Jump to content

Политика - мега тема

YoTheReal

ПОЛИТИЧЕСКИ ВЪПРОСНИК  

100 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ама вече ще ги броят скенери  а не хора. Уж, така пишеха някъде. Все тая, както и да се гласува, пак ще влязат същите идиоти, че и по-големи...

А всъщност причината е малко по-банална и доста по-трудна за изкореняване. Аз си въобразявах, че братята холандци си играят някакви политически маневри с нас, а то се оказва цялостна народопсихология. Кога и ние ще я прозрем е друг въпрос.

Maria Nikolova:
ЗАЩО НИДЕРЛАНДЦИТЕ не мислят, че България е готова за влизане в Шенген!?
Защото продължаваме да избираме мутри на власт.
Вчера включвам да погледам нидерландска телевизия — за да свиквам да им разбирам, да уча езика и манталитета им. След новините, попадам на игра с парични награди — за обща култура, за нещата от живота — с картинки и допълнителни данни, които да помогнат в отгатването на конкретен термин или име.
Първата състезателка изтегли въпросите да бъдат от областта “кореноплодни”. Хмм, добре. Ще учим полезни неща. Слушам, гледам. Интересно. Научих как се казва “пащърнак”, “земна ябълка”, “ряпа”, “джинджифил” и т. н. Вторият състезател изтегли темата “Политици”. Десет политици, всички известни, че са били заплетени в скандали за корупция. 🥴Хмм!? 😑Окееей. Да видим. Изведнъж гледам. — наред с Берлускони, с Марин ЛьоПен, Доналд Тръмп… 😲наш БОЙКО БОРИСОВ!!!
Не се шегувам. Ей, тази игра трябва да я показват и у нас. Всеки Божи ден. Че, нещо, много бавно схващаме…
Не проумяваме защо не ни искат в Шенген, докато продължаваме да гласуваме за Боко Корумпираната 🎃, както е познат в цяла Европа

318156497_10229648100085343_6540455134163512247_n.jpg

• Haha 1
  • Wank 1
  • LMFAO 1

"Пред моя зов смъртта не е преграда. И нека този, който ме надуе за слава да не мисли, а само за спасение."- Рогът на Валийр

- efed.jpg.ba5d419d86c3333dd5bbbb23c3ce5b45.jpgДа живеят бъговете!

За пръв път одобрявам изказване на Радев. Отношението на ЕС към нас в последно време е изключително лицемерно. Като се почне още от Македония, та се стигне до тук. А точно кокаиновият център на Европа да ни прави забележки за върховенството на правото, пробити граници и корупция е също като крадецът да вика „Дръжте крадеца“. Ние нашите проблеми си ги знаем.

• Upvote 3

Кандидата за премиер на джобърите от ГЕРБ доктора, който през 2 месеца оперира менискуса на Бойко ли е? С тази фамилия да бяха издигнали една друга дама известна повече с филмите си в Гърция, щеше да е по - добре.

Все тая кой е. Поредния бушон. Да идват изборите, че и без това от 2 години сме нон-стоп в предизборна кампания...

Очаквам това да е новият Петър Илиев. Пригответе се за лавината от статии на Дневник и Свободна Европа по темата. :D

Пълна гавра. Даже и сутрешния блок в нова почнаха да си правят гавра колко пъти се връчва тоя пръв мандат вече. Кур за НигерЛандия. Ние че сме корумпирани боклуци, такива сме, ама мършите долни скапани македонски можахме да ги пуснем. 

lkwXJe5.jpg.5a06844b755178ef83ae0880f640b225.jpg

Абе вие не виждате ли колко нагъл е Тиквуна последните дни, както и цялата му парламентарна трупа? Няма как да  очаквате да ни оставят отворените границите като такива хора си правят каквото си искат. И на мен не ми се стои по летищата за гранични проверки, ама реалността е такава, че не сме за Шенген.

• Upvote 1
  • Sad 1
4 hours ago, Huskarl said:

Очаквам това да е новият Петър Илиев. Пригответе се за лавината от статии на Дневник и Свободна Европа по темата. :D

Почна се...

Номинираният за премиер има няколко фирми, сочен е за виден член на тайно общество

https://www.flagman.bg/article/281599

1 hour ago, Himler said:

Абе вие не виждате ли колко нагъл е Тиквуна последните дни, както и цялата му парламентарна трупа? Няма как да  очаквате да ни оставят отворените границите като такива хора си правят каквото си искат. И на мен не ми се стои по летищата за гранични проверки, ама реалността е такава, че не сме за Шенген.

А щото Италия с неприкрито управляваща държавата мафия и официални ценоразписи в Неапол колко струва да ти се реши даден проблем Е за “Шенген”? :D Надолу по Калабрия и Сицилия не съм стъпвал, ама в Неапол мафията управлява явно, че и по регионалните ТВ го излъчват и не се притесняват от употребата на думата. То и за централното управление… нали знаете Берлускони? Стига, не изпадай и ти в комплекса за малоценност. Корупцията и тоя тип проблеми ги има и другаде. 

Пълна гавра с нас е недаването ни на равноправно членство в съюза. И това, и визите за САЩ дето на теория не трябва да ги има за членки на ЕС. На мен ми е все едно дали се иска виза за САЩ и дали се водим шенгенци или не, абсолютно ми е все тая, но гаврата и обидата е факт. Отричането и приемането ѝ е чуждопоклонничество. Друг въпрос е, че по всичко личи, че Холандия не е единствената страна, която иска да сме втора класа членка. Пак друг въпрос е, че ние сме путьовци (в международнополитически план говоря) и че 1) не смеем да направим нищо по въпроса и 2) дори да направим, веднага дупедавците от който там е “опозиция” в дадения момент ще се юрнат да печелят точки навън и да играят контра. 

Иначе едно обявление, че ще бием вето на абсолютно всяко предложение в рамките на ЕС по абсолютно всеки въпрос докато не ни се даде равноправен статут и ще видите как проблемът с Шенген ще се реши за 3 дни и Макрон лично ще го вземе присърце, а Австрия, Холандия и такива набързо ще намерят “компромиса”. Но реалностите, уви, са други.

• Upvote 3

Много избързаха с ветото за Македония тия глупаци прости. Вече ненавиждам всички партии. Всички са едни тъпи, ама тъпи утрепки, ДБ са ми уж май най-симпатични, ама и те са скапани утрепки. Сега можеше да имаме козове за да ни пуснат. Не знам дали са по-големи утрепки от главната утрепка господин генерал Мунчо 'утрепката'  де.

Edited by Sashundera
  • Upvote 2
  • LMFAO 1

lkwXJe5.jpg.5a06844b755178ef83ae0880f640b225.jpg

Не виждам защо Нидерландия е обвинена в лицемерие. Това е държавата, която ни каза право в очите какви са ни проблемите и който не е разбрал те не са само, че през границата се минава за 50 евро. Тази държава има спешна нужда от реформа и за мен лицемерието е всъщност в тези страни затворили си очите за шенген, еврозона, европроекти и т.н. 

Лууп е споменал Италия като пример за това защо трябва да сме в шенген. Има разлика обаче кога и тази държава е приета във въпросния шенген, а това се случва през 90-те. Италия през 90-те е разкъсвана от корупция, но всъщност точно по това време започва операцията на ,,чистите ръце" и кървавата реформа в страната. Къде успешна, къде не, промяна има. Днес Неапол не знам колко е управляван от мафията, но това е само една провинция. Много пъти съм казвал, че Италия е голямата България (корупция, манталитет, по много неща си приличаме), но макар и в не розово положение, Италия е на светлинни години от нашото първобитно подобие на държава. 

• Upvote 3

Ако толкова смятат, че държавата ни е боклук и има спешна нужда от радикални реформи има си механизми за това - да ни демократизират, санкционират, напляскат, суспендират, изгонят… ама не го правят. Ти си достатъчно умен да знаеш защо статуквото ги устройва и защо го пазят. То не е само в посока “тия дето си честитят къпането да стоят по-далеч”.

Италия е разграден двор и половин Африка нелегално се изнесе там, съответно после и нагоре по “Шенген”, така че е още по-обидно като ни разправят за 50-те евро или за “лошия контрол по границата”. Обидно е, защото е неравно третиране, двоен стандарт. Обидно е, защото сме член когато ги устройва (транзит на стоки, ежене на Русия, буфер пред Турция и т.н.), но иначе “айде вие сега българите на втора скорост”, “айде да не се правите на мъже за Македония”, “айде да не сте много отворени за пакета правила за шофьори на камиони”, “айде в 21-ви век да дойдете по отношение на евроценностите” и пр.

И като говоря за Италия - цяла южна Италия е под контрола на мафията, и то говоря за политически контрол, а не за някакви фантасмагории тип Кръстникът. И няма италианец дето да не потвърди това. И няма италиански премиер дето да не е техен кадър. Единствените дето не участват в тази схема са северните райони дето са със сухарски австрийски манталитет, дето изхранват юга, и дето за това имат леки мераци за отцепване, макар че това е абсурд да се допусне. В това няма лошо де, Италия е страхотна държава, лошото е като се правим на ударени. 

Не съм евроскептик, напротив, ЗА съм България в ЕС, но не мога да си затварям очите като ни правят на маймуни. А че ни правят - който твърди обратното просто или не е виждал Европа наистина и колко всъщност сходни са проблемите на “развитата част”, или е наивник дето мисли, че като си плюе своите ще получи потупване по рамото.

Edited by Loop

Когато не уличаваме никого в корупция, ЕС казва: съдебната ви система не работи!

Когато уличим някого в корупция, ЕС казва: вие сте ебати корумпираната държава!

Това мога да кажа накратко по темата.

Edited by Mystery
6 minutes ago, Loop said:

Ако толкова смятат, че държавата ни е боклук и има спешна нужда от радикални реформи има си механизми за това - да ни демократизират, санкционират, напляскат, суспендират, изгонят… ама не го правят. Ти си достатъчно умен да знаеш защо статуквото ги устройва и защо го пазят. То не е само в посока “тия дето си честитят къпането да стоят по-далеч”.

Италия е разграден двор и половин Африка нелегално се изнесе там, съответно после и нагоре по “Шенген”, така че е още по-обидно като ни разправят за 50-те евро или за “лошия контрол по границата”. Обидно е, защото е неравно третиране, двоен стандарт. Обидно е, защото сме член когато ги устройва (транзит на стоки, ежене на Русия, буфер пред Турция и т.н.), но иначе “айде вие сега българите на втора скорост”, “айде да не се правите на мъже за Македония”, “айде да не сте много отворени за пакета правила за шофьори на камиони”, “айде в 21-ви век да дойдете по отношение на евроценностите” и пр.

И като говоря за Италия - цяла южна Италия е под контрола на мафията, и то говоря за политически контрол, а не за някакви фантасмагории тип Кръстникът. И няма италианец дето да не потвърди това. И няма италиански премиер дето да не е техен кадър. Единствените дето не участват в тази схема са северните райони дето са със сухарски австрийски манталитет, дето изхранват юга, и дето за това имат леки мераци за отцепване, макар че това е абсурд да се допусне. В това няма лошо де, Италия е страхотна държава, лошото е като се правим на ударени. 

Не съм евроскептик, напротив, ЗА съм България в ЕС, но не мога да си затварям очите като ни правят на маймуни. А че ни правят - който твърди обратното просто или не е виждал Европа наистина и колко всъщност сходни са проблемите на “развитата част”, или е наивник дето мисли, че като си плюе своите ще получи потупване по рамото.

Аз мисля, че сме отново на едно мнение, просто гледните ни точки се разминават в частта права ли е Холандия в отношението си. 

Принципно не смятам, че да сме в шенген е чак такава привилегия и равноправие, държа да отбележа обаче, че все пак трябва да сме там. Върху думите на министър-председателят се акцентира прекалено много в частта за 50-те евро. Цялата позиция всъщност е отражение на политеческото доверие към нас, а това, че ББ е участвал във въпросната игра спомената по-нагоре е абсолютно доказателство за това как Запада гледа на България. Ти също си достатъчно запознат и знаеш, но темата е изключително дълбока, за да стигнем до същината на проблема. 

Бих отнесъл въпросът до това кой е лицемерът? Някои от другите страни, че бяха готови да ни пуснат в Шенген без да изпълнява условията, а най-веорятно и използваха Нидерландия като бушон или самата Нидерландия? Аз общо взето мисля, че позицята е координирана и отговорът е всички, но фактът, че ние сме пропити от корупция и не можем да бъдем полезни в равноправие с другите страни е наша вина.

А България е под контрол на мафията,ама мафия баш тип Кръстника. Това за Италия е вярно,но пък от там влизат само хора, а от Турция идват и всякави отрови.

На който му се гледа преоръчеам  видеото отдолу. Мнението ми свпада напълно с това на г-н Бакалов.

6 minutes ago, Himler said:

Това за Италия е вярно,но пък от там влизат само хора, а от Турция идват и всякави отрови.

Това пък кой те излъга?

• Upvote 2

Най малкото тези държави нямат толкова голямо производство и няма как да има такова голяо количество внос.

А според теб Меси ако бе още на власт щяхме ли да бъдем приети?