Jump to content

Ferguson и Nurmagomedov ще се бият за Interim титлата, въпреки шикалкавенията на UFC

neshev

Recommended Posts

Tony Ferguson и Khabib Nurmagomedov ще се изправят един срещу друг на UFC 223 на 7 април, като шоуто ще се проведе в Barclays Center, Brooklyn, New York. Това по себе си крие доста въпросителни, след като двамата трябваше да се изправят един срещу друг през 2014, 2015, 2016 и 2017, но обстоятелствата ги разминаха всеки път. Това едно на ръка, но и другата мистерия, тази за коя титла ще се бият и какво ще стане с шампиона Conor McGregor, все още няма отговор. Dana White не помогна с нищо в това отношение, като даде крайно неадекватни и двусмислени отговори:

Попитан дали McGregor ще бъде strip-нат:

“I have no update,” White said. “The winner of this fight will be the champion.”

“I said leading into Mayweather fight, I made it pretty clear, I’ve been in this business for a very long time. When you make an obscene amount of money like that, who knows if they’ll ever come back?” White said. “Right now, with the position we’re in, Conor’s saying, ‘Maybe I’ll come back in August, maybe I’ll come back in September. Well, that’s almost two years. It’s not fair to the rest of the guys in the division. The division has to go on. These guys have been fighting their whole career. Everybody wants to get to that pinnacle and it’s the fair thing to do.

“They’re going to fight for the title,” White said. “This is the real title. I said that Conor can’t hold up the title for two years.”

Думи като "истинската" титла и "дивизията трябва да продължи напред" не значат нищо, докато Conor не бъде strip-нат от титлата. Това надали ще стане, защото UFC имат планове за него и Nurmagomedov.

По-рано през месеца бяха разкрити плановете на UFC за дебют в Русия. Това ще стане на Олимпийския стадион в Москва, като към днешна дата са резервирани датите 14 и 15 септември, което загатва за комбинация Fight Night + PPV. Абсолютно логично е Khabib Nurmagomedov да бъде на това шоу, като UFC разчитат на това, че ще бие Tony Ferguson, и ще обединят титлите с евентуална битка между него и McGregor. 

Силно се надявам този път една контузия или лош weight cut да не ни лишът от този дългоочакван мач. Хабиб май е по-очакван да спечели особено след последните си 2 представяния,  но аз лично очаквам победа за Тони, просто мисля че е с една идея по завършен ММА боец с много по-добър страйкинг, а и силно жиу-жицу. Да, в борбата може би Хабиб го бие, но Тони има силно fight iQ, и нещо ми подсказва, че ще вземе мача, най-вероятно с решение.

Между другото искам тук да спомена и че тази дивизия е несъмнено най -силната в UFC. Освен тези двамат имаме и мач между Poirier и Gaethje, имаме Алварез и Кевин Лий, Нейт Диаз явно ще се завърне малко по-късно тази година, Доналд Серони се завръща в дивизията, Антъни Петис, Едсън Барбоза, Майкъл Киеса... Та дори и Сейдж Норткът. А на всичкото отгоре може да видим и Конър обратно на ринга. Дивизията е пълна с убийци и мач между които и да е двама предлага качество, което за друга дивизия не мога да кажа.

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

За жалост просто май не е писано тоя мач да се състои. Все пак рано или късно тва ще се случи, било то и след години. 

Khabib и Max показаха сериозно взаимно уважение:

Max: За мен е чест да се бия с теб братко.
Khabib: Благодаря ти че прие тази битка.

Карда е мега добър въпреки сакатлъка на Тони .

Хабиб се бие , не ме ебе дали е срещу Тони , Макс или Хорнслогъл ,  пак ще го гледам с огромната надежда , че ще помете пода с другия и ще му изгризе белия дроб .

Два от 3-те женски мача са ебахти силата .

Йоанка стискам палци да обезобрази толкова Намаджунас , че да и порасне косата и да оплешивее в рамките на мача .

Лошо , че Фелис излиза точно срещу Каролина . Предполагам рутинно решение за Каролина , но грам няма да се расърдя , ако стане чудото и палавото Фелишче бие .

Надало има Аякуинта , Лаузон , Борг , Чиеса - всичките са с потенциално интересни мачове .

MainEventer

След нападението на отбора на Конър над автобуса, в който са били всички от "червения ъгъл" бойци - Намаюнас, Киеза, Борг, Хабиб, Якуинта и Ковалкиевич, Лобов е изваден от карда заради участието си в нападението. Киеза има рани по лицето от счупено стъкло, а Борг имал малки парченца стъкла в окото. И двамата са аут от карда. Трите мача - на Лобов, Борг и Киеза са отменени.

На кантара Макс Холуей е определен като "medically unfit"  и не е допуснат да се бие на  UFC 223. На негово място в мейн ивента срещу Хабиб за титлата ще се бие Антъни Петис, който трябваше да срещне Киеза в мейн карда.

Това са горе долу промените по карда.

Петис не е стигнал до договорка в UFC и също няма да се бие за титлата, мачът е бил предложен на Фелдър, но комисията не позволява това да се случи, защото не е на достатъчно висока позиция в ранкинга. Мач за LW титлата, засега няма да има.

Хабиб срещу Ал Якуинта официално е новия мейн ивент на UFC 223.Титлата може да бъде спечелена само от Хабиб, защото Якуинта беше 155.2 на кантара.

Аякуинта се е съгласил да се бие с Хабиб . Реално най-преебан остава Хабиб , защото няма да извлече никакви дивиденти от цялата схема . И да вземе титла ще си е на хартия само .

То се е видяло, че отново за пореден път, както винаги Кралица Йоанна ще трябва да спасява положението на UFC223. :beer:

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

Конър за пореден път показа, че е по-голям от UFC и че може да прави каквото си ще. Дайна шикалкави горкия, не знае какво да каже, щото и сам е наясно, че ще сключат сделка с МакГрегър за следващ мач. "Не съм говорил, не ми е сега до това, ама то е отвратително ...".  Жалка работа.

Само напомням за какви неща преди години се разкарваха бойци от компанията. Имаше един доста корав бразилец - Мигел Фалкао, разкараха го, че нещо бил посегнал на жена (не знам точно какво беше, че то не се и разбра много). Пол Дейли си позволи да удари и то съвсем леко Джош Косчек след мача и беше баннат с обещание, че никога няма повече да се бие в UFC, каквото ще да става.

Днес Конър си позволява да разбива автобуси, да съсипва цели кардове и получава някакво смрънкано публично порицание.

------------------

Конър на практика излезе победител от цялата работа и той си го направи съвсем умишлено всичко това. Дреме му на него за Киеза и че Роуз ревнала, камо ли пък, че поосрал някое ППВ там. След тоя инцидент мачът с Кабиб ще троши рекордите, а този мач ще се случи рано или късно. Може спокойно да напълнят Уембли на него на цени като тези на Джошуа. Могат и насред Москва да го направят. Където и да е , смятайте, че ще бъде хитът на хитовете.

Превъртя играта Конър, няма спор. Самият факт, че всички почнаха да му подражават е показателен.

Солиден Хабиб , друго и не съм очаквал . 2 чисти рунда 10-8 е показателно колко точно добър е дегестанеца . Не искам да омаловажавам представянето на  Аякуинта , момчето предвид обстоятелствата се държа на ниво , но разликата в класите на двамата е невероятно голяма за да я прескочи . 

От Йоана очаквах повече честно казано . Само един спечелен рунда е несериозно .

Каролина и Фелис направиха добър мач . Проблема е от страната на Каролина , защото това и беше стейтмън фаит-а , а не беше никак обедително . Фелисчето немога да я коментирам , защото се надървям само като и кажа името .

Ал Якинта е много солиден боец, нищо, че не е толкова популярен. Който след по-отблизо ММА-я много добре знае за какъв състезател става въпрос. Нищо чудно, че създаде проблеми на Кхабиб в трети и четвърти рунд, повече от нормално е. Евала на руснака, че е приел такъв мач, в който нямаше какво да спечели, но можеше да загуби всичко. Солидно представяне от него, но направи впечатление, че в страйкинга му има доста пропуски, най-малкото, че с такава вдигната брадичка можеше да инкасира сериозен тупаник по някое време.

Ще е е интересно да го видим и срещу Тони Фъргюсън, и срещу Конър, но с тия простотии не знам какво следва в UFC. Дано да не я забатачат тая титла пак.

-----

Джоана няма да е зле да спре да се държи като нашляпана кучка, че не й отива на положението. За втори път я бие Роуз, за втори път друг и е виновен.

Честно казано, не бях толкова впечатлен от Хабиб. Това, което прави, го прави по-добре от всеки друг, но реши да остане и да се доказва в страйкинга за 2 рунда. Имаше много дупки там. Изобщо не е неуязвим. Ако направи нещо подобно срещу Конър може да бъде отнесен. Защитата му е много зле. Личи си липсата на опит. При всички атаки държи брадичката си високо, не се движи достатъчно добре и на моменти дори се панира и остава доста стационарен, нещо реакция тип Брок Леснар. В атака също не е много обещаващ. Липсват комбинации, вкарваше предимно jab, доста некомфортно се чувстваше. Ключът срещу един евентуален мач срещу Конър е до колко бързо ще успее да изтощи Конър и дали вторият ще успее да спре някой от повалянията. Якуинта тук държеше доста ниска стойка и беше доста прибран, Конър обичайно се бие доста по-отпуснато и с висока стойка, което е по-уязвима за поваляния. Изобщо много интересен мач може да бъде, но пак ще кажа - ако Хабиб и щаба му не адресират пропуските в защитата му в стойка, може доста лесно да бъде отнесен от някой боец с добри ръце, а Конър е точно такъв.

Роуз показа, че просто е по-добра от Йоана. Втората вече няма никакви извинения, макар че може би ще намери. Този път в интерес на истината стоеше много по-добре. Но 2 основни проблема - така и не намери решение за левите крушета на Роуз и второ - така и не намери достатъчно добре дистанцията си, с изключение на може би 1 рунд, когато Роуз остана малко по-статична и пасивна. Първият проблем е много притеснително, защото тя беше отнесена още предния мач от тези леви крушета и тук влизаха почти при всяка размяна, просто никаква работа явно не е свършена в това отношение или поне не се показа. По отношение на дистанцията - там не знам какъв е проблема, Роуз има много добро движение, но за страйкър с опита на Йоана би трябвало за 5 рунда да си намери по-добре дистанцията. Освен това прекалено много вкарваше комбинация 1-2 и липсваше разнообразие. Още повече, че тези комбинации рядко влизаха. Единствено имаше успех с ритниците в краката, но не бяха достатъчни.

1 hour ago, retwerts said:

Честно казано, не бях толкова впечатлен от Хабиб. Това, което прави, го прави по-добре от всеки друг, но реши да остане и да се доказва в страйкинга за 2 рунда. Имаше много дупки там. Изобщо не е неуязвим. Ако направи нещо подобно срещу Конър може да бъде отнесен. Защитата му е много зле. Личи си липсата на опит. При всички атаки държи брадичката си високо, не се движи достатъчно добре и на моменти дори се панира и остава доста стационарен, нещо реакция тип Брок Леснар. В атака също не е много обещаващ. Липсват комбинации, вкарваше предимно jab, доста некомфортно се чувстваше. Ключът срещу един евентуален мач срещу Конър е до колко бързо ще успее да изтощи Конър и дали вторият ще успее да спре някой от повалянията. Якуинта тук държеше доста ниска стойка и беше доста прибран, Конър обичайно се бие доста по-отпуснато и с висока стойка, което е по-уязвима за поваляния. Изобщо много интересен мач може да бъде, но пак ще кажа - ако Хабиб и щаба му не адресират пропуските в защитата му в стойка, може доста лесно да бъде отнесен от някой боец с добри ръце, а Конър е точно такъв.

По-неадекватно мнение от това няма накъде. Как да се впечатлиш от Хабиб като той си го би все едно разцъкваха спаринг? 1вия и 2ри рунд Ал не направи АБСОЛЮТНО НИЩО, по едно време ударите бяха 61-4. Накрая борецът тръгна да го гаври и му разби физиономията с прави удари без дори да пробва да го сваля на земята. Хабиб си игра повече от лежерно, без да си дава зор. А тея неща, че защитата му е зле и т.н след всеки мач се говори и въпреки това му вкарват по 10 удара на мач в най-добрия случай, а той ги обезобразява. 

Тва че нямал опит даже няма смисъл да се коментира. 

26-0.

Ще вземете брадите, ве, маняци.

5 minutes ago, dbrm said:

По-неадекватно мнение от това няма накъде. Как да се впечатлиш от Хабиб като той си го би все едно разцъкваха спаринг? 1вия и 2ри рунд Ал не направи АБСОЛЮТНО НИЩО, по едно време ударите бяха 61-4. Накрая борецът тръгна да го гаври и му разби физиономията с прави удари без дори да пробва да го сваля на земята. Хабиб си игра повече от лежерно, без да си дава зор. А тея неща, че защитата му е зле и т.н след всеки мач се говори и въпреки това му вкарват по 10 удара на мач в най-добрия случай, а той ги обезобразява.  

Тва че нямал опит даже няма смисъл да се коментира.  

Дай да не обиждаме за "адекватност" и неадекватност. Едно е да се дискутира и да не се съгласяваме с мнението си един на друг, съвсем друго е да се обиждаме. Аз с фенски мнения ми е трудно да споря, защото няма насрещност. И това го казвам при положение, че реално съм фен на Хабиб и бях за него в този мач, бях за него и срещу Тони Фъргюсън. Но ако твърдиш, че в страйкингът на Хабиб няма пропуски, бих се притеснил доста повече за твоята адекватност, отколкото за моята. Кое точно може да оспориш - това, че държи брадичката си високо? Това е факт и го прави уязвим за нокаут или това, че не прави почти никакви комбинации и движението му е бавно и тромаво. Когато казах, че няма опит - адресирах факта, че няма опит в страйкинга, защото в повечето мачове се хвърля директно за борба и бой на земята. Затова въпреки, че има голям опит в ММА, реално няма опит в страйкинга, защото рядко му се налага да го ползва. Той това много добре го знае и затова непрекъснато набляга предимно на този компонент в подготовката си, но аз лично развитие там не виждам. И знам, че ще е доста лоша аналогия, но и Франсис Нгану мачкаше всичко живо с нокаут в първи рунд, но когато срещна неудобен съперник пропуските му, които само се загатваха от предишни мачове, лъснаха с пълна сила. И тук подчертаваме, че при Хабиб пропуски има, уязвим е към удари, но още не е срещнал достатъчно добър боксьор, който реално да го застраши. Това не значи също, че смятам, че Конър ще го бие без проблем примерно. Напротив, в един такъв мач, логично би било да се определи Хабиб като фаворит. Но със сигурност не изключвам и възможността Конър да си го нокаутира, ако не оправи пропуските си, напълно реално и възможно е от това, което гледам в мачовете му.

Пак ще повторя - липса на добро движение на главата, недостатъчо добра и динамична работа с краката също, държи брадичката си прекалено високо, липсват комбинации, вкарва предимно единични удари без кой знае каква сила, не използва достатъчно добре ъгли и се движи предимно на права линия, често държи ръцете си ниско - всичко това са проблеми в страйкинга. Ако искаш да дискутираме, дай да почнем от това, кое от тези неща смяташ, че не е така, защото признавам, че може и аз да не съм видял нещата както трябва? Другият вариант е разбира се да почнем да спорим дали някое от тези неща не са проблеми за теб, ама тогава не съм сигурен, че ще има смисъл да продължаваме дискусия.

Доволен съм.Кабиб взе колана.Тотална доминация на земята, но Якуинта пича се оказа корав.Добър е, но е много далеч от взимането на пояса.

Нямам идея защо Кабиб спря да обърсва пода с него.Също така в стойка забелязъх,че не е много добре там,хубаво,че не го засече някой лъки пънч. Кур за Конър.Лично аз-мое мнение- далеч не симпатизирам на такива изцепки като с буса и да си го вееш нялво и надясно и да се правиш на безсмъртен.Рано или късно се наяждаш на хурка и то топла-топла.Искам да го стрипнат и да полежи малко в панделата.Не,че ще му дойде акъла в главата,но има нужда.Израза,че колкото по-големи са-толкова по тежко падат, не е измислен случайно.

Роуз наля в кофата дъщерята на Пришълеца за 2 път. Кефи ме как запазва покер фейса през 95 % от времето,евала на тва момиче. Йоана вика,скача,подскача,маха с пръсти и върти глава,ама кел файда. Дано да се събере ,че иначе я чака участта на Ронда или на оня пич Джони Хендрикс.

3kuoda.gif

Както и очаквах, както и казах по-рано добре че бе Кралицата, за да спаси това ППВ. Просто женският мач открадна шолото. Такава динамика, такава борба, не знам, не знам. Направо не знам. И двете дами се раздадоха като за последно. За съжаление и тук съдията опорочи мача, като се направи на сляп за това брутално бъркане в окото на Кралицата от страна на Роуз. Иначе мача отиваше в съвсем друга посока. Първият рунд си бе за Роуз, няма спор. Ама след това нещата се обърнаха. За съжаление съдията отново опорочи мача. Но няма как, латино лобито пак надделя. 

Честито и на Хабиб. Макар и да не съм му фен, просто шапки долу за всичко, което направи това момче. 

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

Тая дискусия за неадекватния страйкинга на Хабиб не е много на място .  Реално пича почти не го удрят . Барбоза е най-престижният страйкър след 2013 в девизията , за мен лично по-добър страйкър от Конър и Тони , вярно , че е далеч от full dimentional мма състезател , но страйкинга му е на друго ниво .  Хабиб там си прецени идеално ситуацията и му изяде белия дроб . Не помня някой да е изглеждал толкова впечетляващо срещу Барбоза .

Досега един път не съм видял Хабиб да вземе фрапиращо лошо решение по време на мач  , или да има сериозен пропуск някъде. Същото не може да се каже за Конър .

До момента е имало точно един случей Хабиб да е бил леко разтресен , когато се би с Джонсън . Същото пак не може да се каже за Конър , защото дъхна като курва и Нейт , дето е пукал треви и пиене до преди 3 дена му еба майката . Вторият мач след адската подготовка Конър издрапа едвам едвам най-съмнителното решение евър . Джонсън пък си би Тони като парцал в теракот преди 5 години , може и да е било отдавна , но си остава като цифра .

Хабиб всички знаем , че никога няма да стане Барбоза 2 , но и никой не го иска от него .  И горе го казах , че Аякуинта се държа на ниво предвид обстоятелствата , в никой случей момчето не е джобър сложен там само за да падне , и е показвал нагледно , че зaслужено се върти около челната десятка . Сега премислете как Хабиб накара солиден състезател като него да изглежда неадекватно на моменти и му взе 5 рунда  , 2 от които 10-8 .

Смешно е да се говори за огромните пропуски на Хабиб , след като е единственият много на 0 . Вярно , че в тоя спорт един лъки пънч може да ти ебе майката , и ако идва специално от Конър е прекалено възможно да обърне везните , но това важеше и за Барбоза , а там малшанса не се усмихна , не знам какво кара народа да си мисли , че при евентуален мач с Конър е неминуемо Хабиб да изяде хурката . Има го като вариянт , но според мен е нищожен , клонящ към последната цифра от статистиката на дегестанеца .

Йоана незнам за какво недоволничи . Значителните удари на Роуз бяха в мутрата ня Йоана , а значителните на Йоана повечето бяха лег кикове . Неможе да разчиташ на това , че си ритнал другият в краката повече отколкото той те е ударил теб в главата , а тя момата от това изхожда , че е била . Аре малко ... Само като им сравниш муцуните на пресконференцията ти става ясно тия цифри на значителните удари какви са точно . 

И тая Роуз ... бахти драмите заради Конър . Каролина я болеше оная работа , че са им нападнали автобуса , а тая орева света .

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...