Jump to content

Политика - мега тема

YoTheReal

ПОЛИТИЧЕСКИ ВЪПРОСНИК  

100 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

THE GRIM REAPER

Не съм почитател на това хюмне от Мрази Сутрин, но тотално обруга бездарната торба с лайна Ананиев. 

Почти през цялото интервю гъгнеше :D .

4 hours ago, MJ23 said:

Това не е ли оня, дето уж МУТРИТЕ от ГРОБ го били заплашили с пистолет?

П.с друг е, ама пак е олигофрен

Edited by prenti

Топ политически новини за деня: 

1. Волен дропна готварско видео.

2. Петър Павел спечели президентските избори в Чехия. 

natopor4en

Смеят са на Тошо Куката и Чиченеца. Ама ето, че те правят нещо. Скоро Тошо ще регистрира своята партия. И говори доста умно.

Казва какво ще направи, каква ще му е програмата.

Може и да мине бариерата. Ще събере не малко гласове на младете. 

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

Тоя Чеченецат какъв е бе? И наистина ли е такъв?

Edited by Himler
THE GRIM REAPER

Тоя чеченец като го гледам, не е торба, а направо самосвал с лайна. 

9 hours ago, natopor4en said:

Може и да мине бариерата. Ще събере не малко гласове на младете. 

Което не говори добре за младите...

То ако е така, отивам и аз да регистрирам една партия. Ще се казва Коалиция - Управление на Правдивите(ПП КУР). Ще дръпна най-еврогейтлантическото промо, и ще обера еврогейския и еврогейтлантически вот, на гърба на Кирчо и Бойкикиев. 🦅Напред, ястреби!

Чеченецът е един глупав, но вътрешно добър човек, с който разни боклуци като "ТоШо КуКаТа" се подиграват, защото е супер едър и изглежда страшен.

Edited by raquishi

Тия Изржданци много нагли бе. Карат хората в подлезите на Варна да се подписват за провеждане на  референдум против еврото. Най- лошото е, че не малко хора им се връзват.

THE GRIM REAPER

Всеки е свободен да подписва. Никой никога не е каран на сила. Даже имаше и хора с инвалидни столове които искаха да ги пренесат за да се подпишат.

Въпросът е, че ни плашат с лъжи, като например случая с Хърватия, където няма валутен борд.

• Wank 1
10 minutes ago, MJ23 said:

А заплашват ли, че ако не се подпишем ще ядЬем БАЛТИИ?

Утре ще намина да го питам. 😄

1 hour ago, Himler said:

Въпросът е, че ни плашат с лъжи, като например случая с Хърватия, където няма валутен борд.

Е в Хърватия какъв е проблема, като изключим спекулата? Цените са г/д същите

Това даваше за пример сектантат, който зарибяваше овцете.

Edited by Himler
  • Upvote 1
  • LMFAO 1
natopor4en
On 1/31/2023 at 10:58 AM, raquishi said:

То ако е така, отивам и аз да регистрирам една партия. Ще се казва Коалиция - Управление на Правдивите(ПП КУР).

Това с партия КУР е повече от изтъркано. Вече няколко пъти се среща това във Форума, под различни думички. Претоплени манджи - не ядеме. Сори.

On 1/31/2023 at 8:48 AM, kabakov said:

Което не говори добре за младите...

Говори, не говори - това е.

Достатъчно е да си припомним, че Славиту спечели парламентарни избори 😂 Ама виж как Тошко казва много умни неща. Може да е просто момче, ама виж го как казва, как говори има план за действие и програма. Так, так, так, първо, второ, трето. За парламент може и да не успее. Но на местните е напълно възможно да бъде избран за общински съветник в Пловдив.

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

1 hour ago, natopor4en said:

Това с партия КУР е повече от изтъркано. Вече няколко пъти се среща това във Форума, под различни думички. Претоплени манджи - не ядеме. Сори.

Може би е dog whistle че АЗ, човекът зад този профил, е и зад другите, които са споменавали партия КУР. ;) 

Очаквам с нетърпение момента, който ще се появи някой интелигент да ме помоли, да подпиша за рифирендума зъ левь. С интерес ще изслушам доводите му защо трябва да остане ЛЕВА, как това е ЕДИНСТВЕНОТО НИ ОСТАНАЛО след като ФАКАНИЯ ЕВРОГЕЙСКИ СОЮЗ и СРАЩ погребаха всичко останало(щото валутата е национален символ, рийш ли?) Как НАРОДА, СУВЕРЕНА трябва да се изказва по такива важни въпроси(нищо че 2/3 от населението се е учило през комунизма, където не са учили основните положения на пазарната икономика, в която съществува целия Свят днес, и ако бяха учили, въобще нямаше да има такава драма днес). Как станало много зле в Гърция след приемането на Еврото(имаха референдум, на който СУВЕРЕНА избра да остане Еврото, защо?) Как веднага след приемането на Еврото в Хърватия цените тръгнали НАГОРЕ!(с 10-20 ст, главно заради спекула). Как ни се подиграват, защото на евентуалното Евро с български знак има човек, който пробожда ЛЪВ, НАЙ-БЪЛГАРСКИЯ СИМВОЛ. Нищо, че това всъщност е Мадарския конник, който присъства на монетите от 1,2,5,10,20,50 ст. На всичкото отгоре сигурно половината държави в СВЕТА имат Лъв като символ под някаква форма. Единствената възможност цените да се вдигнат с приемането на Еврото ще е защото нямаме държава, която да контролира това, и всеки прави каквото си иска - търговците винаги търсят оправдание, за да вдигат цените. 

• Upvote 2
On 1/30/2023 at 11:16 PM, Himler said:

Тоя Чеченецат какъв е бе? И наистина ли е такъв?

Е не помниш ли този мега хит :laugh:

@Loop Коментар относно решението да направят минималната заплата 50 % от средната ? Не съм специалист в тая област и не претендирам, че съм прав, но това не означава ли скок към по сериозна инфлация ? Още повече, че ако и от 1-ви януари вкараме еврото ще стане мармалад ? 

• Upvote 2

Честито на работещите ТРЗ! Аз доколкото знам средната заплата постоянно се променя. Такава бумащина ще настане, че свят ще им се завърти.

• Upvote 2

И аз не съм специалист по трудови правоотношения, още по-малко по икономика и финанси, но и на мен идеята ми се вижда популистка и тъпа. И освен че ще наебе работещите ТРЗ, то за тези, дето изчисляват пенсии и подобни неща ще е още по-тегаво, а полза не виждам, защото както и Дъдли е писал, номиналното вдигане на заплати нищо не значи на практика. Защото ако на всички ни напишат по една нула отзад, то просто и в магазина ще се сложи тая нула.

Като отделен ефект очаквам да почне средната заплата да се дава в доста по-реални размери в статистиката, защото сега изпитвам сериозни съмнения, че се казва истинското число. При все че, ако гледаме легалните и честно декларираните професии, освен програмистите в София и още 1-2 + няколко категории държавни служители (не всички, повечето мизерстват), останалите хора из страната ако стигнат 1000 на месец са щастливци. Та много силно ме съмнява като някой излезе и се тупа в гърдите как “средната заплата” е близо 2000 лв. Моите впечатления от България като цяло, включвайки Видин, Хасково и т.н., са други, за по-ниски доходи.