Jump to content

Политика - мега тема

YoTheReal

ПОЛИТИЧЕСКИ ВЪПРОСНИК  

91 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

raquishi

Абсолютно си прав отново, лууп. Моя коментар, че са подлоги, е конкретно сега при Орбан. Иначе исторически(за жалост) ние сме много по-големи. На мен ми е интересно как унгарския народ толерира този слугинаж, предвид историята. Но пък Орбан направи доста, така че вероятно просто са доволни от управлението и преглъщат. А Унгария, доколкото си спомням, беше на ръба на това да и спрат европарите. Ако това се случи, много бързо Орбан ще изсърба един курбан и ще слезе от власт.

• Facepalm 2
1 hour ago, Loop said:

И докато у нас има паметници на съветската армия-освободителка (принципно нямам против паметници на каквото и да е, нито целя да дебатирам 9.9.1944, но това са фактите за нашия и как народът ни и властта тогава са го третирали), в Будапеща още има остатъци от съветския военен мини-ГРАД, в който постоянно е седяла 50-хилядна съветска войска с насочена постоянно артилерия към града. Питайте и родителите/дядовците си като са ходили до Унгария за мечтаните дънки или касетка на Бийтълс как са се отнасяли ако заговориш на руски. Питайте ги и защо в България в петък се е пускало изцяло ТВ на руски. Усещате разликата и кой звучи като по-голямата подлога.

Е то и аз в Унгария съм преживял подобно нещо тази година,когато попитах на руски  рецепциониста на хотела в който бях отседнал дали говори руски, и той с видимо агресивна физиономия започна да ми върти пръст и след това не посмях да задам този въпрос на някой друг.Но пък един от най-забавните ми тролскки навици е да питам всеки чех или поляк с   който се запознавам дали говори руски.

Иначе разликата с Унгария е,че на тях  Запада е дал нещо и продължава да дава,докато от нас само взима,така че тези сравнения с паметиците и отношението им към руснаците лично за мен са смешни.

Edited by Himler
baikiro
1 hour ago, Loop said:

Нали това казвам - мястото на държавата му е като на пълноправен член на ЕС, т.е с абсолютно равен статут като този на Франция, Германия, Латвия, БЪЛГАРИЯ и т.н.

На хартия всички членки може да са равни. Аз имах предвид как стоят нещата в реалния живот и на практика. :D 

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

1 hour ago, raquishi said:

Абсолютно си прав отново, лууп. Моя коментар, че са подлоги, е конкретно сега при Орбан. Иначе исторически(за жалост) ние сме много по-големи. На мен ми е интересно как унгарския народ толерира този слугинаж, предвид историята. Но пък Орбан направи доста, така че вероятно просто са доволни от управлението и преглъщат. А Унгария, доколкото си спомням, беше на ръба на това да и спрат европарите. Ако това се случи, много бързо Орбан ще изсърба един курбан и ще слезе от власт.

Еми пак не съм съгласен, освен ако не гледаме на темата от гледната точка на анти-Путинова фиксация, в която ти и двамата знаем, че много изпадаш. Иначе с кое точно е "подлога" Орбан? Че преди 5 години се издръвчи на Порошенко като Украйна забрани малцинствените езици и конкретно унгарския в изконно унгарската територия Унгвар (Ужгород) ли? Една тема, която касае и България, но по която също мълчим впрочем. Че пръв поде да прави икономически санкции срещу Русия ли? Че го има на записи как държи публични речи 80-те години в качеството си на студентски лидер срещу комунистическата власт, за разлика от тукашните дисиденти, дето ни са се чули, ни видели докато Бай Тошо е държал жезъла? Че не е сложил украинските бежанци в хотели ли? Това с миграцията му е последователна политика още от арабите 2015-та и няма общо с Русия. А да - че ползва руска газ. Еми тук ни се различават вижданията. Аз знам, че Унгария е страна зависеща от газ, нямаща собствен излаз на море и терминали за втечнен газ и знам, че унгарският народ иска да ползва възможно най-евтината, без да му пука дали произвеждащият я води война с трета страна. Грубо ли е - може би. Прагматично ли е - да. Живеят ли по-добре от нас - да, с преки наблюдения съм. Пак казвам, имал е и има кусури Орбан, веднага давам пример с глупавите идеи за данък интернет, големия фокус над "християнските" работи или прекалената борба срещу Сорос вътре в страната, но и малоумното му демонизиране като някаква пета колона на Путин е смешно. Двамата като политици, а и като личности имат доста различаващи се виждания и мераци.

Между другото, като говорим за Унгвар - ако Киев иска десъветизация е редно да върне тази територия на Унгария, защото я държи благодарение на Сталиновите прекроявания на границите. Същата работа с полските области и румънските ивици. Риторично говоря. Естествено, че "десъветизацията" е про-форма и само частична, според къде ни устройва. Не е срамно да си нагъл в политиката, даже е редно ако искаш да си браниш интересите. Срамно е да настояваш, че не си.

1 hour ago, baikiro said:

На хартия всички членки може да са равни. Аз имах предвид как стоят нещата в реалния живот и на практика. :D 

Е тогава защо изобщо си играете част от пишещите тук и въобще част от хората по света да се правите на "демократи"? :) И аз съм съгласен с реализма, прагматизма, международни отношения базирани на баланса в силите и realpolitik-a, и аз смятам международното право за фундаментално глупаво, неработещо и нереализируемо, затова нямам точно представляваща ме българска партия и затова в някои моменти и по някои теми примерно може би звуча близък до крайностите на Химлер, а в други теми и моменти да съм в крайностите на Ракиши, но тези неща са в конфликт с принципната западна идеология такава каквато я пишем и ни се втълпява, че е/трябва да е. Ако ще сме демократи и европейци, то Унгария ще има равни права с Франция, а ако няма да е така - да се връщаме към империализма от 19-ти век и да закриваме ЕС. Принципно аз нямам толкова против и смятам периода точно преди световните войни за апогея на Европа в политическо и културно развитие и мощ.

Edited by Loop
  • Upvote 1
baikiro
8 minutes ago, Loop said:

Еми пак не съм съгласен, освен ако не гледаме на темата от гледната точка на анти-Путинова фиксация, в която ти и двамата знаем, че много изпадаш. Иначе с кое точно е "подлога" Орбан? Че преди 5 години се издръвчи на Порошенко като Украйна забрани малцинствените езици и конкретно унгарския в изконно унгарската територия Унгвар (Ужгород) ли? Една тема, която касае и България, но по която също мълчим впрочем. Че пръв поде да прави икономически санкции срещу Русия ли? Че го има на записи как държи публични речи 80-те години в качеството си на студентски лидер срещу комунистическата власт, за разлика от тукашните дисиденти, дето ни са се чули, ни видели докато Бай Тошо е държал жезъла? Че не е сложил украинските бежанци в хотели ли? Това с миграцията му е последователна политика още от арабите 2015-та и няма общо с Русия. А да - че ползва руска газ. Еми тук ни се различават вижданията. Аз знам, че Унгария е страна зависеща от газ, нямаща собствен излаз на море и терминали за втечнен газ и знам, че унгарският народ иска да ползва възможно най-евтината, без да му пука дали произвеждащият я води война с трета страна. Грубо ли е - може би. Прагматично ли е - да. Живеят ли по-добре от нас - да, с преки наблюдения съм. Пак казвам, имал е и има кусури Орбан, веднага давам пример с глупавите идеи за данък интернет, големия фокус над "християнските" работи или прекалената борба срещу Сорос вътре в страната, но и малоумното му демонизиране като някаква пета колона на Путин е смешно. Двамата като политици, а и като личности имат доста различаващи се виждания и мераци.

Между другото, като говорим за Унгвар - ако Киев иска десъветизация е редно да върне тази територия на Унгария, защото я държи благодарение на Сталиновите прекроявания на границите. Същата работа с полските области и румънските ивици. Риторично говоря. Естествено, че "десъветизацията" е про-форма и само частична, според къде ни устройва. Не е срамно да си нагъл в политиката, даже е редно ако искаш да си браниш интересите. Срамно е да настояваш, че не си.

Е тогава защо изобщо си играете част от пишещите тук и въобще част от хората по света да се правите на "демократи"? :) И аз съм съгласен с реализма, прагматизма, международни отношения базирани на баланса в силите и realpolitik-a, и аз смятам международното право за фундаментално глупаво, неработещо и нереализируемо, затова нямам точно представляваща ме българска партия и затова в някои моменти и по някои теми примерно може би звуча близък до крайностите на Химлер, а в други теми и моменти да съм в крайностите на Ракиши, но тези неща са в конфликт с принципната западна идеология такава каквато я пишем и ни се втълпява, че е/трябва да е. Ако ще сме демократи и европейци, то Унгария ще има равни права с Франция, а ако няма да е така - да се връщаме към империализма от 19-ти век и да закриваме ЕС. Принципно аз нямам толкова против и смятам периода точно преди световните войни за апогея на Европа в политическо и културно развитие и мощ.

Това по-скоро ми звучи като социализма където "всички трябва да са равни". Иначе сме демократи и европейци само на думи и на хартия, защото звучи добре. На практика всеки се оправя както може и по-силният/по-хитрият/по-умният винаги командва по-слабият/по-наивният/по-глупавият. И така трябва да бъде. Тия глупости с равенствата между всички са невъзможни и имаме примери в историята за това. 

Иначе те разбирам, че се дразниш на лицемерността и на лъжите. Аз лично съм приел, че животът е такъв и гледам да не обръщам внимание. 

КУР ЗА СМАРКОВЕТЕ!

DELETE! DELETE! DELETEEAAA!

raquishi

Нежеланието за участие в санкции е в услуга на Путин. Нежеланието за помощ за Украйна е в услуга на Путин. Отсрочката за вноса на руски горива(в която участва и България) е в услуга на Путин и се забави изключително много. Да, тези неща биха били в ущърб на Унгария ако ги беше приел, но аз не съм унгарец и не ми пука за това. Гледам от страната на ЕС и НАТО.

• Facepalm 2
13 minutes ago, raquishi said:

Да, тези неща биха били в ущърб на Унгария ако ги беше приел, но аз не съм унгарец и не ми пука за това. Гледам от страната на ЕС и НАТО.

С това си заявяваш, че гледаш субективно и едностранчиво на въпроса и съответно ме обезпръжаваш, няма какво да кажа като контра. Наистина от гледната точка на теб с твоите пристрастия и на Урсула или Столтенберг е така, а от гледната точка на унгарския народ и на теоретичните принципи, фундаменти и разписани правила за демокрация и за функциониране на ЕС - другояче. 

Ако изпадаме в субективизъм и лични желания и докато сме на тема Унгария, аз пък искам възстановяване на Австро-Унгария. :) Има остра нужда от мощен политически център в централна и източна Европа, дето да контрира и балансира понякога прекалените интереси на Германия, Русия и Турция в региона и особено Балканите. Ама нали знаеш със субективизма…. Може яко да се развихрим, смисъл много и файда няма. 

• Wank 1
Sashundera

Screenshot_2022-06-25-13-28-45-0337925775_EDIT_1656152939307.thumb.png.0eabc0e942f37827fdbf1f5162d91906.png

@Radox Бих искал да сезирам специализираната прокуратура за злоупотреба с репутационно положение!

HBK_forever
On 6/22/2022 at 9:04 PM, Radox said:

За мене, съвсем сериозно, нещата ще стоят горе-долу по следния начин (но много си зависи от избирателната активност де):

ПП - 24%

Гроб - 22%

БСП - 12%

ДПС - 11%

ДБ - 9%

ИТН - 8%

Израждане - 7%

Други - 7%

Спрях да чета точно до този коментар, защото с господина не се траем особено. Прочетох адски много помия, включително и от него в предните коментари, но преобладаващото бяха от други, при това - вече превърнали се в ценни путрибичили, защото те са ядрото, младото ядро, което ще дърпа напред форума, колкото и плешив да е той. Ние, старите форумни кучета, които вече не гледаме кеч въобще, мисля че има още такива като мен, влизаме тук заради доброто старо време, и защото помним, че в тоя як форум, най-якият форум в България, все още има интересни хора и теми за обсъждане. Това ми е мнението, никога не съм лъгал, нито съм влизал в гимик в този форум. Нямам гимик. Сега, да кажа нещо - коментарът на Радокс е най-смисленото нещо, което някой, включително и аз, е писал в по-горните страници. Това е обективен факт. Моите прогнози напълно съвпадат с неговите, друг е въпросът защо и поради какви причини.

Според мен единствената дилема е кой ще е първи, но разликата ще бъде наистина в стил фотофиниш. Тази неизвестна ще се изясни тепърва, ако въобще се стигне до избори. Важното е, че хората са объркани. Ибирателната активност я прогнозират ниска и предполагам, че ще бъде такава. От друга страна е възможно да изплува някой нов спасител и на него да се метне народната любов. За мен Възраждане обаче ще вземе дори по-висок процент. ИТН ще вземе не повече от 5-7 %, защото твърдото ядро само им останахме. Много хора се разочароваха от тях, защото не бяха разбрали, че това, което казва Слави е истина. Няма нужда да потарям всичко, което той е казал. Важното е едно -  престъпното правителство на просто киро беше наебано, анално и вагинално, беше свалено, а с9ега, за съжаление, може да дойде и по-лошо. Може да се върне тиквата. Най-лошото обаче е, че вчера беше извършено национално предателство и всички, без защитаващите националния интерес на България ИТН  и Възраждане, гласуваха за вдигане на ветото.

25 minutes ago, Sashundera said:

Screenshot_2022-06-25-13-28-45-0337925775_EDIT_1656152939307.thumb.png.0eabc0e942f37827fdbf1f5162d91906.png

@Radox Бих искал да сезирам специализираната прокуратура за злоупотреба с репутационно положение!

Как реагирам аз на твоите малоумия е моя работа и мое решение. Ти можеш да реагираш както си искаш на моите коментари, можеш, ако ти позволят да ми набиеш 20 00000000 фейспалма едновременно и ще ми бъде абсолютно през кура. В тоя форум винаги е имало не само зрели хора, но и лапетии, разбирам, че си един от тях и се интересуваш от това каква реакция си получил, но повярвай, тя е продукт на собственото ти творение, защото си се изсрал. Това е мнението ми. Аз нямам никакъв проблем някой като си мисли, че аз съм се изсрал, по негово мнение, да ми пуска фейспалми, това е прекрасно, това е фундаментално, това е демокрация.  Нох искрено ти благодаря, че следиш моето реагиране и се интересуваш от форумната ми персона - от легендата на БВЦ ФОРУМНАТА ИКОНА ХБК ФОРЕВЪР

Edited by HBK_forever

[center][size=6][b]NO! NO! NO![/b][/size][/center]

raquishi

Не виждам как ще се промени съществено политическата карта на Европа(като например да се появи нова Австро-Унгария). Евентуално след войната Украйна ще дръпне много напред покрай всичките инвестиции, които ще започнат да се наливат там. И КОГАТО БЪЛГАРИЯ НАЙ-СЕТНЕ СТАНЕ ОТНОВО ИМПЕРИЯ НА БАЛКАНИТЕ!

• Upvote 1
  • Facepalm 1
On 6/22/2022 at 9:34 PM, ShwN said:

Някои хора още си мислят, че пп не са свързани с герб. Мислех си, че нивото на форума е малко по-високо, стегнете се малко. :D 

290316508_590784159072602_85952697225572

🙃

Sashundera

Ми като изключиме Тома Бика, в герб наистина има образовани хора като Ананиев, ама всичките са корумпирани педале.

Edited by Sashundera
  • LMFAO 1

Да бе бате, аз примерно бих ударил Деска Атанасова или Катето Захариева, но преди това не съм създал партия с основна цел да ги помета и вкарам в затвора? 

44 minutes ago, ShwN said:

290316508_590784159072602_85952697225572

🙃

Шавнка, стига се излагай като първолак и си нагаждал удобно неща от контекста, за да опровергаеш делузиите си.

Edited by Radox

Гост

Junior потребител

Потребител

Супер потребител

V.I.P

Модератор

Администратор

Директор

3 hours ago, Sashundera said:

Според мен трябва да сезираме Карлуково или Церова кория. 

1 hour ago, Radox said:

Шавнка, стига се излагай като първолак и си нагаждал удобно неща от контекста, за да опровергаеш делузиите си.

Нищо не ти нагаждам, очевидно е какво ни подготвят, просто ще направя една лека прогноза, че Тиквун ще се оттегли в стил Доган и следващото правителство ще е съставено от мижитурките герп, пп, дайбг с "опозиция" депесе и бсп. 😂

п.с. в името на майка България, естествено. 

Edited by ShwN

Не съм спец по въпросите за газта, ама  приказките на ПП  за евтиния  азерски газ не са ли като за 1001 нощи? 

• Upvote 3
10 hours ago, Himler said:

Не съм спец по въпросите за газта, ама  приказките на ПП  за евтиния  азерски газ не са ли като за 1001 нощи? 

Може ли да ти каже някой... толкова много неизвестни. Колко руски газ ще се съгласят Путин и Алиев (по-скоро енергетиците им) да ребрандират като азерски, колко ще се навие Ердоган да си играе на Добрия старец и да ни сложи в скута си и да ни защитава нуждите и интересите честно, дали британските енергийни интереси, представлявани в случая от BP ще могат да се балансират с доставката на такъв газ за насам или те ще опитат да бият някаква спирачка, дали азерите няма да решат, че сега държейки тоя и оня в Европа за топките е моментът да решат окончателно въпроса с арменските квази формирования в Карабах или още по-смелата цел за Зангезурския коридор... и те не пасат трева хората. Такива работи.

Мунчо май беше стабилно унижен днес от г-н Петков и ПППП?

• Facepalm 1
kabakov

Цирка при преЦедена продължава. До тука само ГЕРБ следват конституцията и отидоха на консултация. Отделен въпрос, че цялата тая процедура е просто безсмислена, ама пък като я има в конституцията, не е зле да се спазва...

• Facepalm 1
Enough*
2 minutes ago, kabakov said:

Цирка при преЦедена продължава. До тука само ГЕРБ следват конституцията и отидоха на консултация. Отделен въпрос, че цялата тая процедура е просто безсмислена, ама пък като я има в конституцията, не е зле да се спазва...

Ще чакаш ти от Просто Киро и сие да спазват конституция и закони, ама друг път.

Sashundera

Много ми хареса как ПП БКП и ДБ му го начукаха на руския продажник Радев, сега по новините ще има снимки само как се е срещал с ГЕРБ,ИТН,ДПС и гъзраждане. Брилиятен PR ход от страна на управляващата коалиция. Каквото повикало, такова се обадило Румка :(

kabakov

И кое точно му е ПР хода на това. По КОНСТИТУЦИЯ трябва да се срещне с всички партии, без значение дали някой ги харесва или не. Поредното неспазване на конституцията на Про100 Киро, кУрнелия и пинокио.

п.п. "Румка"-та ги домъкна тея...

При положение, че си гербаджия не те ли е срам да лафиш за спазване на закони?