Jump to content

Официална Рап Тема

The Pain

Recommended Posts

natopor4en

Малко останаха истинските играчи, които движат тази сложна рап игра в България. Килата е един от тях. Заедно с Крисака, Пийзарата и още няколко други. 

С този тотален и безапелационен хит, Килата отново показа и доказа как се прави и защо е сред лидерите в рап играта. С този тотален бенгър Килата напомни за времето на старите си хитове от времето на "Доспехите на Бога". За момента този клип съвсем спокойно може да се приеме за най-добър музикален клип на годината. Приятна изненада е колаборацията на Килата с Вальо Кита и Сянката. За илитератите Сянката е един маняк от рап групата "Квартални братя". Всеки който е слушал бг рап знае за какво става въпрос. Колкото до Вальо, едва ли има човек в БГ, който да не го е чувал. Човека, който беше част от един от най-успешните бг рап групи - "Гумени Глави" и "Pro 4 Life".

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

• 2 weeks later...
The Pain
Posted (edited)

Kanye West отново е във форма след Jesus King и пусна тая яка тупалка.Светът има нужда от таг тийма на Yeezus и Jesus. :D  Такъв стил очаквах от Jesus King,  дано да ми се сбъдне желанието с новия албумец.

Edited by The Pain

9MLnN5Y.gif

Rise of Thunder

Съжалявам за забавянето. Поради технически проблеми, нямаше как да постна продължението на класацията ми. Представям ви местата от 6 до 4. Стига всичко да е наред, смятам в събота вечер да довърша започнатото. 

6. Писна ми на хуя от този човек.

Spoiler

Drake, приятелю, кого заблуждаваш? Започнал си от дъното? От кое дъно? Бил си на 15-16, когато си се снимал в някакъв сериал. Сериозно? Чакал си в трафика? Карал си се с майка си? Това ли ти е дъното? Нека си поговорим малко за Drake. Drake предизвиква в мен единствено негативни емоции. Нямаше година, в която той да не ми досажда с глупавите си песни. Но в периода 2016 – 2018г., американците намразиха света и решиха, че ще дадат на този олигофрен сума пъти да качи своя песен на първо място в Billboard Top 100. Естествено, аз реших да сложа тази песен в класацията, а не някой от другите му бълвочи. Защото тази песен олицетворява лицемерието на Drake. Разбирам да си умирал от глад и с майка ти едвам да свързвате двата края, но както казах по – горе, господинът е стартирал да прави яки пачки на 16 години. Каква трудност си видял в живота, ти, невестулко с афро? Мразя такъв тип песни – такива, които заблуждават хората. И понеже много хора са кретени и се връзват като риби на червей. Баси помията.

5. Когато правех тази класация, наистина не подозирах, че ще се стекат така нещата. Наистина! По ирония на съдбата, трима измислени герои се събират на едно място, за да направят песен, от която ми се повръща. И докато за Lil Wayne ще говоря малко по – късно, Drake & Future пак се появяват на хоризонта.

Spoiler

Наистина не знам що за болно копеле трябва да съчиниш подобна песен и да заснемеш подобно видео. Също така, що за болно копеле трябва да си, за да харесваш тази песен. Искам да бъда разбран правилно – не съм incel. Нито съм феминацист. Смятам, че ако една жена покаже нужните качества, винаги може да си спечели уважението на мъжете. Песен, с подобен текст, свидетелства за синдром на малката пишка. Не се лъжете от заглавието – Future мънка някаква помия, а Drake изпълнява „припева“, ако така мога да го нарека. Песента е изцяло на Lil Wayne. Ходещият рептил никога не се е славил с лирически талант, но тук просто удари дъното. Това даже са две отвратителни песни в една – едната е за всички кучки, който е чукал Lil Wayne, а другата е за хейтърите му и това как не им обръщал внимание. И докато частта с хейтърите не ме вълнува, то частта с жените ме дразни до полуда. Въпросните кучки са жени, които си изкарват хляба по този начин – това е стара професия. Но ходещият гущер се отнася към тях, все едно са някаква мебел, някакъв предмет. И преди да ми скочат разни рап нинджи, нека ви попитам – как бихте се почувствали, ако се говореше за вашата майка? От клипът ми се повръща и много ме е яд за едно нещо – тази песен беше подмината, докато Blurred Lines беше забранена, защото промотирала “date rape”. Но това е нормално? Ок. Само ще кажа едно нещо – да го духате и тримата!

4. Мисля, че е време тези момчета да прекратят курса. Изкараха 1 – 2 готини песни, но мисля, че е време някой да им каже, че не струват.

Spoiler

Ей това е просто дъното! Ето това става, когато няма кой да каже „Стига“! Ето това! Мисля да съм кратък, защото не ми се занимава с тези двамата. Отвратителен autotune, покъртително глупав текст, насилване да се римуват думи, тоя втория олигофрен даже не може и да римува. Ако не бяха Powerglide, част от Black Beatles и успехът на Swae Lee с другият доказан некадърник French Montana c Unforgettable, тези момчета щяха да са първите, на които не съм харесал и една песен.

• Facepalm 1
trubang

Доста е добър албумът, според мен лично няма слаба песен, жалко че си отиде толко млад.

Edited by trubang
  • Upvote 1
  • 2 weeks later...
The Pain

Аз вече съм убеден, че Дрейк само се ебава и нарочно краде стиловете и флоуовете на други артисти :D Лошата реклама пак си е реклама.

• Upvote 1

9MLnN5Y.gif

• 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
The Pain
17 hours ago, THE ENEMY said:

Едни от най-яките рапъри в момента!Който не е слушал Griselda колектива, изпуска доста материал.Имат много miss-ове, но и адски много хитове.Ще напиша едно-две ревюта за най-добрите им неща скоро.

Особено препоръчвам Supreme Blientele албума, защото е за кеч феновете :D 

Mean Gene песента ми е любимата от него.Westside Gunn е малко тегав за слушане, докато се свикне със стила му, но пък Benny & Conway са чукови писачи със срахотни гласове.

Griselda имат хиляди микстейпове, псевдо-албуми, колаборации, официални албуми и кво ли още не и трябва малко ровичкане за да се намери най-добрия материал, но най-признатите им проекти действително са им най-добрите и заслужават внимание.

Edited by The Pain
  • Upvote 1

9MLnN5Y.gif

• 2 weeks later...

KENDRICK LAMAR-DAMN(2017)

71E-h6zhCnL._SX355_.jpg.837308348693354e2aee5eaae2f8c291.jpg

След като поставих три от албумите на Kendrick Lamar в топ 50 на любимите of all time, реших да напиша едно бързо ревю за последният му студиен албум.

Минаха вече три години и половина от DAMN, а за нов албум от най-добрия рапър в момента няма ни вест, ни кост.Не мисля, че е преувеличение ако кажа, че Lamar още се носи на успехите на DAMN.Това е най-слабия му проект, но пък е този който му донесе най-големите му комерсиални успехи.Това в никакъв случай не означава, че албума е слаб.Напротив, той е мега добър.Бих казал също така, че беше важна стъпка за Kendrick Lamar като рапър и най-вече като човек.Да направиш такива зверски албуми като Good Kid Maad City и To Pimp A Butterfly за съжаление идва с завишените очаквания от рап критици и шибаните рап нърдове.

Аз също бих се определил като много шибан рап нърд, но такъв който е по-разчупен и дава доста аванта на рапърите, които слуша :D

DAMN е комерсиален албум в голямата си част в който Kendrick решава просто да прави готини песнички и да се забавлява.Човека има вече адски много успех от страна на критиците и му е време да "яде" и финансово.Той заслужава да яде финансово. :D

Докато GKMC е за махалата и брачедите му в Compton, TPAB е за цялата черна раса, то DAMN е лично за човека Kendrick Lamar.Той мисли над много неща и затвърдява или променя възгледите си в живота.Това си личи и от имената на песните.PRIDE,LOVE,LUST,LOYALTY,GOD и прочие.Lamar опростява стила си за да обсъди някои от общите човешки черти и емоции.Аз му давам плюсче в това отношение.Но в същото време му давам и минусче, защото някои от песните тук наистина не са нищо особено и имат рап звук, който лично аз не харесвам.

Още помня когато някъде в 3-4 сутринта свалих първия zip с лийкната версия на DAMN и чух първата песен DNA.

Това е яростна песен, която наистина напомня на епичните интрота на Ice Cube и NWA от някога.Самия Lamar казва, че тази песен е повлияна от съвета който Ice Cube му дава-винаги започвай яростно и смазващо.

Като изключим втората песен YAH, която наистина убива темпото, то следващите ELEMENT и FEEL продължават със същата безмилостна ярост.В ELEMENT той затвърждава позицията си в рапа и отправя предупреждения за другите чернилки, а във FEEL той е в най-добрата си лирическа форма.

I feel like friends been overrated
I feel like the family been fakin'
I feel like the feelings are changin'
Feel like my daughter compromised and jaded
Feel like you wanna scrutinize how I made it
Feel like I ain't feelin' you all
Feel like removin' myself, no feelings involved
I feel for you, I've been in the field for you
It's real for you, right? Shit, I feel like
Ain't nobody prayin' for me

Тук Kendrick e в едно от най-негативните си състояния на ума и поставя под въпрос доста неща.Това хубаво се прелива в най-добрата комерс песен тук, а именно LOYALTY.

Tell me who you loyal to
Do it start with your woman or your man? (Mmm)
Do it end with your family and friends? (Mmm)
Or you're loyal to yourself in advance?
I said, tell me who you loyal to
Is it anybody that you would lie for?

Темата за лоялността също хубаво се прелива и в следващата песен PRIDE.Не съм фен на тая песен, бавното темпо убива инерцията на албума.Но съм фен на някои от нещата казани в нея.

See, in a perfect world, I'll choose faith over riches
I'll choose work over bitches, I'll make schools out of prison
I'll take all the religions and put 'em all in one service
Just to tell 'em we ain't shit, but He's been perfect, world

Общо взето в тоя албум Kendrick Lamar се чуди как да живее правилно и стига до извода, че май е невъзможно.Чуди се как да нареди материалните и духовните неща, кога да избере себе си, кой да избере между жена си и верните му приятелчета ако дойде такъв ден в който му се налага наистина да избира.
Тук почва за съжаление и слабата част на албума.HUMBLE е най-известната песен тук, но я мразя.Дразни ме тоя плосък бийт, дразни ме меме рапирането, мразя плоските woke изречения.Тая песен е corny.Същото мога да кажа и за LOVE.Хубава тема е това, но екзекуцията е basic.Не съм фен и на XXX, която има три бийта и нито един от тях не се затвърждава.Тази песен опитва прекалено много неща и се проваля във всяко.За мен тя е като диетичната версия на култажи като Maad City, Good Kid, U, Alright от предните албуми.
За щастие албума завърша мега силно.
^ Това е най-великата песен на тоя човек.В трите куплета той говори за страхът от няколко гледни точки-от тази на 7 годишното чаве, което го е страх майка му да не го пребие, от тази на 17 годишния келеш, който го е страх да не го застрелят заради някаква глупост(РИП 2PAC) и тази на 27 годишния вече успял рапър, който го е страх от по-слаба втора половина на кариерата и от това музиката му да не въздейства както досега.

А Duckworth навързва целия албум, живот и кариера на рапъра, в която става ясно, че мениджърът му, който е бил някогашна бандюга, един вид е пощадил бащата на Lamar при един грабеж на някакъв Fast Food, само защото баща му му е давал бонус пилешко и е имал добри отношения с него. :D Колко тази история е истина не знам, но е пример за това как се навързват нещата в живота. 

RATINGS

1.DNA 5/5

2.YAH 3/5

3.ELEMENT 5/5

4.FEEL 5/5

5.LOYALTY 5/5

6.PRIDE 2.5/5

7.HUMBLE 2/5

8.LUST 4/5

9.LOVE 2.5/5

10.XXX 2.5/5

11.FEAR 5/5