Jump to content

Политика - мега тема

YoTheReal

ПОЛИТИЧЕСКИ ВЪПРОСНИК  

68 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

hacky
20 minutes ago, natopor4en said:

Това пък какво общо има ? Топора си ПЛАЩА от НЕГОВИТЕ пари, за интернета. Той дава парити си за използването на интернет услугата. Интернета услугата дава това право, този достъп - да гледаш клипчета, да чатиш, да далнлодваш музика и филми. Тоест аз правя парити, аз давам парити. Аз плащам за интернет достъп услуга. Вече как аз ще използвам тази услуга, за която аз съм дал от мен парити, това зависи изцяло и само от мен. Ако искам ще далнлодвам филми 24/7. Ако искам няма цял месец да отворя дори гугъла. Разбира се, всичко това се прави без сийдване. Причините са всеизвестни. Както и посланието - не ставайте роби на виртуалните хипита. 

Крадеш филми от интернет, плащаш за интернет, а не за филмите. Същото за игрите, дори няколко малка игричка или програма, някой се е трудил да ги направи, ти по този начин крадеш от него.

90% ще крадат и когато отидат в парламента, сигурен съм, даже от тук в бвц 99% ще го правят. Сега с твоето мнение го доказваш, трябва да ни се промени цялото мислене иначе няма оправия, но аз не мисля, че това ще стане. Няма оправия.

• Upvote 2
  • Haha 1

694803838_Annotation2019-03-14101116.jpg.c13a522cd7441786b006a3d8e92d275c.jpg 
Сайт за българските фенове на комикси - insaneaddiction.tk

BAITO6O

images.png

Иначе мнението на шизопор4ен доказва колко е зле положението навсякъде.

Edited by BAITO6O
  • Facepalm 2
natopor4en

22 minutes ago, hacky said:

Крадеш филми от интернет, плащаш за интернет, а не за филмите. Същото за игрите, дори няколко малка игричка или програма, някой се е трудил да ги направи, ти по този начин крадеш от него.

90% ще крадат и когато отидат в парламента, сигурен съм, даже от тук в бвц 99% ще го правят. Сега с твоето мнение го доказваш, трябва да ни се промени цялото мислене иначе няма оправия, но аз не мисля, че това ще стане. Няма оправия.

Ае ддз човек. Сякаш не съм много съгласен. Аз, както и милион души в БГ плащаме с парити си, за използването на интернет услугата. Той интернета може да ни осигурява рзлични удобства и плюсове. Ама ние сме си платили за тези удобства. Това, че в замунда качват различни неща, които може да се далнлодват, а може да се далнлодват, защото има интернет, а има интернета, защото сме направили и дали парити  - това не е кражба. Ние използваме благата и възможностите, ние не крадем. Ще се съглася, че се краде, че е кражба при ситуация, в която не плащаш интернет, а си се свързал по някаква шано схема към лаярлеса на комшията. 

Бай Галошо, много хялб има да ядеш синко, докато дойде момента, в който ще може да си въобразяваш, че може да си помислиш, че може да даваш наклон на Топордяка. #DealWithIt :cool:  

• Haha 1
  • Facepalm 1

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

hacky
11 hours ago, natopor4en said:

Ае ддз човек. Сякаш не съм много съгласен. Аз, както и милион души в БГ плащаме с парити си, за използването на интернет услугата. Той интернета може да ни осигурява рзлични удобства и плюсове. Ама ние сме си платили за тези удобства. Това, че в замунда качват различни неща, които може да се далнлодват, а може да се далнлодват, защото има интернет, а има интернета, защото сме направили и дали парити  - това не е кражба. Ние използваме благата и възможностите, ние не крадем. Ще се съглася, че се краде, че е кражба при ситуация, в която не плащаш интернет, а си се свързал по някаква шано схема към лаярлеса на комшията. 

Бай Галошо, много хялб има да ядеш синко, докато дойде момента, в който ще може да си въобразяваш, че може да си помислиш, че може да даваш наклон на Топордяка. #DealWithIt :cool:  

Това, което казваш е абсурдна глупост.

Huskarl
12 hours ago, natopor4en said:

Е то по тая логика защо плащаш за Интернет, нали си дал пари за компютър?  Без компютър, няма достъп до Интернет. Всъщност, защо изобщо трябва да си плащаш и за компютъра, нали имаш сметки за ток всеки месец? Без ток, компютърът няма да работи. Пък ако комшията си е оставил мрежата незащитена и ти си се вързал към нея, това не е ли също благо и възможност? Ти все пак си платил тока (евентуално и компютъра в магазина), защо трябва да плащаш и за Интернет, когато можеш да го ползваш и безплатно? Това не е кражба, а просто използваш благото.

kabakov

Няма ли кой да коментира изказването на ББ? Гръм от ясно небе им дойде и сега всички се дърпат. Както го написа Трифонов у фейса - ББ оглави протеста срещу себе си. Е такъв ход никой не очакваше. Всичките смешници-протестиращи-блокировачи са в ступор.

Явно Божков, Василев и ко. не са спуснали опорните точки.

• Upvote 1
  • Haha 1
  • Facepalm 4
The Best

Все повече се убеждавам, че нашия форум е може би най-политкоректният в цяла България. Навсякъде оплюват и кълнат гербаджии и слугите им, а тук все виновни протестиращите и простия народ. Това е хитър ход на Борисов с цел да си осигури още доста, доста години на власт. Борисов печели време за усвояване на парични постъпления, които раздава еднолично. Да видим ще има ли промени в конституцията, кога, и какви точно ще са те. Поредни празни приказки, като онези, че щели да отнемат сараите на Доган и вече са започнали разследване, което ще бъде прекратено след няколко години без нищо конкретно да се случи.

Силно се надявам след неизбежния крах на това вече дискредитирано правителство следващите да погнат всички интернет тролчета и хората на държавна служба, които са си позволявали да защитават определени негодници открито и да обиждат обикновените хора, за които всъщност трябва да работят. Да им проследят всичките телефонни разговори и интернет изявление, след което да ги глобят и съкратят. Би било справедливо ситуацията да се промени. Щом могат да проследяват обажданията и постовете на протестиращи и обикновени хора, значи може да бъде направено и обратното. Тогава такъв рев на калинки ще настъпи, че чак ще бъде музика за ушите ми и ще знам, че държавата върви към подобряване.

А който желае, нека си прави неконсистентни сравнения и да си твърди, че проблемът не е в крадящите милиони мутри и политици, а в продавачката дето лъже с рестото, за да си придаде някоя стотинка към мизерната заплата, бедният студент, който се вози гратис в градския(макар много хора на служба да правят същото) или пък някой на минимална заплата, на когото единственото допустимо развлечение е да си свали някой филм от замунда, защото доходите му не стигат да отиде на културно събитие. Голям смях пада в тази тема, хайде, някои очевидно тролят и аз съм ок с това, даже ми е забавно, но някои си вярват и именно те са ганьовската работа, а не всички останали. 

• Upvote 6
Price

@The Best Какво се опитваш сега, да коментираш изказването на ББ ли?! Бързаш още, бате Васко не ни е изпратил опорните точки по пощата, недей да импровизираш така, че да не сгафиш нещо. Пък и съм сигурен, че такъв гросмайсторски ход не си очаквал от премиера Слънце, затова се успокой, премисли нещата и по късно се включи пак. В момента би трябвало да си в шах, внимавай да не станеш и мат скоро. А и човек като е в ступор, принципно не приказва/пише особено. Остави поне веднъж почитателите на Негово Величество да се насладят на (душевния) оргазъм, който им докара Той. 

• Haha 2
  • Facepalm 1
Veetor

Спрях българските продукции преди 3-4 години и сега почти ме е яд, че изпускам силния филм. Почти... :beer:

Gonna fly this boat to the moon somehow

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.

If you don't believe me or don't get it, I don't have time to try to convince you, sorry.

seekstah

Такаа 2-3 дена имах "бавен" Интернет и се разправях с тия мишоци от Ментел баш на морето и бая съм изпуснал... 

On 8/12/2020 at 3:09 PM, THE ENEMY said:

Сикста, да разбираме ли, че се страхуваш от Христо Иванов, защото смяташ, че ако той стане премиер, ще те задължи да си боядисаш косата розова, да слушаш техно, да се боцкаш и да сключиш гей брак?

Пинокио никого няма да "задължи", той ще насърчи джендърите. Плевнелиев и Буратино са от едно нещо-либерално общество. 😉

3 hours ago, The Best said:

Това е хитър ход на Борисов с цел да си осигури още доста, доста години на власт. 

Мисля че за съжаление си прав. Правителството в оставка ще продължи да управлява по време на ВНС, ако не греша? ББПП го е страх от служебно правителство! Евала на ген. Радев тази вечер за изказването! 

И да не забравя да кажа на Хаки, Хускварна и Байтошо, че вие пишете глупости, а не Натопорчения. Идеята на Интернет нали това беше - свобода, контакти, независимост! Ако от мен зависи ще наблъскам всичко пиратски сървъри в БГ, безплатен ток от Белене ще им давам. И електроните игри ще станат офиц. спорт. 😁

Edited by seekstah
  • Haha 1

jlny.gif

Himler

Тоя да вземе да слезе на земята малко, че работата отива към това да завърши като Луканов

kabakov

И резултата пак ще е същия като след Луканов, демек - никакъв. 

• Facepalm 2
hacky
2 hours ago, seekstah said:

Такаа 2-3 дена имах "бавен" Интернет и се разправях с тия мишоци от Ментел баш на морето и бая съм изпуснал... 

Пинокио никого няма да "задължи", той ще насърчи джендърите. Плевнелиев и Буратино са от едно нещо-либерално общество. 😉

Мисля че за съжаление си прав. Правителството в оставка ще продължи да управлява по време на ВНС, ако не греша? ББПП го е страх от служебно правителство! Евала на ген. Радев тази вечер за изказването! 

И да не забравя да кажа на Хаки, Хускварна и Байтошо, че вие пишете глупости, а не Натопорчения. Идеята на Интернет нали това беше - свобода, контакти, независимост! Ако от мен зависи ще наблъскам всичко пиратски сървъри в БГ, безплатен ток от Белене ще им давам. И електроните игри ще станат офиц. спорт. 😁

Бъркаш свободата с кражбата, аз съм производител все едно, пиша и произвеждам софтуер, като хлебаря, който прави хляб, хляба си го купуваш, но решаваш да крадеш софтуер?

• Upvote 1
  • Facepalm 1

Enough*

Програмистите са най-онеправданите хора в тая държава. :D

• Haha 1

hacky

Щом можеш да крадеш игра за 50 лева, то можеш и да вземеш подкуп за 50000.

• Haha 1

The Best

Щом можеш да взимаш заплата от 600 лева, значи можеш да взимаш и заплата от 60000. О, почакай, тази анти логика работи избирателно и само диспропорционално...

Dudley
7 hours ago, The Best said:

Силно се надявам след неизбежния крах на това вече дискредитирано правителство следващите да погнат всички интернет тролчета и хората на държавна служба, които са си позволявали да защитават определени негодници открито и да обиждат обикновените хора, за които всъщност трябва да работят. Да им проследят всичките телефонни разговори и интернет изявление, след което да ги глобят и съкратят.

Аз мислих , че вие революционерите се борите срещу такива политически гонения... и че точно такава система не искате , а то какво се оказа :)

• Haha 1
The Best

Престъпниците и негодниците се наказват, това е най-резонното нещо на света. Не можеш да плюеш безнаказано по хората и държавата, за която работиш и благодарение на които се изхранваш. Какво очакваш? Повишение за добре свършена работа или снизходителност :laugh:

seekstah

Мдае, ама ти излиза обратното. Гоним тези дето теглят филми и слушаме троловете на ББ пеерас пеерас. 

• Upvote 1

jlny.gif

Loop

Да се прави изцяло нова конституция за дребни промени като разделяне на ВСС и промяна на броя депутати ми звучи като да си смениш къщата, защото не ти харесва цветът на пердетата в старата.

• Upvote 1
  • Like 2
  • Haha 1
kabakov

Конституцията трябва да се смени из основи. От член 1 до последната точка в нея. До онзи ден всички искаха нова конституция, сега същите тези се дърпат. Точно тези точки предложени от ББ са капка в морето, но тая морално остаряла конституция трябва да остане в миналото.

• Haha 1
hacky
13 hours ago, The Best said:

Щом можеш да взимаш заплата от 600 лева, значи можеш да взимаш и заплата от 60000. О, почакай, тази анти логика работи избирателно и само диспропорционално...

Взимай, аз не съм те спрял, но когато ти пиратстваш моя програма, крадеш от мен.

• Haha 1

Radox
On 7/9/2020 at 9:12 PM, The Olimpic Hero said:

Силно се надявам да падне ГЕРБ, Бойко, Гешев и всички останали техни приближени. По-голямо зло няма! По-голяма наглост няма! По-голяма безнаказност няма! Не знам дали в цял свят има по-нагли изказвания и действия от властимащи, просто днес надминаха всичко, което съм виждал, като поведение.

Когато го пишеше тоя пост подозираше ли, че ще надминат още поне 10 пъти всичко което си виждал през следващия един месец? 😂

• Sad 2

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Наебал съм ги с 200 и съм им го вкарал.

The Best
2 hours ago, hacky said:

Взимай, аз не съм те спрял, но когато ти пиратстваш моя програма, крадеш от мен.

То ти не си ме спрял, ама мислиш ли, че в България някой взима такава заплата? Същото е и с твоето заключение - всеки можел да вземе тлъст подкуп щом е свалил някаква игра от интернет, недоказуемо е. Тези софизми работят както е угодно на изричащият ги в подкрепа на тезата му, но нямат стойността  на безспорен факт. За да може една държава да просперира първо трябва да престанат кражбите по високите етажи на властта и стандартът на живот да се вдигне, тогава ти гарантирам, че и обикновените хора ще променят възгледите си и няма да бъдат заставяни от немотията да се превръщат в кибер крадци.