Jump to content

Мега тема - мистика, суеверия, НЛО-та, конспирации и други + анкета

damtiham

Вярвате ли в някое от следните неща?  

78 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

THE ENEMY

Хайде всички които са на мнение, че сме срещнали извънземните на Луната, но в същото време и никога не сме стъпвали там; че земята е едновременно плоска, но и куха, че 5G помага за разпространението на коронавируса, който е пуснат едновременно от САЩ срещу Китай и обратното, но и от марсианците срещу всички; че хора като чичко Айк си бършат сълзите с доларови банкноти изкарани от продажба на книги в които ни убеждават как гущери които се трансформират в хора и искат да ни завладеят, всъщност са морални и безкористни?

Нека да се върнем към тази класическа тема сега!

• Upvote 2
soundcloudrapper

• Upvote 1
Huskarl said: Soundcloud рапър с профилна снимка на Varg Vikernes се представя за кеч ютюбър. Човече, ти си истински символ на мултикултурализма. :D 
Prince10

Айк е нещо като главния сектант в подразделението на някоя религия. Ръси глупост, след глупост, изкривява истината, не вярва в собствените си теории дори. Извлича максимума от това, че някой не може да си обясни защо има 5 долара и търси с плиткия си мозък в Гугъл ,,възможно ли е извънземните да крадат парите ми, докато спя?''. Този пич е истински тумор за човечеството. Вчера орева цял свят за изтрития си стрийм, който бил премахнат от Фейсбук, защото бил на прав път. Ако не си го е изтрил сам, не знам... Мега наглата муцуна.

Лошото е, че той и неговата плиткоумна аудитория са се превърнали в представителен образ за човек, който се интересува или подкрепя някаква конспирация. Погрешно схващане, но няма какво да се направи. И все пак, всяка една лъжа се гради на една малка истина. 

• Upvote 1
Radox

Ауе чуек, тоз Айк ако беше в BWC сигурно щеше да си напрай втори акаунт да си дава плюсове ве!

• Upvote 1

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

LONE WOLF

Истинската история на човечеството се крие във всички приказки,истории,митове и легенди за богове ,същества и духове.И, когато се видат различните следи оставени от тях в древността събирайки пъзела се разбира,че древните хора освен с растения и животни са имали контакт и с извънземни.Reptile от Мортал Комбат дали е случайно измислен персонаж и историята му, как идва от далечна планета обитавана от гущери,като служещ на крал или кралица преди света му да стане владение на императора Шао Кан и да, не е умишлено сменено истинското име на планетата му на Затера.По- късно в играта се появяват още два такива персонажа Khameleon женски гущер нинджа и Charmeleon. Може би създателя Ед Буун,не му е направило впечатление тва,което му е казал Джон Тобиас за персонажа Reptile,което е чул от японските истории за нинджи и същества преди Ед Буун да вкара Reptile в играта или просто Ед Буун не се е трогвал от конспирации,мистерии и други непознати теми или изобщо ,не вярва в нищо не естествено остава загадка и досега,както и историите и митовете за това,как богове или същества се женели за хора или дори имайки деца от тях отвличайки ги или доброволно и за това тези деца,как не са били нормални хора а по скоро същества,като бащите си.

• Upvote 2
  • Confused 2
  • Sad 1
The Best

А какъв е шансът Ед Бун и Джон Тобиас  да са се повлияли от нашумелите конспирации за рептили и гущероподобни и да са решили, че ще е ефектно да сложат подобни персонажи в играта си, разчитайки на бонус фен база в лицето на конспираторите и следователно допълнителни парични постъпления? За тази работа им е необходим само мозък, не е нужно да вярват, че такива същества има в реалността. Ако така разсъждаваме, то всички писатели, сценаристи и режисьори на филми на ужасите, фентъзита, фантастика, комикси, компютърни игри с чудовища трябва или да ги мислим за хора, на които звездите им говорят и имат някаква свръхестествено познание или за напълно откачили типове, скъсали с реалността. А истината често е по средата - правят го по комерсиални причини или защото са сметнали, че ще се хареса на аудиторията. Това се нарича оригинално творческо съдържание и е странно да мислим, че някакви художествени произведения чертаят бъдещето ни.

Друг и по-вероятен е вариантът тези персонажи да са копирани от по-стари илюстрирани книжки. Например най-често рептилите са изобразявани като раптори или като мутантите от комиксите(едно към едно съм виждал колажи на Гущера от Марвел, представян за рептил:D). Няма обяснение защо изведнъж започват конспирациите за рептили? Как така от нищото се пръкват тези създания, буквално преди 20, най-много 30 години за пръв път се говори за тях, а масово се заговаря едва в последните 5-10 години. Къде са били досега, как са се преборили с останалите скрити общества/извънземни/богове, къде се укриват и дали не са само в главата на няколко популярни конспиратори? За мен тази теория за гърбавите, слаботелесни гущери с две зрънца мозък, които ни управляват от сенките е обида за целия човешки род и добра причина извънземните, ако ги има, да не се покажат никога. Та ние ги сравняваме с една от най-нисшите форми на живот на нашата планета - влечугите.

ПП: Това е моята теория и въобще не ми се занимава да споря с Lone Wolf. Ако тя не му допада, може спокойно да я подмине.

• Upvote 6
THE ENEMY

Митологиите и легендите на древните хора са се появили в следствие на предозиране със субстанции от сорта на аяхуаска. Не случайно в историята се говори за жрици които са изпадали в транс, днес просто ги наричаме хероинови наркомани и не обръщаме особено внимание.:D

• Upvote 3
  • Haha 1
LONE WOLF

7 hours ago, The Best said:

А какъв е шансът Ед Бун и Джон Тобиас  да са се повлияли от нашумелите конспирации за рептили и гущероподобни и да са решили, че ще е ефектно да сложат подобни персонажи в играта си, разчитайки на бонус фен база в лицето на конспираторите и следователно допълнителни парични постъпления? За тази работа им е необходим само мозък, не е нужно да вярват, че такива същества има в реалността. Ако така разсъждаваме, то всички писатели, сценаристи и режисьори на филми на ужасите, фентъзита, фантастика, комикси, компютърни игри с чудовища трябва или да ги мислим за хора, на които звездите им говорят и имат някаква свръхестествено познание или за напълно откачили типове, скъсали с реалността. А истината често е по средата - правят го по комерсиални причини или защото са сметнали, че ще се хареса на аудиторията. Това се нарича оригинално творческо съдържание и е странно да мислим, че някакви художествени произведения чертаят бъдещето ни.

Друг и по-вероятен е вариантът тези персонажи да са копирани от по-стари илюстрирани книжки. Например най-често рептилите са изобразявани като раптори или като мутантите от комиксите(едно към едно съм виждал колажи на Гущера от Марвел, представян за рептил:D). Няма обяснение защо изведнъж започват конспирациите за рептили? Как така от нищото се пръкват тези създания, буквално преди 20, най-много 30 години за пръв път се говори за тях, а масово се заговаря едва в последните 5-10 години. Къде са били досега, как са се преборили с останалите скрити общества/извънземни/богове, къде се укриват и дали не са само в главата на няколко популярни конспиратори? За мен тази теория за гърбавите, слаботелесни гущери с две зрънца мозък, които ни управляват от сенките е обида за целия човешки род и добра причина извънземните, ако ги има, да не се покажат никога. Та ние ги сравняваме с една от най-нисшите форми на живот на нашата планета - влечугите.

ПП: Това е моята теория и въобще не ми се занимава да споря с Lone Wolf. Ако тя не му допада, може спокойно да я подмине.

Не забравяй,че динозаврите са били на Земята преди хората и някои от тях ,не са били толкова глупави гущери.Човечеството познава едва 5% от вселената и днеска пак го казаха,как тогава ще мисли,че със сигурност са на върха на живота и господари на вселената...

Edited by LONE WOLF
wrong
  • Confused 1
  • Sad 1
LONE WOLF
7 hours ago, THE ENEMY said:

Митологиите и легендите на древните хора са се появили в следствие на предозиране със субстанции от сорта на аяхуаска. Не случайно в историята се говори за жрици които са изпадали в транс, днес просто ги наричаме хероинови наркомани и не обръщаме особено внимание.:D

Опиати е имало и в древността и хората са ги ползвали,но не мисля ,че са сядали да пишат нещо.В днешно време пример за създание,което си личи,че едва ли е родено на Земята или е нормално появило се,като другите животни е птицечовката :D

• Confused 1
Metzgermeister

На това попаднах преди известно време и е автентичен аудио запис от средата на 70-те на млада германка, за която се твърди, че е ила обладана от 6 демона и са повикали екзорсист, за да я спаси. Към клипа са прикрепени и нейни снимки, които са доста смущаващи. Няма видео от случката, но казват, че в стаята се случвали доста смущаващи неща - Анелизе не била подвластна на гравитацията, а част от нещата, които говорела, били на латински - език, който тя не владеела. Официално е починала от недохранване и виновни за смъртта ѝ били родителите ѝ, които не положили достатъчно усилия да ѝ помогнат. Създаден е дори филм по този случай и не, не става дума за "Екзорсистът", за който се твъди обаче, че също бил по истински случай. Аз съм по-склонен да вярвам, че жената е била просто психично болна, а и не са налични доказателства, че наистина се е катерила по стената или е левитирала. Случаят обаче е доста смущаващ, дори да не се касае за нещо свръхестествено.

• Upvote 1

• 2 weeks later...
damtiham

Какво мислите за историите, които се разказват за село Шишенци? Предполагам повечето, ако не всички, които се интересуват от паранормални явления, са чували за това село и историите, които се носят в него. Местните разказват как вечерно време чуват удари на тъпани, някакви гласове как се пее, самодиви и какво ли още не. Все едно си на сватба. Твърди се, че още под Османско владичество е имало някаква сватба и хората са минавали оттам, но турците са ги нападнали и са потушили всичко. И сега се счита, че все едно те си отмъщават, като се веселят и не дават покой на живущите там. Гледал съм всички клипове, които има в YouTube, изчел съм много коментари под тези клипове и всичките изглежда, че вярват, че наистина се случват някакви странни неща там.

• Upvote 1

THE CHOSEN ONE!

Radox

Е да дадат някой клип, дето е записано де :D

• Upvote 1

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

NiaJax>2kantara

Край това село има 5джи антена, която пръска с коронавирус. Вирусът се удря в дърветата, ама тъпите селяни си мислят, че това са тъпани, защото медиите крият истината от тях!1!1!!1

• Haha 2
Prince10
15 minutes ago, damtiham said:

Какво мислите за историите, които се разказват за село Шишенци? Предполагам повечето, ако не всички, които се интересуват от паранормални явления, са чували за това село и историите, които се носят в него. Местните разказват как вечерно време чуват удари на тъпани, някакви гласове как се пее, самодиви и какво ли още не. Все едно си на сватба. Твърди се, че още под Османско владичество е имало някаква сватба и хората са минавали оттам, но турците са ги нападнали и са потушили всичко. И сега се счита, че все едно те си отмъщават, като се веселят и не дават покой на живущите там. Гледал съм всички клипове, които има в YouTube, изчел съм много коментари под тези клипове и всичките изглежда, че вярват, че наистина се случват някакви странни неща там.

Това са коментари на  същите тези хора, които са оставяла пари на баба ти Ванга, за да им каже, че някой ден Шумен ще стане пристанище. Мислиш ли, че ако всяка вечер се чуват такива звуци, някой би живял цял живот там? Това са слухове, най-вероятно тръгнали от такива измамници като Ванга или от стара местна легенда.

• Upvote 2
  • Facepalm 1
Loop

Готин е митът, да. Комбинира и загубени сватбари, и самодиви като в зависимост от кой блог четеш има известни разлики в историята. Проблемът е, че произходът на историята доколкото знам е точно от някакви Blogspot сайтчета преди около 10 години. Съмнява ме някой от живеещите в селото изобщо да знае за тази легенда, освен ако случайно някой минаващ интернетаджия от по-младото поколение не е питал и не ги е шашардисвал с въпроса.

Много поразително напомня на митовете за Дяволския мост и как ставали страшни неща там щом залезе слънцето и още по турско време се плашели да припарят хората. Приятна мистика и нищо повече. Иначе искрено препоръчвам моста за който не е ходил, много яко местенце. И аз поне шейтани там не съм виждал. :)

• Upvote 3
  • Thanks 2
damtiham
32 minutes ago, gboy said:

@damtiham не се ли водеше, че това са самодиви, а не някаква сватба?Аз поне това съм чувал. 

Не може да се определи точно. Чуват се най-различни звуци. Всеки си го интерпретира по свой начин, както Loop е написал.

Докато писах мнението, се порових още малко и открих някакъв маняк, който казва, че е ходил три пъти до селото - през 2012, 2013 и 2016. През 2012-та е бил скептично настроен и не си е носел звукозаписна техника, но чул въпросните звуци. Това, което казва е, че наподобявали писъци на хора, които ги дерат живи. И са го чули за секунди само. Отбелязва, че това се е случило по време на пълнолуние. През 2013-та вече е бил подготвен и има негов клип в YouTube, но не мисля, че има смисъл да го поствам, защото, както и самия той казва на него, се чува само вой от вълци или чакали. А през 2016-та се организирали доста хора, нищо не са чули и типично по български се изпонакъркали там. Били са си на къмпинг пичовете. :D

Иначе имаше и мнения, че няма никакви необичайни звуци в Шишенци освен вече споменатите виения на чакали и вълци. Обаче има други, които вярват, че имало къща, която е обитавана от духове и там доста често падали някакви предмети. И разбира се, че само едно малко момиченце "можело да вижда образа на духа и да разбере какви са намеренията му". Конкретно за тази къща не съм гледал много и не мога да кажа, но е пак в Шишенци.

Като цяло и аз клоня към версията, че може местните там да си правят един вид реклама на селото така и да го провъзгласяват за туристическа дестинация, в което не виждам лошо. Аз лично няма как също да вярвам на подобна история, докато не отида и не чуя с ушите си въпросните звуци. На мен ми е интересно и ми харесва, когато конкретен град или село си има своите местни легенди и истории оттам, някак готино е. Това е част от аурата на въпросното местенце. Пък дали има шанс да са верни тези легенди, за мен няма особено голямо значение.

Добре, а какво мислите за къщата в Мусачево и телефона 0888888888? Ако се сещате за други подобни истории, които сте чували за България, ще се радвам да споделите. Помня, че преди време обсъждахте дупката в Царичина, но тя честно казано не ми е била особено интересна и доста малко съм чел за нея.

Edited by damtiham
  • Upvote 1

THE CHOSEN ONE!

Loop
27 minutes ago, damtiham said:

Добре, а какво мислите за къщата в Мусачево и телефона 0888888888? Ако се сещате за други подобни истории, които сте чували за България, ще се радвам да споделите. Помня, че преди време обсъждахте дупката в Царичина, но тя честно казано не ми е била особено интересна и доста малко съм чел за нея.

За къщата за първи път чувам, но не идват ли вече прекалено много обитаваните къщи? И в Банкя има една, дето й се носи такава слава. И какво, толкова места, а нищо като доказателство реално?

За телефона също не знам кое е странното или аз съм изпуснал нещо? Доколкото знам е бил на Грашнов в началните години на Мтел. Другите собственици тогава също са били/все още са с номерата с еднаквите цифри. Няма нищо странно в това.

А за Царичина може и вече да съм писал, не ми се рови, а и търсачката на форума е брутално зле (или аз съм некадърен в употребата й), но като бях дете имахме вила - и ние, и наши семейни приятели там в това село. Прекарал съм страшно много уикенди там в пълно безделие (т.е с достатъчно време да се филмирам и фантазирам и да зяпам небето и горите). Нищо странно не съм видял. "Големите" тогава ме баламосваха с разни истории за светлини в небето, но предполагам е било колкото да се поебават с хлапето. Иначе близостта на Доброславци (за който не знае - авиобазата, охранявала София през соца) е най-възможното обяснение на всички странни небесни събития там от 80-те и ранните 90 години. Не знам подробности аз, но от местни съм чувал, че там са кацали и съветски самолети, които за времето си вероятно са минавали в графата секретни и от там се е зародила мистика. Вече като се прибави и Людмила Живкова, Ванга и т.н. нещата са ясни - рецептата е готова...

Едит: да, видях, писал съм. :D Еми изводите всеки сам да си ги прави. Фактите, които аз мога да предоставя са, че наистина 90-те години там се говореше за такива неща, но аз с моите очи не съм видял нищо и не вярвам. Това ми мнение малко се мени с времето, ама просто ми е прекалено идиотско това с дупката и извънземните там сега като го мисля. Казал съм, че не се копаят току-така 200 м. тунели, ама то и американският президент не би трябвало току-така да говори да се пие белина...

Edited by Loop
  • Upvote 2
UNDERTAKER*

Ние на времето се събирахме и се мъчехме да викнем дама пика... без успех.  

След години обаче дойде Таня Боева с този турбо мега хит♠️ Така че хм...

Истината е някъде там :D

• Like 1
yaripim

Неотдавна попаднах на тоя канал, от който ще постна клипа, а на тая тема тук, чак днес обърнах внимание по-подробно. Епичното в клипа долу е как и двамата коментират нещата без изобщо да има съмнение, че това дето казват е вярно на 10000% :D  :D  

Отделно, на който му е интересно,  в канала има клипове и за извънземни и за Ванга и за Вера Кочовска и т.н.т...

Edited by yaripim
  • Upvote 2
  • Haha 1

3kuoda.gif

YoTheReal

Бах тия двамата горе ме съсипаха. Стигнах до "Междугалактическата федерация отговаря само за нашата галактика, но това не ѝ пречи да контактува с други образувания във вселената, защото имаме цяла вселенска йерархия - ние имаме и Междупространствена федерация на свободните светове, която включва и разума от други измерения" и не можах да преживея повече.

Повече не мога да преживея факта, че това има 155 хил. гледания. :D Изроди. Особено ако водещия верно си ги задава тия въпроси от раз и не са се наговорили преди това.

• Upvote 1
Monteso

Като стана дума за Царичина ви предлагам тези епизоди на Ничия земя. На мен ми бяха много интересни. Имаше и още една подобна история, която уж през комунизма група учени са преживели нещо невиждано до входа на някаква пещера. Но не помня името на мястото, а ме мързи да го търся.

• Upvote 1