Jump to content

Ferguson и Nurmagomedov ще се бият за Interim титлата, въпреки шикалкавенията на UFC

neshev

Recommended Posts

retwerts
8 hours ago, gardax said:

Тая дискусия за неадекватния страйкинга на Хабиб не е много на място .  Реално пича почти не го удрят . Барбоза е най-престижният страйкър след 2013 в девизията , за мен лично по-добър страйкър от Конър и Тони

Зависи как дефинираш по-добър. Барбоза е много добър страйкър най-вече заради ритниците си, но боксът му е на много по-ниско ниво от Конър.

gardax
6 minutes ago, retwerts said:

Зависи как дефинираш по-добър. Барбоза е много добър страйкър най-вече заради ритниците си, но боксът му е на много по-ниско ниво от Конър.

Цялостно  може да се изходи , че ако не най-добрия , пре спокойно влиза в дискусиите . Не случайно човека е #4 при все , че знаем какви са му способностите в останалите аспекти от спорта .

retwerts
Just now, gardax said:

Цялостно  може да се изходи , че ако не най-добрия , пре спокойно влиза в дискусиите . Не случайно човека е #4 при все , че знаем какви са му способностите в останалите аспекти от спорта .

Е какви са, до колкото знам е черен колна по BJJ, не е като да е некомпетентен в другите сфери на ММА. Просто казвам, че не мога много да се съглася, че е по-добър страйкър от Конър, иначе си е много добър страйкър като цяло. До колкото помня има бекграунд от таекуондо, което личи в техниката му при ритниците, особено ритниците със завъртане. Към това е надградил с муай-тай. Проблемът на таекуондото обаче е, че боксът е слабо застъпен. Затова реално ритниците са му може би най-добрите в цялото UFC, но нивото на боксът му изостава рязко. Но като цяло в ММА всичко е и до това срещу какъв съперник се изправяш. Срещу едни съперници по-важен ще ти бъде боксът, срещу други ритниците и т.н. Срещу Хабиб по-важен е боксът, срещу него единственият ти шанс за успех е ако си добър боксьор с нокаутираща сила и имаш добра защита срещу борци. Или иначе казано - например един Робърт Уитакър - уникална защита срещу борци и много техничен бокс. Само че еквивалент на Уитакър в дивизията на Хабиб няма. Но цялата тази дискусия я започнах, защото за мен лично наистина Хабиб може да бъде нокаутиран и няма да се изненадам, ако това стане. Дори бих казал, че Конър му е по-неудобен съперник от Тони Фъргюсън, но в същото време виждам Фъргюсън като по-неудобен за Конър от Хабиб.

Just a fan

Ако Конър успее да задържи боя в стойка до третия рунд ще нокаутира Хабиб, за мен няма как да има две мнения по въпроса. Колкото до евентуален мач с Тони и там виждам победа за Конър. Тони е много по-добър страйкър от Хабиб, но винаги държи брадичката си високо, а на Конър няма да му трябва много време да намери пролука.

3 hours ago, retwerts said:

Но цялата тази дискусия я започнах, защото за мен лично наистина Хабиб може да бъде нокаутиран и няма да се изненадам, ако това стане

Всеки може да бъде нокаутиран. Реално при един хубав, чист удар в брадата го има филма и ти да нокаутираш Хабиб или който и да е друг боец, НО колко пъти този човек въобще го удрят? Аз се сещам за 2 - единия е така наречения удар, с който Джонсън уж го зашеметил, въпреки че аз не видях нищо такова. Другия е когато Барбоза го заши с много хубав spinning heel kick и Хабиб си го изяде като пич и продължи да го натиска. Аз лично не съм видял никаква несигурност и момент на притеснение от дагестанеца. 

Факта е, че всичките му мачове засега протичат както той иска - ако иска ги бие на земята, ако иска ги бие в стойка. 

Всеки мач обясняват как ще пада и той отново СМАЗВА.

Аз лично по-доминиращ боец не помня да съм гледал.

Ще вземете брадите, ве, маняци.

retwerts
1 hour ago, dbrm said:

Всеки може да бъде нокаутиран. Реално при един хубав, чист удар в брадата го има филма и ти да нокаутираш Хабиб или който и да е друг боец,

Това е ясно и GSP е на светлинни години от Хабиб в страйкинга и все пак беше нокаутиран от Мат Сера. При размени винаги го има този момент. Отделно никой не говори как ще пада всеки мач, той си е фаворит във всеки един мач до сега, не си спомням някога да го е играл underdog, камоли в този мач. Пак обаче говорим за различни неща. Ще дам друг пример - Люк Рокхолд - и той като цяло беше много доминантен и всички говориха колко завършен боец е. Аз казах още преди мача му с Ромеро, че ще го нокаутират. Не защото непременно Ромеро е толкова по-добър страйкър, а просто защото Рокхолд има лошия навик да отстъпва на права линия без движение на главата и с високо вдигната брадичка и това си личеше още от завръщащия му мач, но тогава пак никой не обърна внимание, защото би доминантно. Само че тези пропуски в един момент, съперник с нужните качества няма как да не се възползва. Хабиб реагира в някои отношения като при удари по същия начин, което не е добре за него. Иначе голяма роля за това в страйкинг да печели е и това, че съперниците са доста по-колебливи, предвид страха да не ги повали. Което си е фактор в ММА. И пак казвам, ако се търси пропуск и възможност някой да го бие - това е. Просто не мога да възприема насериозно някой да твърди, че страйкингът на Хабиб изглежда добре. Чисто технически изглежда зле, много зле! Но понеже печели доминантно, това се пропуска.

gardax
8 hours ago, retwerts said:

Просто не мога да възприема насериозно някой да твърди, че страйкингът на Хабиб изглежда добре. Чисто технически изглежда зле, много зле! Но понеже печели доминантно, това се пропуска.

Не е перфектен , но си е на добро ниво за борец . Не е нужно да изглежда добре щом не го удрят . В прайма си Доминик Круз на мен ми изглеждаше чак смешен на моменти , но нямаше кой знае какво значение това след като не го удряха . Хабиб си продиктува всички мачове до момента въпреки , че шанса да те нацелят в мутрата винаги го има . Акцента в/у тотално превъзходния бой в стойка на Конър не е реален при условие , че Нейт буквално го шамаросваше . Конър на моменти трудно понасяше удари от Нейт , а и двамата Диаз винаги пласирват удари без максимална сила .Пропуска се факта , че Барбоза го изплюща с spinning kick-a и дегестанеца го изгледа все едно го е ударил с кърпа ...

Барбоза е с кафяв колан по BJJ , нормално предвид това , че е топ ММА състезател , не го знам с какви нашивки е там , не ги и разбирам . Пича е 25-3 в Муай Тай-я със 22 КО-та , което си е солидна цифра . Аз поне за текущ състезател с подобни заслуги в страйкинг спорт не се сещам около неговите килограми . Сега Конър най-вероятно щеше да се справи не лошо в профи бокса , ако се беше бил с хора извън топ 10 , но в челната десятка освен да се просне по гръб друг вариант няма . 

Monteso

Не знам защо въобще го коментирате това. Няма успял руснак в спорта, пък бил той и дагестанец, който да не е изгорял при тест от УАДА. Очаквайте скорошни включвания от "руски източници", които ще кажат, че лично Рамзан Кадиров и Путин са му били инжекциите у гъзо.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...