Jump to content

Политика - мега тема

YoTheReal

ПОЛИТИЧЕСКИ ВЪПРОСНИК  

90 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

THE GRIM REAPER

Нищо не е отминало, докато кукловодите не решат. 

raquishi

Много ли те е жал за краставата жаба? Ходи в блатото с нея!

ShiningWizard

Глобохомото много бързо сменя наратива нещо, първо беше война, после маймунска шарка, а сега масови стрелби. СЛОЧАЕНОС?

FTngpyPXsAA8OK3.jpg

Hachiko
4 minutes ago, ShiningWizard said:

а сега масови стрелби. 

Че то това винаги го е имало в Америка. Нищо ново.

• Upvote 2
kabakov

"Ще сме честни и открити. Всичко ще е прозрачно"

1.thumb.jpg.78432adf851b8d253f4d7bcf4e6a4e88.jpg

raquishi

Нова услуга от ЕВН - Ток цена сюрприз. Научаваш цената когато вече ти е сервирана!

• Upvote 1
  • Facepalm 1
raquishi

Е на почивка ли е бил тоя бълхарник, че в Истанбул? Или толкова няма кадри вече, че сам ще се гърми. Намирисва тая работа...

natopor4en

Раки, Раки овчевидно не умееш да четеш между редовете. Овчевидно. 😎

Не ти е ясно това добиче наречено международна политикичка. Не ти е. 

slammy.gif slammy.gifslammy.gif

raquishi

Е ти па за къв се имаш, на-потурчен ли си къв си? ГоУем ли си политичар?

Кажи пак скрц скрц нещо си там, сипи си една ракия и една салата и да си жив и здрав. 

Реджеп му давам 8/10 за действията от войната насам. Играе и с капутин и със Запада. Сега покрай членствата на Финландия и Швеция ще си извлече дивиденти, после ще отвори портите. Икономиката му е на лайна, ама поне външната политика е на ниво. Пък поданиците да ядат нахут и маслини.

5 hours ago, raquishi said:

Е ти па за къв се имаш, на-потурчен ли си къв си? ГоУем ли си политичар?

Вероятно има предвид, че тази новина трябва да се гледа заедно с другата турска новина от вчера, че техният Съвет за национална сигурност имаше 3-часово заседание, на което е обсъждана темата Финландия/Швеция и след който съвет е пуснато комюнике, в което се намеква за предстояща сухопътна военна операция (руснаците и медиите вкараха ирония в тази дума последните месеци, но аз не я ползвам с такава). Точните думи в текста им са, че “проведените вече и бъдещите операции не целят териториалния интегритет на съседните страни, а подсигуряване на нашата национална сигурност бла-бла”. Та очевидно се намеква, че ще има и бъдещи операции. Това в контекста на слухове, че се готви операция по цялата турско-сирийска граница (911 км, за контекст), при която да се осигури зона с 30 км. дълбочина като буфер, в който да се изселят 4-те милиона сирийци от Турция. Тази зона, ако наистина се дискутира, включва някои доста известни от последните 10 години градове като Кобани (Айн ал-Араб), Камишло, Манбидж. Т.е ще е най-мащабната и амбициозната досега, ако се случи в този си формат. 

Понеже в тази зона освен PKK/YPG има и американски войски в момента, слуховете и това дето Натопорчен намеква според мен е, че САЩ ще даде зелена светлина за действия в замяна на турско приемане на Финландия и Швеция в НАТО. 

Арестуването на жив актуален лидер на ИДИЛ е огромна новина само по себе си, но тук може да се гледа пак като някаква договорка или координираност със САЩ. 

Забавно е, че този и предшественикът му са се самокръстили Ал-Курайш. Това е племето на пророка Мохамед, което реално не съществува/е размито/асимилирано от поне 10 века. Слуховете за генетичната връзка на кралица Елизабет II с пророка са по-достоверни от псевдонима на този маниак. 

• Upvote 3
Posted (edited)

https://offnews.bg/sviat/ukrajna-poluchi-desetina-savetski-su-25-v-nasipen-vid-mrezhata-se-chu-777653.html

и в Интел Слава са ги писали наши, по всичко личи, че е така. Интересно в контекста на твърденията (потвърдени от Кулеба), че в НАТО има вътрешна договорка да не се пращат самолети и тежко оръжие тип танкове. Явно е някакво наше собствено решение.

Edited by Loop
raquishi

Не бъди толкова сигурен. Още преди месеци се появи информация, че сме им пратили самолети, даже официални техни лица благодариха за помощта. Накрая се оказа неистина. Освен това интел слава бълват 80% пропаганда и 20% факти. Още чакаме прословутата колона, запътила се към Киев. Ако ги следиш често предполагам виждаш как представят напр. протестите на Възраждане.

Освен това аз не виждам проблем да дадем тия стари железа, разбира се ако си договорим в замяна на тях да получим нови самолети и обучение за нашите пилоти. Възможно е, изпращащите на Украйна оръжия вече получиха нови като компенсация за изпратената съветска техника.

• Facepalm 2

Факт е за Интел Слава, така е. Те официално си се пишат про-руски източник. Обаче тук първоизточникът, който цитират, е Foreign Policy. И Оффнюз това са цитирали. Друга НАТО-вска страна няма такива самолети доколкото знам и при бърза проверка в нета.

За компенсациите не вярвам, то и не се сещам кой щурмови самолет може да ни бъде даден. Ф-16 не заменя Су-25. Чакам да видя Корнелия какво ще маже по темата, ако изобщо ще се пуска като дневен ред по медиите. "То, ъъ, такова, Германия ги купува, ние после не можем да им кажем нищо."

Какви са тези законопроекти от Асен Василев? Нещо съм пропуснал, а и тук не коментирате. В Блиц мернах, че проф. Пламен Киров го бил насрал като фашистки закон, Мая Манолова и тя някакви такива работи пише. Ама това е Блиц, там ми е ясно, че всичко е ЕКСКЛУЗИВНО, ШОК и т.н. Аз честно казано не съм запознат, не съм прочел точните предложения. Ама интервюто на Киров звучи като да се приема ново ЗЗД (не този за договорите). :D

Huskarl

На мен ми изглежда сякаш създават още едно КПКОНПИ. :D

Ще следят някакви неща, ще изготвят някакви списъци, в които ще попълват някакви имена. И на базата на тия списъци, заобикаляйки съда, ще могат да замразяват активи, да спират изпълнения по договори и т.н.

kabakov

Накратко, поне на мен, ми изглежда като нов спец. съд (който закриха/закриват в момента) ама няма да чакат да мине дело, а директно ако Кокорко реши, че Х е съмнителен ще го "замрази", пък дали реално може да се докаже, че Х е виновен за нещо, няма особено значение.

prenti
1 hour ago, Loop said:

и в Интел Слава са ги писали наши, по всичко личи, че е така. Интересно в контекста на твърденията (потвърдени от Кулеба), че в НАТО има вътрешна договорка да не се пращат самолети и тежко оръжие тип танкове. Явно е някакво наше собствено решение.

Никак няма да е лошо да сме поизчистили старите складове с части, които никога няма да ни трябват. Въпросът е обаче да вземем нещо в замяна, ако може техника и то нова. Дано да се сключили някакви договори, а не да останем с пръст в устата или пък на друго място.

kabakov
Posted (edited)

Караджов: Няма да има основни пътни ремонти заради обжалвания на всички обществени поръчки

Ще бъдат изпълнени само онези участъци от пътната мрежа, за които има наследени технологични проекти

Няма поръчка на основен ремонт на пътища, която да е обявена от нас, и да не е обжалвана. Това попарва надеждите ни да ремонтираме - основен ремонт, пътища тази година. Това каза министърът на регионалното развитие и благоустройството Гроздан Караджов по време на парламентарния контрол.

А стига бе?! Не може да бъде?! И тоя откри топлата вода... Нали заради това Боко и ко. минаха на режим - ин хаус сделки, както се прави и в Европа, щото ако се минава по редовна процедура никога нищо няма да се построи, защото все ще има някой недоволен от това, че не той е спечелил. Отделен въпрос, че на нашата георграфска ширина навсякъде са наши хора и се избират все едни и същи фирми...

13 minutes ago, prenti said:

Никак няма да е лошо да сме поизчистили старите складове с части, които никога няма да ни трябват. Въпросът е обаче да вземем нещо в замяна, ако може техника и то нова. Дано да се сключили някакви договори, а не да останем с пръст в устата или пък на друго място.

Стари непотреби части срещу нова техника?! Кои ще са тея идиоти дето ще се навият на подобна сделка?

Edited by kabakov

Не знам от къде решихте, че даваме части… ако е вярна новината, тя казва, че сме дали самолетите, всички 14 броя. Дадени са разглобени на части, за да могат да се транспортират по земя. После в Украйна ще ги сглобят. Нормална практика. По въздух не могат да отидат там.

kabakov

Чакай сега. Ако хипотетично ние сме им дали 14 самолета, пък били и на части, то колко имаме в момента в България?

raquishi

Offnews пишат за 10 самолета, не 14. Освен това става въпрос за Су-25. Имаме и 8 МиГ-29. И някакви други. Реално имаме някаква техника, но някои хибриди обичат да се изказват че "нямаме нищо" "един самолет и два танка" "с на динко танка стават 3" и някакви такива простотии. Не че сме въоръжени до зъби, но не сме съвсем голи, пък и точната бройка на военната ни техника едва ли е много хубаво да се знае публично. И все пак си мисля че тва е фейк нюз, или сме им ги дали на части, защото не са боеспособни, поне не съм чувал/виждал нашите Су-25ци да летят скоро. Може да сме им ги дали за резервни части. 

• Upvote 1
  • Facepalm 2