Jump to content

Политика - мега тема

Enough*

ПОЛИТИЧЕСКИ ВЪПРОСНИК  

114 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

2 hours ago, Farest said:

Ами Путиновия режим е виновен за неговата смърт. Дали е бил отровен отново или е живял като улично куче в затвора няма голямо значение. Умрял е! Ако не се беше върнал в Русия да беше жив досега. Както е казано по-горе в коментарите е доста гадно да умреш заради това какво мислиш и какво говориш. Важното е, че имаше топки и умря като мъж. 

Това със сигурност много топли семейството му. Наивник и глупак...

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

Jack Bauer
On 2/16/2024 at 6:13 PM, Monteso said:

Не знам дали сте на моето мнение, но за да има някакъв ред в България, е нужен подобен на този в Русия и Унгария авторитарен режим. Разбира се той задължително трябва да бъде проЕВРОПЕЙСКИ и консервативен по примера на Орбан. Тая сган(включвам себе си и цялото bWc) населена на нашата територия, не подлежи на самоконтрол и самоуправление. Вече 35 години доказваме, че демокрацията при нас НЕ РАБОТИ, ако въобще някъде по света работи в момента, в което дълбоко се съмнявам. 

Из житието на Папа Йоан Бауър II

Оглеждам се из тълпите от хора и що виждам? Хаос, невяра и отрицание!

Синко Монтесо, какво е то авторитарен режим?

Не е ли един човек, забравил се, сред своята власт приемайки себе си за бог?

Нека ти напомня, на теб, както и на всички неверници и забравили вярата чеда:

"Аз съм Господ Бог: да нямаш други богове, освен Мене."

Когато един човек, се възприеме за равен на богу или дори над него, той се самозабравя. Забравя своето място, и че и той е човек, както всички останали. А всички сме равни, пред Господ Бог. Всички един ден ще застанем пред големият съд.

Лицата Путин, Орбан, Ким чен ун, наред с други. Всички те са се забравили, приемайки себе си за бог, а всъщност, Бог е един! Както и Рамзес втори се е мислил за такъв преследвайки евреите, водени от Мойсей.

Владимир Путин е обрекъл хиляди хора на живот страдание, затова него го очаква дори по-дълго такова,след земния съд.

Нека има мир и любов на земята!

Амин!

Edited by Jack Bauer

Jack Bauer- CTU World Heavyweight Champion!

On 2/16/2024 at 11:33 PM, Rise of Thunder said:

Айде не. Този номер го играхме 45 години. 

Не съм казал тоталитарен комунистически режим. Това, в което са живяли родителите и бабите и дядовците ни няма нищо, ама нищо общо с Унгария днес! Орбанова Унгария заслужава собствена тема. Има много положителни неща за взаимстване! 

On 2/17/2024 at 8:52 AM, THE ENEMY said:

Правителството на тиквоча до 21-ва също отиваше в тази посока и е леко въпрос на шанс и на външен натиск, че изобщо то падна. А и както виждаме той все още е незаобиколим фактор, като по нищо не изглежда да има шанс това да се промени през следващите години.

Няма нищо общо. Тиквоча беше и е пионка поставена от посолствАТА, която нямаше право да взима сама каквито и да е решения за външната ни политика. В замяна му позволиха да се разполага с финансиите на държавата както счете за нужно. 

Edited by Monteso

THE ENEMY
34 minutes ago, Monteso said:

Няма нищо общо. Тиквоча беше и е пионка поставена от посолствАТА, която нямаше право да взима сама каквито и да е решения за външната ни политика. В замяна му позволиха да се разполага с финансиите на държавата както счете за нужно. 

За Орбан парадигмата не беше ли същата когато дойде на власт? Пионка на германското посолство, ученик на Хелмут Кол? Чел съм всякакви теории, включително че Путин е бил разглеждан като кандидат на про-американските кръгове в Кремъл през 90-те.

И взаимотношенията на Бойко с посолствата са разглеждани от всички страни, така както им е изгодно. Едни го наричат руска пионка, понеже наистина прокара не малко големи руски проекти, някои от международно значение (Турски поток), други го определят като пионка на американците, понеже всеки който говори по телевизията, че е евро-атлантик, автоматично се приема за американска пионка. 

По една или друга причина, всички говорят само за влиянията на отделни посолства, но никой не смее да говори за влиянието на олигарсите. Понеже за него не се пише в медиите много. А май на повечето хора им е трудно да извършват мисловна дейност без помощта на медиите. 

1 hour ago, THE ENEMY said:

За Орбан парадигмата не беше ли същата когато дойде на власт? Пионка на германското посолство, ученик на Хелмут Кол? Чел съм всякакви теории, включително че Путин е бил разглеждан като кандидат на про-американските кръгове в Кремъл през 90-те.

И взаимотношенията на Бойко с посолствата са разглеждани от всички страни, така както им е изгодно. Едни го наричат руска пионка, понеже наистина прокара не малко големи руски проекти, някои от международно значение (Турски поток), други го определят като пионка на американците, понеже всеки който говори по телевизията, че е евро-атлантик, автоматично се приема за американска пионка. 

По една или друга причина, всички говорят само за влиянията на отделни посолства, но никой не смее да говори за влиянието на олигарсите. Понеже за него не се пише в медиите много. А май на повечето хора им е трудно да извършват мисловна дейност без помощта на медиите. 

Орбан е и възпитаник на университет, който по онова време е финансиран от Сорос. Същият Орбан преди 6-7 години забрани соросоидните НПО-та в Унгария. Путин не знам като какъв е разглеждан и в какви кръгове е бил, но в днешно време всички тия теории за него отдавна са отишли в кофата за боклук.

Бойко винаги е приемал заповеди само от запад. По негово време България винаги е взимала евроатлантически решения. Разликата между него и ПП е, че когато срещнеше сериозен публичен отпор(както за истанбулската конвенция) той даваше задна, с което пазеше репутацията си в страната. Работеше добре с руската държава и руските корпорации, защото имаше лична облага от това. Спомням си даже колко близки отношения имаха с Путин, и как Бойко му подари куче. Това, обаче му беше забранено от посолствАТА преди около 10 години. След това България направи и невъзможното да разруши всички мостове с Русия, а Бойко започна да говори и срещу руската федерация и срещу самия Путин. Фактите са следните - Белене - НЕ СЕ ДОСТРОИ! Южен поток - НЕ СЕ ПОСТРОИ през България! Спряхме руската поддръжка на АЕЦ Козлодуй, с което я обричаме на бавна смърт. Дано да е бавна де, да не вземе да стане някой сакатлък с американското ядрено гориво. Армията спря да ремонтира старото си съветско въоръжение в Русия и Беларус, което я обрече на недоимък. Спряхме да получаваме газ директно от Газпром и купуваме същия газ през посредници. Скоро ще спрем да внасяме и руски петрол, от което ни очаква нова тежка инфлационна криза. Всичко това стана в смяната или с подкрепата на Бойко Борисов и ГЕРБ.

Причината да не се говори толкова за олигарсите в България е, че те всички бяха на каишката на Бойко. Той лично оглави всички мафиотски канали в страната още по времето когато беше главен секретар. Негласната му политика по онова време - или напуснете България да си харчите парите, или ще бъдете убити, остави много мафиотски трупове в ония смътни години, когато публичните убийства в София и страната бяха станали най-нормалното нещо. Самия факт, че дори Божков му отчисляваше процент от бизнеса си е достатъчно показателен. А българските медии отдавна не са за мислещи хора.

Edited by Monteso
  • Upvote 3

1 hour ago, THE ENEMY said:

Едни го наричат руска пионка, понеже наистина прокара не малко големи руски проекти, някои от международно значение (Турски поток)

Ако беше руска пионка, щеше да реализира Южен поток, който беше най-големият наш интерес. За Турски поток клекна заради слагачеството му към Ердоган, а не към Путин.

THE ENEMY

Не, аз нямам инфо каква пионка е Бойко, по-скоро идеята ми беше, че не вярвам грам на хората, които твърдят че знаят със сигурност.

А с примера за Орбан исках да покажа, че не е невъзможно един политик да се извърти или еманципира. Не че е някаква еманципация да минеш от едни спонсори към други. За повечето енергийни проекти в България стоят и много вътрешни интереси. България можеше да се подготви за края на АЕЦ Козлодуй отдавна, като идеята, че сме имали само руско предложение за строеж на нов АЕЦ нямам идея откъде циркулира. Все пак имаше предложения от френски, японски и американски компании. Понеже времето окъся за да се подготвим, то със сигурност на някакъв етап ще купуваме ток от Турция, въпросът е колко дълго ще продължи това. ПАВЕЦ Чаира също въртят някаква далавера и май това как са изпързаляли Тошиба не е само мит. В момента се говори за нов блок на Козлодуй, което е най-реалистичното и бързо решение, но има лобита, които бавят вземанет на решение.

Българите обичаме някой да решава вместо нас, историята ни в последните 100+ години го доказва напълно. Дори когато можем да решаваме и ние, пак си мечтаем някой друг да реши.

Абе наще шматки скоро не бяха ли пак в Украйна, че днеска ги гледам Денков и ко. пак са там?

Vasko_London

Виждам, че харесвате и Делян Пеевски мафиота. Турски подлоги, изроди мръсни, антибългари. Единствен Слави се опита да вкара в затвора мафиота Шиши, но предателите като вас не го подкрепиха и колкото и усилия да положи водачът на ИТН, няма как сам един човек да успее в държава като България. Изродите като вас винаги ще го дърпат надолу. Ако го бяхте подкрепили сега Бойко и Пеевски щяха да са в затвора. Колко се радвам, че не живея сред боклуци като вас.

2 minutes ago, Vasko_London said:

Виждам, че харесвате и Делян Пеевски мафиота. Турски подлоги, изроди мръсни, антибългари. Единствен Слави се опита да вкара в затвора мафиота Шиши, но предателите като вас не го подкрепиха и колкото и усилия да положи водачът на ИТН, няма как сам един човек да успее в държава като България. Изродите като вас винаги ще го дърпат надолу. Ако го бяхте подкрепили сега Бойко и Пеевски щяха да са в затвора. Колко се радвам, че не живея сред боклуци като вас.

Ае, 10 дена не минаха ли? нали щеше да закриваш форума?

https://www.facebook.com/share/p/YSqNjuMHRLRqsuTY/?mibextid=WC7FNe

Малееее, какъв смъртен грях! Някой закачил руски знамена, чичо Васко ще го издири и сигурно ще го съдим на доживотен затвор, за това престъпление!! 

Пп - То дори вече не е смешно, трагично е.

Има ли как да се види, че  по едно време  съм имал и аз аватар с руското знаме, редом до българското ?    Не ми се ходи в трудов лагер. 🥲

Edited by Himler
raquishi
17 hours ago, MJ23 said:

https://www.facebook.com/share/p/YSqNjuMHRLRqsuTY/?mibextid=WC7FNe

Малееее, какъв смъртен грях! Някой закачил руски знамена, чичо Васко ще го издири и сигурно ще го съдим на доживотен затвор, за това престъпление!! 

Пп - То дори вече не е смешно, трагично е.

Ще погине в адски мъки! 

Брао КМЕТЕ!🌻😍🇺🇸

43 minutes ago, Himler said:

Има ли как да се види, че  по едно време  съм имал и аз аватар с руското знаме, редом до българското ?    Не ми се ходи в трудов лагер. 🥲

Когато укрофилско-кравефилската ХУНТА се възкачи във бвевеце, ще си мечтаеш да си в трудов лагер.

• Haha 2
THE GRIM REAPER

Тия всички възрожденци качили се на Шипка са доказани страхливци и първосигнални дебили. Освиркваш Желязков и в същото време 

ръкопляскаш на натовският отпадък до него, който даде мандат за сформиране на правителството което заедно с тоя им съсипа 

ценният референдум. Страшни путки се оказаха. Храчеха срещу Григорова по време на местните избори, което си беше и правилно де,

но Радев на нито едно място не се намериха хора които вместо да му пляскат, да го изметат както си трябва. Даже освирквания нямаше.

Големите войводи също мълчат като пребити кучки, само Косьо от време на време мяука че и Радев бил от тях ама така го споменава

безобидно че все едно е някоя девица. 

THE GRIM REAPER

Гласоподавателите нямат ли право да критикуват? 

• Haha 1
itzo1994

Тръмп казва, че по време на неговия мандат не е имало атаки като 9/11. Мълчал си е 4 години, за да не би случайно на следващия ден да има атентат и да му се присмиват.

Ето така плъзват малоумни конспиративни теории.

raquishi

Доста добър фейк. 

Като видя "ЧИСТАТА ИСТИНА" с огромни букви и направо се изприщвам. 

Ponetron

Най-лесния начин да проверите дали нещо е фейк като хванете ключова дума (например Тръмп в тоя случай) пишете я в търсачката на Туитър(X) и давате да нареди по Топ резултати. Обикновено ако е нещо огромно като това, ще е в първите поне 100 резултата. А в случая дори го няма като изказване.

Edited by Ponetron
Monteso

Беше ми ясно, че най-вероятно е фейк, защото иначе всички либерални псевдо медии щяха да са гръмнали с новината, че Тръмп отрича 11/9. Но беше забавно да раздвижа темата с това видео :beer:

Rise of Thunder

Колкото и да са ми противни либералните уроди, крещящи, че имало 31312523525 пола, точно толкова противни са ми консервативните измекяри, които вярват на всичко, което им каже тоя ходещ морков с фалшивата коса.