Jump to content

Политика - мега тема

YoTheReal

ПОЛИТИЧЕСКИ ВЪПРОСНИК  

100 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

3 minutes ago, Himler said:

А според теб Меси ако бе още на власт щяхме ли да бъдем приети?

Естествено, че не. Хората не ни искат, ако сега ги питаш и в ЕС нямаше да ни приемат.

• Upvote 2
10 minutes ago, Himler said:

Най малкото тези държави нямат толкова голямо производство и няма как да има такова голяо количество внос.

А според теб Меси ако бе още на власт щяхме ли да бъдем приети?

Не е точно така, Лууп го е обяснил, че от там и Испания (главно Италия обаче), спрямо разположението им влизат доста африканци в Европа. Обаче аз пак казвам, че Италия е приета още 90-те, а тогава положението е малко по-различно. Дали могат да бъдат извадени от Шенгенското простронство? След дълга и мъчителна процедура сигурно да, но има ли нужда да обяснявам какви са причините Европа да не иска това? Италия е в тежка финансова ситуация, но е изключително важен геополитически съюзник, а ние сме в девета глуха.

27 minutes ago, Himler said:

Това за Италия е вярно,но пък от там влизат само хора, а от Турция идват и всякави отрови.

Ако имаш предвид наркотици и подобни неща като отрови е просто смешно и абсурдно България да се сравнява и мери с латиноамериканския канал през Испания (основно) и Италия. За Колумбия и коката нали знаеш… е, те не търгуват с някой Митко или Жорко. Даже и на второ място не сме, защото това е за Полша/Финландия/Балтийците, които внасят де що се джурка из бившия СССР, а това вярвай ми е по-сериозен пазар и “фабрика” от ислямския свят и ние/Гърция (за която също ЕС не изпитва грижи).

Ако имаш предвид ментета и подобни боклуци дето да идват от Китай или Турция и това да е драмата, пак не е, и пак в Италия има цели китайски градове-цехове, дето на място правят ментетата. Не че изобщо е сериозно това да се коментира като причина за анти-българско отношение в Шенген.

Бойко, Кирил, Христо, Корнелия са ирелевантни по темата. Който и да е, отношението е за България. И Рюте не си го изгражда защото в някакво холандско ТВ шоу са споменали Бойко или Кирчо. Човекът вероятно изобщо и не гледа телевизия. Не му отива на поста и ежедневието да има време да се изпъне на фотьойла да гледа “Семейни войни” примерно. 

7 minutes ago, Prince10 said:

Обаче аз пак казвам, че Италия е приета още 90-те, а тогава положението е малко по-различно. Дали могат да бъдат извадени от Шенгенското простронство?

Това е ясно, но не съм го споменал като аргумент,защото няма нищо общо с вътрешните ни  проблеми.

@Loop,  не говоря за наркотици, а за отровни храни и препарати, които Турция произвежда. А  относно тези китайски хъбове не съм експерт, но пък предполагам, че  там поне има някакъв контрол.

Edited by Himler
8 minutes ago, Himler said:

@Loop,  не говоря за наркотици, а за отровни храни и препарати, които Турция произвежда. А  относно тези китайски хъбове не съм експерт, но пък предполагам, че  там поне има някакъв контрол

И кои са пък тези толкова лоши турски храни, много ми е любопитно, след като техният “БАБХ” е сред най-яростните на световно ниво (понякога заради несериозни от наша гледна точка неща като неналичие на свинско в “телешката” кайма) и след като масово народът в България се избива да ходи на пазар в Турция и изкупува всичко от Аспирин до Нутела? И сериозно ли според теб наличието на “отрова” в някои турски бисквити, протеинов шейк или каквото там визираш е причина да се дупим и да ни хулят нас? За “Е-тата” нали знаеш? За странните канабис бисквити и т.н. в Прага? В Амстердам не съм ходил, няма да коментирам. 

Мрази си турците или българите, твое право, и аз не харесвам някои, ама не говори тъпотии само да браниш амстердамските си overlord-ове. Нека и българите имаме достойнство, няма нужда да си таласъма дето боцка другите в българския котел в Ада. 

Другото няма какво да го коментираме, но не може аргументът ти да е “предполагам” и “сигурно”… звучиш като холандец. Ако това ти е целта, мятай украинското и Прайд знамето до ника и го сменяй на Ане Франк вместо тоя Химлер и поне да е до дупка. Ама колкото те познавам не ти е цел, а просто тука сляпо хейтиш нашия си народ и държава и мислиш, че защото Бойко е лош, та затова сме на тоя хал в международен план.

https://www.standartnews.com/balgariya-politika/borislav-tsekov-smaza-niderlandiya-zagovori-za-tezhko-otmshchenie-510893.html

Аз не бих казал, че “тежко ги е смазал”, но интересно и в голяма степен правилно мнение. 

• Haha 1

Амстердамски лордове нямам,защото вече нямам нищо общо с  тази държава, освен симпатиите,които е нормално да имам, а ако си мислш, че съм влюбен в Рюте грешиш. Той е просто 1 идея по-цивилизована ояла се с власт версия на Меси.

И не говоря тeзи работи ,защото мразя турците и българите(това не проумявам как го реши). За качествто на турските храни ще ти каа,че във големите вериги съм виждалл повече бългрски пполски  и гръцки храни отколото турски(то май само в 1 турски магазин в Берлин съм взимал нещо от там за ядене). И последно, българите ходят на пазар в Турция,защото  нямат пари и там е евтино.

Относо украинското знаме ще ти  кажа, че нидерладоте  са големи пичове относно тази тема са анти-украински настроени( виж референдума отнсно Украйна в ЕС)

Уважам ти мнението и не искам да споря с теб повече.

Edited by Himler

И Австрия ни "поряза". Имало 75 000 нелегални имигранти там, дето били минали външна граница и трябвало време да проверят. Ама дали са дошли от България или някъде другаде (Италия, примерно) не се казва.

Италия е кочина, вярно, ама никой `талянец няма да ви го каже :D 

България има два основни проблема - корупцията и имиджа. За първия е отделна тема, ясно е. Обаче има и нещо друго - ние се знаем с това, колко сме зле, колко сме бедни, колко сме корумпирани, как всички сме курви и сводници, как тука живеем в някакъв цигански катун и т.н., и т.н. А всъщност, тия неща нито са верни, нито нищо, а в най-общия случай са доста преувеличени, но и ние нищо не правим по въпроса. 

А страни като Австрия, Холандия и прочее, не забравяйте, че в крайна сметка са домокрации и управляващите отговарят за решенията си пред хората си. При имиджа на България, как се предполага един политик да обясни на народа си, че ще ни пусне в Шенген, когато хората в страната му са убедени, че сме тумба орки, живеещи в палатки, които караме жените си да проституират? 

----

Другото, което е важно, е, че в действителност и австрийци, и холандци имат право - България е разграден двор, от години ни сигнализират за корупция, а ние нищо не правим. На границата ни ситуацията си е еВала мамата, това никой не си и прави труа да го отрича. Едно движение имахме правилно в тая насока - Капитан Андреево и то цялата страна со се съдии и ипрокурори се юрна да връща частните фирми обратно и да замита случая. Е, няма как да стане, тия работи се виждат. 

Има и нещо друго обаче - България от години е обвинявана, и то с право, че тук руски интереси се прокарват много лесно и че определени силни хора от РФ си правят каквото си искат. Случая с Лукойл е показателен - цял остров имат и там правилата на българското законодателство важат само на книга. Кво влиза и кво излиза си знаят само хората от Лукойл. И ако досега това можеше да се толерира, последната година няма как вече да се затварят очи. 

Иначе @Loop е прав, че е страшно лицемерие България да е овладяна от мафията, а пък Италия да не е, видиш ли, като и малките деца знаят каква е работата, особено в южната част, но уви така е. Пък и не можем цял живот с тях да се оправдаваме. Да, не сме измислили ние корупцията и не е само у нас, ама ако искаме читаво отношение, ще трябва да покажем, че поне работим в тая посока. И ще трябва да го заявим ясно, щото иначе бая зор ще отнесем. 

И между другото - същото като с Италия и мафията важи и за Германия и руските интереси. Щото е доста лицемерно точно те да ни говорят за зависимост от Русия, като там от години се надпреварват да се целуват с Путин. Ама така е ... 

• Upvote 2

1 hour ago, MJ23 said:

Като наливаше водещите на Нова: ,,държат се като африканци". Истински евроатлантик!

Днеска бесепето са голямо шоу - първо пускаха ЛАЙВ на закритото заседание за изпращането на оръжие, а на всичкото отгоре Божанков е гласувал ЗА, и сега ще го изключват от парламентарната група. 🤣

Мощен фейс търн на Божанков. След изключения районен кмет, сега и това. Края е много, много близо. #ThankYouKori.

• LMFAO 1

Евала на Божанков, единствения читав човек от БКП. Дано се метне на хаврадския влак, виждам го като бъдещ министър

• Upvote 1

lkwXJe5.jpg.5a06844b755178ef83ae0880f640b225.jpg

Абе Зеленски и украйнците след инцидента в Полша е ясно, че са бита карта вече. Намери кога да завива в тази посока. 😁

Ти обясни дали мама е от Украйна и това ли е причинат да лапаш тъй страстно на еврейската измет?

• Upvote 1
  • Wank 1
  • Facepalm 1

4 minutes ago, Himler said:

Ти обясни дали мама е от Украйна и това ли е причинат да лапаш тъй страстно на еврейската измет?

image.thumb.png.63e2f29d0ddf86e92bd469b1b26e1e60.png

https://www.dnes.bg/index/2022/12/15/bezredici-zaginalo-momche-bombi-i-vodni-orydiia-sled-zagubata-na-maroko.553956

Някой ако мисли, че прекалявах като иронизирах западноевропейските разбирания за сигурно, защитено пространство, обществен ред, контрол по границите и т.н. покрай гаврата с нас за Шенген, да разгледа това. 

THE GRIM REAPER

Асен Василев: 

- Ние сме ляво-центристка партия!

Междувременно: Предлага Сорос Денков за премиер 😂😂😂

• Facepalm 1