Jump to content

Официална Рап Тема

The Pain

Recommended Posts

The Pain

Аре ве, Future пусна Beast Mode 2 днеска, Kanye West продуцира и извади пет различни албума само за пет седмици, а вие спите.

Нека това да бъде официалната тема за най-добрата музика-а именно черната.Всякакви мнения, песни и тн са добре дошли.

И само да кажа кур за БГ рапа 

Одобрява се и RnB-то плюс дискусии за наркотици 

Edited by The Pain
  • Upvote 4
  • Haha 1

9MLnN5Y.gif

YoTheReal

Новото Кание е брутално. То няма и как, защото е 23 минути албум, разкарал е целия пълнеж и от горе до долу е просто перфектно структуриран, измислен, изпълнен албум. Като го чух първия път ми се набиха в главата само последните 4 песни (особено Ghost town), но след това започна да ми харесва всичко и го изслушах още 5-6 пъти.

Ghost town, No mistakes и Violent crimes са най-доброто, което е правил от MBDTF (албумът на аватар на @The Pain), с изключение може би на New slaves.

• Upvote 6
The Pain
47 minutes ago, YoTheReal said:

Новото Кание е брутално. То няма и как, защото е 23 минути албум, разкарал е целия пълнеж и от горе до долу е просто перфектно структуриран, измислен, изпълнен албум. Като го чух първия път ми се набиха в главата само последните 4 песни (особено Ghost town), но след това започна да ми харесва всичко и го изслушах още 5-6 пъти.

Ghost town, No mistakes и Violent crimes са най-доброто, което е правил от MBDTF (албумът на аватар на @The Pain), с изключение може би на New slaves.

Първите три песни лично за мен пък са доста по-добри, ама предвид това, че си рок фен е нормално да ти харесат повече другите. :D

Самия албум е готин, но не е от най-силните му, ама те силните му са МЕГА СИЛНИ, така че го оправдавам.Ако трябва да го оценявам според тематиката му за психичните отклонение и биполярноста, то албума е постоянен и логичен и може би е 10/10, но има и други важни фактори така че му давам стабилна седмица.

Иначе предвид факта, че израснах с MBDTF и Man On The Moon, Kids See Ghost албума с Kid Cudi е мега по-добър, даже бих казал, че е съвършен-припеви, рапиране, текст, пеене, ПРОДУКЦИЯ всичко е на топ ниво.Самия факт, че си намерил коледна песничка от 1930 година, която я има само в youtbue и си го използвал като семпъл за да направиш БРУТАЛНА рап песен, означава че си ебаси гениалния побърканяк. :D

17 minutes ago, Unconquerable said:

Дайте линкове от тия песни да прецениме за кво иде реч.

^от YE албума, който е само на Kanye

^от Nasir албума на Nas, който е с бийтовете на Kanye.Като цяло стабилен, ама очаквах доста повече.Ако не знаеш кой е Nas и не си слушал Illmatic лошо :D

^любимата ми песен от KIDS SEE GHOST на Kany & Cudi.Ако пафкаш и си фен на vibe-ването това е идеално структурирана песен.

^ и за финал любимия ми албум от тая година(и вече един от любимите ALL TIME).Ако си фен на coke mafioso rap-a с пиано, китари, джаз елементи, soul семпли(Raekwon от Wu-Tang, Clipse, първия албум на Jay-Z) то DAYTONA на Pusha T e нещото за теб. :D

• Upvote 3
  • Thanks 2

9MLnN5Y.gif

Lubo Dimitrov

Евала за темата, но защо зачертаваш така бг рапа? Да, в момента по-известните на родната ни сцена започнаха да правят и бая чалгийски лайна, но хора като Явката продължават да пускат страхотни песни. Новата му с Мадматик "Спри, спри" е доказателство.

• Upvote 2

stone_cold_steve_austin_signature_by_cyd

Metzgermeister
3 hours ago, Lubo Dimitrov said:

Евала за темата, но защо зачертаваш така бг рапа? Да, в момента по-известните на родната ни сцена започнаха да правят и бая чалгийски лайна, но хора като Явката продължават да пускат страхотни песни. Новата му с Мадматик "Спри, спри" е доказателство.

Преди около 15 години бях зарибен по Мишо Шамара и останалите варненски рапъри под неговата шапка, но заедно с тях по вече несъществуващия Канал 8 бях чул и някаква група Кучетата, чиито инструментали бяха доста епични, а текстовете им май бяха по-различни от тези на по-известните им колеги. За съжаление не си спомням заглавия на техни песни, а Гугъл също не помага. Иначе напълно подкрепям мнението на The Pain относно Криско и другите настоящи комерсиални БГ рапъри с отвратително мазните им и изпълнени с Autotune песни (навлизам в офф топик, но по магазините се продава вече и шоколадова вафла "Криско" с фъстъци :laugh: По-интересното е, че на вкус не е никак зле, та излиза, че Криско може и да не става за слушане, но става за ядене).

• Haha 1

The Pain
16 hours ago, Lubo Dimitrov said:

Има добър бг рап съгласен съм, просто аз съм с прекалено промит мозък вече.Изслушал съм безброй негърски албуми, фен съм на самия "албум" защото е като филм за мен, а тука в БГ са слаба работа откъм тая част, силата са им отделни хитове

Отделно тука продукцията е една и съща, трап и 808s, аз съм свикнал на джаз рап, на такъв със завъртяни soul samples, g funka със синтезаторите на west coasta и тн.

И ме дразнят и самите рапъри, тук са три вида 

1.комерсалния, този е ясен 

2.шибания нърд, който вкарва яко английски думи и затапките са им глупави и детски, с препратки към много тъпи теми, най-мн се дразня като римуват бг думи с английски :D

3.съвестните рапъри, най-омразния ми вид, тия дето баят за ПРОБЛЕМИТЕ на държавата или световните и се мислят за мега дълбоките

Докато при негрите е нещо като кеча,всеки си има образ и вид поезия 

Като слушам Drake, знам че е шибаната путка която плаче по курвите и за това е на върха(иначе като MC е добър,винаги има готини бийтове)

Като слушам Pusha T, знам, че ще е минималистична продукция с рими за кока и нашмъркани боклуци :D

Kanye West-знам, че ще е бийт който не съм чувал досега и че на 100% ще каже една две пълни малоумщини, в едната песен е мега надутия негър, в другата се обяснява като путе за това как нямало истински приятели 

И тн и тн :D

Примерно тая песен 

Бийта се сменя ТРИ ПЪТИ за 6 минути, flow-a също, поздрав за

@THE ENEMY :D

Edited by The Pain
  • Upvote 4

9MLnN5Y.gif

YoTheReal
3 hours ago, The Pain said:

фен съм на самия "албум" защото е като филм за мен, а тука в БГ са слаба работа откъм тая

Изслушай "Удар" на Жлъч и "Фалстарт" на Григовор. За други не знам, но това са си класически албуми със завършено звучене от горе до долу.

• Upvote 2
The Pain
1 hour ago, YoTheReal said:

Изслушай "Удар" на Жлъч и "Фалстарт" на Григовор. За други не знам, но това са си класически албуми със завършено звучене от горе до долу.

Не съм фен на толкова бързото рапиране стил "рапирам колкото да рапирам" , трудно се хващат думите, скъсяват се, флоуа е грозен и машинен-татататтатататта.Кофтито на БГ рапа е това, че езика ни има мега завъртяни и дълги думи, които просто на такъв флоу звучат блаблабла и се губи всякаква мелодичност. Ако ще правиш бързия флоу трябва да е лигав и да се лее по инструментала, а при тоя Жлъч няма връзка симбиоза, бийта е просто за е така 

Ето това е добър трипъл флоу, набляга се на А,О,И буквите като се рапира, по този начин гласа става като инструмент и думите не стават една безкрайна дума

Ама за това е темата, поствайте всякакви песни, аз слушам всичко :D

• Upvote 2

9MLnN5Y.gif

YoTheReal
25 minutes ago, The Pain said:

Не съм фен на толкова бързото рапиране стил "рапирам колкото да рапирам" , трудно се хващат думите, скъсяват се, флоуа е грозен и машинен-татататтатататта

Съмнявам се да си успял да изслушаш и двата албума за толкова кратко време, така че го приемам като извинение да не ги чуеш целите, за да видиш, че грешиш - особено за Григовор, който наистина има бързи пасажи, но винаги му се разбира какво говори и винаги имат смисъл.

А ако си чул само горната песен от Жлъч - тя не е от албум и единичните тракове са малко по-различни от това да правиш песен като част от нещо по-мащабно. Може да чуеш и е EP-то му "Светлосянка", ако не ти се занимава за цял албум, но грешиш.

Или от YouTube чуй:

Григовор - TLDR, Екзистенциална криза (тука великите реплики са страшно много, но може би най-любимата ми е "всеки шибан ден е изборен"), На един дъх

Жлъч - Око, Противотежест, Нас, Има време (не е изцяло негова), И утре е ден

Но пак, препоръчвам ти целите албуми, пък после ще имаш моралното право да ги храниш.

• Upvote 2
The Pain
40 minutes ago, YoTheReal said:

Съмнявам се да си успял да изслушаш и двата албума за толкова кратко време, така че го приемам като извинение да не ги чуеш целите, за да видиш, че грешиш - особено за Григовор, който наистина има бързи пасажи, но винаги му се разбира какво говори и винаги имат смисъл.

А ако си чул само горната песен от Жлъч - тя не е от албум и единичните тракове са малко по-различни от това да правиш песен като част от нещо по-мащабно. Може да чуеш и е EP-то му "Светлосянка", ако не ти се занимава за цял албум, но грешиш.

Или от YouTube чуй:

Григовор - TLDR, Екзистенциална криза (тука великите реплики са страшно много, но може би най-любимата ми е "всеки шибан ден е изборен"), На един дъх

Жлъч - Око, Противотежест, Нас, Има време (не е изцяло негова), И утре е ден

Но пак, препоръчвам ти целите албуми, пък после ще имаш моралното право да ги храниш.

Ще ги чуя определено, чух само TLDR

Еми брат, половината думи ми бягат, не понасям рапъри които си мрънкат под носа и всичко им е в една тоналност, мега умряла тоналност :D

Няма емоция и убеждение, как да му повярвам на тоя, че се мисли за най-добрия след като звучи мега летаргичен и е наблъскал толкова думи една до друга, че им се губи ефекта.Ако погледнеш обичайните GOAT рапъри 2Pac-римите винаги са едни и същи, самото доставяне прави работата 

А при Биги-римите винаги са мееега семпли и предимно на една сричка ама удрят брутално

^мега спокоен, кратък и ясен

Who the fuck is this  :D

Такива песни няма в нашия рап, за това не го слушам

edit 

И нещо по-съвременно, такава песен няма кой да ти направи тук, възможно най-малко думи с възможно най-много агресия и самочувствие 

Вече бях фен още на 40 секунда когато я чух за пръв път :D 

Wordplay-a е нещото което ми пълни душата,ама различни хора сме с различни мнения.Но все пак 

"It's a motherfuckin nuke that I'm droppin 

The world in my pocket 

Kick you out your continent"

ти сере на григоворната жлъчка  :D

Edited by The Pain
  • Upvote 2

9MLnN5Y.gif

Lubo Dimitrov

До момента нищо, което си пуснал, не ми хареса освен нещата на Кание. Аз пък точно такъв рап, какъвто ти признаваш за "най-велик" и т.н. не харесвам, защото да речем римата, която си извадил в поста си е толкова специална колкото Брад Мадокс в света на кеча - всеки втори се обявява, че владее света, да излъчва самочувствие, но е очевиден боклук. Това ли харесваш?

Доста слушам АСАП напоследък, които пръскат, а специално ASAP Rocky има вродено чувство за естетика ми се струва, понеже и клиповете, и текстовете му са нещо, което аз бих нарекъл специално. 

The Pain
7 hours ago, Lubo Dimitrov said:

Аз пък точно такъв рап, какъвто ти признаваш за "най-велик" и т.н. не харесвам, защото да речем римата, която си извадил в поста си е толкова специална колкото Брад Мадокс в света на кеча - всеки втори се обявява, че владее света, да излъчва самочувствие, но е очевиден боклук. Това ли харесваш?

Да  :D За мен основата на рапа винаги ще си остане хвалбата, надуването.Пак ще го сравня с кеча, но добрия punchline си е като спотовете и финишърите, лично за мен не може без тях.Но това е само мнение и не означава, че слушам само такъв рап, слушам всичко.

Освен както съм написал-прекаленото баене, мразя ги тия копелета дето чак се гордеят, че са съвестни :D

^може би двамата най-добри рапъри в тоя момент

• Upvote 1

9MLnN5Y.gif

dr jack levine

КУР ЗА НОВИТЕ РАПЕРИ И НЕЖНИТЕ ИМ ХОМО ГЛАСЧЕТА!!!!!!!!!!!

sid-mandy-coombes.jpg

I AM THE MAN. WHEN I WALK THE GROUND SHAKES. I JACK JUSTICE HAS NO COMPATION FOR ANY LIVING SOUL!!!!!!!!!!!!! BECAUSE IM JACK JUSTICE AND JACK JUSTICE RULES THIS WORLD!!!!!!!!!!

Djambazov

Аз също мисля, че подценяваш Бг рапърите, някои колеги горе споменаха Жлъчката и ДЛГ, но Мадматик много се издигна и според мен е една скрита лимонка. Почти няма песен която да не ми хареса, бийтовете сам си ги прави в повечето случаи, лириките му са чук. Пускам 2-3 от любимите ми негови парчета:

Spoiler

Иначе от отвъдокеанските Migos водят другите с няколко обиколки.

Edited by Djambazov
  • Like 1
  • Thanks 1

1.jpg.a7baaf3932d6e4fad41db27da8ba5e5b.j

The Pain
38 minutes ago, Djambazov said:

Аз също мисля, че подценяваш Бг рапърите, някои колеги горе споменаха Жлъчката и ДЛГ, но Мадматик много се издигна и според мен е една скрита лимонка. Почти няма песен която да не ми хареса, бийтовете сам си ги прави в повечето случаи, лириките му са чук. Пускам 2-3 от любимите ми негови парчета:

Hide contents

Иначе от отвъдокеанските Migos водят другите с няколко обиколки.

Това вече е друго нещо.Тоя го знам покрай Явката, но не знаех, че и рапира.Бийтовете са му мега филмови, даже от световна класа, шибат яко.Флоуа му е разновиден и се лее, особено на втората песен.

-Надрусани пичета се снимали с голи кълки 

-Технити ги няма, Маколи Кълкин  

:D:D:D Хем се римува, хем има препратка към филма,хем към Кълкин и пичетата че са друсалки :D

Това е 11 от 10 фаталити реплика, аресаха ми тия песни

• Upvote 2

9MLnN5Y.gif

Lubo Dimitrov

+1 за Мадматик, нереално силен. Явката проблемът му понякога е именно, че пее как изобщо не го интересува какво прави и това се отразява и на енергията на песента му. При Мада го няма това. Плюс че прави песни в разлчни стилове. Има една песен 9% батерия, която си е с баш chill vibe и влиза идеално ако искаш да се отпуснеш.

Искам да чуя мнението тук за музиката на известните във форума като Марсол и Потката. :D:D:D И аз не ги харесвам като образи в рапърските среди и социалните мрежи, обаче имат някои доста силни трап-рап парчета. МБТ също, които според мен нямат слаб бийт.

• Upvote 2
  • Thanks 1

Djambazov
1 hour ago, Lubo Dimitrov said:

Искам да чуя мнението тук за музиката на известните във форума като Марсол и Потката. :D:D:D И аз не ги харесвам като образи в рапърските среди и социалните мрежи, обаче имат някои доста силни трап-рап парчета. МБТ също, които според мен нямат слаб бийт.

За мене тия, заедно с BNR и V:Rgo и компанията му са чалгата на рапа. Текстовете в 99% от случаите са боза, ама ако не се вслушваш в тях стават за купонче. Най-пресния пример - след единия ми изпит се напихме с колегите и ги навих да идем на V:Rgo и нямаше такова разбиване, келеша достави и си избухнахме на макс.

• Upvote 3

1.jpg.a7baaf3932d6e4fad41db27da8ba5e5b.j

The Pain

@THE ENEMY

Ето защо ме дразни Дрейк, копира UK стила, както е копирал много други работи, ама в същото време го прави меееега добре, това разцепва като текст и флоу.

"I don't give a fuck bout jeans or crap or going to Milan"

Това определено е удар по Канието :D

Любимата ми фитнес песен това лято, чуя ли шибана ФЛЕЙТА в рап песен се побърквам, не знам що не флейта и рап много върви :D

Edited by The Pain
  • Upvote 3

9MLnN5Y.gif

dr jack levine

• Upvote 1

sid-mandy-coombes.jpg

I AM THE MAN. WHEN I WALK THE GROUND SHAKES. I JACK JUSTICE HAS NO COMPATION FOR ANY LIVING SOUL!!!!!!!!!!!!! BECAUSE IM JACK JUSTICE AND JACK JUSTICE RULES THIS WORLD!!!!!!!!!!