удачният съперник беше Darren Till, но нещо се спотайва и като цяло слуховете са, че ще ходи в горната дивизия. С Lawler най-вероятно ще бъде скучна вражда и още по-скучен мач.

• 3 weeks later...
  • 4 months later...

Майти Маус печели дебюта си в ONE със събмишън във втори рунд. 

Еди Алварез губи с ТКО в първи рунд. 

Ако си мислят, че са на ваканция там, ще си патят здраво.

Тук се бият напълно хидратирани, а знаем, че в ONE не следят изкъсо за допинг. Опонентите на двамата изглеждах с категория над тях. Дори Mighty Mouse имаше проблеми в стойка първия рунд, после успя да докара нещата на земя, където е различна класа. 

• 1 month later...
  • 2 weeks later...

Askren за Mighty Mouse беше кражбата на века.

MM е неук, щом се отнася до промотиране.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...