Jump to content

Политика - мега тема

YoTheReal

ПОЛИТИЧЕСКИ ВЪПРОСНИК  

91 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Аз на тоя ша му еба и заемите. Бах маа му. Значи какво излиза, през следващите няколко петилетки трябва с моите данъци да изплащам и заеми и да изхранват армия от паразитиращи пенсии, които през последните 27 години само са си клатили краката.

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

Тъй...прочетох Истанбулската конвенция, както на английски, така и на български (че да не са скрили нещо от нас :ph34r:). Нашият превод е много зле между другото, но какво да се прави.

Мисля, че главният проблем е в "социалният пол" (сиреч gender-a. Нещо, преведено на руски като "гендер", на сръбски като "род", само нашите драскачи са го осрали и са избрали цяло словосъчетание). Както и да се чете и интерпретира тази конвенция, по никакъв начин не може да се стигне до трети пол. Половете са два - мъжки и женски.

c   “gender” shall mean the socially constructed roles, behaviours, activities and attributes that a given society considers appropriate for women and men;

И разбира се, ако някой е transgender, то той няма да е от някакъв си трети пол, а ще е мъж или жена. Но в документа никъде не се споменават гейове, педераси, педофили, травестити и т.н.

Частта за нестеоретипните роли значи, че най-вероятно в учебниците на малките ще има снимка на мъж и жена медицински "сестри" (или пожарникари). В което аз не виждам нищо лошо, особено като се има предвид недостига им в България.

Бих казал много шум за нищо. По-скоро трябва да се замислим, защо ни занимават с тази конвенция, припокриваща се на 99% с други документи и закони, приети много отдавна? :beer:

• Upvote 3
Metzgermeister

Проблемът е, че на български и "gender", и "sex" се превеждат като "пол", а има голяма разлика - "sex" е физическият ти пол и зависи от половите ти органи, докато "gender" е като какъв се самоопределяш ти.

• Upvote 2

2 hours ago, itzo1994 said:

Тъй...прочетох Истанбулската конвенция, както на английски, така и на български (че да не са скрили нещо от нас :ph34r:). Нашият превод е много зле между другото, но какво да се прави.

Мисля, че главният проблем е в "социалният пол" (сиреч gender-a. Нещо, преведено на руски като "гендер", на сръбски като "род", само нашите драскачи са го осрали и са избрали цяло словосъчетание). Както и да се чете и интерпретира тази конвенция, по никакъв начин не може да се стигне до трети пол. Половете са два - мъжки и женски.

И разбира се, ако някой е transgender, то той няма да е от някакъв си трети пол, а ще е мъж или жена. Но в документа никъде не се споменават гейове, педераси, педофили, травестити и т.н.

Частта за нестеоретипните роли значи, че най-вероятно в учебниците на малките ще има снимка на мъж и жена медицински "сестри" (или пожарникари). В което аз не виждам нищо лошо, особено като се има предвид недостига им в България.

Бих казал много шум за нищо. По-скоро трябва да се замислим, защо ни занимават с тази конвенция, припокриваща се на 99% с други документи и закони, приети много отдавна? :beer:

Най-накрая едно адекватно мнение по темата в българското интернет пространство. Когато в Истанбул, града домакин на конвенцията, се появят кенефи за нещо различно от мъж или жена, тогава да се разпеняваме моля.

• Upvote 3

Все пак да се има предвид, че има и такова нещо като "slippery slope". Всяка малка отстъпка води към следваща, и следваща, и следваща, и следваща и накрая преди да се осъзнаеш вече си затънал и няма връщане назад. Така че тия глупости може за момента да не изглеждат сериозни, но с времето се натрупват.

26169366_10210543363846874_7706989261410

Edited by koleda321

Вражда на годината за 2018 година: baikiro срещу koleda321 (9-6-5-5-1)   🏆🏆🏆

2 hours ago, Metzgermeister said:

Проблемът е, че на български и "gender", и "sex" се превеждат като "пол", а има голяма разлика - "sex" е физическият ти пол и зависи от половите ти органи, докато "gender" е като какъв се самоопределяш ти.

Проблемът е, че хората, които смятат, че техния "sex" и техния "gender" се различават, са свободни да се разхождат по улицата.

Е заради такива постове Накамура ще спечели Royal Rumblе.

Какво глобално затопляне?

26195467_1558406970944998_79811269473215

• Haha 3

Вражда на годината за 2018 година: baikiro срещу koleda321 (9-6-5-5-1)   🏆🏆🏆

U_think_U_Know_Me
20 hours ago, Loop said:

Най-накрая едно адекватно мнение по темата в българското интернет пространство. Когато в Истанбул, града домакин на конвенцията, се появят кенефи за нещо различно от мъж или жена, тогава да се разпеняваме моля.

Дейба, Луупе, миналата година трябваше да се извиняваш за глупости, които говориш с голям апломб. Всяка година ли бе, майна? Нека поставим следните въпроси- защо като е толкова специално към жени насочена тази конвенция, из всичките медии се появява онзи урод Пол Найденов да обяснява какво е социален пол? Какво прави НПО-то "Младежко ЛГБТ движение действие" сред изготвящите? Нужно ли е да пускам още части от конвенцията, щом по някаква необяснима за очевидно много по-качествения ми мозък, ти не си убеден, че има нещо нередно в образователната ни система да се залага изучаването на "нестандартни роли на пола". Защо толкова насрано цялото Бойково правителство лъже, че ще ни спират парите, че тази конвенция нищо не значи и тн? По някой път ми се виждаш умен човек. В други случаи обаче Виктор Николаев ти е правил лоботомия!

Няма стига, ИНСТИТУЦИЯТА Ю ТИНК пристига!!!

^ Аз съм на твоето мнение по въпроса. Просто третия пол ако някога ни принудят (или към момента принуждават) да го въведем, няма да е с тази конвенция, така както давам конкретен пример със страната-домакин Турция. Даже онези дето съдят Румъния по въпроса с еднополовите бракове са доста по-вероятно потенциално огнище на въпросната принуда. Но и там ако решим има как да се съпротивляваме, както правят Унгария, Полша и Словакия по отношение на принудителните квоти за нелегални мигранти.

За мен приемането й е излишно така или иначе, защото основното в нея (нетърпимостта към посегателства над жени) вече си е валидно у нас, т.е и аз съм против да се занимаваме с нея.

А ако на някой детето му стане гей щото е видял снимка на мъж медицинска сестра принципно проблемът е другаде. И аз съм гледал оная комедия с Робърт Де Ниро и Бен Стилър, дето вторият е баш мед-сестра, и не съм изпедерастял.

А Шорош и подобните да си дават парите където искат. Няма да им се получи на изток от Виена.

• Upvote 2
1 hour ago, Loop said:

^ Аз съм на твоето мнение по въпроса. Просто третия пол ако някога ни принудят (или към момента принуждават) да го въведем, няма да е с тази конвенция, така както давам конкретен пример със страната-домакин Турция. Даже онези дето съдят Румъния по въпроса с еднополовите бракове са доста по-вероятно потенциално огнище на въпросната принуда. Но и там ако решим има как да се съпротивляваме, както правят Унгария, Полша и Словакия по отношение на принудителните квоти за нелегални мигранти.

За мен приемането й е излишно така или иначе, защото основното в нея (нетърпимостта към посегателства над жени) вече си е валидно у нас, т.е и аз съм против да се занимаваме с нея.

А ако на някой детето му стане гей щото е видял снимка на мъж медицинска сестра принципно проблемът е другаде. И аз съм гледал оная комедия с Робърт Де Ниро и Бен Стилър, дето вторият е баш мед-сестра, и не съм изпедерастял.

А Шорош и подобните да си дават парите където искат. Няма да им се получи на изток от Виена.

Попринцип винаги съм се дразнил като е говори че Сорос има само негативно влияние за света.

U_think_U_Know_Me
2 hours ago, Loop said:

Истината е, че традиционните разбирания ще загубят без значение колко се пеня какви изродщини се случват и как ще оставим по-лошо място за децата си. Моят личен проблем с тази конвенция е, че група български капути са отишли на хапка и пийка с евробюрократите. Между целия черен хайвер и френско вино европарламентарната хомодружинка им е бутнала да подпишат едни листи, които те не са прочели дори преди да ги подпишат. В резултат на това гей тъпотиите в образованието ще бъдат наложени десетилетия по-рано и моите консервативни възгледи ще ме направят морално остарял не на 65-70, а на 45-50, което е много голяма разлика.

Няма стига, ИНСТИТУЦИЯТА Ю ТИНК пристига!!!

В момента сърбите превъоръжават армията си. Очевидно смятат да я използват. Това ме навежда на мисълта, че рано или късно ще влязат в Косово, за да го анексират отново. Убийството на сръбски политик е идеално алиби това да се случи. Интересно ми е дали ще се окажа прав.

Лидерът на партията "Свобода, демокрация и истина", представляваща сърбите в Косово, Оливер Иванович бе разстрелян, написа белградският в. Блиц. Показното убийство стана тази сутрин пред дома на политика в разделения между албанци и сърби град Косовска Митровица, намиращ се в северната част на най-младата балканска държава. Според адвоката на Иванович - Нейбоша Влаич неизвестно лице е изстреляло пет куршума по неговия клиент. "Четири куршума попаднаха в гърдите на господин Иванович, а петият - в дясната му ръка", съобщи юристът. "Ние предприемаме всички мерки да намерим и заловим извършителите на наглото престъпление", заяви командирът на косовската полиция в града - Бесим Хоти. Според друг полицейски началник в Косовска Митровица – Желко Боич служители на реда са открили изгоряла кола. "Ние смятаме, че автомобилът е бил използван от убийците", заяви той. Оливер Иванович е роден в град Дечани (днешно Косово) на 1 април 1953 г. завършва средното си образование в родния си край, а по-късно става курсант в елитното Загребско военно училище. Той е принуден да сложи край на военната си кариера заради вложено зрение и се преквалифицира в машинен инженер. Сред разпадането на социалистическа Югославия през 90-те години на ХХ век Иванович се заема със защита своите сънародници в Косово. От 2014 г. той бе съден за военни престъпления от Прищина. Лидерът бе поставен под домашен арест заради влошено здраве. Разстрелът стана повод сръбският президент Александър Вучич свика Съвета за национална сигурност в Белград.

Прочети повече на: https://www.novini.bg/news/464250-убиха-сръбски-политик-в-косово-с-5-куршума-(обновена-видео).html

Edited by Unconquerable

Вероятността за нещо такова е на историческия си минимум. В следващите няколко години районът трябва да е супер тих, ако искат страните да влязат в ЕС по време на следващия мандат на Европейската комисия.

10 minutes ago, YoTheReal said:

Вероятността за нещо такова е на историческия си минимум. В следващите няколко години районът трябва да е супер тих, ако искат страните да влязат в ЕС по време на следващия мандат на Европейската комисия.

Точно сега е моментът да се случи нещо такова. Сърбите ще бъдат ухажвани от ЕС дори и след това, по простата причина, че никой в Европа не иска руски бастион насред Балканите.

• 2 weeks later...

След като продължават да ни заливат с мнения по темата за Истанбулската конвенция, реших да върна темата там. Най-после успях и аз да я прочета, макар и само на български и не знам, дали е в мен проблемът, но и аз не виждам нищо скандално относно трети, четвърти и т.н. полове. По-скоро някои от текстовете ми идват феминистки. Говори се за насилие, а после се говори за такова само над жени. Ами мъжете, които са жертви на всякакво насилие, защо не присъстват. Странно е, още повече, че се говори и за икономическо насилие над жени. Ами, ако жената упражнява такова над мъжа си, това не е ли проблем :D? Какви са тея работи. Иначе без да съм специалист, ми се струва, че повечето от тези текстове или ги има по законите, или могат да се приемат отделно от конвенцията и нещата да приключат, без да има това напрежение в обществото и да се захванем с по-важни проблеми. Отделно да се говори за референдум по темата е странно, при положение, че според мен не повече от 2-3% от хората са чели конвенцията, камо ли да са я разбрали. Та, все пак да попитам видните политически анализатори във форума, на мен ли нещо сериозно ми убягва, или няма нещо чак толкова скандално в тези текстове?

Edited by tker 17-0

Аз съм тъп пернишки орк, заради това искам някой да ми обясни.

1. Какво е "социален пол" ?
  2. Каква е разликата между "пол" и "социален пол", и защо са изброени едно след друго в т.3 ?
    - Ако няма разлика между двете определения защо просто не изрежем "социален пол" от текстовете, за да бъде премахнато общественото притеснение, че нещо, което не одобряват се ратифицира по втория начин?
  3. Какво е идентичност, основана на пола?
    - И за идентичност на кой пол имат предвид авторите на текста ? На социалния или биологичния ни ?

Глава I. Член 4. Точка 3: "Прилагането на разпоредбите на настоящата Конвенция от страните, по-специално мерките за защита на правата на жертвите,
трябва да бъде осигурено без всякаква дискриминация, основана на пол, социален пол, раса, цвят на кожата, език, религия, политически или други убеждения,
национален или социален произход, принадлежност към национално малцинство, имуществено състояние, рождение, сексуална ориентацияидентичност,
основана на пола, възраст, здравословно състояние, увреждания, семейно положение, статут на мигрант или на бежанец, или друг статут." 

Edited by Unconquerable

4 hours ago, Unconquerable said:

Какво е идентичност, основана на пола?
- И за идентичност на кой пол имат предвид авторите на текста ? На социалния или биологичния ни ?

Питай авторите на превода, които, както се споменава няколко пъти в тази тема и повечето медии, са си оставили ръцете и нямат представа какво правят като превеждат такива документи.

Иначе, според моето разбиране:

1. Полът, който ти сам се определяш, че си. Важно е да се отбележи, че за Конвенцията единствените възможности са мъжки и женски пол. Няма трети.

2. Едното зависи от биологията ти (дали имаш пишка или вагина), другото от главата ти (тая на раменете). Очевидно има разлика, щом съществуват трансджендъри и любимите на BWC шимейли, но те са миниатюрна част от населението.

3. Социалния (тъй като в оригиналния текст е gender identity). Тук нещата са объркани, защото самите психолози и социолози не знаят каква е разликата между gender и gender identity и нещата преливат между двете. А те са го въвели. 

Продължавам да не разбирам какъв е проблема с тоя документ. ГЕРБ, управляващата партия, първо казва, че трябва да приемем веднага Конвенцията, после Цвета К. излиза и казва, че трябва да се изчака. БСП, лява партия, уж социална, е разделена на две. Сега и референдум искали, аре молА ти се, пари ще даваме за глупости. Единствено реакцията на ВМРО я разбирам. :D 

Пак казвам, че ни занимават с дреболии.

Няма нищо общо, нали !?

През октомври 2010 Съветът на Европа издава брошура с указания и намерения за ЛГБТ политики, които ще следва, и там между всичко останало на 20 стр. се казва буквално следното:

“Включване на правата, приети от ЛГБТ хората, когато Съветът на Европа развива защитата на човешките права, като например подготвяната Конвенция за насилието срещу жени.“
"Include the human rights enjoyed by LGBT people when the CoE develops human rights protection, such as the draft Convention on Violence against Women."

Впоследствие Истанбулската конвенция е приета през 2011 година. Ето линк към брошурата, всеки може да види стр.20 https://www.consilium.europa.eu/media/30731/en_lgbt.pdf

Edited by Unconquerable

Най-добре е според мен да си приемем липсващите в нашето законодателство неща относно насилието и да спрем да се занимаваме с глупости. Иначе gender според мен е физиологичен пол, а gender identity ще е някаква помия от сорта на това как се идентифицираш ти, какви роли са приети от обществото за даденият пол, или нещо подобно може би? 

1 hour ago, tker 17-0 said:

Най-добре е според мен да си приемем липсващите в нашето законодателство неща относно насилието и да спрем да се занимаваме с глупости. Иначе gender според мен е физиологичен пол, а gender identity ще е някаква помия от сорта на това как се идентифицираш ти, какви роли са приети от обществото за даденият пол, или нещо подобно може би? 

Е най-добре ще е, ама виж, че всички партии работят за това да се ратифицира цялата конвенция. ГЕРБ са ясни. Бойко, ако от Брюксел му кажат изкарай във въздуха трите здрави самолета и бомбардирай София, ще го направи. БСП в България говорят едно, в Брюксел евродепутатите им подкрепят конвенцията.